Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

interaktiv

New member
Zauważyłem, że nie należy uruchamiać swoich widgetów na koncie develop. Logujemy się synchronizujemy/instalujemy gadżety, wylogowujemy i dopiero wtedy wchodzimy w dany gadżet - na innych kontach niż develop wszystko działa ok.
U mnie dochodziło do tego, że nawet nie chciało się później uruchomić internet@tv - pomógł trick, który wymyśliłem, to odłączenie kabla sieciowego (LAN) i uruchomienie internet@tv, długo się wtedy ładuje i kończy komunikatem o zakłóceniach w sieci, ale co istotniejsze wylogowuje użytkowników, potem wystarczy połączyć kabel sieciowy (LAN) i znów odpalić, wtedy działa bez problemów.
No i oczywiście dodajemy do plików config.xml kod, który podał jakiś czas temu użytkownik myca

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...t-opinie-wszystko-o-serii-598.html#post569730

Plik config.xml znajduje się w każdym gadżecie.
 

awkonin

New member
Zauważyłem, że nie należy uruchamiać swoich widgetów na koncie develop. Logujemy się synchronizujemy/instalujemy gadżety, wylogowujemy i dopiero wtedy wchodzimy w dany gadżet - na innych kontach niż develop wszystko działa ok.
U mnie dochodziło do tego, że nawet nie chciało się później uruchomić internet@tv - pomógł trick, który wymyśliłem, to odłączenie kabla sieciowego (LAN) i uruchomienie internet@tv, długo się wtedy ładuje i kończy komunikatem o zakłóceniach w sieci, ale co istotniejsze wylogowuje użytkowników, potem wystarczy połączyć kabel sieciowy (LAN) i znów odpalić, wtedy działa bez problemów.
No i oczywiście dodajemy do plików config.xml kod, który podał jakiś czas temu użytkownik myca

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...t-opinie-wszystko-o-serii-598.html#post569730

Plik config.xml znajduje się w każdym gadżecie.

Trafne spostrzeżenia.
Tak przy okazji może ktoś się pochwalić jakimś swoim widgetem, ale innym niż typu news ?
Myślałem nad widgetem, który czyta i wyświetla wybrane strony www np. główną stronę Demotywatorów. Skopiowałem źródło strony i wstawiłem do index w widgecie. Na emulatotrze to działa, ale nie wiem jak na TV. No i oczywiście nie wiem jak pobrać źródło strony posługując się javascriptem.
Pzdr.Andrzej
 

moras86

New member
FAQ || Apache || Widżety || myButtons

przydała by się tylko drobna zmiana kosmetyczna wiem ze można sprawdzić z którego jest plik ale przydało by sie to bardziej uwidocznić bo za każdym razem zeby sprawdzić czy coś nowego dodałeś trzeba przelecieć cała listę szukając myszką z którego ten plik a wystarczyło by obok wer. dodać datę ;)
Od dawna data jest widoczna po najechaniu na dolną belkę.
Dodatkowo od teraz po dodaniu nowej aplikacji lub aktualizacji będę starał się dodać ikonkę informującą o tym, iż jest to nowość (wyświetlać się ona będzie przez określony czas - powiedzmy 2 tygodnie).
no i faq jest zajebisty może koledzy pomożemy morasowi w rozbudowie go zbierając materiał z forum ?
Przystał bym na to. Z chęcią bym się dowiedział np. jak dokładnie skonfigurować SamyGO Extensions. Przydało by się również podstawowe info typu: Jak wyłączyć tryb sklepowy/hotelowy?
moras jedno pytanko odnośnie faq do wgrywania widgetów (wcześniej robiłem przez ten program zgodnie z opisem i wszystko śmiga) odnośnie
" 2. Rozpakuj archiwum do katalogu htdocs znajdującego się w katalogu programu XAMPP."
czy jak mam lokalny serwer to też muszę tworzyć katalog czy wystarczy że wrzucę przerobione paczki na serwer np. w glownym katalogu (...)
Spróbuj wrzucić na NAS'a jakiś plik tekstowy o nazwie 'index.html' z dowolnym tekstem. Potem po wpisaniu na kompie w przeglądarce adresu ip serwera sprawdź czy wyświetli się ten tekst. Jeżeli nie to masz coś nie z ustawieniami serwera.

