Samsung F6770/F6650

Lukas-L83

New member
Kupiłem ue46f6640 ma takie wejścia jak na zdjęciu. Żeby go do wzmacniacza albo ampli stereo podpiąć to w dwa wejścia w tv z opisem audio podpinam kablem rca? Pytam bo zawsze wszystko przez hdmi szlo i nie wiem. Czy lepiej będzie kablem optycznym?

uhegyhuz.jpg


Zdjęcie wejść w ampli

e3unadab.jpg

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

ander8

New member
A nie lepiej podpiac po optyku? Ja mam tak spiety Amplituner Harman Kardon z tym ze leci dzwieku po optyku z Turbodekkodera NC+. Jakosc dzwieku powala na kolana:)
 

tdx

New member
Bez reklam
tv nie na analogowego wyjścia
więc podpinasz optykiem albo hdmi jeśli ampli ma arc
 

Lukas-L83

New member
Super. Wielkie dzięki. Właśnie w tym ampli zauważyłem ze są dwa wejścia optyczne. No to problem mam z głowy. Musze kupić optyczny kabel bo ten ampli hdmi niestety nie ma

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

Lukas-L83

New member
A mógłbyś mi jeszcze napisać do czego te 4 wejścia są w tv opisane jako video i audio, co do tego można podłączyć, pytam tak na przyszłość

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

tdx

New member
Bez reklam
do doprowadzenia sygnału component który składa się z 3 składowych RGB + 2 kanały audio L/P.
 

sebol1988

New member
Witam Panowie co to za matryca 46A1AFAV? Wiem że to samsunga ale ta końcówka? Jestem posiadaczem f6770 i są białe plamy na czarnym tle. Nie są one jednak duże ale są.
 

sebol1988

New member
I czy w rozmiarze 46 cali występują matryce psa? bo wydaje mi się że taką właśnie mam ale nie mogę tego dokładnie dostrzec posługując się lupą.
 

kundelek

New member
senbol1988 możesz wrzucic fotki tych plam, ja mam takie samo oznaczenie matrycy jak Ty i tez mam takie plamy (nie zawsze) fotki możesz zobaczyc na stronie 48 tego tematu.
 

niedzi

New member
Witam. Posiadam model 6770 i mam pytanie odnośnie filmów 3d, ostatnio załatwiłem sobie w 3d baje, obraz góra/dół. Więc tak włączam na pc film ustawiam 3d w tv g/d zakładam okulary i szok bo obraz nakłada się niby ok ale oglądać się nie da bo przez okulary jeszcze delikatnie widzę rozbieżność obrazów g/d nie da się oglądać oczy męczą się niemiłosiernie, oglądać się nie da. Oglądając inne 3d np z jednej z aplikacji samsunga jest ok widzę głębie i ogląda się elegancko, zaś przy tej bajce tak jak mówię przez okulary obraz "prawie" się pokrywa. Mam wrażenie że migawki jakby się nie zsynchronizowały czy coś. Jakieś rady?
 

niedzi

New member
Nie wiem na razie nie mam takiej pojemności pena przy sobie wiec nie sprawdzę ;/

Edit.
Chyba znalazłem przyczynę aczkolwiek nie jestem pewnie zaraz sprawdzę. Monitor mój ma rozdzielczość 1400x900 obraz na tv jest klonowany, zaś materiał 1920x1080, jest to tylko hipoteza ale prawdopodobnie może ta różnica proporcji/rozdzielczości w pionie to powoduje. (16:10 do 16:9).

Edit2.
Problem rozwiązany, jak wyżej problem z rozdzielczością :)
 
Ostatnia edycja:

toto83

New member
senbol1988 możesz wrzucic fotki tych plam, ja mam takie samo oznaczenie matrycy jak Ty i tez mam takie plamy (nie zawsze) fotki możesz zobaczyc na stronie 48 tego tematu.

Ja również posiadam takie plamy do tego jeden subpixel i w okolicach tego pixela na czarnym tle jak jest ciemno w pokoju to przebija białe światło podświetlenia. Tak jakby była matryca zarysowana od środka. Trudno temu zrobić zdjęcie. Cały czas noszę sie z zamiarem reklamacji tylko niewiem czy jeden subpixel podlega gwarancji a z firmą samsung już przeszedłem swoje przy reklamacji poprzedniego TV. Nowy ma dopiero 2tygodnie

Druga sprawa czy są naprawde dobre ustawienia obrazu. Podane na forum są zadowalające jednak nie w 100% Poprzednio miałem PS51D550 i niebyło kratkowania na szybkich obrazach jak ma to miejsce w 46F6770.

Pozdrawiam
 

toto83

New member
Tak

Mam podłączony do tv GM990 z enigmą na pokładzie i np na MTV jak jest dużo szczegółów pada deszcz błyski flesza i szybko zmieniające się sceny widać jak by obraz poszatkowany małe kwadraciki

Jeszcze jedna sprawa czy w tym tv jest hbbtv jak tak to jak go odpalić
 

tdx

New member
Bez reklam
instalujesz wigdet hbbtv włączasz kanał z danymi i czerwony przycisk na pilocie aktywuje tą funkcję

wyłącz motion plus całkiem i zobacz czy jest lepiej, lub włącz go na płynny :D

bo nie wiem już czy piszesz o braku płynności czy o tym mże pojawiają się pixele :D
 

toto83

New member
Bardziej chodzi mi o pixele przy kanałacj SD

A Hbbtv po zainstalowaniu widgetu dochodzi do okna ze mam włączyć w zakładce system kanał z danymi a niemam takiej opcji.
 

tdx

New member
Bez reklam
tak nie masz :D
Przejdź najpierw na DVB-T i tam szukaj

w dalszym ciągu sugeruje sprawdzić to co napisałem + off wspomagacze typu

czysty obraz cyfrowy
Redukcja zakłóceń MPEG
 

perka111

New member
zalukaj

Witam mam pytanko dlaczego oglądając film na zalukaj.com film można oglądać ok 30-40 minut pózniej jest zawis i nic sie nie da zrobić nawet po odświeżeniu strony ? samsung 46 6770 prosze o odpowiedź dziekuje perka 111
 
Do góry