Samsung F6770/F6650

jarjar82

New member
Temat powstał z myślą o osobach, które w wątku "SERIA F6XXX, co wybrać " zdecydowały się na w/w bliźniacze modele oraz żeby nie zaśmiecać tematu, szanownego kolegi TDX, dedykowanego modelowi F6500

Wszelkie opinie...ustawienia parametrów obrazu...porady...rozwiązania technicznych dylematów mile widziane :wink:

Tu link do zagranicznego mini testu ( usunąć spacje ;P ) :

http://www.digitalversus.com/tv-television/samsung-ue46f6650-p15879/test.html#full-review
 
Ostatnia edycja:

meehoo

New member
Ok, to ja z pierwszymi problemami :)
Aplikacja TVN Player - po odpaleniu np. jakiegoś serialu i po zmianie jakości (np. na HD ale też jakąkolwiek inną) jakość obrazu faktycznie się zmienia, ale znika dźwięk. Pomaga tylko wyjście i odpalenie serialu od nowa.

Pytanie drugie - czy jest możliwość zmiany jakości filmów w aplikacji YouTube? Czy on sam wyświetla najlepszą możliwą?
 

aDi118

New member
Ok, to ja z pierwszymi problemami :)
Aplikacja TVN Player - po odpaleniu np. jakiegoś serialu i po zmianie jakości (np. na HD ale też jakąkolwiek inną) jakość obrazu faktycznie się zmienia, ale znika dźwięk. Pomaga tylko wyjście i odpalenie serialu od nowa.

Zauważyłem u mnie to samo ;-)
Nie trzeba wychodzić, u mnie pomaga ponowna zmiana jakości :wink:
 

meehoo

New member
Mam wersję 1102, wg TV jest to najnowsza wersja.

Podam dla potomności jak mam ustawiony obraz, może komuś się przyda (jeżeli jakiejś opcji nie wymieniam, to znaczy że jest ustawiona fabrycznie):
Tryb obrazu: Standardowy
Podświetlenie: 9
Kontrast: 85
Jasność: 51
Ostrość: 50
Kolor: 52
Odcień: 50/50
-------
Kontrast dynamiczny: Wysoko
Tonacja czerni: Ciemniejsza
-------
Tonacja kolorów: Chłodno
Czysty obraz cyfrowy: Nisko
Redukcja zakłóceń MPEG: Nisko
Poziom czerni HDMI: Nisko
Motion Plus: Standardowy (czasem zmieniam na Płynny przy dobrym sygnale, np. Xbox)
Optymalizacja czerni: Wysoko

Zaznaczam że to tylko moje preferencje, które nota bene cały czas testuję!
 

jarjar82

New member
No i sprzęt wylądował. Dostarczony przez transport Euro Rtv...panowie wynieśli. ..wyjeli z kartonu...pokazukac tym samym ze matryca jest cała. I włożyli z powrotem do kartonu ( transport za free. .wyniesienie i wstawienie za 29 zl. ..to nie montaż ekranu ze stopą ) :/ czekał tak aż wrócę z pracy. ( bałem sie jak go uchwycili..by nie bylo później problemów z matrycą) Pierwsze oględziny.Karton cały. Styropianowe wstawki na miejscu. Kompletny osprzęt w zgrzanych woreczkach...wszystko tak jak TDX nam opisał. ..czyli swiezynka nie smigana ;)

Ustawień tyle że do rana mam co robić więc o obrazie ( choć to najważniejsze) na razie nie wspomne. Istny kombajn multimedialny. Bogactwo aplikacji robi wrażenie ;) aktualnie leci lista zwiastunow na YT w full HD. ..opad szczeny.

3D sprawdzone z apki na smarthubie. ..jest poprawnie...daje fun i o to chodziło ;)

Ale żeby nie było tak kolorowo, muszę wspomnieć że clouding jest i nie da się go nie zauważyć zwłaszcza opodczas przełączania kanałów lub pomiędzy przejsciami filmikow z.app YT :/ szkoda. Być może ustawienia obrazu zniweluja choć trochę to przykre zjawisko. Chmura w dolnym, lewym rogu rozciagnieta do środka. Zastanawiam się czy jeszcze można próbować wymieniać na inny model . Czy olać to i cieszyc sie dobrym obrazem w codziennym ogladaniu tv.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
To o czym piszesz wystepuje tylko przy eweltualnej zmianie zrodla wtedy wylaczone jest sterowanie podswietleniem. Wiec relax
 

jarjar82

New member
Tdx ....ojjjj chyba nie tylko :( jednolite pastelowe tła..niebieskie ..zielone.. widać to schorzenie. Dodatkowo na białym ekranie widać szare rogi i pręge z lewej strony .... jak dla mnie bardzo wyraźnie. Całe szczęście dla mojej żony sprawa nie istnieje :)). Jeszcze jestem w fazie testów i bawienia sie ustawieniami ....fakt że podczas normalnego ogladania filmu, programow tv nie widać żadnych nierownomiernosci podświetlenia.