tej gościu , a dlaczego powielasz posty ?!?!
Na tym forum i tak jest bałagan, dlatego nie radzę robić ponownie podobnych numerów bo posypią się raporty. :-x

(...) nie należy uruchamiać swoich widgetów na koncie develop. (...) nie chciało się później uruchomić internet@tv - pomógł trick, który wymyśliłem, to odłączenie kabla sieciowego (LAN) i uruchomienie internet@tv, (...) wtedy działa bez problemów.
No i oczywiście dodajemy do plików config.xml kod, który podał jakiś czas temu użytkownik myca (...)
Też się spotkałem, z nieskończonym Ładowaniem Internet@TV. Zwykle też odłączałem kabelek sieciowy.
Dodałem o tym info do FAQ oraz wzmiankę jak instalować kilka widżetów jednocześnie.
Poprawiłem również wyświetlanie w telewizyjnej przeglądarce NetSurf (dziwne rzeczy się działy gdy było zbyt dużo obrazków na jedynym ekranie).

@mgreat36 - trzeba po prostu w pliku/plikach config.xml pododawać linie:
Kod:
<autoUpdate>n</autoUpdate>
<type>user</type>
po prostu często jest autoupdate ustawiony na yes.
Część widżetów było dobrze. Resztę uzupełniłem i w miarę możliwości przekonwertowałem grafiki PNG w widżetach dzięki temu zajmują znacznie mniej przestrzeni na dysku TV (np. Google Map jest prawie o połowę mniejsze).

---

Na koniec wspomnę jeszcze, że kolega reaper7 stworzył aplikację na nasze TV o nazwie:

my Buttons
Moje Przyciski

mybuttons.png

Kliknij po więcej informacji.
 

awkonin

New member
Na koniec wspomnę jeszcze, że kolega reaper7 stworzył aplikację na nasze TV o nazwie:

my Buttons
Moje Przyciski

mybuttons.png

Kliknij po więcej informacji.
[/QUOTE]

Aplikacja ciekawa, tylko ten zielony przycisk nie współgra z NetSurfem i ewentualnie innymi aplikacjami czy widgetami wykorzystującymi tez zielony przycisk.
Ale brawo za pomysł i wykonanie.
 

reaper7

New member
@awkonin - zasugerujcie coś proszę w zamian za zielony... bo ja praktycznie mam załadowane pluginy niewizualne i nieklikalne (AspectRatio, BiggerYellowFont, RemoteLANControl) więc nic mi za bardzo nie wchodziło w paradę - ale skoro MyButtons poszedł do ludzi to powinien być użyteczny :)
Mój plugin ma największy sens kiedy działa w autostarcie, wtedy można pominąć ładowanie innych, używanych sporadycznie i odpalać je właśnie za pomocą MyButtons - to po prostu oszczędza pamięć. W ten sposób ładuje wymienione wyżej pluginy, montuje zewnętrzne zasoby(które mogły być niedostępne w momencie uruchamiania TV i tym samym nie zostały zamontowane)
 
Ostatnia edycja:

awkonin

New member
@awkonin - zasugerujcie coś proszę w zamian za zielony... bo ja praktycznie mam załadowane pluginy niewizualne i nieklikalne (AspectRatio, BiggerYellowFont, RemoteLANControl) więc nic mi za bardzo nie wchodziło w paradę - ale skoro MyButtons poszedł do ludzi to powinien być użyteczny :)
Mój plugin ma największy sens kiedy działa w autostarcie, wtedy można pominąć ładowanie innych, używanych sporadycznie i odpalać je właśnie za pomocą MyButtons - to po prostu oszczędza pamięć. W ten sposób ładuje wymienione wyżej pluginy, montuje zewnętrzne zasoby(które mogły być niedostępne w momencie uruchamiania TV i tym samym nie zostały zamontowane)

