Sony Bravia 7

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Komedia ; )

Może inaczej warto zadać pytanie,
C855 + soundbar + xbox,
C855 + PS5 + xbox,
C855 + drugi TV,
C855 + używane KD,
C855 + Shield + Lodówka
C855 + nocka w burdelu

Vs

Bravia 7...

Przecież ta C855 jest tańsza.
Jak tu cokolwiek porównywać, jeżeli Bravia jest droższa jakieś 3-3.5k
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
3,5k to przy takim wydatku kwota do zaakceptowania jeśli coś jest lepsze. KD mam, PS 5 ma syn, ja nie używam, soundbar możliwe, że kupię, Xboxa syn nie chce, lodówki mam dwie jeśli o takiej samej lodówce myślimy, shield mi zbędny, na nockę w burdelu żona nie pozwoli 😂 A idąc drogą tańszego to C845 jest tańsze od C855 a w testach przepaści między nimi nie ma a nawet jest bardziej polecany bo C855 jest za drogo wyceniony według tych testów.
 
Przecież ta C855 jest tańsza.
Jak tu cokolwiek porównywać, jeżeli Bravia jest droższa jakieś 3-3.5k
Widzisz kolego, bo przy zakupie telewizora liczą się również inne rzeczy: niezawodność, wsparcie, dostęp do aktualizacji, bezproblemowa gwarancja itd.
Po dodaniu wychodzi suma wartości telewizora.
A nie tylko to za drogie a to tańsze.
Iphony są drogie ale jeszcze nigdy support nie zostawił mnie z problemem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzisz kolego, bo przy zakupie telewizora liczą się również inne rzeczy: niezawodność, wsparcie, dostęp do aktualizacji, bezproblemowa gwarancja itd.
Po dodaniu wychodzi suma wartości telewizora.
A nie tylko to za drogie a to tańsze.

Tak sobie tłumacz ; ) Ta "suma wartości" faktycznie Ci wyjdzie, ale bokiem, jak będziesz TV sprzedawał po kilku latach.
Ja swój tv za ponad 20k sprzedałem za ok. 5k, ale ten tv nie miał konkurencji i alternatywy. Dziś konkurencja jest.
Jeżeli weżmiemy taką Bravie 9 za przykład, to po 3 latach nikt jej nie kupi za 5k. TCL/Hisense/Samsung w modelach za 3 lata wciągnie tą Bravie jakością, za pół ceny i z 2 letnią gwarancją, to tyle, jeżeli chodzi o tą "sume wartości".

Jak wierzysz w ten mit "Mercedesa", lub co gorsza "Bmw" - od awaryjności do serwisu (pożal się), to gratuluje.
Kupujesz auto za buliony monet, a rano nie możesz odpalić... bo ekrany nie wstały.

Te czasy już dawno się skończyły. Poczytaj starsze wątki i lamenty osób które miały problem z serwisem Sony.
Ja nie mam nic do Sony, wręcz przeciwnie, ale to tylko sentymenty - z czasów, gdzie markowe tv potrafiły działać 20 lat, lodówki z lat 80-tych działają do dzisiaj, a Mercedesy robiły po 1mln km bez remontu, ale dziś? Gdzie wszystko jest rozbierane na czynniki pierwsze i analizowane przez fachowców którzy wskazują z jaką tandetą i cięciem kosztów mamy styczność?

Owszem, Bravia 9 wypada bdb (w kontekście jakości obrazu - nie mylić z awaryjnością, bo tego nie wiemy), ale trudno, żeby nie, skoro kosztuje niemal x2 względem konkurencji!
TV to nie maszyna poligraficzna w drukarni za 2mln, gdzie potrzebujesz serwisanta 24/7. Po za tym i tutaj, gdzie w gre wchodzi park maszyn chińczycy często rozjeżdzają konkurencje.


Iphony są drogie ale jeszcze nigdy support nie zostawił mnie z problemem.

Naprawdę? iPhony? To bardzo zły przykład. Siedziałem w tym ekosystemie latami i nie obyło się bez awarii. Jak nie problem z zasięgiem, to z ładowaniem.
Już nie wspomnę o aktualizacjach, po których telefon potrafi przymulić.
Nie słyszałeś o aferach z serwisem Appla w sieci? Niektóre z nich odbiły się szerokim echem, m.in wspominał o nich Linus Tech.
Ja też serwisuje telefon w serwisie Samsunga i jak na razie zero problemów (z serwisem). Ten sam serwis ma autoryzacje na Appla.

Tak, iPhony są drogie, a od dawna nie potrafią dogonić konkurencji. Czasy "amejzing" już dawno poszly w niepamięć i to oni dziś gonią konkurencję.
Apple to przede wszystkim marketing i grupa wyznawców + rynek Amerykański który pompuje "patriotycznie" firmę.
Firma, która potrafi zrobić konferencję i wmówić ludziom, że prosta czynność która jest od dawna u konkurencji, jest warta wymiany telefonu.
iPhony dziś, to żadna wybitna jakość. Niczym dziś się nie różni od konkurencji, a często odstaje + ma nie adekwatną cenę.
Oni dobrze wiedzą, że mają wyznawców.

