Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

krisr77

New member
samygo extensions

Ostatnio zainteresowałem sie tym projektem SamyGo

Ze nie chce patchowac firmware zainstalowałem sobie w pamięci telewizora 2 skrypty: (przez telneta skopiowałem z pamięci USB):

1. SamyGO Extensions Pack 0.03

2. Video AR Fix

Uruchamiam je z contet/games. I wszystko niby działa (mam udziały sieciowe przez sambe , działa przewijanie, pauza i napisy oraz różne proporcje obrazu )

Tylko ze za każdym razem jak wyłączę telewizor muszę od nowa uruchamiać te skrypty.

I teraz 2 pytania. Czy bez patchowania firmware:

1. da sie jakoś ustawić automatyczne uruchamianie tych skryptów (pewnie jak juz to z poziomu systemu linuxa)

2. jeśli nie da sie automatycznie to czy przynajmniej czy da sie jakoś zmodyfikować któryś z tych skryptów tak żeby jeden uruchamiał drugi (żeby nie bawić sie w dwukrotne włażenie w ten content bo za szybko to tam nie chodzi)
 
Ostatnia edycja:

moras86

New member
Witam wszystkich użytkowników, to mój pierwszy post tutaj.

Mam zamiar kupić tv Samsung B651 37'' i chciałbym zdążyć przed końcem roku. Na zakup chciałbym przeznaczyć do 2800 zł. W związku z tym mam pytanie, czy wie ktoś może, czy na terenie Płocka lub okolic znajdę w sklepie stacjonarnym (ewentualnie internetowym z możliwością odbioru osobistego) podany model (ostatecznie może być B650) do tej ceny?
Zamierzałem kupić w Ko***ku, ale anulowali zamówienie ze względu na brak towaru.


Mam też pytanie odnośnie rodzaju matrycy. Jakie mają oznaczeni, i która jest najlepsza?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
moras86 napisał:
Witam wszystkich użytkowników, to mój pierwszy post tutaj.

Mam zamiar kupić tv Samsung B651 37'' i chciałbym zdążyć przed końcem roku. Na zakup chciałbym przeznaczyć do 2800 zł. W związku z tym mam pytanie, czy wie ktoś może, czy na terenie Płocka lub okolic znajdę w sklepie stacjonarnym (ewentualnie internetowym z możliwością odbioru osobistego) podany model (ostatecznie może być B650) do tej ceny?
Zamierzałem kupić w Ko***ku, ale anulowali zamówienie ze względu na brak towaru.


Mam też pytanie odnośnie rodzaju matrycy. Jakie mają oznaczeni, i która jest najlepsza?

Mogę Ci polecić sklep w którym Ja kupiłem mojego B651 ale niestety mają chwilowy brak towaru (electro pl)Żadnych problemów z dostawą, w moim przypadku za granicę.
Co do matrycy to w opcji przeszukaj wątek wpisz "rodzaje matryc" i na pewno znajdziesz. Chciałem wstawić linka ale ku...a dalej nie mogę:-x
 

whysy

New member
czy to prawda że nie ma możliwości włączenia 100Hz przy oglądaniu z kompa poprzez VGA? Duża jest strata na jakości przy używaniu VGA zamiast DVI/HDMI?
 

marcino_80

New member
linksys wag200g

witam wszystkich czy ma moze ktos z was podpietego samsunga seria b650 pod linksys wag200g? moze mi pomoze ktos skonfigurowac go poprawnie aby dzialal w tv youtube i inne. jak robie test sieci wszystko przechodzi poprawnie a gdy próbuje wlaczyc internet wyskakuje ze występują zakłócenia w sieci. pozdrawiam
 

luchuma

New member
marcino_80 napisał:
witam wszystkich czy ma moze ktos z was podpietego samsunga seria b650 pod linksys wag200g? moze mi pomoze ktos skonfigurowac go poprawnie aby dzialal w tv youtube i inne. jak robie test sieci wszystko przechodzi poprawnie a gdy próbuje wlaczyc internet wyskakuje ze występują zakłócenia w sieci. pozdrawiam

wpisz na sztywno w TV ip, maske itd
tak samo w kompie
zresetuj router
 

Psyko

New member
Telewizor jest w bardzo dobrej cenie i naprawde wyswietla jakosciowo swietny obraz. Jednakze ma wysoki input lag, a ma byc uzywany do grania glownie, firmware cos naprawil, czy dalej bez game mode jest kolo 100 ms?
 

