Regulamin

  1. Regulamin forum hdtv.com.pl

  2. KAŻDORAZOWE, CZYNNE SKORZYSTANIE Z FORUM OZNACZA AKCEPTACJĘ TEGO REGULAMINU.
    

  3. Na łamach forum kategorycznie zabrania się:

  4. Umieszczania treści obraźliwych, oszczerczych, zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi stwierdzeniami inne osoby względem KOGOKOLWIEK. Dotyczy to w szczególności: 
   - wypowiedzi skierowanych do innych użytkowników forum oraz umieszczanie jakichkolwiek epitetów odnoszących się do forumowiczów - jest to forum AV i odnosimy się do sprzętu a nie do ludzi
   -  wypowiedzi skierowanych do osobowości prawnych, grup wyznaniowych, mniejszości rasowych, seksualnych etc.

  5. Umieszczania treści wulgarnych, przez co rozumie się: 

   1. niewyszukane słownictwo,

   2. pornografię,

   3. przemoc i treści drastyczne.

  6. Uprawiania i propagowania piractwa, przez co rozumie się m.in.: 

   łamanie praw autorskich lub umożliwianie tego innym, czyli: udostępnianie cracków, seriali, keygenów, loaderów, regkeyów, udostępnianie innego nielegalnego lub nielegalnie uzyskanego oprogramowania,  udostępnianie informacji pozwalających użytkować lub w oczywisty sposób zdobyć rzeczy wcześniej wymienione, pytanie o informacje umożliwiające zdobycie/użytkowanie rzeczy wcześniej wymienionych, przypisywanie praw autorskich osobom, którym one nie przysługują.

  7. Umieszczania treści niezgodnych z polskim prawem np. propagowania niedozwolonych substancji/praktyk, rozważania sposobów oszukiwania firm/instytucji.

  8. Umieszczania reklam, w każdej postaci także przesyłania ich poprzez wiadomości niepubliczne z wyjątkiem: (Prywatna Wiadomość)

   - reklam instytucji lub akcji charytatywnych (Pajacyk, Caritas, Czerwony Krzyż etc.),

   - reklam instytucji non-profit (SETI, United Devices, Mozilla etc.),
   - wypadków uzgodnionych administracją – pod mailem hdtv [at] hdtv.com.pl.

  9. Ustalenia powyższe stosują się do treści werbalnych i niewerbalnych (słów, obrazków, filmów, nagrań dźwiękowych etc.) i dotyczą:

  10. wypowiedzi użytkownika na forum wypowiedzi PW oraz wszelkich pól w profilu pozostawionych do jego dyspozycji (pseudonim, podpis, awatar etc.),

  11. podawanych przez użytkownika odnośników do innych stron www lub umożliwiania połączenia za pomocą jakiegokolwiek innego protokołu.

  12.  

   Użytkownik zobowiązany jest dbać o porządek na forum; w tym celu należy:

  13. Unikać zakładania wątków dotyczących tematów wielokrotnie już omówionych i/lub kwestii uznawanych na forum za oczywiste. By tego uniknąć, należy: 

   1. użyć wyszukiwarki forum. Ilość tematów na forum jest ogromna i istnieje duża szansa, że ktoś zadał już pytanie, które

    chcesz zadać Ty.

   2. poszukać samodzielnie odpowiedzi za pomocą popularnych wyszukiwarek internetowych (www.google.com, www.altavista.com).

   3. upewnić się, że rozwiązanie problemu nie znajduje się w zasięgu ręki w postaci instrukcji do danego urządzenia/programu.

   4. Unikać powielania istniejących już wątków. Przed założeniem wątku dotyczącego jakiegoś aktualnego zagadnienia sprawdź na kilku ostatnich stronach w danym dziale, czy topik na ten temat nie został już założony.

   5. Nie dublować kont - każde zdublowane konto zostanie zbanowane. Jeśli masz problem z kontem zgłoś się do administracji.

  14. Nowe wątki zakładać w odpowiednich działach. Każdy z działów ma opis określający jego tematykę. Jeżeli nie masz pewności, który dział jest najodpowiedniejszy dla Twojego tematu, umieść go tam, gdzie według Ciebie pasuje najlepiej - najwyżej zostanie przeniesiony przez moderatora.

