Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolo2

Well-known member
Bez reklam
PS.
Bo rozumiem że wariator wariatorem - CVT ale te 4 biegi będzą przełączane normalnie - klasycznie za pomocą zębatek.

Witam,
CVt\ to skrzynie stosowane m.in. w toyocie - bezstopniowe przenoszące moment za pomocą łańcucha lub pasa.
W lexusie/lexusach są przekładnie E-CVT - planetarne, przenoszące momenty a pomocą zębatkowej przekładni planetarnej.
Są to skrzynie niezawodne i praktycznie niezniszczalne, w przeciwieństwie do innych bezstopniowych.
Pzdr[/QUOTE]


Czyli coś takiego? Tylko że to jest 2 generacji a teraz mamy 4 czy 5 generacje....

[youtube]E_xCssR8qQI[/youtube]

Dalej nie mogę znaleźć informacji ani czym jest ta "4 stopniowa dodatkowa przekładania" 4 przekładnie planetarne dali szeregowo wpięte czy jaki ciul :)


Toyota/Lexus od lat 2006 zawsze jak wymyślą jakiś nowy napęd to nie ma mocnych na nich.
 

sul76

New member
Witam,
CVt\ to skrzynie stosowane m.in. w toyocie - bezstopniowe przenoszące moment za pomocą łańcucha lub pasa.
W lexusie/lexusach są przekładnie E-CVT - planetarne, przenoszące momenty a pomocą zębatkowej przekładni planetarnej.
Są to skrzynie niezawodne i praktycznie niezniszczalne, w przeciwieństwie do innych bezstopniowych.
Pzdr


Czyli coś takiego? Tylko że to jest 2 generacji a teraz mamy 4 czy 5 generacje....

[youtube]E_xCssR8qQI[/youtube]

Dalej nie mogę znaleźć informacji ani czym jest ta "4 stopniowa dodatkowa przekładania" 4 przekładnie planetarne dali szeregowo wpięte czy jaki ciul :)


Toyota/Lexus od lat 2006 zawsze jak wymyślą jakiś nowy napęd to nie ma mocnych na nich.[/QUOTE]

Witam,
tak chodzi dokładnie o przekładnię planetarną (zbudowaną na trybach).
Występuje od początku w priusie, gdzie została przetestowana i chyba w roku 2005 wdrożona do lexusa GS450h.
Od tego czasu lexus nie zrobił żadnej zmiany - jest to system zupełnie niezawodny i w pełni sprawdzony.
Zobaczymy jak będzie teraz z tym nowym/zmodyfikowanym systemem i co dokładnie znaczy ta zmiana.
Pzdr
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Obejrzyj "pogromcy mitów" ;)

udowodnili, że biały, srebrny i czarny samochód nagrzewa się tak samo ;)

Niech w pogromcach mitów sobie udowadniają co chcą .. miałem auto z czarną skóra i z ciemnym środkiem , teraz mam jasną skórę z jasnym środkiem i jest różnica.. Wystarczy że tylne szyby będą przyciemniane a jak się dołoży podwójne szyby w aucie to już na tym jest różnica w temp. w kabinie auta..

Kiedyś w tv pokazywali że niby idąc w 30 paro stopniowej temp. w czarnej koszulce tak samo człowiek się poci jak idziesz w tej samej temp. w białej koszulce.. :) i Panowie byli przekonani na maksa o swoim zdaniu..

Podobnie jak byś stal na słońcu np na bazarze i nad Tobą byłby czarny parasol, a obok Gość miałby biały parasol w sensie jasny bo to nie musi być koniecznie biały kolor - idź wejdź pod jeden i pod drugi parasol posiedź tam powiedzmy 20-30 min i zobacz w którym jest chłodniej.. :- )

Zaraz w pogromcach mitów udowodnią ze czarny kolor nie wyszczupla bo jak osoba mająca trochę nadwagi to i tak te kilogramy ma na sobie bez względu na kolor swojej odzieży - tylko niech ta sama osoba założy zamiast czarnej sukienki np jakąś jasną w kwiaty.. i zobaczymy jakie będzie wrażenie..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
O to chodzi - oczywiście to nie jest jakaś kosmiczna różnica ale jest to odczuwalne co nie zmienia faktu że i tak klimę trzeba załączyć.. aczkolwiek głównie chodziło o fotele z wentylacja i bez wentylacji.. i czy jeśli ma się bez to czy nogi się przyklejają w upale do foteli jeśli np jesteśmy w krótkich spodenkach.. co nie zmienia faktu jeśli człowieka stać i dba się o czystość w środku auta to z wentylacją fotele są lepszym rozwiązaniem..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
O ile temp w samochodzie - powietrza - jasnym czy ciemnym moze byc podobna o tyle zapominasz ze skora od siedzen i tapicerka koloryu czarnego bardziej sie nagrzewa. Tapicerki i siedzen wentylatorami od klimy tak szybko nie schlodzisz. Tu przydaje sie wentylacja siedzen.

