Samsung F6770/F6650

Portal

New member
poczytałem ten post, także post o modelu 6500 - zamierzam kupić nowy TV Samsunga 46 cali i naprawdę mam okropny mętlik w głowie co wybrać - model ten z tego tematu 6770 czy 6500, może ktoś z Was chociaż trochę podpowie co na chwile obecna lepsze ?
sam bardziej nastawiam się na 6770 ale moze czegos nie doczytałem na minus tego modelu co bardziej skłaniało by do 6500
 

tdx

New member
Bez reklam
poczytałem ten post, także post o modelu 6500 - zamierzam kupić nowy TV Samsunga 46 cali i naprawdę mam okropny mętlik w głowie co wybrać - model ten z tego tematu 6770 czy 6500, może ktoś z Was chociaż trochę podpowie co na chwile obecna lepsze ?
sam bardziej nastawiam się na 6770 ale moze czegos nie doczytałem na minus tego modelu co bardziej skłaniało by do 6500

Po kalibracji jest podobnie. Wez f6770 zawsze to lepszy pilot :)

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

szielony18

New member
Na początek chciałem Was wszystkich przywitać jako nowy użytkownik forum i samsunga f6770. Po kilku dniach użytkowania tego TV mogę śmiało napisać że jestem zadowolony z zakupu, jedyne co bym zmienił to jego rozmiar ;). Początkowo 46" wydawał się duży ale szybko się do niego przyzwyczaiłem. W 100% zgadzam się z użytkownikami którzy doradzają 46" jako rozmiar wyjściowy.
Mam może głupie pytanie ale zastanawiam się jak zmienić czas wyświetlania menu w tym tv. Generalnie chodzi mi o to że gdy wybiorę menu diagnostyka i idę ustawić antenę SAT by poprawić jakość sygnału menu to po chwili wyłącza się i co chwilę trzeba do niego wchodzić. Jest to dosyć uciążliwe przy ustawianiu anteny samemu. Czy jest gdzieś opcja żeby to zmienić? Pozdrawiam
 

jarjar82

New member
zbyniu4 wyluzuj ..TDX ma ogromną wiedzę ...i nawet w tym żartobliwym poście ma poniekąd racje.

Sam jak widzisz mam F6770 sąsiad piętro wyżej ma F6500 i ....i mamy różne piloty oraz podstawy.... czerń i głębia obrazu jest minimalnie lepsza ...ale dla osób, które nie skalibrują tych odbiorników, nie będzie żadnej różnicy oprócz wymienionych ...
 

tdx

New member
Bez reklam
tdx tym postem to się raczej nie popisałeś a miałem ciebie za profesjonalistę.

Kurcze no bez przesady...
F6770 jest najwyższym modelem serii 6 dlaczego? CMR600Hz z microdimmingiem + PILOT metalowy + inna obudowa, tak?

CMR 600Hz z microdimmingiem mają F6640 i F6650 <-- F6650 mam w domu

F6500 ma cmr 400Hz bez microdimming <-- i też mam go w domu

Oba modele są natywne 100Hz >> na testach różnicy pomiędzy cmr 400 a 600 nie widzę a mam tych testów wykonanych sporo

Porównując oba te TV dochodzę do wmniosku że po ustawieniu tv (mimo że jeden jest na SPVA a 2gi na PSA) oba świecą podobnie (nie napisze tak samo bo F6650 mam 40" a F6500 46")

Ponieważ zarówno w F6770 jak i F6500 możesz trafić na gorszą jak i lepszą matrycę (clouding/banding) dlatego realną zmierzalna korzyścią z zakupu F6770 jest metalowy pilot, jest to skrót myślowy który wynika z tego co napisałem wyżej.

Czy takie uzasadnienie mojej wcześniejszej wypowiedzi jest bardziej profesjonalne?
 

zbyniu4

New member
Kurcze no bez przesady...
F6770 jest najwyższym modelem serii 6 dlaczego? CMR600Hz z microdimmingiem + PILOT metalowy + inna obudowa, tak?

CMR 600Hz z microdimmingiem mają F6640 i F6650 <-- F6650 mam w domu

F6500 ma cmr 400Hz bez microdimming <-- i też mam go w domu

Oba modele są natywne 100Hz >> na testach różnicy pomiędzy cmr 400 a 600 nie widzę a mam tych testów wykonanych sporo

Porównując oba te TV dochodzę do wmniosku że po ustawieniu tv (mimo że jeden jest na SPVA a 2gi na PSA) oba świecą podobnie (nie napisze tak samo bo F6650 mam 40" a F6500 46")

Ponieważ zarówno w F6770 jak i F6500 możesz trafić na gorszą jak i lepszą matrycę (clouding/banding) dlatego realną zmierzalna korzyścią z zakupu F6770 jest metalowy pilot, jest to skrót myślowy który wynika z tego co napisałem wyżej.

Czy takie uzasadnienie mojej wcześniejszej wypowiedzi jest bardziej profesjonalne?

Jak najbardziej!!!!!! Dla laika szukającego tv samsung serii F6 takie przedstawienie różnic jest ok i daje pełne możliwości wyboru zależne od portfela, wyobraźni i upodobań kupującego.

ps
może mnie trochę poniosło ale postawiłem się w sytuacji kupującego bez żadnej nawet pobieżnej wiedzy w temacie
 

Ivanez

New member
Jak najbardziej!!!!!! Dla laika szukającego tv samsung serii F6 takie przedstawienie różnic jest ok i daje pełne możliwości wyboru zależne od portfela, wyobraźni i upodobań kupującego.

ps
może mnie trochę poniosło ale postawiłem się w sytuacji kupującego bez żadnej nawet pobieżnej wiedzy w temacie

Chyba powinieneś kolegę przeprosić, jak byś przeczytał cały wątek i wątek o f6500 to byś nie zadawał takich pytań, i nie zarzucał komuś brak profesjonalizmu, i tak tdx ma cierpliwość odpowiadać dziesiątki razy na te same pytania
 

zbyniu4

New member
Chyba powinieneś kolegę przeprosić, jak byś przeczytał cały wątek i wątek o f6500 to byś nie zadawał takich pytań, i nie zarzucał komuś brak profesjonalizmu, i tak tdx ma cierpliwość odpowiadać dziesiątki razy na te same pytania

Jakbyś przeczytał post kolegi tdx to byś zrozumiał zasadność mojej wypowiedzi. Uważam, że mój post kończy temat!!!!!!!!!!!!
 

tdx

New member
Bez reklam
z obserwacji szybciej działa OSD (niektórzy pisali że TVNPLAYER działa dźwięk po przestawieniu na wyższą jakość)
 
Do góry