No za bardzo wyboru nie ma. Nie wiem może zamiast zielonego to GUIDE ? Do czego on jest normalnie ?
A tak przy okazji może ktoś by napisał jakiś mały poradnik odnośnie jak zrobić, żeby przy włączaniu TV załadował automatycznie np. BiggerYellowFont.
 

zbk2007

New member
DO as1970 ,moras86 i mgreta36

tej gościu , a dlaczego powielasz posty ?!?!
AS1970 To miał być cytat i prożba o odpowiedz na TWÓJ post -wyszło jak wyszło ja poprostu PRZEPRASZAM!
MORAS86 jak byś odpowiedział AS1970 było by dwóch mądrzejszych i porządek na forum-chyba to rozumiesz bo JESTEŚ mondrym facetem i wiele dobrego dla maluczkich tu robisz! MGRETA36 za co? JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM!!!!!
 

Jericho24

Member
Bez reklam
tej gościu , a dlaczego powielasz posty ?!?!
AS1970 To miał być cytat i prożba o odpowiedz na TWÓJ post -wyszło jak wyszło ja poprostu PRZEPRASZAM!
MORAS86 jak byś odpowiedział AS1970 było by dwóch mądrzejszych i porządek na forum-chyba to rozumiesz bo JESTEŚ mondrym facetem i wiele dobrego dla maluczkich tu robisz! MGRETA36 za co? JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM!!!!!
Kolego zajrzyj do slownika.

Dobrym nawykiem jest czytanie tego co sie napisalo i poprawiac ewent. bledy.
 

reaper7

New member
@awkonin - a to GUIDE to nie jest czasem EPG przy dvb-t ?
tak naprawdę nie wiem bo ja używam tylko i wyłącznie hdmi bez złącza antenowego :(
Postaram się najwyżej dorobić w configu ustawianie tego przycisku.

Co do automatycznego ładowania to ja używam metody naszego kolegi geo650 ze zmodyfikowanym libusb - do poczytania: https://sourceforge.net/apps/mediaw...le=Autoloader_for_extra_exeDSP_plugins_(B65x)
Istnieje też metoda przez GDB: https://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Autoloader_for_Content_Library_Games
Oraz programik injectso, który ładnie wkomponowany w któryś skrypt sh załaduje pluginki

Oczywiście każda z metod do dokładnego postudiowania bo można sobie ładne kuku z TV zrobić :/
 

awkonin

New member
@awkonin - a to GUIDE to nie jest czasem EPG przy dvb-t ?
tak naprawdę nie wiem bo ja używam tylko i wyłącznie hdmi bez złącza antenowego :(
Postaram się najwyżej dorobić w configu ustawianie tego przycisku.

Co do automatycznego ładowania to ja używam metody naszego kolegi geo650 ze zmodyfikowanym libusb - do poczytania: https://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Autoloader_for_extra_exeDSP_plugins_%28B65x%29
Istnieje też metoda przez GDB: https://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Autoloader_for_Content_Library_Games
Oraz programik injectso, który ładnie wkomponowany w któryś skrypt sh załaduje pluginki

Oczywiście każda z metod do dokładnego postudiowania bo można sobie ładne kuku z TV zrobić :/

Też nie wiem, bo EPG z dekodera kablówki mam.
Co do automatu przy starcie, to podchodziłem już do tematu kilka razy i zawsze stchórzyłem, ze względu na możliwość kuku :!: Wolałbym o tym poczytać w języku polskim.
 
