TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Agrisz

New member
Co to zdjęcie zakłamuje?Ten widoczny blomming, niestety jak się włączy białe napisy do filmów albo są białe obszary na czarnym tle to jest taki efekt, jedyny ratunek to zjechać z jasności i zmienić kolor napisów lub oglądać bez napisów, chociaż i tak będzie ten blooming widoczny w jakimś stopniu przy białych obszarach na czarnym tle.Niestety gdybym miał kupić jeszcze raz ten tv to bym nie kupił.Zostal bo wziąłem na fakturę więc już mi się nie chciało bawić w oddawanie i dr facto wyszedł mnie po odliczeniu VAT 4700 PLN co i tak uważam że jest wart maksymalnie 4500 za 65 ".


Jak zostaniesz niebieskim to dostaniesz kalibracje obrazu, polecam
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Takie coś też go pewnie pozytywnie zaskoczy

Jak w swoim aparacie ustawię dłuższy czas naświetlania, zwiększę ISO lub otworzę za mocno przysłonę , to też tak będzie wyglądało na zdjęciach (mam SONY XH9505) ale chyba nie muszę dodawać, że na żywo taki efekt nie występuje, tj. nie jest widoczny gołym okiem.
 

demola84

New member
Nie wiem jaki masz tam dokładnie opcje ustawień obrazu ale podejrzewam, że podobne co ja w swoim SONY XH9505, gdzie mam opcję regulacji dynamiki podświetlenia strefowego. Mogę je złagodzić na tyle, że nie ma żadnego kwitnienia. C825, ze swoją matrycą o wysokim kontraście powinien dać jeszcze lepszy efekt.


Nie wiem jak działa wspomniana przez ciebie opcja, ale w tym TV masz tylko możliwość ustawienia podświetlenia strefowego na "duże" "niskie" i "wyłączone". Wyłączenie, bądź ustawienie na niskie degraduje poziomy czerni i w zasadzie zamienia ten TV w zwykły LCD. I jeszcze raz napisze, nie wyobrażam sobie żeby jakiekolwiek ustawienia mogły zniwelować wadę samej technologii w sposób bezkompromisowy. Można zniwelować ten efekt, ale zawsze będzie to kosztem czegoś. Jedynie ilość stref wygaszania i odpowiednie algorytmy zarządzania nimi są w stanie coś tu zmienić.


BTW to dalej świetny telewizor i omawiany tu efekt rozkwitu jest w mojej ocenie na tyle mały, że można o nim zapomnieć. No chyba ze ktoś jest purystą na tym polu.

P.S Ten TV nie trzeszczy. Przynajmniej jak na tą chwilę.
 
Ostatnia edycja:

demola84

New member
W załączeniu szybkie zdjęcie wykonane w ciemności i jakoś nie widać żadnego ,, kwitnienia''


To nie jest żaden dowód. Włącz sobie na YT jakiś test Dimming Zone nocą i przyjdź tu i powiedź że nie zauważyłeś rozświetlenia czerni wokół jasnych obiektów na ekranie.

I jeszcze raz, w 90% przypadków nic nie zauważymy. Efekt rozświetlenia widać najbardziej w całkowitych ciemnościach, oglądając materiał np. w Dolby Vision gdzie mamy wysokie poziomy jasności i w przypadku kiedy na bardzo ciemnej scenie pojawia się bardzo jasny nieduży obiekt. W przypadku jak na tym zdjęciu efekt będzie nie do zauważenia.

To tyle jeżeli chodzi o tą kwestię z mojej strony. Blooming występuje bo musi występować, fizyki nie oszukasz. To że jest on ciężki do zauważenia na co dzień nie oznacza, że go nie ma. Na pewno jednak na żywo nie wygląda to tak jak w przypadku zdjęć zamieszczonych tu przez kolegę @andyd920. Wysokie ISO w aparacie zapewne zrobiło swoje.

Ze swojej strony telewizor gorąco polecam, bo uważam że jest to świetna alternatywa dla OLEDów, która nie wiele im ustępuje, a w niektórych aspektach nawet je przewyższa, przynajmniej jeżeli rozpatrujemy TV w cenie do 5-6k. Myślę, że nikt kto zaryzykuje jego zakup nie będzie zawiedziony. Ja jestem w pełni zadowolony. Każda technologia ma jednak swoje mocne i słabe strony i trzeba być tego świadomym podczas zakupu, jak i tego czego tak na prawdę oczekujemy od TV.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Z tymi dwoma USB W C825 jednak jest coś na rzeczy. W filmie wyraźnie widać, że są dwa: https://youtu.be/T7CJbX836X8?t=101 oraz tu: https://youtu.be/T7CJbX836X8?t=168
Prezentowany egzemplarz jest jednak produkcji indyjskiej i ma tylko 1 pilot w zestawie. Być może na Indie dają inny, pewnie tańszy SoC, który po prostu natywnie oferuje 2x USB.
Jako kolejną ciekawostkę dodam, że model w filmie na kartonie ma info o 3-letniej gwarancji, podczas gdy u nas jest tylko 2-letnia.
 
