Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

nocai

New member
szwajkosz napisał:
no witam,

1szy raz tutaj = przeleciałem ten temat, ale poddałem się przy 30tej stronie... ma ktoś tutaj 52" tego samsunga - jak wrażenia i jakie sa wasze opinie.
Ja mam tylko 46'' :( odległość 3m, oglądam C+ z dekodera SD Strong i jak miał bym jeszcze raz kupować to bym kupił to samo !
 

faj3r

New member
nocai napisał:
Ja mam tylko 46'' :( odległość 3m, oglądam C+ z dekodera SD Strong i jak miał bym jeszcze raz kupować to bym kupił to samo !
Tylko?! na 3m jest zalecana 37"-40" przez konsultantów Samsunga. Sam osobiście z jednym rozmawiałem. Odradził mi 40" do odleglości 2,5m i mam szczęście że z nim rozmawiałem. Mam 37" i z 2,5m to max-maxów. Większego nie dałbym rady oglądać.
 
Ostatnia edycja:

webpiotr

New member
faj3r napisał:
Tylko?! na 3m jest zalecana 37"-40" przez konsultantów Samsunga. Sam osobiście z jednym rozmawiałem. Odradził mi 40" do odleglości 2,5m i mam szczęście że z nim rozmawiałem. Mam 37" i z 2,5m to max-maxów. Większego nie dałbym rady oglądać.
hmm a to ciekawe co piszesz...konsultantów z Samsunga? hahahaha też mi eksperci - spytaj ich o jakiś szczegół twojego telewizora....na bank ci nie odpowiedzą. Mam styczność z elektroniką od wielu lat - w Polsce nie ma ekspertów - taka jest prawda - ich miejsce zajmują marketingowcy - którzy duzo mówią - zazwyczaj to co chcesz usłyszeć. A rzeczywistość bywa czasem brutalna... Powstało wiele różnych wzorów mówiących o tym z jakiej odległości ogladać TV. Szczerze mówiąc każdy musi ocenić sam - bo to kwestia indywidualna. Czytając różne fora i opinie natknąłeś się na pewno na tzw. problem "mógłby być większy". Z opini z jakimi spotykam się na codzien wynika, że większość ludzi żałuje, że kupiła tak mały TV i chętnie wymieniłaby go na większy. Dlatego też polityka firm produkujących TV w ostatnim czasie nastawiona jest na produkcję odbiorników o stosunkowo dużych przekątnych. Wielu ludzi gotowych jest kupić większy TV w atrakcyjnej cenie - kosztem bardziej zaawansowanych technologii jakie można spotkać w droższych modelach. Wielokrotnie mam okazję rozmawiać z konsultantami rożnych firm znanych z produkcji TV i powiem tylko tyle: ich poziom wiedzy nie wykracza poza specyfikacje podaną przez producenta a czasami to nawet musza posiłkować się trzymaną w ręce kartką :p. Może miałeś szczęście i trafiłeś na jakiegoś fachowca....ale pamiętaj że takich jest niewielu.
 

pl_k

New member
faj3r napisał:
Tylko?! na 3m jest zalecana 37"-40" przez konsultantów Samsunga. Sam osobiście z jednym rozmawiałem. Odradził mi 40" do odleglości 2,5m i mam szczęście że z nim rozmawiałem. Mam 37" i z 2,5m to max-maxów. Większego nie dałbym rady oglądać.
Etam chrzanicie towarzysze, mam 40" oglądam z 2,5m i mam wrażenie że mógłby być jeszcze większy. Dawne wzory na odległość oglądania w stosunku do przekątnej można między bajki włożyć. Jakość obrazu poszła do przodu, telewizory mają coraz bardziej zaawansowane algorytmy jego poprawy. Obraz full-hd trzeba oglądać z bliska żeby docenić szczegóły. Wiadomo że nie może być zbyt blisko żeby sobie głowy nie ukręcić na meczu tenisowym ;)
 

