TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Marco1515

New member
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć posiadaczy tego TCL,czy nie ma cloudingu i jak z bandingiem ? Wydaje mi się że clouding w tej technologii chyba nie ma prawa istnieć ?
Pozdrawiam .
 

AG100

New member
Czany ładny, tylko Pani jakaś blada. Może na żywo lepiej kolory wygladają.

Jak z polskimi znakami? Pojawiły się już po najnowszych update'ach?

Jak ustawisz czerwień na maksa, pani będzie czerwona jak burak ;) to jest zdjęcie zrobione telefonem w ciemności. Sam zrób takie zdjęcie telefonem zobaczysz co wyjdzie w porównaniu do odbioru na żywo.
 

SDman

Banned
Dokładnie jest jak piszesz tego typu zdjęcie jedynie poglądowe może być,
a swoją drogą zapewniam, że osiągnę to samo w TV za 2000 zł telefonem z manualem 3x droższym od TV.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czy ktoś z posiadaczy c825 mógłby napisać czy nie zaobserwował "trzasków", kilka osób na innym forum opisuje taki problem w c815. Wg serwisu TCL, to żadna wada i tak może być...

Nie wiem czy i jak trzeszczy C825 ale to nic czym trzeba się przejmować. Większość obudów moich TV wydaje jakieś dźwięki w trakcie nagrzewania. Jedynie mój ostatni SONY nie trzeszczy, no może czasem lekko, raz na tydzień, jako np. otworzę okno. To zwykła "praca" plastików i nie ma nic wspólnego z uszkodzeniem TV.
 
Ostatnia edycja:

pionier123

Member
To raczej nie obudowa, a kondensatory. Z biegiem czasu jest to możliwe. Tylko opinia experta dotyczy starszego modelu 815. Także nie siać paniki.[emoji3]
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
To raczej nie obudowa, a kondensatory. Z biegiem czasu jest to możliwe. Tylko opinia experta dotyczy starszego modelu 815. Także nie siać paniki.[emoji3]

Kondensatory nie wydają żadnych dźwięków. Pojedyncze trzaski pochodzą z obudowy i występują także po odłączeniu TV z prądu (stygnięcie plastików). Nie jest to nic złego. Najczęściej występują gdy urządzenie jest nowe a z biegiem czasu, zazwyczaj zanikają lub występują dużo rzadziej (obudowa łapie luzy przy śrubach od ciągłego naprężania i rozprężania się).
Temat trzasków obudowy przewija się na forum w dziele chyba każdego producenta TV.
Od razu dodam, że nie mam TCLa C825 i nie wiem czy w ogóle i jak one trzeszczą.
 
Ostatnia edycja:

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zapraszam stoi od początku do pokazu na stoliku - nie trzeszczy.

TV widmo , nigdzie nie można zobaczyć na żywo , a co dopiero parę minut potestować :)
do Olsztyna daleko :p

Fajna promka w MediaE..... , dodając lokówkę za 115 zł C825 jest za 4313 zł czyli całe zamówienie 4428 zł
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież masz taniej dla niebieskich i lokówki nie potrzebujesz na siłę kupować !
I masz z pakietem !!!
 

SDman

Banned
Czy imputujesz że zrobiłem zdjęcie telefonem tak aby była czerń ? :blagam: ;)
Nie , wstawianie zdjęć na tym forum mija się celem (nieskalibrowane monitory, matryce laptopów itd itp). Tak sprawny fotograf podciągnie czerń z byle czego.
Nie oznacza to, że C825 ma złą czerń -czekam, aż będę mógł zobaczyć co jest wart osobiście :shock: raczej w temacie skalowania, kątów i powłoki antyrefleksyjnej oraz możliwości ustawienia bez profesjonalnej kalibracji.
 

AG100

New member
Myślę że ten TV TCL pozytywnie Cię zaskoczy pod względem czerni i w ogóle odbioru. Nie jestem fotografem, zdjęcie zrobione od tak z ręki.
 

andyd970

Member
Co to zdjęcie zakłamuje?Ten widoczny blomming, niestety jak się włączy białe napisy do filmów albo są białe obszary na czarnym tle to jest taki efekt, jedyny ratunek to zjechać z jasności i zmienić kolor napisów lub oglądać bez napisów, chociaż i tak będzie ten blooming widoczny w jakimś stopniu przy białych obszarach na czarnym tle.Niestety gdybym miał kupić jeszcze raz ten tv to bym nie kupił.Zostal bo wziąłem na fakturę więc już mi się nie chciało bawić w oddawanie i dr facto wyszedł mnie po odliczeniu VAT 4700 PLN co i tak uważam że jest wart maksymalnie 4500 za 65 ".
 

AG100

New member
Olaboga, jakie ty masz ustawienia TV, że to tak wygląda ? Przed chwilą sprawdzałem u siebie i nawet przy ustawieniu maksymalnej jasności nie mam takiego kwitnienia !
 

AG100

New member
Chłopie zmień ustawienia TV i dopiero dyskutuj !
Jak ty ustawiłeś TV że masz taki obraz w zupełnej ciemności ?

Załączone zdjęcia przy ustawieniu niskiej jakości przyciemnienia, przy wyższej czerń jest jeszcze głębsza.

Czy załączone zdjęcia dotyczą modelu C825 ?

Gdyby na moim TV było widać takie kwitnienie w całkowitej ciemności , następnego dnia TV byłby zwrócony !
 

Attachments

  • 20210901_225039.jpg
    20210901_225039.jpg
    218,9 KB · Wyś: 88
  • 20210901_225055.jpg
    20210901_225055.jpg
    143,2 KB · Wyś: 77
Ostatnia edycja:
Do góry