Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli dobrze widziałem.
No, ale, że się u mnie znalazł. To jak wygrać w totka ;)
Przyjemny zbieg okoliczności.
Ps. Zaglądne, zaglądne, ale Aveńciakiem... z wypożyczalni ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ci wszyscy którzy maja tzw inteligentne kluczyki czyli podchodząc do auta same się otwierają odpalasz na przycisk itp sprawy każdy wie o co chodzi.. Proponuję tym którzy mają taki kluczyk odpowiednio obchodzić się w miejscach np. jesteście w miejscu gdzie jest dużo anten od CB radio, jakieś elektrownie, słupy wysokiego napięcia - tylko te konkretne itp miejsca żeby w takich miejscach jedne drzwi jak na chwilkę wychodzicie zostawić uchylone lub klucze mieć ze sobą.. mi się przydarzył taki myk że podchodząc do auta jak zwykle drzwi się same otworzyły, tylne drzwi otworzyłem fizycznie że tak powiem , włożyłem plecak z dokumentami, kluczykiem itp.. zamknąłem tylne drzwi i coś zgłupiało i tak jakby kluczyki wysłały sygnał że są poza autem.. drzwi wszystkie się zamknęły.. a że to była sobota i po godzinach pracy salonów to AS. może tylko ściągnąć auto do serwisu i do poniedziałku będzie tam sobie czekało i panowie przyjdą w pon. do pracy to sobie otworzą takie auto awaryjnie za darmo oczywiście.. a że ja miałem wszystko w tym aucie to niestety trzeba było wezwać fachowców złota raczka i kosztowało to 300 zł plus VAT..

Pan złota rączka powiedział że bez względu na markę od normalnych aut posiadających taka funkcję po bryki za nawet 500 tys. i lepiej bo takowe też otwierał dzieje się to wszystkim jeśli są w danym momencie w dość dziwnym miejscu..

Inny przypadek mam u siebie w rodzinnym miejscu jak chce zaparkować koło pewnego sklepu , gdzie bardzo bliziutko od tego sklepu jest mleczarnia i wiadomo dziwne rożne tam ustrojstwa chodzą i nigdy tam samochód nie może się zamknąć poprzez kciuk (dotknięcie klamki) tak jak to robię zazwyczaj, mało tego również nie mogę zamknąć go z pilota.. w tym miejscu.. i ostatnim razem A6 była koło mnie i miała to samo.. Także troszkę trzeba uważać.. bo może zaboleć.. mi ten gadżet pasuje ale teraz już uważam.. :) 3-4 nowości na BR poszły :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To zabawny numer miales.
Ojciec mial podobny. Bawilem sie jego autem i wlaczylem przycisk schowany w schowku. Nie wiedzialem do czego sluzy wiec kliknalem.

Ojciec pojechal do niemiec, pogoda byla hiper goraca. Wiec na parkingu ojciec sciagnal marynarke z (kluczykiem) i wrzucil ja do bagarznika, zamknal bagaznik i zaczely sie hopki.

Auto nie wykrywa kluczyka :)
Nie da sie odpalic ani nie da sie otworzyc bagaznika. Telefon do serwisu, kombinowanie z zalatwianien wiertarki aby rozwiercic zamek od bagaznika itp.. wkoncu serwis oddzwonil po pol godziny z informacj czy w aucie jest przelaczony przycisk w schowku. Przycisk przelaczony i bagaznik sie otworzyl.

A ten przycisk to jakies zabezpieczenie aby na swiatlach ktos bagaznika nie otworzyl czy jakos tak.


Ale przypadku aby w jakims "miejscu" nie lapal zasiegu to sie nie spotkalem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A to chyba każdy ma w portfolio podobne przygody, ja kiedyś szybę wybiłem.
Stare dzieje, nie był neta w telefonie i szukanie byłego złodzieja - czyt. fachowca, było niemożliwe.
Dziś memory five i już przyjeżdżaja ekipa.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Gość otwierał auto może 3 min.. :- ) plus jechał 20 min i 300 zł :- ) ale opowiadał jak jeden Gość A8 w szczerym polu był - szukał miejsca pod firmę .. i akurat przebiegała linia wysokiego napięcia , wyszedł załatwić się jak wyszedł tak samochód zamknął wszystkie drzwi :- ) i po zawodach :- ) gadżet przydatny ale teraz już wiem że trzeba uważać.. głupota u mnie w tym była ze ja po części wiedziałem ze coś takiego jest tylko uważałem ze mnie to nigdy nie spotka.. w Kudze 5 lat przejechałem z tym gadżetem i wszystko ok było.. a tutaj pech.. życie..
 

bokciu

Banned
Wczoraj sobie jadę w Katowicach po al. Roździeńskiego, i nie widzę, ale słyszę coś mocniejszego niż V8. Nagle mija mnie biała strzała. Nawet nie zdążyłem chwycić za telefon.
Dziś wyjeżdżam sobie z parkingu przy CH Silesia i słyszę ten sam dźwięk, patrzę w lusterko i widzę Porsche - jakiś wypasiony pomyślałem, bo Porszetki takich dźwięków nie wydają, i jadę dalej. Nagle przede mnie wjeżdża bialutki Huracan na Zabrzańskich blachach :D
Baaardzo muzykalna bryczka ;)

Jak z Zabrza, to replika. Przecież nie jedno już tego typu auto tam powstało ;)


320 km/h – Polak sam zbudował McLarena F1! - tvp.info
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zdziwiłbym się gdyby to była replika, bo coś nie bardzo mi pasuje wizyta tego jegomościa u mnie. Ciekawe.