  15. Powstrzymywać się przed umieszczaniem podobnych tematów/postów w kilku miejscach jednocześnie. Takie postępowanie jest postrzegane jako zaśmiecanie forum. Jeżeli wracasz do jakiegoś zagadnienia, dopisz się w swoim poprzednim topiku (w którym była o tym mowa) zamiast zakładać nowy.

  16. Wątki tytułować konkretnie, w sposób mówiący w skrócie o tym, czego dotyczą - czyli nie: "Pomocy!", "Co się dzieje?", "Pilne!" etc. Pamiętaj, że nadając topikowi konkretny tytuł, ułatwiasz innym korzystanie z forum i jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.

  17. Nie zamieszczać linków do stron/plików mogących spowodować uszkodzenie bądź zawieszenie komputera/przeglądarki. Takie osoby będą banowane bez ostrzeżenia.

  18. Powstrzymywać się od zamieszczania niepublicznej korespondencji (e-maili, logów, PW, etc.) bez zgody rozmówcy.

  19. Unikać zamieszczania w danym wątku kilku swoich postów z rzędu - jeżeli pojawia się potrzeba dopisania czegoś do wysłanego już posta, należy skorzystać z opcji "edytuj" (ikona edytuj w poście).

  20. Unikać zbaczania z głównego tematu wątku, ze szczególnym uwzględnieniem osobistej wymiany zdań (sprawy prywatne należy załatwiać przez PW).

  21. Powstrzymywać się od nadmiernego wyrażania dezaprobaty z powodu tematu wątku, poziomu czyjeś wypowiedzi etc. Jeżeli uważasz, że czyjś post narusza regulamin lub prowokuje do tego innych, proponujemy zgłosić go administratorowi/moderatorowi.

  22. Powstrzymywać się od zamieszczania postów nic niewnoszących do dyskusji, np. o treści "lol", "zgadzam się w pełni z przedmówcą", oraz postów będących wyłącznie powtórzeniem informacji podanych już w wątku przez innego uczestnika forum, także powielania treści zawartej w podpisie. Niedozwolone jest umieszczanie postów o treści "Było!", "Szukaj!" bez podania pytającemu dokładniejszych wskazówek (np. linka do tematu, w którym dane zagadnienie było omawiane, lub haseł pomocnych przy korzystaniu z wyszukiwarki forum/internetowej). 

  23. Forum nie oferuje kanału poufnej komunikacji a  komunikację publiczną i niepubliczną

  24. Użytkownik zgadza się na otrzymywanie maili reklamowych jednak nie częściej niż 1 mail tygodniowo. Administracja dołoży wszelkich starań aby maksymalnie ograniczyć ilość maili tak jak to miało miejsce dotychczas. 

   Kary i ograniczenia

  25. Posty i wątki niezgodne z regulaminem będą usuwane lub ich treść będzie modyfikowana przez moderatorów.

  26. Awatary, podpisy i inne pola pozostawione do dyspozycji użytkownika również mogą być modyfikowane, usuwane a niekiedy blokowane, jeżeli będą zawierać niedozwolone treści.

  27. Użytkownicy nagminnie łamiący regulamin i ignorujący upomnienia moderatorów powinni liczyć się z zablokowaniem dostępu do forum. Także jednorazowe przewinienia uznane przez któregoś z administratorów/moderatorów za ciężkie mogą zaowocować tym samym bez uprzedniego upomnienia. 
  28. Zablokowanie dostępu do forum (zwane banem) może mieć różny charakter, przykładowo:

   1. czasowy określony - konto użytkownika zostanie zablokowane na czas określony przez moderatora w momencie zablokowania. Po upływie tego czasu konto zostanie odblokowane.

     

   2. czasowy nieokreślony - konto użytkownika zostanie zablokowane na czas bliżej nikomu nieznany. :-)

     

   3. permanentny - konto zostanie zablokowane na zawsze bądź usunięte z bazy forum.

