Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

soplus

Active member
Bez reklam
A właśnie szukałem tego po kupnie tv i nie mogłem znaleźć .
Jest naprawiona regulacja głośności przez HDMI CEC. Teraz nie ma takiego laga .
Powoli do przodu xd
Teraz IMHO nawet za szybko działa. Jak potrzymam volume up to na moim onkyo leci w górę jak głupie i trzeba klikać.
 

AlbertoTomba

Active member
U mnie to nie występuje - widać zależne od urządzenia.

Odpaliłem pare płyt i tak: jest na pewno jakaś poprawa co do eARC - w kilku przypadkach, gdzie miałem ciszę, już jest dźwięk i brzmi poprawnie. Odtwarzacz mam ustawiony tak, ze wysyła nieskompresowany Atmos/DTS - no i do soundbara ten Atmos nie dociera (nie ma ciszy - TrueHD które jest "pod spodem" działa). Dźwięk jest dużo cichszy niż inne formaty czy nawet audio w menu. Nie wiem jak DTS:X - mam ze dwie płyty z takim audio i nie chciało mi się wczytywać w pudełka które to. Jakieś dziwne przełączanie źródeł o którym pisałem kiedyś już nadal występuje.
Także jest jakiś tam postęp, ale biorąc pod uwagę ze większość nowych wydawnictw ma dźwięk Atmos, to nieprzepuszczanie prawidłowo tego sygnału po eARC jest mega porażką (oczywiście soundbar wpięty bezpośrednio w odtwarzacz już tego Atmosa dostaje).

Ten jasny pasek jakby mniej rzucający się w oczy zrobił?
 

soplus

Active member
Bez reklam
U mnie to nie występuje - widać zależne od urządzenia.

Odpaliłem pare płyt i tak: jest na pewno jakaś poprawa co do eARC - w kilku przypadkach, gdzie miałem ciszę, już jest dźwięk i brzmi poprawnie. Odtwarzacz mam ustawiony tak, ze wysyła nieskompresowany Atmos/DTS - no i do soundbara ten Atmos nie dociera (nie ma ciszy - TrueHD które jest "pod spodem" działa). Dźwięk jest dużo cichszy niż inne formaty czy nawet audio w menu. Nie wiem jak DTS:X - mam ze dwie płyty z takim audio i nie chciało mi się wczytywać w pudełka które to. Jakieś dziwne przełączanie źródeł o którym pisałem kiedyś już nadal występuje.
Także jest jakiś tam postęp, ale biorąc pod uwagę ze większość nowych wydawnictw ma dźwięk Atmos, to nieprzepuszczanie prawidłowo tego sygnału po eARC jest mega porażką (oczywiście soundbar wpięty bezpośrednio w odtwarzacz już tego Atmosa dostaje).

Ten jasny pasek jakby mniej rzucający się w oczy zrobił?
Moim zdaniem pasek też jest mniej widoczny ale nadal jest. Przy jasności poniżej 80 jest ledwie dostrzegalny, u mnie pomogło to na jaśniejszy dolny pasek w full screen.

Co do dźwięku się nie wypowiem bo u mnie wszystko przez ampli leci. Swoją drogą ciekawe, czy charczący Atmos w TV poprawili.
 

darioo78

New member
Jak zainstalować Firmware na C935?
Gdzie znajdę instrukcję?


Ściągnąłem plik ZIP
Nagrałem na Pendrive (sformatowany FAT32)
Włożyłem do telewizora i przeszedłem do opcji aktualizacja lokalne,
pokazało, że nic nie wykrył i nie można nic zaktualizować.

Co robię nie tak?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Jak zainstalować Firmware na C935?
Gdzie znajdę instrukcję?


Ściągnąłem plik ZIP
Nagrałem na Pendrive (sformatowany FAT32)
Włożyłem do telewizora i przeszedłem do opcji aktualizacja lokalne,
pokazało, że nic nie wykrył i nie można nic zaktualizować.