Czarna sie nagrzeje i na niej spokojnie mozna jajka smazyc. Na bialej nie usmazysz :)

Pogromcy pewnie robili tego typu test.
https://moto.wp.pl/gorace-i-zimne-s...9g/gorace-i-zimne-samochody-6062071057720449g


Szukalem na wikipedi jaki to odcinek z tymi pomiarami ale nie znalazlem.
 
Ostatnia edycja:

fred23

Member
To zróbcie tak jak ja z kumplem , ja mam czarne auto , a on srebrne ta sama marka , mniej więcej ten sam rocznik, postawcie auto wieczorem w tym samym miejscu i zmierzcie temperature we wnętrzu na drugi dzień o 14 godz, u nas różnica wynosiła 0,2 st , czyli nieodczuwalna ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tylko zebysmy sie dobrze rozumieli. Nam nie chodzi o kolor nadworzia tylko w srodku tapicerki. Kolega ma jasne wnetrze a ty ciemne?

Ty ubierz czarna koszulke a kolega biala zobacz komu bedzie cieplej.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko zebysmy sie dobrze rozumieli. Nam nie chodzi o kolor nadworzia tylko w srodku tapicerki. Kolega ma jasne wnetrze a ty ciemne?

Ty ubierz czarna koszulke a kolega biala zobacz komu bedzie cieplej.

Wystarczy popatrzeć na ulicę ile osób chodzi w jasnych rzeczach a ile w ciemnych kiedy grzeje.. albo pojechać na wczasy tam gdzie 30 stopni nie schodzi z budzika.. ale ja nikomu nie zabraniam chodzić w czarnych spodniach i w czarnej koszuli jak na dworze 35 stopni - skoro ktoś tak samo się czuje jakby był w jasnych spodniach i w białej koszuli..
 

rabit

Active member
Bez reklam
33815113185_745db0d48c_b.jpg

Wydech jak w fiacie 500:)
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
To zróbcie tak jak ja z kumplem , ja mam czarne auto , a on srebrne ta sama marka , mniej więcej ten sam rocznik, postawcie auto wieczorem w tym samym miejscu i zmierzcie temperature we wnętrzu na drugi dzień o 14 godz, u nas różnica wynosiła 0,2 st , czyli nieodczuwalna ;)

Marka ta sama, ale czy model ten sam?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ostatnio w tv było Gość chyba w Anglii kupił Ferarcie i godzinę po zakupie miał wypadek - auto doszczętnie spalone.. nacieszył się chłop.. samochodem..

Armanig bo ilość koni to nie zawsze idzie w parze z tym co auto pokazuje.. chyba najlepszym przykładem jest KIA ona ma silnik bodajże 240 KM i czytałem w necie że taka porażka ze w głowie się nie mieści.. chyba też ktoś tu pisał o tym silniku.. niektórzy nie potrafią robić dobrych silników,, a te stare auta to tez ich moc nie jest adekwatna do mniejszych mocy jakie mają obecne auta gdzie silniki są na odpowiednim poziomie. .. oczywiście nie mowa o wszystkich starych autach - żeby nie było :- )
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kiedys swiat byl prostrzy :)

Czym wiekszy silnik tym lepiej. Zreszta jak odpale swoja 740 v8 mozecie wiezyc lub nie ten glos silnika, ta masa, jest duch w tym aucie przez ktory czlowiek jest w blogim stanie. I wsiadajac nawet do E-klassy niestety nie doznamy tego czegos.

Nawet czesto nachodzi mnie mysl zamiast kupowac nowe auto dac ta bmw do odrestaurowania, no ale zona by mnie z domu wygonila a rodzina zyc nie dala. Zreszta to sa tylko "puste" marzenia.

Zreszta patrzac z punktu bezpieczenstwa, wygody jazdy (zima i tylni naped), nowinek technologicznych i ceny, niestety stare auto zawsze bedzie stare.

Teraz wymyslaja te skrzynie. Nie liczy sie silnik tylko przeniesienie napedu. Troche inny kierunek mamy i z tad wynika to o czym wpomnial Lolek 240km KIA ze skrzynia 6-7 stopniowa ma problem z 194km e-klsa ze skrzynia 9g.
 

padre4

New member
Borixon takie info na przyszłość, staraj się zamazywać tablice. Nie każdy sobie życzy żeby umieszczać je w necie a Pobiedziska to nie takie duże miasto 😉

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka
 
Do góry