    Oraz inne formy nei wymienione 
  29. Niezależnie od czasu trwania bana, a stosownie do przewinień użytkownika i możliwości technicznych, konto może być zablokowane
  30. Zwykłe przewinienia (o ile administracja nie zdecyduje inaczej) będą oceniane przez administratorów i moderatorów i karane czasowym lub stałym ograniczeniem dostępu do forum.
  31. Decyzje są ostateczne i niepodważalne.
  32. Administracja zastrzega prawo do banowania użytkowników bez podawania przyczyn.

  33. Dodatkowe postanowienia
  34. Na początku korzystania z forum warto zapoznać się z pomocą i opisem bbcode, aby zorientować się m.in. jak formatować czcionkę czy zamieszczać obrazki. Nowe umiejętności możesz sprawdzić na forum testowym (np jak zamieścić obrazek itp.).
  35. Przeczytaj opisy działów i zapoznaj się z najważniejszymi zagadnieniami omawianymi na forum poprzez pobieżne przynajmniej przejrzenie przyklejonych tematów w poszczególnych działach. Pomoże Ci to zorientować się w zasadach forum i uniknąć wielu niepotrzebnych problemów.
  36. Umieszczając treść na forum zgadzasz się na dalsze jej przetwarzanie i publikowanie.
  37. W przypadku, gdy nie możesz znaleźć swojego tematu/posta, użyj opcji "szukaj” - być może został on przeniesiony do innego działu. Jeżeli nie możesz danego tematu znaleźć na liście, najpewniej został on usunięty. W takiej sytuacji nie zakładaj ponownie identycznego tematu, a ZWŁASZCZA nie zakładaj tematu "dlaczego post X został usunięty?"; zamiast tego zastanów się, czy nie naruszał on regulaminu. Możesz też poprosić o pomoc kogoś z moderatorów.
    