Po za tym, po ostatniej reklamie appla, gardze tą firmą.

Co do Bravi 9, to powiem tak - ktoś, komu faktycznie zależy na jakości i w domyśle korzysta ze żródeł 4K/HDR/DV, ma już fajny sprzęt audio do KD, a naturalnie to są nocne seanse, to kupuje OLEDA!
Bravia 9 to kompromis, czy warto? Tak i nie. W ciągu dnia w zasadzie bez większych różnic, a w nocy i tak nijak ma się to do Oleda.
Będziesz widział dalej blomming - fakt, może mniejszy, ale czy to warte ceny niemal x2, skoro i tak nie będzie to wyglądało jak na Oledzie?
Oczywiście, można kupować, jak ten tv będzie chodził cały dzień, bo jak to ma być tv głównie do wieczornych seansów, to ja osobiście takiego zakupu nie rozumiem.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Ja nigdy w życiu nie sprzedałem żadnego używanego sprzętu. Do 4k OLED ale więcej, dużo więcej ogląda się gorszy materiał a z nim B7 radzi sobie, dużo, dużo, dużo lepiej niż C855. A co iPhona, iPhone mający kilka lat działa w miarę normalnie, każdy inny telefon muli niemiłosiernie.
 
Również nigdy nie sprzedałem używanego sprzętu RTV - albo rodzince zostawiałem albo znajomym.
Nawet przez myśl mi przeszło, żeby przy zakupie brać pod uwagę za ile go sprzedam za kilka lat.
A jeśli chodzi o iphony to napisałem, że mają niezawodne wsparcie a nie, że to dobry sprzęt.
 

sk09372

Member
Ja nigdy w życiu nie sprzedałem żadnego używanego sprzętu. Do 4k OLED ale więcej, dużo więcej ogląda się gorszy materiał a z nim B7 radzi sobie, dużo, dużo, dużo lepiej niż C855. A co iPhona, iPhone mający kilka lat działa w miarę normalnie, każdy inny telefon muli niemiłosiernie.
Ja nigdy w życiu nie sprzedałem żadnego używanego sprzętu. Do 4k OLED ale więcej, dużo więcej ogląda się gorszy materiał a z nim B7 radzi sobie, dużo, dużo, dużo lepiej niż C855. A co iPhona, iPhone mający kilka lat działa w miarę normalnie, każdy inny telefon muli niemiłosiernie.
Przecież Ty już wybrałeś Bravie 7
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
3,5k to przy takim wydatku kwota do zaakceptowania jeśli coś jest lepsze. KD mam, PS 5 ma syn, ja nie używam, soundbar możliwe, że kupię, Xboxa syn nie chce, lodówki mam dwie jeśli o takiej samej lodówce myślimy, shield mi zbędny, na nockę w burdelu żona nie pozwoli 😂 A idąc drogą tańszego to C845 jest tańsze od C855 a w testach przepaści między nimi nie ma a nawet jest bardziej polecany bo C855 jest za drogo wyceniony według tych testów.

W takim razie, nie rozumiem.
Jeżeli nie robi Ci różnicy 3.5k, a uważasz, że droższa Bravia 7 jest dla Ciebie lepsza - w kólko to wałkujesz, jakbyś na siłe chciał kogoś przekonać, to o czym my tu w ogóle rozmawiamy?Po co te dyskusje?

To dołóż już do Bravi 9, dużo Ci nie brakuje, a tv jest lepszy i temat zamknięty.

Co do sprzedaży, to ja nie znam nikogo, kto by nie sprzedawał sprzętów.
Setki sprzedanych sprzętów, w tym wszystkie tv. Nawet tu na forum.
Aut też nie sprzedajecie, dożywocie, czy idą w prezencie dla znajomych?
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
W takim razie, nie rozumiem.
Jeżeli nie robi Ci różnicy 3.5k, a uważasz, że droższa Bravia 7 jest dla Ciebie lepsza - w kólko to wałkujesz, jakbyś na siłe chciał kogoś przekonać, to o czym my tu w ogóle rozmawiamy?Po co te dyskusje?

To dołóż już do Bravi 9, dużo Ci nie brakuje, a tv jest lepszy i temat zamknięty.

Co do sprzedaży, to ja nie znam nikogo, kto by nie sprzedawał sprzętów.
Setki sprzedanych sprzętów, w tym wszystkie tv. Nawet tu na forum.
Aut też nie sprzedajecie, dożywocie, czy idą w prezencie dla znajomych?
I tu też Cię zaskoczę, mam piąte auto w życiu i żadnego nie sprzedałem. Jakbym wybrał to bym kupił 😊 Czytam, słucham, oglądam, analizuję.
 

colargor

Member
Dobra wiadomość dla bogaczy. W pojawiających się już recenzjach Bravia 9 określany jest jako najlepszy LCD w historii. Jedyne co mu niektórzy zarzucają to jakiś efekt tęczy, który powstaje przez filtr do kątów. Ale to podobno w każdym tv ten filtr to powoduje.

Nie mają się czego czepić to wymyślają jakieś pierdoły.
 
Do góry