faj3r

New member
webpiotr, jest bardzo dużo racji w tym, co napisałeś, i zgadzam się z Tobą. Jestem bardzo świadomym konsumentem i jako pracownik korporacji zdaję sobie sprawę z mechanizmów marketingowo-sprzedażowych, co nauczyło mnie dwóch rzeczy:
- zadawać sprzedawcom pytania otwarte
- nie sugerować odpowiedzi
...i jeśli konsultant poleca mniejszy TV - co potem sprawdziłem na własnej skórze, to mu wierzę. Typową papką marketingową są bajki opowiadane przez SONY, gdzie bodajże poleca się oglądać 46" z 2,5m (…ale mogłem cos pokręcić)
 

pedro_78

New member
Bez reklam
pl_k napisał:
Etam chrzanicie towarzysze, mam 40" oglądam z 2,5m i mam wrażenie że mógłby być jeszcze większy. Dawne wzory na odległość oglądania w stosunku do przekątnej można między bajki włożyć. Jakość obrazu poszła do przodu, telewizory mają coraz bardziej zaawansowane algorytmy jego poprawy. Obraz full-hd trzeba oglądać z bliska żeby docenić szczegóły. Wiadomo że nie może być zbyt blisko żeby sobie głowy nie ukręcić na meczu tenisowym ;)

Też się z tym muszę zgodzić. Jak oglądam coś w HD z odległości 2,5m na moim 37'' to żałuję że większego nie kupiłem :fool:. Natomiast sygnał SD z kablówki to już co innego, trzeba by oglądać z drugiego końca pokoju :)
 

Lita

New member
Ja mam 40' i oglądam to z 3m i uważam, że jest to idealna dla mnie wielkość. Ale fakt, to sprawa indywidualna. Znajomy ma 46', ogląda z 3m i uważa że mógłby mieć minimum 50'....
 

Alf2

New member
Wymienilem ostatnio 32 calowego LCD ka na 42 calowa plazme (odleglosc 2.7m) z dusza na ramieniu, gdyz uwazalem ze obraz tym lepszy im przekatna mniejsza.

Po tygodniu uzytkowania (sygnal wciaz z n-ki) nie zamienilbym go na mniejszy, nawet gdyby dawali OLEDA- uwazam ze wielkosc jest optymalna....
 

webpiotr

New member
Alf2 napisał:
uwazalem ze obraz tym lepszy im przekatna mniejsza.
nio i w sumie masz racje - przy jednakowej rozdzielczości obu odbiorników różniących się wielkością - lepszy obraz będzie miał ten o mniejszej matrycy - co wynika z wielkości piksela....ale oglądając z odpowiedniej odległości nie będzie widać różnicy.
 

aquanta

New member
Od 2 tygodni czytam fora (wybieram między B651, Sony W5500 i Philips 8404) i nie odnalazłem informacji, czy w 650-ce da się tak skalibrować kolorystykę, aby nie była taka cukierkowa. Próbowałem w różnych marketach kilku ustawień i przy oglądaniu zdjęć z dużą ilością zieleni strasznie daje ona po oczach. Jest strasznie nienaturalna. Ponieważ oglądam sporo meczy to obawiam się o wrażenia ;-\
Wiem, że przy takie błyszczącej matrycy nie jest to zapewne takie proste, ale dla testu odpaliłem te same zdjęcia na jakimś SHARPie (chyba 77-mka), który stał obok i przy takiej samej błyszczącej matrycy bez jakiekolwiek kalibracji zdjęcia na nim były jak należy.
W soniaku kolory są naturalne, ale pewnie inne aspekty obrazu nie do końca mi odpowiadają, no i ten brak NTFSu oraz brak odtwarzania filmów przez USB.

Ludki poratujcie ewentualnymi ustawieniami lub informacją, że się nie da, bo taki mały szczegół może zaważyć na tym, że wezmę np: Philipsa .
 

