Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

soplus

Active member
Bez reklam
Nie każdego stać na Ferrari, ale nie zabronisz ludziom cieszyć się ze swoich małych sukcesów.
Twoja ocena jest tak, innych ucieszonych inna. Wystarczy to uszanować.
Kiki wszystko ok tylko to nie zmienia faktu, że od roku największe bolączki tego tv nie są rozwiązane a wsparcie tcl nie istnieje. Co ciekawe tcl na lewo i prawo reklamuje wszystkie swoje serie tv tylko nie c935...Czyli wychodzi na to, że dali dupy z flagowcem i schowali głowę w piasek, brak oficjalnego OTA od roku jest tego najlepszym przykładem. Produkt jest po prostu niedopracowany albo zastosowane komponenty nie radzą sobie z zaawansowaną matrycą w wersji 75 cali.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pewnie masz rację.
Ale to nie oznacza , że inni którzy mają inne potrzeby, nie mają prawa do własnej radości.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nie każdego stać na Ferrari,
To akurat prawda.
nie zabronisz ludziom cieszyć się ze swoich małych sukcesów.
Nikomu niczego nie zabraniam i nie mam takiego zamiaru.To jaki kto kupuje sprzęt to prywatna sprawa każdego.
Ale jeżeli według Ciebie kupno takiego telewizora
od roku największe bolączki tego tv nie są rozwiązane a wsparcie tcl nie istnieje. Co ciekawe tcl na lewo i prawo reklamuje wszystkie swoje serie tv tylko nie c935...Czyli wychodzi na to, że dali dupy z flagowcem i schowali głowę w piasek, brak oficjalnego OTA od roku jest tego najlepszym przykładem. Produkt jest po prostu niedopracowany albo zastosowane komponenty nie radzą sobie z zaawansowaną matrycą w wersji 75 cali.
to sukces,niechby nawet mały to ja dziękuję.
Jak już pisałem , każdy kupuje co chce i ja to szanuję.Nie mam nic do ludzkich wyborów.Ale powtarzam jeszcze raz ,gówno zawinięte nawet w złoty papierek dale będzie gównem.I nawet ogromne zadowolenie kupującego tego nie zmieni.
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Różne use-case'y, różne wymagania. Ale firmware w tej serii tv to jest obiektywnie tragedia i to dotyka każdego modelu jako że chodzą na tym samym SOC.
Ostatnio więcej na nim gram, niż oglądam filmy (bo nie ma co oglądać...) więc mnie ten pasek przestał dotykać - ale inne babole pozostały. Chociaż ten soft, który wskoczył na OTA i z niego znikł po paru dniach, mimo wszystko jest trochę lepszy od poprzednich (pomijając crashe przy wyłączaniu niektórych aplikacji, u mnie Kodi).
Jak na polskie warunki, to nie sa takie znowu tanie telewizory, szczególnie te większe rozmiarowo i jakąś jakość powinny jednak trzymać

Jak brałem ten telewizor w zeszłym roku to brałem to co było na papierze. Nigdzie nie można było go zobaczyć ani pośmigać jak działa.
Prawda taka, że gdyby Sony nie zwariowało z cenami w zeszłym roku a Samsung miał Android/Google TV to bym kijem nie tknął tego chińczyka.

Jak z każdą chińską firmą to samo podejście, wykupywanie materiałów sponsorowanych w wysoko pozycjonowanych przez Googla serwisach sławiących pod niebiosa chińską myśl techniczną. I tak jak z każdym ich tworem czy to Xiaomi czy większość ichniejszych marek, hardware jest ok a software to irytująca nędza.

Proszę też bullshitu w rodzaju - "pracują nad poprawą softu czy tłumaczenia" nie pisać, bo od zaraz roku, w tym sofcie praktycznie nic nie zostało naprawione. Główny + czyli obraz ma pasek i gdyby pies z kulawą nogą zainteresował się tylko tym forum to by wiedział co ma w tłumaczeniu, obrazie i dzwięku naprawić. Normalny użytkownik nie będzie szukał softu po rosyjskich social mediach.

Zgadzam się z @AlbertoTomba, @soplus i innymi posiadaczami tego telewizora. Jeśli chcesz mieć telewizor który soft ma absurdalnie beznadziejny i problemy z obrazem (jasny pasek), dźwiękiem (jeśli użyjesz czegoś bardziej skomplikowanego dla tego modelu niż optyk, lub pierdzące głośniki), tłumaczeniem niedorozwiniętego translatora - to enjoy!