Ostatnia edycja:

AG100

New member
To jest oczywiste że nie będzie to OLED, ale wstawione zdjęcia andyd970 to przegięcie na całego, ktoś kto będzie rozważał zakup tego TV pomyśli, że tak to wygląda jak w starych LCD ach !!!
 

Rowitt777

Member
Sygnał z kablówki

Witam ,
Jak wygląda obraz w TCL z kablówki.
Tuner i CI+daje radę ?
Skalowanie/przetwarzanie ?
Bo gdzieś na niemieckich forach było że do SD/kablówki nie bardzo polecają.
Pytam bo mam dylemat czy TCL 65C825 albo Sony 65X94J albo Samsunga 65QN91A (tylko że ten droższy).
OLED mnie nie interesuje,jeszcze aktualnie patrzę na drugi panel OLED wypalony.
 

kristo1982

New member
Witam ,

Jak wygląda obraz w TCL z kablówki.

Tuner i CI+daje radę ?

Skalowanie/przetwarzanie ?

Bo gdzieś na niemieckich forach było że do SD/kablówki nie bardzo polecają.

Pytam bo mam dylemat czy TCL 65C825 albo Sony 65X94J albo Samsunga 65QN91A (tylko że ten droższy).

OLED mnie nie interesuje,jeszcze aktualnie patrzę na drugi panel OLED wypalony.
Mam dokładnie taki sam dylemat, dokładnie te same modele rozważam.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kristo1982

New member
@kiki w węgierskim teście tcl c825 napisali, że głosowe wyszukiwanie google nie działało podczas testu. Mógłbyś się odnieść czy u Ciebie w testach to działało dobrze? Za pośrednictwem mikrofonu z pilota i z wbudowanego głośnika w tv.

Ps. Poza tym wyszukiwaniem głosowym generalnie zachwycają się telewizorem.

Link do testu

https://techworld.hu/2021/09/05/top-teve-atomjo-aron-tcl-c825-velemeny/

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

AG100

New member
@kiki w węgierskim teście tcl c825 napisali, że głosowe wyszukiwanie google nie działało podczas testu. Mógłbyś się odnieść czy u Ciebie w testach to działało dobrze? Za pośrednictwem mikrofonu z pilota i z wbudowanego głośnika w tv.

Ps. Poza tym wyszukiwaniem głosowym generalnie zachwycają się telewizorem.

Link do testu

https://techworld.hu/2021/09/05/top-teve-atomjo-aron-tcl-c825-velemeny/

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Zgadzam się w 100 % z opisem w podanym linku do testu TV !!! Mam TV od 2 miesięcy. Polecam - zawsze można oddać jeśli coś nie będzie pasowało z wad, generowany obraz jest super, należy zauważyć że w Polsce ten TV ma naprawdę super cenę w porównaniu do sklepów na zachodzie.
 
Ostatnia edycja:

kristo1982

New member
Zgadzam się w 100 % z opisem w podanym linku do testu TV !!! Mam TV od 2 miesięcy. Polecam - zawsze można oddać jeśli coś nie będzie pasowało z wad, generowany obraz jest super, należy zauważyć że w Polsce ten TV ma naprawdę super cenę w porównaniu do sklepów na zachodzie.
@AG100 a mógłbyś powiedzieć jak ta obsługa głosowa działa u Ciebie? Bo oni w teście stwierdzili, że nie działa.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Rowitt777

Member
Zgadzam się w 100 % z opisem w podanym linku do testu TV !!! Mam TV od 2 miesięcy. Polecam - zawsze można oddać jeśli coś nie będzie pasowało z wad, generowany obraz jest super, należy zauważyć że w Polsce ten TV ma naprawdę super cenę w porównaniu do sklepów na zachodzie.

A jak u Ciebie z odbiorem i skalowaniem SD i CI+ jeśli używasz ?
 

tobot

Member
Pytam bo mam dylemat czy TCL 65C825 albo Sony 65X94J albo Samsunga 65QN91A (tylko że ten droższy).
OLED mnie nie interesuje,jeszcze aktualnie patrzę na drugi panel OLED wypalony.
Co do OLED - O.K., :eek:k:też mam podobnie. Samsunga zdecydowanie odradzam. Masakryczne odbicia, i to jeszcze z dodatkowymi efektami rozszczepienia światła na kolorowe paski (miałem, oddałem) - świetnie widać na ciemniejszych scenach nawet w sklepach - jarzeniówki
 

marlon80

Member
No dobra, a ja z innej beczki, subwoofer pewnie działa świetnie przy płaskiej ścianie, a co jeśli u mnie telewizor wisi na ścianie z lamelami? (te pionowe listewki jakby ktoś nie czaił):D
 
Do góry