Horhe Ortega

New member
Obraz można dobrze ustawić.Do zdjęć z USB są dostępne ustawienia obrazu te z TV.Jedynie ta wbudowana galeria świeci po swojemu(ale też całkiem ładnie).Zobacz ją może też.Łatwo stwierdzić że "mógłby być większy"-oglądając HD lub SD z odpowiednio dużej odległości.Ciekawe tylko czy wtedy(ta sama odległość) zaakceptowałby jakość obrazu???Moim zdaniem lepiej do HD się nawet przybliżyć-niż męczyć oko przy przewadze SD.Ja "trawię" SD dopiero z 5-6m dla 40".To co widzę z odl. 2m jest WYRAŹNIE gorsze.Nie zrozumiem osób oglądających SD z 2-3m na ~50".Czy tym fachowcom podoba się ten obraz z odl. jakie określają? Może to tylko czysta teoria...Część zachodnich kanałów SD o b.dobrej jakości obrazu(i dźwięku też) też zmienia sytuację.
 
Ostatnia edycja:

silent22

Member
witam
Mam problem z tymi filmami z dlna, telewizor mi wykrywa laptopa ale filmy wyświtla mi tylko na małej części ekranu na środku? zmieniam rozmiar z oryginalnego na dostosuj i zwiększa on się nie znacznie a boki mam dalej poucinane, ktoś wie jak na to zaradzic? A serwera z samsunga mi nie widzi tylko ten standardowy z windows media player chyba, bo wprowadzilem nazwe serwera pc samsung share manager i nie widzi mi takiego serwera ani telewizor ani ps3
 
Ostatnia edycja:

rvlauren

New member
Ludziska chyba się wścieknę mam upgrade na 32b650 i nic mi nie idzie. Ponadto mam zarąbiste problemy z DLNA pojawiają mi się stare pliki i zdjęcia których już nie mam w serwie ponadto zaden film nie idzie przez to DLNA jaki format powinien miec plik czy czyta tylko Windows Media czy co. Cholerny świat jak coś się chce porobić fajnego to dupa !

Jezu w końcu sobie zainstalowałem nowe upgrade :wink:szczerze powiem nic ciekawego :x yahoo jast takie sobie najbardziej wkurza mnie że jak oglądam youtube to jak powiększam sobie ekran to mi wyskakuje kure... ekran z paskiem postępowym u dołu i jakąś ikonką z boku :( nie dość tego rozwala mi to po całośći także wszystko się rozmywa :( stare oprogramowanie było o tyle lepsze ze nie było nic widać tylko czarny ekran i obraz żadnych pierdół i w rozdzielczości oryginału z youtube :cool: ja to chyba wrócę do starego upgrade :rolleyes: protestuję jeszcze ale jakoś mi to nie pasi całość po angielsku niestety :x choc radzę sobie z tym językiem bardzo dobrze wolałbym interfejs polski ze względu na dzieciaki :rolleyes: no cóż coś za coś !

Tak czytam sobie i czytam wszyscy mówią że jest ok a u mnie padło DLNA po wgraniu nowego update 2005 i próby z oprogramowaniem innym (Wild Media Server (UPnP, DLNA, HTTP)) niż samsung tez nie pomogły cóż pozostaje mi podłączyć dysk pod tv i tak sobie radzić :rolleyes::cry:

Jeśli chodzi o nowe oprogramowanie to dla mnie lipa wszystko po angielsku i yahoo jest takie sobie jko przeglądarka nie wiem jak ustawić polskie stronki jak gazeta.pl i żeby wyświetlało mi polskie youtube a nie jakieś niemieckie czy angielskie jestem zawiedziony nie polecam bo cofnąć to jest ciężko może ktoś mi podpowie jak wrócić do poprzedniego softu bo z menu tv próbowałem i lipa pisze że przywrócono i nic się nie dzieje :confused:

mini jack stereo !
(AUDIO IN)
można też puścić sygnał z kompa na złącze euro poprzez przejściówkę na tzw czincze tedy sygnał będzie przesyłany 3 źródłami (kablami) 2 audio 1 video :rolleyes:

puki co z karty grafiki można wysłać HDMI a sygnał dźwięk z kompa na wzmacniacz poprzez tzw mini jack->czincz ale to gmatwanina. ja mam poprostu z karty analogiem do tv i mini jack komp -> mini jack tv i jest ok wtedy używam tv jako monitora nr 2 z sygnałem audio :-D