Co robię nie tak?
Jaką wersję firmware próbujesz wgrać? Ostatnia oficjalna V503 to przez OTA się wgrywa (pierwszy raz).
 

darioo78

New member
Już zainstalowałem v503.

Problemem był włączony
  • tryb programisty,
  • USB Debugging

Są one mi potrzebne, abym za pomocą Home Assistance (służy mi do budowy Inteligentnego domu i automatyzacji) mógł sterować TV.

Przez ww. opcję port USB nie działa.

Wyłączyłem je na czas instalacji firmware i upgrade poszedł bez problemu.
 

darioo78

New member
W v503 zaczął działać ARC wraz z HDMI CES i mogę skorzystać z Dolby Atmos na moim Onkyo TX-NR636 oraz mogę nim sterować z TV. Wcześniej mogłem mieć co najwyżej dźwięk 5.1 z łącza optycznego. Dla mnie to bardzo duża i dobra zmiana.
 
Ostatnia edycja:

AlbertoTomba

Active member
Na tym najnowszym sofcie (nie beta), za każdym razem po skończeniu oglądania filmu w Kodi Nexus, jakieś 10 sekund po wyłączeniu apki, cały TV crashuje i albo mam twardy restart, albo w ogóle zwis że trzeba wtyczkę wyciągać z gniazdka. Wg infoscreenów z Kodi, wolnego ramu nie brakuje, wszystko śmiga płynnie, po prostu mija pare sekund i tv kaput.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzialem posty o restartach na telegramie. Nie po kodi ale samych z siebie. Ponoć zdjeli ten update z ota...

Ja nie instalowalem a auto na off 😁
 

darioo78

New member
Czy w C935 można mieć jednocześnie ustawione programy z anteny i z anteny satelitarnej?
Jeżeli tak, to jak to zrobić?

Teraz albo mam kanały telewizyjne albo satelitarne
 

darioo78

New member
Ethernet w tym TV ma 100Mbit/s więc WiFi jest często szybsze — więc preferowane.

Chwilę mi zajęło, zanim doszedłem do tego, że kiedy mamy podłączony TV do kabla Ethernet
to nie da się korzystać z WiFi. Wydaje mi się, że to jest bug — bo w menu mogę normalnie wybierać
i konfigurować połączenie bezprzewodowe — tyle że nie jest w stanie się podłączyć (może to też
wynikać z tego, że łączę się do tej samej sieci co jestem wpięty kablem)
 

soplus

Active member
Bez reklam
Na tym najnowszym sofcie (nie beta), za każdym razem po skończeniu oglądania filmu w Kodi Nexus, jakieś 10 sekund po wyłączeniu apki, cały TV crashuje i albo mam twardy restart, albo w ogóle zwis że trzeba wtyczkę wyciągać z gniazdka. Wg infoscreenów z Kodi, wolnego ramu nie brakuje, wszystko śmiga płynnie, po prostu mija pare sekund i tv kaput.
No u mnie wczoraj to samo. I są problemy z oglądaniem filmów online przez Kodi, uruchamiają się 2-3 minuty....
 

AlbertoTomba

Active member
Jak wyszedłem z apki po prostu klikając Home na pilocie, a nie przez jej przycisk off w gui, to się tv nie scrashował. No ale generalnie coś tam pokiełbasili, natomiast mimo wszystko oprócz tego problemu, to progres jakiś tam jest względem poprzednich softów, niemniej szkoda że dopiero rok po premierze cokolwiek się zaczyna sensownego dziać.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Tak, przez home na pilocie jest ok. Swoja droga ciekawe, że TCL nowego "flagowca" nie reklamuje za bardzo, wszędzie tylko C835. W sofcie progres jest ale do ideału jeszcze daleko. Pytanie, czy kiedykoliwek wyeliminują główne bolączki związane z obrazem. Znając życie, zaraz wypuszczą następcę i tyle...
 

