Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

slawek1946

New member
Ostatnia edycja:

mcold

New member
silent22 napisał:
Witam
Kupiłem w sklepie internetowym redcoon
http://www.redcoon.pl

a numer jaki mam napisany na naklejce to:
MODEL CODE: LE46B650T2PXZG
VERSION CN04
Z linka który podesłał Ci kolega Slawek1946 wybierz poprawnie swój model code z dokładnością do LE46B650T2P

Mówiąc krótko FW Ci nie działało z powodu "P" w Model Code. Masz wersję z CI++ która wymaga innego FW niż te TV które mają w numerze "W" zamiast "P". Jak będziesz jeszcze czegoś szukał do swojego TV to zwracaj uwagę na calość MODEL CODE, nie tylko że jest B650. Przy okazji sprawdź czy masz faktycznie polską gwarancję - czyli polską kartkę B5 a nie świstek jak do czajnika. Te modele były przeznaczone na rynek niemiecki, w Polsce może (ale nie jestem pewien, może coś się zmieniło) być problem z serwisem przez Samsung Polska jako "prywatny import".
 
Ostatnia edycja:

silent22

Member
WItam
No właśnie się zdziwiłem bo nie było polskiej instrukcji obsługi, i chyba nie dostałem nic po polsku, to teraz już wiem dlaczego cena była o 300pln niższa niż wszędzie indziej, mam nadzieje że nie będzie ewentualnych problemów z gwarancją. sklep wygląda na solidny. Mam nadzieje że będzie polskie menu po wgraniu tego nowego softu
 
Ostatnia edycja:

silent22

Member
Witam
Aktualizacja przebiegła sprawnie, wielkie dzięki za pomoc, teraz jeszcze muszę uporać się z tym dlna i już będzie wszystko ok. Dzięki za pomoc
pozdrawiam
 

antor

New member
Witam forumowiczów. Posiadam LE40B651. Mój pierwszy post i oczywiście zwracam się z pytaniem:) Jakby ktoś był uprzejmy podać linka skąd ściągnąć Samsung PC Share Manager v2.3, na stronie Samsunga jakoś nie mogę znaleźć, albo jakiejś pomroczności dostałem. Będę wdzięczny za informację.
Pozdr.
 

Pryk99

New member
Ostatnia edycja:

Angus

New member
Witam mam pytanie ogladajac mecz w HD jak najlepiej ustawic odswiezanie??. Czy napisy podczas odtwarzania z pendriva mozna zmienic, ich kolor lub jakies cienie wlaczyc, gdzy na bialym tle wogole ich nie widac ? Dzieki i pozdrawiam
 

P1T3RR0

New member
Witam,
od wtorku jestem posiadaczem LE37B650. TV sie wspaniale sprawuje, testowałem już wyświetlanie sygnału z kompa, ale prawie niczego nie mogłem regulować w tym trybie, nawet nie mogłem trybu gry włączyć. Ale podłączony TV był do gniazda DVI, następnie przejściówka na D-SUB i tym kabelkiem podpięty. Input Lag mimo iż wyczuwalny w NFS UNDERCOVER nie sprawia większych problemów.
Chciałbym zapytać szanownego grona, tak z ciekawości, w jakiej formie dostaliście instrukcję obsługi? Pytam, ponieważ czytałem, że jest ona dołączona w formie elektronicznej na pendrive'ie. Ja tymczasem dostałem księgę grubą na kilkaset stron... Chyba ze 3,5 cm grubości ma... Oczywiście język polski to tylko drobna część tej księgi.
 

whysy

New member
UE40B7000 czy LE40B650?

Witam ponownie,

Tym razem przybywam z konkretnym pytaniem do obcykanych w temacie :)
Jutro kupuję telewizor. To na czym najbardziej mi zależy to USB (z obsługiwaniem .mkv) oraz min.100Hz.
Patrząc pod kątem jakości obrazu oraz jakości wykonania sprzętu, który byście wybrali: UE40B7000 czy LE40B650?
Zdania na temat technologii 'Edge LED' zastosowanej w UE są podzielone z tego co widziałem, ale promocja w Euro mnie kusi :)
Z chęcią 'wysłucham' wszystkich za i przeciw.

Z góry dziękuję za szybką pomoc i porady.

pozdrawiam.
 

luchuma

New member
whysy napisał:
Witam ponownie,

Tym razem przybywam z konkretnym pytaniem do obcykanych w temacie :)
Jutro kupuję telewizor. To na czym najbardziej mi zależy to USB (z obsługiwaniem .mkv) oraz min.100Hz.
Patrząc pod kątem jakości obrazu oraz jakości wykonania sprzętu, który byście wybrali: UE40B7000 czy LE40B650?
Zdania na temat technologii 'Edge LED' zastosowanej w UE są podzielone z tego co widziałem, ale promocja w Euro mnie kusi :)
Z chęcią 'wysłucham' wszystkich za i przeciw.