Troszkę mam problem z DLNA ale powolutku sobie poradzę dużo jest postów na ten temat ale jak do tej pory nie dałem rady wcześniej chodził po nowym sofcie padł wgrałem 2005.0 teraz próbuje oprogramowanie wid media serwer ale narazie nie trybi i stanąłem w martwym punkcie :roll:

a nie daloby sie zrobic w ten sposob, ze od karty dzwiekowej (mam w niej wyjscie spdif na jacku) puscic taki kabel spdif(jack-RCA) do TV. A z drugiej strony od karty grafiki d-subem do portu PC w tv. Poszlo by to ?
Pozdro
dwa kabelki TAK
karta muzyczna wyjście liniowe jack (stereo) do tv wejście audio jack a obok 15 pni (d-sub) video dwustronny męski i gotowe !

to jest taka sama końcówka co w kompie do karty muzycznej na wejścia i wyjścia można też użyć kabel HDMI i do wejscia w tv HDMI IN (DVI) i sygnał dźwiękowy wysłać kablem jack do tv do wejścia DVI AUDIO IN ale takiej konfiguracji jeszcze nie robiłem :rolleyes:

jack 3,5 działa w obie strony pod warunkiem że ma trzy przewodniki (kabelki) tzn jest stereo z obu sron :D

no tak ja tak mam i śmiga aż miło !

Uf :( dałem sobie spokój z DLNA bo soft .2005 zrobił mi kupę w tv i najlepiej by było żeby jakiś uprzejmy podesłał mi na maila soft .2004 to bym sobie z powrotem cofnął to dziadostwo rodzinka się wścieka bo wszystko po angielsku i nie ma polskich wigetów no i polskiej stronki youtube daje adres maila uprzejmym z góry dziękuję za pomoc albo może ktoś wie jak cofnąć się do ustawień fabrycznych ?
rlauren@wp.pl

Witam
Mam nastepujacy problem z telewizorem LE37B650.
Gdy chce odtworzyc film mkv z dzwiekiem dts tv pokazuje mi ze nie obsluguje kodeka audio. Podlaczylem tv pod amplituner za pomoca kabla optycznego i nie pomaga. Czy jest na to jakis sposob?

Ja tam mam problem z głowy po prostu mam sobie dysk zewnętrzny samsunga podpięty pod usb i nawet avi chodzi bez problemu dysk kosztował 199zł za 320GB więc moim zdaniem to najlepszy sposób nie ma co kombinować z kablami połączeniami to tyko niepotrzebna gmatwanina no chyba że ktoś naprawdę lubi :D

Przymierzam się do 37B651, ale po świętach poznikały. Ktoś jest zorientowany kiedy pojawią się w hurtowniach? Odpowiedzi sklepów internetowych są tak różnorodne, że nawet szkoda je przytaczać.

Przy okazji - jakie polecicie najrozsądniejsze rozwiązanie dźwięku 5.1 dla tego tv? Jak wiadomo nie ma kompletu wyjść i trzeba kupić dekoder.

Trochę to bezsensowne mieć dekodowanie HD w TV a musieć dokupić zwykłe DVD żeby mieć dźwięk przestrzenny :/

no tak:
1. Jak wiadomo telewizorki b650 maja 2 kolumienki do dołu i dźwięk przestrzenny z telewizora to parodia.
2. Dźwięk 5.1 będzie wymagał dobrego wzmachola z DTS i małymi dodatkami czyli zestaw 4 kolumn + niejaki sub.
3. Jak byś nie kombinował to na tym telewizorze ni jak nie usłyszysz 5.1 to nie możliwe fizycznie.
4. Fajnie mieć HD ale jeszcze fajniej mieć podpięty pod TV zestaw kina domowego i przepuszczony przez wzmachol dzwięk np. z tunera z wyjściem optycznym lub 5.1 a potem możesz sobie dodać te marne głośniczki z TV i będziesz miał 7.1 :D (żart)
5. Moja rada dokup fajny sprzęcik kina i po sprawie !