AlbertoTomba

Active member
Cóż - Sony zaprezentowało modele na 2023 - więcej stref w MiniLEDach, jaśniejsze OLEDy, poprawiony soft ;) Jeśli TCL mnie czegoś nauczył, to że lepiej dołożyć do porządnej marki i że cała ta magia dużej ilości stref podświetlenia w C935 jest nic nie warta, kiedy TV ma tak słabe przetwarzanie obrazu i tyle błędów w sofcie.
 

jojoro

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety Soft w tym TV to nadal żart. CEC w najnowszej aktualizacji został totalnie zepsuty. Przy włączonym CEC zdarza się, ze ampli w eARC dostanie sygnał audio w złym formacie, którego nie jest w stanie rozpoznać i odtworzyć. I po prostu mamy ciszę. Zdarza się tak raz na 20 właczeń tv/amli. I najgorsze, że jak już sie uprze to nic nie pomaga - ponowne włączanie TV/ampli, zmiana źródła, nic. Pomaga dopiero albo wyłączenie TV z prądu, albo wyłączenie obsługi CEC na stałe. Wtedy oczywiście nie da się sterować głośnością amplitunera pilotem od tv.

Kolejna rzecz. Kto to wymyślił, żeby nie dało się bezpośrednio wybrać wyjścia HDMI z TV? W normalnych TV klikam np 4x "żródło" i mam HDMi 4. Tutaj nie, muszę strzałeczką sobie przewijać w nakładce. Co śmieszniejsze nie zawsze trzeba przewinąć strzałką 4x, bo jak już raz wybraliśmy jakaś opcję do domyślny kawelek jest inny. Więc czasem trzeba kliknąć 4x, czasem 1x czasem jeszcze inaczej. Nie da się więc zrobić skryptu dla Logitech harmony.

Sam system też potrafi się co jakiś czas przywiesić tak, że trzeba zrobić reset TV. Nie jest to częste bardzo, ale objawiw się tym, że filmy z serwisów streamingowych zaczynają się ciąć jak na wolnym łączu. YT przełacza sie w chyba 480p a i tak tnie, Na Disney robi się taka pikseloza jakby był net 0.01 Mb/s. Sprawdzałem połączenie WiFi i ethernet - bez znaczenia. Po restarcie TV znowu wszystko śmiga jak miło przez kilkanaście dni.

Z tyłu Tv jest taka maskownica na kabelki. Jeśli mam tam 2 kable antenowe i 1 HDMI to jeszcze jako-tako to się trzyma, ale jak próbowałem osadzić tam 3HDMi, 2 antena, RJ45 wszystko na raczej sztywnych kablach które trochę "prężą" to nie ma szans żeby tę maskownicę utrzymać w zaczepach. Mocowania są zbyt delikatne.
 

AlbertoTomba

Active member
Taaa, maskownica to poszła do szuflady z miejsca. To o czym piszesz to nie tyle problem z CEC, co samym eARC, ale to bez znaczenia - też tak miałem na poprzednich softach, że mi nagle przestawało przekazywać do soundbara formaty, które wcześniej działały. Od czego to zależy - nie wiadomo. Ostatnio się nie spotkałem z tym, ale ostatnio mało oglądam bo nie ma co oglądać :D
Z tym wyborem źródła to jest jeszcze lepszy numer - w innych telewizorach jest tak, że jak jesteś na kanalach TV i dojdziesz do ostatniego, to jak dasz P+ to zawija na początek listy - ale przeciez nie w TCL, tu nagle przełącza się na pierwsze podpięte HDMi, co u mnie np. automatycznie uruchamia niepotrzebnie konsolę.
Nie ma obszaru w tym dennym sofcie, który nie byłby w jakimś stopniu spierdzielony. Cały ten tv jest upośledzony, nigdy więcej.
 
Do góry