Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Pryk99

New member
Przede wszystkim.

Zdrowych radosnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich uczestników tego forum.


A teraz mam pytanie /laika/ w jakiej rozdzielczości TV odtwarza filmy mkv w USB. Bo mam film w 1280 na 532 i wyskakuje komunikat o nieobsługiwanej rozdzielczości.
 

luchuma

New member
Pryk99 napisał:
Przede wszystkim.

Zdrowych radosnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich uczestników tego forum.


A teraz mam pytanie /laika/ w jakiej rozdzielczości TV odtwarza filmy mkv w USB. Bo mam film w 1280 na 532 i wyskakuje komunikat o nieobsługiwanej rozdzielczości.


dziwne, a masz najnowszy FW?? i podpiete do HDD usb ??
 

Pryk99

New member
luchuma napisał:
dziwne, a masz najnowszy FW?? i podpiete do HDD usb ??

Dziękuję za szybką odpowiedz FW mam jeszcze 2004 a USB tak pod wejście HDD. Czy może to być wina starego softu? Przez Share Manager jest to samo
 
Ostatnia edycja:

dgim

New member
witam, czy jest jakikolwiek inny soft, ktory bylby w stanie zastapic SAMSUNG'owego PC Share Manager'a ? nie moge juz wytrzymac z tym programem. wiesza mi sie nagminnie, jest strasznie wolny, co dziwne, bo przeicez praktycznie zadnych opcji nie ma. jest jakis odpowiednik/zamiennik dostepny na rynku ?

czare goryczy przelal nagle komunikat "Nie mozna zrealizowac zadania. Media Player powroci do menu glownego" - przy probie podpiecia sie w TV do udostepnionego folderu MP3. cala reszta chodzi, fotki, filmy, mp3 - nie. a jeszcze kilka dni temu chodzily ;)

moze dodam, iz mowa o pc share managerze w wersji 2.2 i 2.3 a tv to LE37B650 wczesniej w wersji firmware'u 2004, aktualnie 2005.
 

bilek2345

New member
Samsung LE32B650

Witam niedawno kupilem Samsunga LE32B650 i chcialbym sie dowiedziec jak ustawic opcje obrazu zeby obraz byl perfekcyjny dla tego modelu TV... Jakby ktos moglby mi napisac dokladne ustawienia bylbym bardzo wdzieczny :D Z gory wielkie dzieki i pozdrawiam !!!
 

webpiotr

New member
czy ktos wie jak zamontowac podstawe w TV 19B650? za cholere nie chce wejsc do konca w otwor w tv ta szyjka od podstawy. Poza tym czy cos trzeba zrobic by wyginac tv na podstawce do przodu i do tylu bo tez sie nie chce nic ruszac??
 

ubity

New member
bilek2345 napisał:
Witam niedawno kupilem Samsunga LE32B650 i chcialbym sie dowiedziec jak ustawic opcje obrazu zeby obraz byl perfekcyjny dla tego modelu TV... Jakby ktos moglby mi napisac dokladne ustawienia bylbym bardzo wdzieczny :D Z gory wielkie dzieki i pozdrawiam !!!
Bilek nie chcę być upierdliwy bo są święta ale mógłbyś sobie trochę poszperać w tym wątku ,na temat ustawień już było wiele razy ,jak by wszystkim odpisywać bez szukania to by było z 1000 stron,a tak to jest 385 ,a i tak wielu się nie chce poszukać choć jest PSZESZUKIWANIE WĄTKU !!!

Ale ze względu na ŚWIĘTA przyślij mi E-mail na moją prywatną wiadomość to Ci przyślę moje ustawienia:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

luchuma

New member
Pryk99 napisał:
Dziękuję za szybką odpowiedz FW mam jeszcze 2004 a USB tak pod wejście HDD. Czy może to być wina starego softu? Przez Share Manager jest to samo
a moglbys wyciac 50mb sampla z tego filmu i i wrzucic na hotfile czy cos w tym stylu :) sprawdze u siebie.

i to jest problem tylko z tym jednym filmem czy ze wszystkimii ??


tak mi sie przypomnialo ze rozmiar obrazu moze byc ustawiony na oryginalny :D
 
Ostatnia edycja:

Windy

New member
silent22 napisał:
bawił się ktoś wild media server do dlna? nie mogę go zmusić żeby widział go telewizor serwer chodzi a telewizor ani ps3 go nie widzi ktoś wie co jeszcze trzeba zrobić?