  38. Nie umieszczaj w postach dużych obrazków linków, powodujących "rozjeżdżanie" się forum. Maksymalna szerokość wstawianych obrazków to 500 pikseli, do większych obrazków należy podawać linki. Przy podawaniu bardzo długich linków wskazane jest stosowanie tekstu zastępczego ([url=www.link.pl] tekst zastępczy [/url]).
  39. Na forum zabrania się z korzystania zewnętrznych stron skracających linki.
  40. Z opcji "cytuj" (ikona “quote” w poście, który chcesz zacytować) korzystaj z rozsądkiem, skracając długie posty tak, aby zostawić tylko ten fragment, do którego bezpośrednio odnosi się odpowiedź. Unikaj cytowania "wielokrotnego" (X napisał :: Y napisał :: Z napisał) oraz cytowania wyświetlanych w poście obrazków (przy cytacie trzeba usunąć znacznik [img][/img]). Wskazane jest też sprawdzenie, czy przez pomyłkę nie przypisuje się czyichś słów innej osobie.
  41. Zabrania się cytowania poprzedzających wpisów.
  42. Nie stosuj nieuzasadnionego formatowania czcionki: nie pogrubiaj całego tekstu (pogrubienie stosuje się dla wybranych, ważnych fragmentów tekstu) i nie pisz wielkimi literami (w Internecie oznacza to krzyk). Jeżeli nie wiesz, co oznaczają stosowane w postach skróty typu IMHO, LOL, ROTFL, AFAIR, BTW, RTFM, skorzystaj z wyszukiwarki internetowej, aby się tego dowiedzieć (akronimy).
  43. Staraj się pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek. Jeżeli zobaczysz błędy już po umieszczeniu wiadomości na forum, użyj opcji "edit", żeby je poprawić. Posty zawierające rażące błędy ortograficzne lub napisane całkowicie niezrozumiale mogą być usuwane z forum przez moderatorów.
  44. Formułuj swoje pytania precyzyjnie, podając niezbędne szczegóły. Pisząc niejasno, marnujesz czas osób, które chcą Ci pomóc (swój również). Jeżeli szukasz rozwiązania jakiegoś problemu, podaj, jakie możliwe rozwiązania były już testowane - pomoże to w szybszym znalezieniu właściwego.
  45. Nie proś, żeby użytkownicy forum wypełniali za Ciebie Twoje obowiązki. Na forum nie wolno zamieszczać postów z prośbą o zrobienie zadań domowych bądź podanie odpowiedzi w testach/konkursach.
  46. Nie krytykuj i nie podważaj autorytetu administratorów/moderatorów w kwestiach regulaminowych. Jest to prosta droga do opuszczenia forum.
  47. Niniejszy regulamin nie ma charakteru ostatecznego; będzie w miarę potrzeb zmieniany lub uzupełniany. Wskazane jest sprawdzanie co jakiś czas, czy w wymienionym dziale pojawiły się nowe tematy administracyjne.
  48. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane na forum przez użytkowników. Użytkownik ma prawo do modyfikowania (przez czas 1000 minut) treści swoich postów, nie ma jednak prawa żądać od administracji usunięcia swoich postów, bowiem decyzja o umieszczeniu ich na forum jest traktowana jako równoznaczna z decyzją przeznaczenia ich do użytku publicznego. Posty nie mogą być usuwane ani edytowane przez użytkowników, po tym, jak ktoś napisze kolejny w temacie .
  49. Użytkownik oświadcza, iż wszelkie dane osobowe oraz inne informacje składające się na Profil, przekazuje w sposób dobrowolny oraz wyraża zgodę na upublicznianie Profilu przez Redakcję, co oznacza, iż dostęp do tych danych będzie miał lub może mieć nieograniczony krąg Użytkowników Internetu. Powyższe nie dotyczy następujących danych: hasło do konta, kody aktywacyjne lub innego typu poufne dane dostępowe.
  50. Na podstawie uzyskanej od Użytkownika zgody administracja/właściciel ma prawo do przetwarzania otrzymanych od Użytkowników danych osobowych do celów marketingowych i promocyjnych. administracja/właściciel udostępnia dane osobowe Użytkowników zgodnie z przepisami obowiązującego prawa.
  51. W przypadku zamieszczania przez Użytkownika na stronach internetowych Serwisu danych, o których mowa w art. 27 ustawy z dnia 19 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002, nr 101, poz. 926) ich przetwarzanie następuje na podstawie faktu podania ich do publicznej wiadomości przez Użytkownika (opublikowanie tych danych na stronie internetowej).
  52. administracja/właściciel będąc administratorem danych osobowych, chroni dane osobowe swoich Użytkowników, zachowując wymagania określone w obowiązujących przepisach prawa. Podane przez użytkownika dane mogą być przetwarzane dla celów marketingowych jedynie przez administrację/właściciela i podmioty przez nią upoważnione zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Użytkownik ma prawo wglądu w swoje dane oraz prawo ich poprawiania. Podanie danych osobowych przez Użytkownika jest dobrowolne.
  53. Użytkownik ma prawo żądać zaprzestania przetwarzania i/lub usunięcia danych, o których mowa powyżej, poprzez przesłanie takiej prośby e-mailem na adres hdtv[at]hdtv.com.pl, chyba że dane takie są niezbędne do realizacji przez administrację/właściciela usługi - w takim przypadku usunięcie danych niezbędnych do realizacji usługi będzie równoznaczne z oświadczeniem o skasowanie konta..
  54. Administracja zastrzega sobie prawo do wszelkich zmian/edycji a w niektórych przypadkach, usuwania postów znajdujących się na forum.
  55. Zmiany będą publikowane na bieżąco w postaci ujednoliconego tekstu Regulaminu na łamach Forum wraz z informacją o ich dokonaniu.
  56. Po ukazaniu się informacji o zmianach w Regulaminie, Użytkownik powinien niezwłocznie zapoznać się ze zmianami, gdyż zalogowanie się do Forum po takim ogłoszeniu stanowi bezwarunkową akceptację nowej treści Regulaminu przez Użytkownika.
  57. W przypadku nie zaakceptowania zmian w Regulaminie, Użytkownik powinien powstrzymać się od zalogowania do Forum i niezwłocznie powiadomić Administratora o takiej decyzji.
  58. Oświadczenie o nie zaakceptowaniu zmian w Regulaminie, pociągnie za sobą usunięcie Konta Użytkownika.
  59. Reklama na forum - ustalenia dodatkowe
   1. Przedstawiciele firm/serwisów chcących nawiązać współpracę z serwisem Hdtv.com.pl/chcących zamieścić baner reklamowy na stronie głównej forum i serwisu Hdtv.com.pl lub reklamować się w wątkach, nicku, randze, awatarze lub/i podpisie powinni kontaktować się z założycielem serwisu – (hdtv[at]hdtv.com.pl). KATEGORYCZNIE ZABRANIA SIĘ REKLAMOWANIA, HANDLU POPRZEZ PRYWATNE WIADOMOŚCI, wszelkie nieustalone reklamy/handel będzie naliczana stawka za reklamę.