Ostatnia edycja:

misiakrp

New member
Od dawna data jest widoczna po najechaniu na dolną belkę.
Dodatkowo od teraz po dodaniu nowej aplikacji lub aktualizacji będę starał się dodać ikonkę informującą o tym, iż jest to nowość (wyświetlać się ona będzie przez określony czas - powiedzmy 2 tygodnie).
to o belce wiedziałem ale dopisek new pasuje ;)

Spróbuj wrzucić na NAS'a jakiś plik tekstowy o nazwie 'index.html' z dowolnym tekstem. Potem po wpisaniu na kompie w przeglądarce adresu ip serwera sprawdź czy wyświetli się ten tekst. Jeżeli nie to masz coś nie z ustawieniami serwera.
wrzucałem nie do tego katalogu nas ma możliwość postawienia strony www i do tego był katalog qweb w którym jest plik index.php ;)
qoogle poszlo jak wywalilem do głownego katalog widget i plik widget list
jak zmodyfikować kod zeby zassał inne od razu ?
Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rsp stat="ok"><list>

    <widget id="googlemaps">
        <title>Google Maps</title>
        <compression size="512994" type="zip"/>
        <description></description>
        <download>http://192.168.1.10/Widget/11101000003_googlemaps.zip</download>
        <download>http://192.168.1.10/WidgetMgr-1.060.all.091022</download>                
        <autoUpdate>n</autoUpdate>
                <type>user</type>

    </widget>

</list></rsp>
bo dodałem "WidgetMgr-1.060.all.091022" poniżej i tak tylko widzi google
nie znam sie na kodowaniu :(
 

solaris08

New member
Witam
Mam pytanko czy udało sie komuś uruchomić Broken Sword 2 przez aplikacje ScummVM? Udało mi sie odpalić jakąś inną grę. A w tej program wogóle nie widzi
 

awkonin

New member
Widget manager

Witam
Po aktualizacji widget manager (wersja 1.066) uruchamia się bardzo długo lub w ogóle. Czy jest tak tylko u mnie czy jeszcze u kogoś?. Jeżeli to wina nowego managera to "brawo" dla Samsunga za jak zwykle udaną aktualizację. I jeszcze jedno pytanie. Czy widget YouTube w wersji 3.026 (to chyba ta z serii C) komuś działa, bo u mnie ładuje się tylko tło.
Pzdr
Andrzej
 

desper

New member
Witam
Po aktualizacji widget manager (wersja 1.066) uruchamia się bardzo długo lub w ogóle. Czy jest tak tylko u mnie czy jeszcze u kogoś?. Jeżeli to wina nowego managera to "brawo" dla Samsunga za jak zwykle udaną aktualizację.

u mnie dokładnie te same objawy po aktualizacji, ( często wisi na łączenie ... )
aby uruchomić net@TV muszę próbować kilka razy aż w końcu zaskakuje i się uruchamia...
 
Ostatnia edycja:

misiakrp

New member
Witam
Po aktualizacji widget manager (wersja 1.066) uruchamia się bardzo długo lub w ogóle. Czy jest tak tylko u mnie czy jeszcze u kogoś?. Jeżeli to wina nowego managera to "brawo" dla Samsunga za jak zwykle udaną aktualizację. I jeszcze jedno pytanie. Czy widget YouTube w wersji 3.026 (to chyba ta z serii C) komuś działa, bo u mnie ładuje się tylko tło.
Pzdr
Andrzej

jak go wgrałeś ?
tak samo jak widgety?
jak sprawdzić wer. widget managera bo tylko jest wer. internet@TV 1.060
ja nie aktualizowałem i też mi ciężko się ładuję parę razy zanim zaskoczy :(
 

lopez66

New member
u mnie dokładnie te same objawy po aktualizacji, ( często wisi na łączenie ... )

Mam to samo. Zauważyłem, że wejście w Menu-Sieć-Konfiguracja-Test sieci (test jest OK) i wyjście z menu pomaga. Manager widgetów uruchamia się wówczas tak jak przed aktualizacją, czyli szybciej.
Procedura irytująca, ale skuteczna (bynajmniej u mnie).

Samsung jak zwykle testuje zmiany "na żywych organizmach" :p
 
Do góry