jinikao

New member
Witam. Mam podlaczony tv przez kabel d-sub, obraz jest super. Jednak kiedy lacze go przez hdmi do PC to obraz jest niewyrazny rozmyty itd, I tu mam pytanie, czy przy polaczeniu kablem d-sub trace na jakosci obrazu??
 

markoza

New member
Elektroniczna instrukcja do B651 i nie tylko

P1T3RR0 napisał:
Witam,
Chciałbym zapytać szanownego grona, tak z ciekawości, w jakiej formie dostaliście instrukcję obsługi? Pytam, ponieważ czytałem, że jest ona dołączona w formie elektronicznej na pendrive'ie. Ja tymczasem dostałem księgę grubą na kilkaset stron... Chyba ze 3,5 cm grubości ma... Oczywiście język polski to tylko drobna część tej księgi.

Pomysł z instrukcją w formie elektronicznej był całkiem dobry. Dlaczego z tego zrezygnowali nie wiem może im się peny skończyły Ja kupowałem w marcu w ME i byłem przy zakupie jeszcze dwóch w MM i jeszcze gdzieś i wszystkie miały instrukcje na „penie” ale to było w pierwszym półroczu 2009. Ci co mają na papierze może mają pecha a może i dobrze bo łatwiej czytać. Chodź zdania są podzielone.
Dla tych co chcieli by mieć instrukcje elektroniczną na penie na przykład do B651 podaję adres :niewiem:
Niestety twarde reguły forum nie pozwoliły mi dodać linka .
A więc szukamy na stronie Samsunga pod konkretnym modelem w zakładce Support i centrum pobierania
Instrukcja jest spakowana jako ZIP i w kilkunastu językach Nie da się pobrać tylko polskiej Jak już się uporamy z pobraniem 387MB i rozpakowaniu wyłuskujemy Polską i kopiujemy na pena pod katalogiem usermanual i jeszcze dwa plikimain.swf i Polish.swf I powiniśmy mieć taką strukturę katalogów na penie usermanual- w nim pliki main.swf i Polish.swf oraz katalog Polish Wkładamy takiego pena do USB TV Samsunga i już po naciśnięciu na pilocie TOOLS cieszymy się instrukcją elektroniczną .
A swoją drogą jestem ciekaw czy napis elektroniczna instrukcja wyskakuje automatycznie na ekranie u tych co kupili TV z instrukcją papierową .
Pamiętajcie że usermanual musi być w głównym katalogu pena
Pen może zawierać dowolną ilość innych katalogów . Nie mają one znaczenia dla instrukcji
A więc cieszymy się elektroniczną instrukcją na TV a nie na przykład na kompie w formie PDF :p A papierową na makulature :D
 
Ostatnia edycja:

whysy

New member
jinikao napisał:
VGA to jest D-sub??
Przyzwyczaiłem się nazywać to VGA. Tak, chodzi o D-Sub.
Mam nadzieję, że 100Hz śmiga przy takim połączeniu z PC...
PS: kupiłem, dziś rano odbieram ze sklepu, więc niedziela upłynie pod znakiem testów :D
 

luchuma

New member
whysy napisał:
Przyzwyczaiłem się nazywać to VGA. Tak, chodzi o D-Sub.
Mam nadzieję, że 100Hz śmiga przy takim połączeniu z PC...
PS: kupiłem, dziś rano odbieram ze sklepu, więc niedziela upłynie pod znakiem testów :D
im wyzsza rozdzialka tym mniejsze odswiezanie
i tu jeszcze dochodzi grafa, zalezy co obsluguje
:)
 

leszcz-yk

New member
Czy ktoś z polską wersją windowsa (xp, vista) ma problemy z podłączeniem zasobów SAMBY przy użyciu skryptu SamyGo? Zdjął firewalla, antywirusy i nadal mu nie działa?