     

   2. Osoby z zaprzyjaźnionych firm i serwisów, współpracujących z redakcją hdtv.com.pl, mogą otrzymać odpowiedni nick, podpis pod nickiem (rangę) - nazwę firmy lub serwisu. W wypadku firm/serwisów ściśle współpracujących z hdtv.com.pl możliwa jest również reklama firmy/serwisu w awatarze i/lub podpisie danego użytkownika forum. Przydzielenie któregoś z wymienionych przywilejów jest indywidualnie rozważane przez założyciela serwisu – do którego należy kierować zgłoszenia.

     

   3. Niedozwolone jest ponawianie postów-ogłoszeń (np. "wybijanie" wyżej postów w dziale "Giełda" przez ponowne umieszczanie posta dotyczącego tego samego tematu przy jednoczesnym kasowaniu poprzedniego) i wykorzystywanie forum do prowadzenia hurtowych/długotrwałych transakcji handlowych (sprzedaży/kupna/zamiany).
   4. Używanie nicków, które jednoznacznie kojarzą się z adresem konkretnej strony (w szeczgólności sklepów, lub innych stron przynoszących jakiś dochód), np. "mr wp.pl", "wp.pl", "amazon" itp. należy uzgodnić z administracją w przeciwnym wypadku konta będą edytowane, banowane.
   5. Niedozwolone jest posiadanie w swoim profilu linku do strony www będącej sklepem bez uzgodnienia z administratorem.
   6. Niedozwolone jest umieszczanie linków na strony zawierające reklamy.
   7. Za nieregulaminową reklamę obowiązuje kara w wysokości 10000zł na miesiąc. np Jeśli użytkownik zamieścił 1 post w lutym a drugi w marcu kara wynosić będzie 20 tys zł.
   8. Oprócz kary administracja/właściciel będą dochodzić zapłaty za nieregulaminowo wykonaną reklamę.
  60. Wszelkie wypowiedzi, linki, posty uznane przez administrację za nie regulaminową reklamę będą edytowane, kasowane a konto użytkownika będzie banowane.
  61. W sytuacjach nie określonych przez regulamin decyzje zawsze podejmuje administrator.
  62. Informacje dotyczące subskrypcji. Wszelkie transakcje realizowane są poprzez system dotpay. Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay. Subskrypcje nie podlegają zwrotowi.
  63. Wszelkie próby omijania zablokowanych fraz/słów (wyświetlane jako ***) są uznawane za świadome łamanie regulaminu, użytkownicy będą karani zablokowaniem konta. (Na forum zablokowane są jedynie frazy obraźliwe oraz nazy firm/stron/etc, które spamowały/celowo łamały regulamin forum)

   Podstawowe terminy

  GOŚĆ - osoba niezarejestrowana na forum. Może czytać wątki i korzystać z wyszukiwarki forum.

  UŻYTKOWNIK (uczestnik) - osoba zarejestrowana na forum. Może zakładać nowe wątki, odpowiadać w istniejących, głosować w ankietach i zakładać własne, edytować (zmieniać) swoje posty.

  MODERATOR - osoba zarejestrowana na forum, odpowiadająca za utrzymanie na nim porządku. Oprócz posiadania uprawnień uczestnika forum może zamykać (blokować) wątki, przenosić je do innych działów, dzielić wątki wielotematyczne, usuwać z forum wątki i wybrane posty, usuwać z postów i indywidualnych pól użytkowników treści niezgodne z regulaminem, zwracać uwagę użytkownikom nieprzestrzegającym zasad obowiązujących na forum, a w sytuacji braku poprawy - blokować konkretnym użytkownikom dostęp do forum.