Spóbuj ręcznie dopisać do wyjątków zapory wms.exe chyba, że uruchamiasz jako serwis to wtedy wmssvc.exe.
Też mi nie widział ani sam serwer TV ani TV serwera ale po tym przeszło. Tzn. chyba po tym bo w między czasie jeszcze pare innych ustawień zmieniałem.
 

Windy

New member
serwer DLNA

Dzięki informacju tu na forum od silent22 zainstaloiwałem sobie zamiast standardowego Samsungowego DLNA programik Wild Media Server i chciałbym go tu wszystkim narzekającym na problemyi ograniczenia Samsung PC Share polecić.Program posiada o wiele więcej możliwościi można go nie tylko jako serwer DLNA wykorzystywać. Jest może w porównaniu z softem Samsunga zdecydowanie bardziej zagmatwany w ustawianiu ale za to po stronie TV robi się o wiele przyjaźniejszy. Po pierwsze na PC można określić który katalog jaki rodzaj mediów zawiera (foto, muza, filmy) więc w TV wyświetla się tam gdzie powinno i nie plątają się np. foty po wejściu w TV w opcję filmów co w Samsung PC Share było standardem i było bardzo uciążliwe jak się więcej zasobów miało udostępnionych. Po drugie z poziomu TV można uruchomić skanowanie/odświeżanie katalogów i mieć aktualną listę tego co obejrzeć można. W PC Share jak nie kliknęło się w PC odśwież to nie widać w TV było nowy plików i nie znikały już te usunięte.
Dalej... dzięki w budowanemu w Wild Media transkoderowi można można (oczywiście po poświęceniu trochę czasu na dopasowanie sobie ustawień) zapomnieć o braku kodeków w TV lub błędnych rozmiarach filmów. To drugie znam tylko z postów na forum ale pierwsze przydarzało mi się często. Teraz jak się trafi taki film wchodzę (z poziomu TV) w opcję i serwer sam przekodowuje film do 'zjadliwego' formatu.
Przetestowałem to narazie na jednym filmie ale zadziałało bezbłędnie. "Angels.&.Demons.2009.Extended.Cut.BluRay.720p.x264.DTS-WiKi.mkv" zgłaszał oryginalnie brak kodeka audio. Dzięki funkcją Wild Media mogę go obejrzeć z dźwiękiem bez problemu bez specjalnego wcześniejszego przekodowywania filmu na PC. Wild Media robi to niemal w locie. Niewielkie opóźnienie jest oczekiwaniu na start filmu ale potem już leci bez problemów.
Nie przetestowałem jeszcze możliwości wmuxowania napisów w film i czy znikają problemy z przewijaniem niektórych filmów, ale do końca świąt na pewno sprawdzę i się uwagami podzielę.
Co do napisów to jedna uwaga, że jeśli napisy do filmu są a użyje się przekodowania np. dźwięku tak jak testowałem opisany powyżej film to niestety TV napisy widzieć przestaje bo konwersja przerzuca tymczasowy plik filmu do innego katalogu. Dlatego muszę potestować wstawianie napisów przez serwer na etapie konwersji albo znaleźć ustawienie przerzucające również napisy.
 