EDIT: polskie ogonki w komentarzach domyślnych zasobów mogą udaremniać montowanie innych zasobów..... przynajmniej na XP.


PS: Podoba wam się hasło roota ??
 
Ostatnia edycja:

Andigol

New member
TP-Link - WN827N

adamboro napisał:
No to gratuluję, bo Twojego modelu nie ma nigdzie w sprzedaży, dlatego szukam czegoś innego.

Witam szanownych Forumowiczów.
Jestem od soboty szczęśliwym posiadaczen karty WI-FI TP-Link Wn827N i tak jak poprzedni forumowicze potwierdzam. DZIAŁA !!! Bez najmniejszego problemu wykrył ją TV (LE37B651). Konfiguracja bajecznie prosta, widgety działają (soft 2005) YOYTUBE - super sprawa tak samo jak ACCUWEATHER :). Co do WYBORCZEJ to trochę się zawiodłem, zwykły biały tekst na czarnym tle, bez zdjęć i innych kolorów :(. Niestety w Polsce ciężko jest znaleźć ta kartę, na szczęście karty te są jeszcze dostępne w Niemczech, ja za swoją dałem około 150 PLN - zawsze taniej niż oryginalny stick Samsunga :)
 

adamboro

New member
moras86 napisał:
Witam wszystkich użytkowników, to mój pierwszy post tutaj.

Mam zamiar kupić tv Samsung B651 37'' i chciałbym zdążyć przed końcem roku. Na zakup chciałbym przeznaczyć do 2800 zł. W związku z tym mam pytanie, czy wie ktoś może, czy na terenie Płocka lub okolic znajdę w sklepie stacjonarnym (ewentualnie internetowym z możliwością odbioru osobistego) podany model (ostatecznie może być B650) do tej ceny?
Zamierzałem kupić w Ko***ku, ale anulowali zamówienie ze względu na brak towaru.


Mam też pytanie odnośnie rodzaju matrycy. Jakie mają oznaczeni, i która jest najlepsza?

W tamtym tygodni miałem ulotkę z Neonetu w Zielonej Górze 2800 za B650 37" i 3300 za 40"
 

Andigol

New member
Witam ponownie,

w jaki sposób najlepiej połączyć telewizor z kinem domowym (starsze kino bez hdmi) aby filmy divx puszczane z pena było słychać w głośnikach kina. Połączenie telewizora i kina przewodem euro-euro nic nie daje, dzwięk z filmów divx słyszę tylko przez głośniki TV (oczywiście wtedy gdy w ustawieniach tak ustawię).
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Andigol napisał:
Witam ponownie,

w jaki sposób najlepiej połączyć telewizor z kinem domowym (starsze kino bez hdmi) aby filmy divx puszczane z pena było słychać w głośnikach kina. Połączenie telewizora i kina przewodem euro-euro nic nie daje, dzwięk z filmów divx słyszę tylko przez głośniki TV (oczywiście wtedy gdy w ustawieniach tak ustawię).
Żeby cieszyć się dźwiękiem 5.1 to tylko kabel optyczny (toslink), jak nie masz wejścia optycznego w Twoim kinie domowym, to zostaje Ci tylko chinch, albo wyjście słuchawkowe, niestety tylko w stereo.
 
Ostatnia edycja:

nocai

New member
Andigol napisał:
Witam ponownie,

w jaki sposób najlepiej połączyć telewizor z kinem domowym (starsze kino bez hdmi) aby filmy divx puszczane z pena było słychać w głośnikach kina. Połączenie telewizora i kina przewodem euro-euro nic nie daje, dzwięk z filmów divx słyszę tylko przez głośniki TV (oczywiście wtedy gdy w ustawieniach tak ustawię).
w kinie masz wejście Euro ? Jeżeli to jest jakiś kombajn (razem z DVD) to pewnie masz tylko wyjście. Musiałbyś podłączyć kablem Scart(Euro) -> chinch, bo pewnie jakieś wejście AV występuje?
 
Do góry