Tak powyższy opis dotyczy FLAGOWEGO modelu. Żal.pl

Z jakiegoś powodu C94 wyjdzie w tym roku dużo później, a TCL wysrywa kasę na lewo i prawo żeby się promować.
 

Charnay

New member
Na początku niskie ukłony dla Wszystkich, jako że to mój pierwszy post :)
C935 w 75 calach mam od pół roku. Softu z Telegrama nie dotykałem, dwie aktualizacje OTA weszły bez problemu. TV jest bez kalibracji, wprowadziłem minimalnie zmodyfikowane pod siebie ustawienia znalezione w necie. I powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony. Problem z dźwiękiem rozwiązałem banalnie, zmieniając tryb zdaje się na "dynamiczny" i jest OK, na DA bez charczenia. Czasami przełączam na wzmak stereo po optyku i mi wystarcza. Głupot w tłumaczeniu już nie zauważam, po prostu oglądam filmy. Nie wiem też, o jakim białym pasku piszecie? Albo jestem tak mało wymagający, albo półślepy, albo nie mam tego problemu. Mogę was prosić o fotkę tego paska i info, kiedy on się pojawia? Dodam, że nie ruszam rozmiaru obrazu, mam 16:9 i pozwalam by tv dodał paski do formatu kinowego w filmach z serwisów streamingowych, ale te paski są czarne, a nie białe.
A reasumując, póki co nie żałuję ani złotówki, bo system jest stabilny, a obraz przepiękny.
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na początku niskie ukłony dla Wszystkich, jako że to mój pierwszy post :)
C935 w 75 calach mam od pół roku. Softu z Telegrama nie dotykałem, dwie aktualizacje OTA weszły bez problemu.

Cieszę się, że telewizor ci wystarcza i nie doświadczasz tych problemów. Wszystko zależy od tego jak się dany sprzęt użytkuje. Ja np. skoro mam wyłączone aktualizacje automatyczne to bardzo bym chciał żeby się automatycznie nie aktualizowały, a jednak surprise :)
Albo szukając ustawień dzwięku nie musiał się domyślać że zaawansowane ustawienia wideo jako podmenu to jednak skrzętnie ukryte dalsze ustawienia dzwięku.
Albo żeby nie włączał się sam z siebie marnując prąd, najczęściej jak mnie nie ma w domu oczywiście.

TV jest bez kalibracji, wprowadziłem minimalnie zmodyfikowane pod siebie ustawienia znalezione w necie. I powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony. Problem z dźwiękiem rozwiązałem banalnie, zmieniając tryb zdaje się na "dynamiczny" i jest OK, na DA bez charczenia. Czasami przełączam na wzmak stereo po optyku i mi wystarcza.

TV jest sumą składową nie tylko ekranu ale też oprogramowania dzięki którym możesz podłączyć różne urządzenia które powinny działać.

Głupot w tłumaczeniu już nie zauważam, po prostu oglądam filmy. Nie wiem też, o jakim białym pasku piszecie? Albo jestem tak mało wymagający, albo półślepy, albo nie mam tego problemu. Mogę was prosić o fotkę tego paska i info, kiedy on się pojawia?

Wystarczy, że przejrzysz wstecz ten wątek - znajdziesz zdjęcia, jak i inne fora w innych językach. Widocznie nie oglądasz materiałów w których jest on widoczny.

Dodam, że nie ruszam rozmiaru obrazu, mam 16:9 i pozwalam by tv dodał paski do formatu kinowego w filmach z serwisów streamingowych, ale te paski są czarne, a nie białe.

Nie rozumiem powyższego zdania.

reasumując, póki co nie żałuję ani złotówki, bo system jest stabilny, a obraz przepiękny.

Gratulacje, ja jednak od sprzętu za ponad 10k wymagam troszeczkę więcej.
 

Charnay

New member
Ok, rozumiem. Przyjrzę się dokładnie w domu, sprawdzę ustawienia LD itp. Tak czy inaczej dotąd nie rzucił mi się w oczy, co może oznaczać również to, że w moim wieku już oczy nie te. I to jest kolejny plus ze zbliżającej się starości ;-)
 

Charnay

New member
No faktycznie, minimalny pasek jest, zwłaszcza widoczny przy wysokim LD. Przyznam, że musiałem go najpierw zobaczyć w obiektywie aparatu, gdzie jest widoczny znacznie bardziej niż na żywo. I tak, macie rację, że w tv za ponad 10k nie powinno to mieć miejsca. Tyle tylko, że żyjemy w świecie, w którym wiele rzeczy nie powinno mieć miejsca, a mimo to są i mają się dobrze. Nic to, może poprawią.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Wiele osób ma podobnie jak TY.
Cieszą się tym co mają.
Z takim podejściem to powinniśmy być wdzięczni, że TCL się włącza i chodzi i tylko czasami trzeba go resetować bo ekran świeci nie tak, jak powinien.