pldeczek1

New member
Windy napisał:
Dzięki informacju tu na forum od silent22 zainstaloiwałem sobie zamiast standardowego Samsungowego DLNA programik Wild Media Server i chciałbym go tu wszystkim narzekającym na problemyi ograniczenia Samsung PC Share polecić.Program posiada o wiele więcej możliwościi można go nie tylko jako serwer DLNA wykorzystywać. Jest może w porównaniu z softem Samsunga zdecydowanie bardziej zagmatwany w ustawianiu ale za to po stronie TV robi się o wiele przyjaźniejszy. Po pierwsze na PC można określić który katalog jaki rodzaj mediów zawiera (foto, muza, filmy) więc w TV wyświetla się tam gdzie powinno i nie plątają się np. foty po wejściu w TV w opcję filmów co w Samsung PC Share było standardem i było bardzo uciążliwe jak się więcej zasobów miało udostępnionych. Po drugie z poziomu TV można uruchomić skanowanie/odświeżanie katalogów i mieć aktualną listę tego co obejrzeć można. W PC Share jak nie kliknęło się w PC odśwież to nie widać w TV było nowy plików i nie znikały już te usunięte.
Dalej... dzięki w budowanemu w Wild Media transkoderowi można można (oczywiście po poświęceniu trochę czasu na dopasowanie sobie ustawień) zapomnieć o braku kodeków w TV lub błędnych rozmiarach filmów. To drugie znam tylko z postów na forum ale pierwsze przydarzało mi się często. Teraz jak się trafi taki film wchodzę (z poziomu TV) w opcję i serwer sam przekodowuje film do 'zjadliwego' formatu.
Przetestowałem to narazie na jednym filmie ale zadziałało bezbłędnie. "Angels.&.Demons.2009.Extended.Cut.BluRay.720p.x264.DTS-WiKi.mkv" zgłaszał oryginalnie brak kodeka audio. Dzięki funkcją Wild Media mogę go obejrzeć z dźwiękiem bez problemu bez specjalnego wcześniejszego przekodowywania filmu na PC. Wild Media robi to niemal w locie. Niewielkie opóźnienie jest oczekiwaniu na start filmu ale potem już leci bez problemów.
Nie przetestowałem jeszcze możliwości wmuxowania napisów w film i czy znikają problemy z przewijaniem niektórych filmów, ale do końca świąt na pewno sprawdzę i się uwagami podzielę.
Co do napisów to jedna uwaga, że jeśli napisy do filmu są a użyje się przekodowania np. dźwięku tak jak testowałem opisany powyżej film to niestety TV napisy widzieć przestaje bo konwersja przerzuca tymczasowy plik filmu do innego katalogu. Dlatego muszę potestować wstawianie napisów przez serwer na etapie konwersji albo znaleźć ustawienie przerzucające również napisy.
zainstalowalem i pierwsze wrazenie ok tylko dosyc duzo bardziej skomplikowany niz samsunga i to nawet z poziomu tv
ale rozczaowalem sie tym iz rowniez nie da sie przewijac filmow mkv
a aby obejrzec fim ktory nie obsluguja kodeki tv trzeba wejsc w katalog trans code
 

Windy

New member
pldeczek1 napisał:
ale rozczaowalem sie tym iz rowniez nie da sie przewijac filmow mkv a aby obejrzec fim ktory nie obsluguja kodeki tv trzeba wejsc w katalog trans code
Faktycznie na przewijanie nie pomaga (chyba, że transkodujemy), ale z drugiej strony można się posiłkować tym, ze transkodowane domyślnie dzieli na 10minutowe kawałki (uruchamiane osobno z poziomu TV) więc w razie czego łatwiej zacząć tam gdzie się przerwało, alo powtórzyć tylko krótki odcinek (w tym przypadku max 9 minut mamy do ponownego obejrzenia). Da się przeżyć.

Jeszcze jedna wada. Dużo dłużej się uruchamia na PC niż Samsung PC Share dlatego, że Wild Media na starcie skanuje katalogi więc może potrwać jak ma się dużo zasobów (u mnie trwa ok. 2 minut).
 

zurekman

Member
Witam serdecznie kolegów. Mam kilka pytań. W pon mam zamiar zakupić sobie nowiutki Samsung le40b651, czy wg was może lepiej zainwestować w inny nr np 653 lub 650? Wracając do tematu szukałem odpowiedzi ale ten temat ma tyle stron że wkońcu się poddałem.
1.Czy można go polączyc po lanie z komputerem który nie jest serwerem sieci a poprostu jest do niej podlączony?
2.Jak wygląda sprawa z nieszczęsnym mkv. Czyta te filmy z usb i pc? Dobrze to działa?
3.Co zrobić zaraz po zakupie? Nowy soft? Jakaś konfiguracja obrazu żeby był najlepszy?