W tv jest opcja powrotu do starego softu

tak ok ale tv niestety do niego nie powraca :( możesz sobie próbować do woli ja próbowałem chyba z 10 razy i sorki ale dupa :cry:

A powrót do ustawien fabrycznych a nastepnie powrót do starego softu

tak tylko trzeba mieć stary soft i umieć przywrócić tv do tych ustawień :???:

bo skoro nie wraca z menu tv to niby jak go przywrócić ja się zmiany nie cofają tylko jest dalej to zasrane yahoo :evil:

Jaki jest pin do menu tv ?

właśnie próbuje :rolleyes:

za chwilę wszystko będzie jasne :rolleyes:

dam odpowiedź za 10 min jak wszystko poustawiam bo się tuner właśnie programuje szuka sobie kanały :rolleyes:

:krol: Królu Mój udało się takie to proste a takie trudne !!!
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

sznaucerowaty

New member
faj3r napisał:
Typową papką marketingową są bajki opowiadane przez SONY, gdzie bodajże poleca się oglądać 46" z 2,5m (…ale mogłem cos pokręcić)
A ja się zgadzam z tą papką, bo oglądam na LE55B650 z odległości ok. 3 metrów i wcale nie jest za blisko. Szczególnie HD 1080p wygląda miodzio :smile:
 

Windy

New member
pl_k napisał:
Etam chrzanicie towarzysze, mam 40" oglądam z 2,5m i mam wrażenie że mógłby być jeszcze większy. Dawne wzory na odległość oglądania w stosunku do przekątnej można między bajki włożyć. Jakość obrazu poszła do przodu, telewizory mają coraz bardziej zaawansowane algorytmy jego poprawy. Obraz full-hd trzeba oglądać z bliska żeby docenić szczegóły. Wiadomo że nie może być zbyt blisko żeby sobie głowy nie ukręcić na meczu tenisowym ;)

To jeszcze zależy czy się kupuje TV po to żeby oglądać szczegóły wielkości piksela czy też po to żeby oglądać komfortowo TV.
W pierwszym przypadku cokolwiek poniżej 50" na każdy metr odległości jest porażką.
W drugim nawet małe 32" może dostarczyć wystarczających wrażeń i przyjemności z oglądania.
 

Kuba_R

New member
Witam. Zakupiłem 40B650, który posiada matrycę AA03 czy to ok czy nie matryca?

PS. mam 10 dni na odstąpienie od zakupu via internet.
 

kwasior21

New member
Kuba_R napisał:
Witam. Zakupiłem 40B650, który posiada matrycę AA03 czy to ok czy nie matryca?

PS. mam 10 dni na odstąpienie od zakupu via internet.

Ciesz sie z tv, bo jest na prawde swietny, ciesz sie jakoscia hd oraz innymi cudami. Daj sobie spokoj z tymi typami matryc bo to zaczyna byc jakas paranoja, wiekszosc z nas nawet nie zauwazy roznicy czy od sama czy tez nie . Taka moj rarada.Pozdro.
 

luchuma

New member
wesołych świąt dla wszystkich forumowiczów :)

Świątecznego nastroju i poczucia spokoju.
Żeby karp był doskonały, a uszka się nie odbijały.
Wesołych gości przy stole i trunków niezmierzone pole.
Wspaniałych prezentów i żadnych natrętów.
Seksu urozmaiconego i konta w banku pełnego.
Jednym słowem wszelkiej pomyślności
w tym czasie powszechnej radości.
 

silent22

Member
witam
bawił się ktoś wild media server do dlna? nie mogę go zmusić żeby widział go telewizor serwer chodzi a telewizor ani ps3 go nie widzi ktoś wie co jeszcze trzeba zrobić?
 
Do góry