Z góry dziękuję za szybką pomoc i porady.

pozdrawiam.

jakbym mial teraz znow wybierac to bym wybral b7000 lub b8000 i z pewnoscia wiekszy niz sie wydaje ze starczy :D

tutej masz tescik :)
http://tnij.org/tescik-b7000
 

adamboro

New member
luchuma napisał:
Orientuje sie ktos jak wyglada sprawaz petycją do SAMSUNG ??

Sprawa wygląda tak, że odpowiedzieli, że przekazali Nasze sugestie do działu technicznego, ale nie potrafią powiedzieć kiedy ewentualne zmiany zostaną wprowadzone. Pożyjemy zobaczymy :)
 

whysy

New member
luchuma napisał:
jakbym mial teraz znow wybierac to bym wybral b7000 lub b8000 i z pewnoscia wiekszy niz sie wydaje ze starczy :D

tutej masz tescik :)
Właśnie przechodziłem przez ten teścik i średnio on jest przychylny modelom B7000/B8000 Samsunga...
Jak w ogóle jest z tą błyszcząca matrycą w B650? Mocno daje w kość? :)
 

nocai

New member
whysy napisał:
Jak w ogóle jest z tą błyszcząca matrycą w B650? Mocno daje w kość? :)

Też się obawiałem tej matrycy, naprzeciw telewizora mam akwarium 120 litrowe. Jak są całkowicie czarne sceny to trochę się odbija, ale przy szarych już akwa nie widać. Światło, żarówki się nie odbijają (tzn. jak się usiądzie na podłodze to wtedy je widać). Generalnie więcej odbić jest na obudowie niż na ekranie. Jak bym miał kupować raz jeszcze, to bym kupił :)
 

luchuma

New member
whysy napisał:
Właśnie przechodziłem przez ten teścik i średnio on jest przychylny modelom B7000/B8000 Samsunga...
Jak w ogóle jest z tą błyszcząca matrycą w B650? Mocno daje w kość? :)

to jest matryca blyszczaca-zmatowiona, dobrze by miec TV tak ustawiony aby swiatlo z okien bezposrednio na niego nie padalo.

wracając jeszcze do ledowego podswietlania,
-lepszy kontrast
-nierowne podswietlenie matrycy
-lepiej nie patrzec pod kątem na TV

najlepiej sie wybrac do sklepu i samemu popatrzec na taki ;], wez ze soba pendrive i nagraj na niego kilka sampli aby sobie dokladnie zobaczyc jak to bedzie wygladac.

mkv(1080p/720p) - codec profile@4.1, audio AC3 (choc AAC tez odtworzy)
AVI - xvid/divx, audio AC3/mp3
napisy - format SRT

zrob sample z formatem 16:9 i 2.35:1(cinema)
sceny ciemne, kolorowe i mieszana bialy/czarny do tego jakas dynamiczna scena
tak wiec jak przetestujesz takie 4 sample i sie suwaczkami przy tym pobawisz to zobaczysz co potrafi i czy warto brac czy nie :)
 

faj3r

New member
Kupiłem w zeszłym tydogniu tego Samsunga LE37B650 i faktycznie ma błyszczącą matrycę, natomiast u mnie w mieszkaniu w ogóle to nie przeszkadza. Oglądam TV pod kątem i też nic się nie odbija, a okno mam na bocznej ścianie w odniesieniu to miejsca gdzie wisi TV. Dla mnie jest ok, a za to zdjęcia wyglądają rewelacyjnie, prawie tak dobrze, jak na moim Mac'u.
Ja jestem zadowolony. Uważam,że ta matryca poprawia jakość obrazu.
 

adamboro

New member
Co do błyszczącej matrycy - jeśli przy oglądaniu TV nie będziesz miał okna za plecami to praktycznie tylko przy czarnym ekranie zobaczysz odbicia.
 

Pryk99

New member
P1T3RR0 napisał:
Witam,
Chciałbym zapytać szanownego grona, tak z ciekawości, w jakiej formie dostaliście instrukcję obsługi? Pytam, ponieważ czytałem, że jest ona dołączona w formie elektronicznej na pendrive'ie. Ja tymczasem dostałem księgę grubą na kilkaset stron... Chyba ze 3,5 cm grubości ma... Oczywiście język polski to tylko drobna część tej księgi.

Witam, podobnie jak ty dostałem książkę a kupowałem w MM, pudło orginalnie zapakowane. Widocznie Samsung dodawał pendriwe do pierwszych modeli.


----------------------------
Wesołych świat i pozdrawiam
 
Do góry