Sony Bravia 7

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Rok temu kupiłem OLED do sypialni w godzinę 😂 Dwanaście lat temu kupiłem KD i kilka innych sprzętów po 2 miesiącach poszukiwań. Warto było, wszystko do tej pory działa bez żadnej awarii. A hitem jest kupiony wtedy Dune HD Max. Ja go katowałem, później syn a teraz córka 💪
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
@armanig, między B7 a C855 jest 3 k różnicy w cenie biorąc pod uwagę cenę C855 u kikiego bo w sklepie to raptem 500zł i odradzasz dopłacać. W innym wątku zamiast C845 polecasz C855 a tu różnica jeszcze większa 🤔
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba czegoś nie zrozumiałeś.
Ja osobiście wolałbym dopłacić do C855 i mieć już model na 2024r. jak kupować tańszy C845, a kolega wybiera pomiędzy Oledem 77", a ML 85"
Ale ok, wolałbym też C845 85" do niemal 3m, jak Oleda 77".
Może faktycznie dla kogoś dopłata do C855 względem C845 nie będzie uzasadniona. Dla mnie prywatnie, są to małe pieniądze i jak wspomniałem, dopłaciłbym.

Bravia 7 zahacza już o cenę Samsunga QN9x, zbliża się też do Oledów 83", czy X95L którego być może dałoby się jeszcze gdzieś trafić.
W przypadku TCL wszystko się kręci w okolicach dychy i nie ma specjalnie alternatywy (oficjalne ceny nas nie interesują, a realne).
 
Ostatnia edycja:

ukauka

Member
B7 na stoliku... Co Wam napisać, bo nie będę pisał czego jej brakuje względem OLED-ow, bo o tym powstało "dziesiątki filmów". Co do kątów, to jest coś na rzeczy, bo o ile do 45° nic wielkiego się nie dzieje, ale dalej zaczyna się zjazd. ( zaznaczam, że przeskoczyłem z plazmy, gdzie kąty patrzenia to 360° ;) ) Czyli na imprezę nie bardzo, ale do zwykłego oglądania jest wystarczająco. Tak na marginesie, z jakiej odległości ocenić kąty odbiornika 65"... 1,5 -2 metry? Na plus, to praca podświetlania stref - robiąc absurdalne testy ( plik wideo z przemieszczającym się białym napisem na czarnym tle) niczego niepokojącego nie zauważyłem, ktoś kto nie wie w czym "problem", w ogóle tego nie zauważa.
Minus to dźwięk - karton/pudełko, korektor niewiele zmienia.
Ktoś pisał, ze Sony dobrze robi upscaling sygnału SD/HD... czyli dobrze, że wybrałem B7 :ROFLMAO:, bo przeskok z 42 na 65" przy sygnale SD/HD jest bolesny, ale to nie jest specjalnie wina telewizora. Za to 4K pełna satysfakcja.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
B7 na stoliku... Co Wam napisać, bo nie będę pisał czego jej brakuje względem OLED-ow, bo o tym powstało "dziesiątki filmów". Co do kątów, to jest coś na rzeczy, bo o ile do 45° nic wielkiego się nie dzieje, ale dalej zaczyna się zjazd. ( zaznaczam, że przeskoczyłem z plazmy, gdzie kąty patrzenia to 360° ;) ) Czyli na imprezę nie bardzo, ale do zwykłego oglądania jest wystarczająco. Tak na marginesie, z jakiej odległości ocenić kąty odbiornika 65"... 1,5 -2 metry? Na plus, to praca podświetlania stref - robiąc absurdalne testy ( plik wideo z przemieszczającym się białym napisem na czarnym tle) niczego niepokojącego nie zauważyłem, ktoś kto nie wie w czym "problem", w ogóle tego nie zauważa.
Minus to dźwięk - karton/pudełko, korektor niewiele zmienia.
Ktoś pisał, ze Sony dobrze robi upscaling sygnału SD/HD... czyli dobrze, że wybrałem B7 :ROFLMAO:, bo przeskok z 42 na 65" przy sygnale SD/HD jest bolesny, ale to nie jest specjalnie wina telewizora. Za to 4K pełna satysfakcja.
Ogólnie jak wrażenia? Kupiłbyś ponownie? Obraz SD/HD ciężko się ogląda? Bo, aż się boję co będzie na 85 cali 🥴 Ja oglądam w większości, Eurosport, TVP Sport, Eleven Sport, C+ Sport itp.
 
Ostatnia edycja:

ukauka

Member
Ogólnie jak wrażenia? Kupiłbyś ponownie? Obraz SD/HD ciężko się ogląda? Bo, aż się boję co będzie na 85 cali 🥴
Kupił ponownie? - Tak ( drobnym druczkiem... gdyby był X95L to...)
Obraz SD/HD - nie wiem jak to wygląda u innych, ale nie wiem czy ktoś da Ci więcej/podobnie. Skok z małej przekątnej na duża, musi skutkować w tym przypadku negatywnymi skutkami. Skomponuj sobie plik SD/HD z bitratem 3-5 kbps i szoruj ;) do SC, zobaczysz co Cię czeka, tym samym plikiem poczęstuj TCL, będziesz miał odpowiedź co się dzieje w tej kwestii, ale mam przeczucie, że sony lepiej to zrobi.
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Gdyby nie dzieci brałbym OLED bez pytania. Z grupy TCL na fejsie płynie jeden wniosek, każdy tv w tym samym modelu to jakby innym życiem żył. Od czasu jak rozpoczęły się ME to non stop posty, że murawa zmienia jasność co chwilę. Jako rozwiązanie pada wyłączyć wszystko co się da z ulepszaczy. Ale wtedy pytanie po co one są? Z Mini Led to jednak ciężka sprawa. Nie ma kilku topowych modeli a dodatkowo Philips i LG kuleją w tej technologii 😬
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
W każdym modelu najlepiej wyłączyć ulepszacze . Uruchomić tylko , to co jest niezbędne . Co chcesz ulepszać w cyfrowym zapisie ?
 
Do góry