  Administracja forum NIE PRZYJMUJE zgłoszeń osób chętnych do zostania moderatorami. Powoływani w razie potrzeby nowi moderatorzy są wybierani wyłącznie przez administrację forum.

  ADMINISTRATOR - osoba zarządzająca forum. Może wszystko. ;-)

  NICK - pseudonim użytkownika.

  RANGA - stopień wskazujący na uprawnienia użytkownika, wyświetlany pod nickiem. Wszyscy użytkownicy forum mają rangę "uczestnik" (osoby nowo zarejestrowane, z małą liczbą postów, mają rangę "początkujący uczestnik", zmieniającą się samoczynnie po napisaniu pewnej liczby postów), wyróżniające się rangi ma administracja forum (kolorowe rangi administratorów i moderatorów). Specjalną rangę, niepowiązaną z żadnymi dodatkowymi uprawnieniami, mają członkowie redakcji innych serwisów (nazwa serwisu) lub właściciele/przedstawiciele firm (nazwa firmy).

  AWATAR (emblemat) - obrazek wyświetlany pod nickiem użytkownika. Ustawia się go w profilu, wybierając z galerii lub wysyłając własny obrazek, zgodny z wymaganiami technicznymi określonymi w profilu.


  Awatar jest jednym z elementów ułatwiających identyfikację użytkownika forum, dlatego warto wybrać taki, który nie będzie mylił się z innymi awatarami. Nie wolno kopiować awatarów uczestników forum (nie dotyczy to awatarów dostępnych w galerii) - chyba że posiadacz danego awatara wyrazi na to zgodę. Ze względu na ograniczenia reklamowe w awatarach nie wolno umieszczać żadnych adresów internetowych. Niedozwolone są również napisy imitujące rangi forumowe.

  PODPIS (sygnatura, sig) - tekst wyświetlany pod każdą wiadomością użytkownika, definiowany w profilu. Może to być krótki opis posiadanego komputera (konfig) lub ważna dla użytkownika maksyma.  Do podpisu nie wolno wstawiać żadnych reklam, obrazków (w tym także emotikonów ze zdalnych serwerów - jedynymi emotikonami dopuszczalnymi są emotikony udostępnione na naszym serwerze). Dozwolone jest także wstawianie linków do akcji humanitarnych. Inne linki można zamieścić jedynie za zgodą administracji.

  Podpis nie powinien być wizualnie męczący dla innych użytkowników forum: maksymalna wielkość czcionki to czcionka domyślna (2), należy unikać stosowania rażących kolorów, a przy długich (np. kilkulinijkowych) podpisach zdecydować się na zmniejszenie czcionki. Maksymalną długością sygnaturki jest 10 linii. W podpisie nie należy stosować znaczników [quote], [code] i pochodnych ([php], [sql], [html], etc.).

  PROFIL - zbiór danych i indywidualnych ustawień forum danego uczestnika. W profilu użytkownik może m.in. wybrać jeden z dostępnych tematów kolorystycznych forum, przygotować/zmienić swój podpis. Część informacji o uczestniku jest dostępna innym osobom korzystającym z forum (np. liczba postów, adres prywatnej strony www).

  WĄTEK (topik, temat) - oddzielna rozmowa w danym dziale, której tytuł jest wyświetlany na liście.

  POST - pojedyncza wypowiedź uczestnika w danym topiku.

  PW (prywatna wiadomość) - wewnętrzna korespondencja forum.  Korzystając z ikony umieszczonej w każdym poście dowolnego użytkownika forum, można wysłać do niego prywatną wiadomość, niepublikowaną na forum.

  BAN - zablokowanie danemu użytkownikowi dostępu do forum. Banowani są uczestnicy nieprzestrzegający zasad forum i niereagujący na upomnienia moderatorów. Właściciel Serwisu posiada wyłączność na interpretację Regulaminu.

   

   

Do góry