Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

Mariu

Member
Poradziłem sobie . Wróciłem już do oficjalnego . Ale i tak jest coś takiego że jak jest jakaś scena taka bardziej ciemna niż jasna . Tv czasami ta scenę w trakcie oglądania albo rozjaśni troszkę albo przyciemni ...
 

kerimc

New member
Zastanawiam się nad modelem 65c835, pierwotnie c935, ale lekturze tego wątku skłaniam się do 835.
Poza strefami podświetlenia i głośnikami to jakie są jeszcze istotne różnice? Czy coś przemawia aktualnie na korzyść 935?
 

AlbertoTomba

Active member
Nie mam na ten moment nic konkretnego na oku - widziałem ze na jakichś targach Sony pokazywało modele na 2023 i zapowiadały się fajnie i generalnie w te stronę będę się oglądał, jak przyjdzie co do czego. Albo wrócę do OLEDa, ale tez od Sony.

Generalnie czy 835 czy 935 to jest dokładnie ten sam gowniany soft - ja bym drugi raz nie kupił i tobie tez nie polecam, żadnego z nich.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

soplus

Active member
Bez reklam
Są tacy co są bardzo zadowoleni.
Problem tylko w tym, że większe problemy są z flagowym 935 (nieszczęsny jasny pasek w panoramie) , szczególnie w wersji 75 cali. To nie są odosobnione przypadki, Poniżej screen z
1681457779510.png
1681457653036.png
 
Ostatnia edycja:

AlbertoTomba

Active member
Różne use-case'y, różne wymagania. Ale firmware w tej serii tv to jest obiektywnie tragedia i to dotyka każdego modelu jako że chodzą na tym samym SOC.
Ostatnio więcej na nim gram, niż oglądam filmy (bo nie ma co oglądać...) więc mnie ten pasek przestał dotykać - ale inne babole pozostały. Chociaż ten soft, który wskoczył na OTA i z niego znikł po paru dniach, mimo wszystko jest trochę lepszy od poprzednich (pomijając crashe przy wyłączaniu niektórych aplikacji, u mnie Kodi).
Jak na polskie warunki, to nie sa takie znowu tanie telewizory, szczególnie te większe rozmiarowo i jakąś jakość powinny jednak trzymać
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Są tacy co są bardzo zadowoleni.
Z Fiata 126 p też "Są tacy co są zadowoleni."Ale jakie to było auto , każdy wie.😂
 

soplus

Active member
Bez reklam
Poradziłem sobie . Wróciłem już do oficjalnego . Ale i tak jest coś takiego że jak jest jakaś scena taka bardziej ciemna niż jasna . Tv czasami ta scenę w trakcie oglądania albo rozjaśni troszkę albo przyciemni ...
To jest podobno metoda, żeby wyeliminować/ograniczyć fluktuację jasności (z avsforum):

  1. Have a source in HDR so that the setting applies to HDR mode (I did it in Dolby Vision).
  2. Enter the factory menu by pressing 1950 when highlighting the Contrast setting in the Picture Settings
  3. Go to Param Menu
  4. Go to DBC (Dynamic Backlight control) and change the Energy Saving setting from OFF to HIGH.
  5. Exit Param mode, done!
Zrobiłem, wieczorem sprawdzę, czy działa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie dlatego i dokładnie dlatego , że każdy ma być zadowolony z wyboru modelu dla siebie.
Jeśli jest z Małego Fiata - to szacun dla niego.
Znam bardzo wielu którzy są bardzo zadowoleni z wyboru.
Znam takich którzy nigdy nie są zadowoleni z niczego.
To się jakoś nazywa...

soplus - fajnie , napisz czy zadziałało.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest podobno metoda, żeby wyeliminować/ograniczyć fluktuację jasności (z avsforum):

  1. Have a source in HDR so that the setting applies to HDR mode (I did it in Dolby Vision).
  2. Enter the factory menu by pressing 1950 when highlighting the Contrast setting in the Picture Settings
  3. Go to Param Menu
  4. Go to DBC (Dynamic Backlight control) and change the Energy Saving setting from OFF to HIGH.
  5. Exit Param mode, done!
Zrobiłem, wieczorem sprawdzę, czy działa.
Biorąc to na logikę to raczej powiększy fluktacje a nie wyeliminuje.... Oby zadziałało 😉
 

jacek2669

New member
Właśnie dlatego i dokładnie dlatego , że każdy ma być zadowolony z wyboru modelu dla siebie.
Jeśli jest z Małego Fiata - to szacun dla niego.
Znam bardzo wielu którzy są bardzo zadowoleni z wyboru.
Znam takich którzy nigdy nie są zadowoleni z niczego.
To się jakoś nazywa...

soplus - fajnie , napisz czy zadziałało.
Witam,nie wiem jak się włączyć w wątek bo jestem nowy, tydzień temu kupiłem tcl65 c835,nie mogę znaleźć trybu film,w chodząc w system mam tryb sport i gracz,i tyle, coś nie tak z oprogramowaniem?
 

AlbertoTomba

Active member
Widzisz kiki, my w przeciwieństwie do ciebie, nie zarabiamy na sprzedawaniu tych tv. A ja dodatkowo, pomimo ze go kupiłem, to wbrew powiedzeniu "każdy chwali to co ma" - nie odważyłbym się go komukolwiek polecić w obecnym jego stanie.
A przecież my tu mówimy, całkiem obiektywnie zresztą, o dość dużych a momentami bardzo podstawowych wadach tych telewizorów.
Także jeżeli w pokoju śmierdzi, to to ze to komuś nie przeszkadza i jest zadowolony z pobytu w takim miejscu, nie zmienia faktu że śmierdzący pokój, obiektywnie, dobry nie jest.

Zresztą - ten tv robi bdb pierwsze wrażenie, tez się wszyscy jaralismy przecież. Dopiero jak człowiek na spokojnie z niego pokorzysta, coś podłączy, cos uruchomi, to wyłażą kwiatki i to niemałe.

Inna sprawa, ze patrząc na stronie TCLa, można pomyśleć ze to w ogóle nie jest w sprzedaży - żadnych aktualizacji, instrukcja w zasadzie kończy się na podłączeniu zasilania itd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie każdego stać na Ferrari, ale nie zabronisz ludziom cieszyć się ze swoich małych sukcesów.
Twoja ocena jest tak, innych ucieszonych inna. Wystarczy to uszanować.
 

Mariu

Member
To jest podobno metoda, żeby wyeliminować/ograniczyć fluktuację jasności (z avsforum):

  1. Have a source in HDR so that the setting applies to HDR mode (I did it in Dolby Vision).
  2. Enter the factory menu by pressing 1950 when highlighting the Contrast setting in the Picture Settings
  3. Go to Param Menu
  4. Go to DBC (Dynamic Backlight control) and change the Energy Saving setting from OFF to HIGH.
  5. Exit Param mode, done!
Zrobiłem, wieczorem sprawdzę, czy działa.
Jak coś trzeba to zastosować do każdego wejścia osobno . Czyli dla HDR,Dolby Vision ciemny,Dolby Vision jasny....
 
Do góry