Zaraz się dowiemy, że nie ma idealnego tv i nawet wydając 10x tyle mogą się pojawić jakieś problemy. Tylko problem w tym, że kupując flagowca nikt się nie spodziewa, że to, co miało być w tym tv najlepiej zrobione, czyli obraz, jest na dzień dobry jego najsłabszą stroną.

Mogę pogodzić się z kiepskim menu czy jego tłumaczeniem, nie mam problemu z pierdzącym Atmos bo i tak idzie przez ampli ale jak oglądam filmy w panoramie ( czyli teraz jakieś 95% produkcji) i widzę, że w niektórych scenach pasek świeci się jak psu jajca to mnie cholera bierze....

I żeby nie było, nie mam pretensji do sprzedawcy, mam pretensję do tcl, że w d...ma swój teoretyczne najlepszy produkt i jego właścicieli. Powinna być albo akcja naprawcza ( o ile to jest wykonalne) albo zwrot kasy. Ile TCL sprzedał 75 w Polsce i na świecie? IMHO to jest jakiś margines ich sprzedaży.

Jak widać, wersja 65 nie ma problemu z obrazem, czyli hardware / software nie ogarnia lepszej matrycy w większym modelu.

Swoją drogą powinniśmy wszyscy pisać do supportu tcl poprzez zgłoszenia serwisowe o tych samych problemach bo na forum to i tak nic nie zrobimy....

Ten "diament" w formacie 75 cali nie jest nawet yablonexem...
 

soplus

Active member
Bez reklam
Swoją drogą tego "flagowca" można obejrzeć w 3 sklepach mediaexpert w Polsce : Pszczyna, Gryfino i Lubin. To też o czymś świadczy...

Jak czytam Avforum to tam sami "zadowoleni" z wersji 75 cali...
 

Mariu

Member
To jest podobno metoda, żeby wyeliminować/ograniczyć fluktuację jasności (z avsforum):

  1. Have a source in HDR so that the setting applies to HDR mode (I did it in Dolby Vision).
  2. Enter the factory menu by pressing 1950 when highlighting the Contrast setting in the Picture Settings
  3. Go to Param Menu
  4. Go to DBC (Dynamic Backlight control) and change the Energy Saving setting from OFF to HIGH.
  5. Exit Param mode, done!
Zrobiłem, wieczorem sprawdzę, czy działa.
Ja to przetestowałem i działa . Obraz już się sam w trakcie scen nie rozjaśnia i nie przyciemnia . Tak jak tu ktoś pisał na logikę powinno być na off tak jak jest domyśle . Ale właśnie w tedy są takie czasami chamskie fluktuacje jasności .
Trzeba to ustawić osobno dla każdego sygnału . HDR,HDR10,HLG, Dolby Vision ciemny , Dolby Vision Jasny .
Natomiast nie polecam tego ustawiać dla sygnału SDR. Na SDR powinno być na off .
Jak.kuoilem.ten tv to raczej nie zauważyłem tych fluktuacji jasności to tak jak by we wcześniejszych wersjach softu było to wyłączone .
 

Mariu

Member
Ja to przetestowałem i działa . Obraz już się sam w trakcie scen nie rozjaśnia i nie przyciemnia . Tak jak tu ktoś pisał na logikę powinno być na off tak jak jest domyśle . Ale właśnie w tedy są takie czasami chamskie fluktuacje jasności .
Trzeba to ustawić osobno dla każdego sygnału . HDR,HDR10,HLG, Dolby Vision ciemny , Dolby Vision Jasny .
Natomiast nie polecam tego ustawiać dla sygnału SDR. Na SDR powinno być na off .
Jak kupiłem ten tv to raczej nie zauważyłem tych fluktuacji jasności to tak jak by we wcześniejszych wersjach softu było to wyłączone .
 

kerimc

New member
Nie mam na ten moment nic konkretnego na oku - widziałem ze na jakichś targach Sony pokazywało modele na 2023 i zapowiadały się fajnie i generalnie w te stronę będę się oglądał, jak przyjdzie co do czego. Albo wrócę do OLEDa, ale tez od Sony.

Generalnie czy 835 czy 935 to jest dokładnie ten sam gowniany soft - ja bym drugi raz nie kupił i tobie tez nie polecam, żadnego z nich.
Dzięki

Po obejrzeniu na żywo zdecydowałem się jednak na OLED.
 
Do góry