Samsung F6770/F6650

Radoslav

New member
Przed chwilą zrobiłem aktualizację przez Menu, wykrył bez problemu nową wersję.

Faktycznie dziś już wykrył aktualizację i poszło :) ale menu mam wrażenie że chodzi akurat wolniej :|

PS: Po paru miesiącach mogę też zaproponować swoje ustawienia obrazu do codziennego oglądania głównie TV

Tryb standardowy
Podświetlenie 11
Kontrast 85
Jasność 45
Ostrość 50
Kolor 53
Odcień Z45 / C55

Kontrast dynamiczny OFF
Tonacja czerni Ciemniejsza
Odcień skóry -10
Tylko RGB OFF
Przestrzeń kolorów oryginalna
Balans bieli C 23/27 ; Z 27/27 ; N 22/ 26
Gamma +1
Oświetlenie dynamiczne OFF

Tonacja kolorów Ciepły 2
Czysty obraz cyfrowy OFF
Redukcja zakłóceń OFF
Tryb film OFF
Motion Plus OFF
Optymalizacja czerni Nisko
 

Paskuda78

New member
Witam.
Mam problem bo nie mogę znaleźć opcji "kanał z danymi" wiem że powinna być Menu-System, ale jej brak. Może po aktualizacji softu jest w innym miejscu, a może jestem ślepy :( (przeglądam każda opcję) , walczę od nastu minut przy okazji odpalania HbbTV :(. Pytanie czy coś robię źle i czy można znaleźć tą opcje bez resetu TV lub Smart jak coś. Drugie moje pytanie to : czy ustawienia obrazu można zgrać czy tylko klepanie wszystkiego na nowo za każdym resetem. ( pewnie się zagalopowałem )
 

tdx

New member
Bez reklam
Menu ekranowe > System > Kanał z danymi

ale tylko jak jesteś na naziemnej :D czyli wybierz źródło i TV :D
 

Lenio FullHD

New member
a jak ma się model 6800 do tych porównywanych? Bo cyframi jest najwyższy, ale producent zjechał trochę parametrami, które ( jak Kolega TDX gdzieś napisał), zmniejszają ryzyko chmurek itp
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
F6800 jest super na ścianę, fajnie po prostu wygląda. Bebechy ma takie jak F6500 w stosunku do F6770 na papierze przegrywa ale po ustawieniu spokojnie można pomiędzy tymi TV postawić znak równości :D
 

Lenio FullHD

New member
F6800 jest super na ścianę, fajnie po prostu wygląda. Bebechy ma takie jak F6500 w stosunku do F6770 na papierze przegrywa ale po ustawieniu spokojnie można pomiędzy tymi TV postawić znak równości :D

no właśnie na papierze, to jakoś mnie nie przekonuje już.

a jak jest z Twoją teorią że im więcej CMR tym większe prawdopodobieństwo defektów matrycy?

i wogóle jakie tam siedzą matryce ( producent wiadomo - loteria, a typ) ?

ja chcę powiesić na ścianie, ale dość nietypowo przygotowałem sobie wnękę, tzn, na dole rtv a po bokach jest witryna i barek, a u góry półka.

całość po zwieszeniu tv, będzie wyglądała tak, że tv po bokach będzie miał parę cm luzu. Dokładnie szerokość wnęki wynosi 119 cm. Czy to będzie szkodziło TV ? oraz czy model 6800 dalej będzie fajnie wyglądał?
 

tdx

New member
Bez reklam
moja teoria nie dotyczyła CMR tylko microdimmingu.
W F6500/F6800 jest psa
w F6640/F6650/F6770 SPVA

zrób zdjęcie :D
 

tdx

New member
Bez reklam
To samo jak dla mnie nam oba rodzaje matryc w domu i nie zauwazam roznicy na korzysc ktorejkolwiek...

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

psiaja

Member
czy tylko ja mam takie odczucie, że Panas ET60 jest lepszy w płynności od Samsungów F6650/6770?
Zapuszczałem planszę testową Pioneera i płynność jest zdecydowanie po stronie Panasa.. Są jakieś opcje w Samsungu do poprawy płynności.. gdzieś o tym pisałeś, ale nie mogę teraz tego znaleźć :/
Gdyby udało się to poprawić, to byłby super TV
 

tdx

New member
Bez reklam
to jak możesz tak napisać skoro nie bawiłeś się edycją parametrów motion plus?
obraz>>Opcje obrazu>>motion plus zacznij od płynnego
 

pilot102

New member
Witam.
Nurtuje mnie jedna rzecz, a mianowicie jeżeli odtwarzam film mkv z usb samsunga F6770 z kodekiem DTS MA w jakiej postaci dzwięk ląduje w amplitunerze który posiada obsłógę takich kodeków (tv do ampli HDMI 1,4), bo obawiam się że to niestety zwykłe DTS. Mam rację?
A jeżeli mam rację jest na to rada (najlepiej niedroga)?
 
Ostatnia edycja:

psiaja

Member
to jak możesz tak napisać skoro nie bawiłeś się edycją parametrów motion plus?
obraz>>Opcje obrazu>>motion plus zacznij od płynnego

Telewizory były sprawdzane w sklepie i przyznaje się, że nie grzebałem w ustawieniach i dlatego też pytam forumowych szpeców co i gdzie szukać w menu TV, by poznać jego możliwości nawet w sklepie

P.S. - DZIĘKI ! :D
 

Lenio FullHD

New member
moja teoria nie dotyczyła CMR tylko microdimmingu.
W F6500/F6800 jest psa
w F6640/F6650/F6770 SPVA

zrób zdjęcie :D

moja teoria nie dotyczyła CMR tylko microdimmingu.
W F6500/F6800 jest psa
w F6640/F6650/F6770 SPVA

zrób zdjęcie :grin:

wrzucam foto.
szerokość jak pisałem 119 cm, wysokość nie mierzyłem ale miejsca dużo :) Chciałem zawiesić go po środku na wieszaku który trochę odsunę od ściany ze względu na dojście do wejść/wyjść i jeszcze tylna listwa od półki też trochę odstaje od ściany. Ale nawet jak patrzę teraz to na nogach ( jakby tv zasłonił ścianę całą a widoczna by był a tylko ta deska z tyłu) to też fajnie by wyglądało:bober:
po bokach okna ( rolety też są), pokój ogólnie nasłoneczniony ( dwa razy okna i raz podwójne drzwi balkonowe) ale wnęka chroni matrycę przed słońcem ( tak myślę ).

Chciałbym podjąc decyzję z tej serii 6. Trochę też przegapiłem promocję, bo chyba do końca stycznia na wybrane modele samsung dawał 4 lata gwarancji... A propo gwarancji, psują wam się modele serii 6? czy można śmiało powiedzieć, że tv posłuży nam ok 5 lat min?
 

Attachments

  • IMAG1115.jpg
    IMAG1115.jpg
    403,9 KB · Wyś: 216

tdx

New member
Bez reklam
W twoim przypadku F6800 się nie sprawdzi, dodatkowo masz jasne pomieszczenie stąd moje typy
 
Do góry