Miałem jeszcze pare pytań ale od rana wyleciały mi z głowy, jak mi do niej wrócą to was jeszcze pomęczę.

POZDRAWIAM I WESOŁYCH ŚWIĄT!! ;)
 

luchuma

New member
zurekman napisał:
Witam serdecznie kolegów. Mam kilka pytań. W pon mam zamiar zakupić sobie nowiutki Samsung le40b651, czy wg was może lepiej zainwestować w inny nr np 653 lub 650? Wracając do tematu szukałem odpowiedzi ale ten temat ma tyle stron że wkońcu się poddałem.
1.Czy można go polączyc po lanie z komputerem który nie jest serwerem sieci a poprostu jest do niej podlączony?
2.Jak wygląda sprawa z nieszczęsnym mkv. Czyta te filmy z usb i pc? Dobrze to działa?
3.Co zrobić zaraz po zakupie? Nowy soft? Jakaś konfiguracja obrazu żeby był najlepszy?

Miałem jeszcze pare pytań ale od rana wyleciały mi z głowy, jak mi do niej wrócą to was jeszcze pomęczę.

POZDRAWIAM I WESOŁYCH ŚWIĄT!! ;)


1. Przeczytaj tę stronę dokładnie ;] te programy o ktorych mowa do tego służą.
2. u mnie dziala dobrze, lecz wole lapka podlaczyc do TV (best player ma pan scan i mozna przyciac 2.35:1 na 16:9 ponadto napisy mozna lepiej dostosowac)
3. Przed zakupem sprawdz jaka jest matryca, kilka stron wstecz byla o tym mowa, po zakupie ja bym zaktualizowal FW i potem ustawial obraz pod siebie.
4. w opcjach szukajki wybierz aby tylko ten wątek przeszukiwala
 

silent22

Member
Spóbuj ręcznie dopisać do wyjątków zapory wms.exe chyba, że uruchamiasz jako serwis to wtedy wmssvc.exe.
Też mi nie widział ani sam serwer TV ani TV serwera ale po tym przeszło. Tzn. chyba po tym bo w między czasie jeszcze pare innych ustawień zmieniałem.

Dodałem do wyjątków zapory jak jeden taki drugi plik i dalej nie widzi mi wild media server ani telewizor ani playstation3, więc wina musi być po stronie laptopa, jakbyś się odezwał do mnie na gg:6400 to może porównalibyśmy nasze ustawienia i bym znalazł problem. Pozdrawiam
 

tresor

New member
mam pytanko , czy dysk zewnetrzny zasilany przez usb bedzie działał z tynaszym tv (b650) czy liepiej kupic dysk z dodatkowym zasilaniem ?
 

tomus76

New member
Witam

Oczywiscie dysk twardy dziala zarowno zasilany przez dodatkowy zasilacz jak i bez niego (pendrive lub 2`5 cala) zasilane przez usb :)

pozdrawiam
 

Windy

New member
Dodałem do wyjątków zapory jak jeden taki drugi plik i dalej nie widzi mi wild media server ani telewizor ani playstation3, więc wina musi być po stronie laptopa

Ja grzebałem jeszcze w:

Settings -> Device -> Type = Samsung TV (DLNA, 16:9, 1920x1080)

Settings -> Server -> Use PnP
i
Server -> Dodałem połaczenie lokalne (teoretycznie bez dodawania jest "allowew all" ale ja podałem wprost)
Server -> Allowed client device -> Search i dodaj co potrzebujesz.

Mnie początkowo znajdowały tylko 3 razy samego kompa. Jako:
WMS (nazwa_kompa) : WmsCoreConnect ....
Windows/.... DLNADOC/1.50 ....
Windows/.... DLNADOC/1.00 ...
Dopiero jak dodałem wyjątek i się trochę pobawiłem tym co powyżej to się pojawiło jeszcze do wyboru:
SamsungWiseLinkPro/1.0
jeszcze raz mój komp jako: WMS (nazwa_kompa)
Mozilla/.... (drugi kom co mam w domu)
 
Do góry