Tymczasem, takie tam podwórkowe popisy ukrytych talentów:

[youtube]TElglhF5wno[/youtube]
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli dobrze widziałem.
No, ale, że się u mnie znalazł. To jak wygrać w totka ;)
Przyjemny zbieg okoliczności.
Ps. Zaglądne, zaglądne, ale Aveńciakiem... z wypożyczalni ;)
Jak z Zabrza, to replika. Przecież nie jedno już tego typu auto tam powstało ;)
320 km/h – Polak sam zbudował McLarena F1! - tvp.info
Możliwe, choć podejrzewam też wypożyczkę. Mniejsza o to. Miało logo lambo, a jeśli byłabyh to replika, to loga raczej brak ;)
Co do Avenadzika, to ktoś już pisał, że można pożyczyć w Krakowie. Wiesz może gdzie?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pewnie tak. 2 lata temu pytałem firmy, która wystawiała się na targach MotoShow. za Ferrari Italia 5 tys. doba plus 20 tys. kaucja. Jedno zadrapanie i tracisz kaucję :D
Znane są procedery, że "współpracownicy" po kryjomu zadrapią lub nawet spowodują wypadek, by tylko zarabiać na takich kaucjach. Mafia. Kogo stać na założenie takiej wypożyczalni za legalnie zarobione pieniądze?
 

bokciu

Banned
A tak serio...u mnie w miejscowości jest takowa wypożyczalnia. Żeby było śmieszniej, raptem niespełna kilometr od miejsca zamieszkania. Często widuję te samochody gdy je tankują na pobliskiej stacji, bądź przewożą na lawecie.

Wynajem samochodów luksusowych | Sprawdź ofertę!
 

Attachments

  • 20160705_085308.jpg
    20160705_085308.jpg
    668,8 KB · Wyś: 27
  • 20160705_085312.jpg
    20160705_085312.jpg
    785,8 KB · Wyś: 22
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te auta jeżdzą też w filmach, teledyskach czy tam przeróżnych imprezach.
Nie żyją tylko z prywatnych klientów, zakres usług jest spory.
No ładnie się to prezentuje, a co wyprawiają na stacji, szarżują?
 

bokciu

Banned
Dokładnie tak jak mówisz. Auta są wypożyczane również do produkcji filmowych oraz klipów video. Można też wykupić komuś w prezencie przejażdżkę po torze, gdyż wożą je po całej Polsce zgodnie z jakimś tam harmonogramem.
Tutaj akurat z tego co pamiętam, tankowana była "laweta".
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ci wszyscy którzy maja tzw inteligentne kluczyki czyli podchodząc do auta same się otwierają odpalasz na przycisk itp sprawy każdy wie o co chodzi.. Proponuję tym którzy mają taki kluczyk odpowiednio obchodzić się w miejscach np. jesteście w miejscu gdzie jest dużo anten od CB radio, jakieś elektrownie, słupy wysokiego napięcia - tylko te konkretne itp miejsca żeby w takich miejscach jedne drzwi jak na chwilkę wychodzicie zostawić uchylone lub klucze mieć ze sobą.. mi się przydarzył taki myk że podchodząc do auta jak zwykle drzwi się same otworzyły, tylne drzwi otworzyłem fizycznie że tak powiem , włożyłem plecak z dokumentami, kluczykiem itp.. zamknąłem tylne drzwi i coś zgłupiało i tak jakby kluczyki wysłały sygnał że są poza autem.. drzwi wszystkie się zamknęły.. a że to była sobota i po godzinach pracy salonów to AS. może tylko ściągnąć auto do serwisu i do poniedziałku będzie tam sobie czekało i panowie przyjdą w pon. do pracy to sobie otworzą takie auto awaryjnie za darmo oczywiście.. a że ja miałem wszystko w tym aucie to niestety trzeba było wezwać fachowców złota raczka i kosztowało to 300 zł plus VAT..

Pan złota rączka powiedział że bez względu na markę od normalnych aut posiadających taka funkcję po bryki za nawet 500 tys. i lepiej bo takowe też otwierał dzieje się to wszystkim jeśli są w danym momencie w dość dziwnym miejscu..

Inny przypadek mam u siebie w rodzinnym miejscu jak chce zaparkować koło pewnego sklepu , gdzie bardzo bliziutko od tego sklepu jest mleczarnia i wiadomo dziwne rożne tam ustrojstwa chodzą i nigdy tam samochód nie może się zamknąć poprzez kciuk (dotknięcie klamki) tak jak to robię zazwyczaj, mało tego również nie mogę zamknąć go z pilota.. w tym miejscu.. i ostatnim razem A6 była koło mnie i miała to samo.. Także troszkę trzeba uważać.. bo może zaboleć.. mi ten gadżet pasuje ale teraz już uważam.. :) 3-4 nowości na BR poszły :)
Lolek podziwiam Cię że zdecydowałeś się na kluczyk inteligentny. Czas kradzieży takiego samochodu spadł do 30s. Koledze z pod firmy BMW ukradli centralnie z pod kamery... Dzisiaj chyba bym się mocno zastanowił nad takim kluczykiem...
 
Do góry