To 3D powiem jeszcze raz...zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie...jakis tam crossik czasem jest ...ale nie czepiajmy sie :)

Nie umiem rozpracować funkcji allshare ...na moim SII allShare zowie sie teraz Samsung link. Nie wiem czy to ma jakis wplyw na działanie, ale za choinkę nie mozna sparować urządzeń. :/ zalezy mi na fotkach z pamięci tela.

Z pozytywów po 2 dn. mogę wymienić dobre skalowanie programow z DVB T nawet z najslabszymi radzi sobie przyzwoicie.
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
Walczę z tym DLNA :/ AllShare'm miedzy TV ------> S II ------> Laptopem ..urządzenia się nie widzą. O ile Windows Media Player wykazał w środowisku TV o tyle ten program AllShare ni chuchu :/ To samo tyczy się tel ...ani tel nie wykazuje TV ani Tv telefonu. Jakieś sugestie ?
 

przesmyk

New member
Witam,

Jako osoba decydująca się na zakup telewizora, zauważyłem UE40F6770 w Euro za 2990 oraz model UE40F6500 za 3299. Jako rozgarnięty człowiek, lecz mało znający się w temacie elektroniki, wszedłem na stronę samsunga i porównałem specyfikacje obydwu telewizorów - z tego co wyczytałem lepsze parametry ma telewizor de facto tańszy w sklepie sieciowym jakim jest Euro RTV Agd.

Czy to nie powinno mi dać do myślenia, że coś z tamtym modelem może być nie tak skoro jest tańszy mimo "lepszych" parametrów?

Proszę o poradę kogoś bardziej obeznanego w temacie.

Proszę również o podpowiedź, czy faktycznie lepiej dopłacić ten tysiąc złotych i połasić sie na serie 7, która chyba ma pełny LED, a nie krawędziowy?

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
F6770 lepszy pilot microdimming i 600Hz CMR, więc spokojnie możesz go brać :)
Samsungi serii 7 i 8 to też edge led
 

Reynold

New member
Czy ktoś jeszcze potwierdza clouding w F6770 jako regułę? Jestem tuż przed zakupem tv i wciąż mam nadzieję, że to zjawisko jest losowe. A już prawie przekonałem się do nielubianych przeze mnie samsungów, cholerka zawsze coś :(
 

jarjar82

New member
Reynold nawet jak jest, to podczas oglądania filmu...programu...gry nie wyłapiesz go, to nie chmury z LG, gdzie film w ciemnych sceneriach wygląda jak moro US Army :D Zjawisko chmur pojawia się na jednolitym czarnym tle np podczas zmiany kanałów ( wg większości opinii wtedy to nie działają funkcje obróbki obrazu) po odpowiednim dostrojeniu ustawień można zlikwidować i to zjawisko.
 

Reynold

New member
Dzięki jarjar82.
Panowie a jak mają się kąty boczne i "błyszczenie" matrycy w F6770? bardzo dokuczają?
Jeszcze jedno, input lag. Jest akceptowalny?
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
Matryca nie jest full glare, więc też nie ma tragedii. W bardzo nasłonecznionym pokoju należny pozwolić TV regulować podświetlenie w trybie auto.

Katy boczne są akceptowalne, 15 % spadek kolorytu patrząc z góry i np z prawej pod kątem 30%. taki urok tego typu matryc.
 

skorup84

New member
Znalazłem na euro jedną niepokojącą opinie, cyt: "...Opóźnienie obrazu względem dźwięku w aplikacjach jak IPLA , TVNPLAYER oraz TVPVOD . Opóźnienie jest 1 sek co jest bardzo denerwujące szczególne gdy ktoś dużo korzysta z tych aplikacji...". Czy u Was też ten problem występuje?
 

Grendel

New member
@Jarjar
Może w świetle wypowiedzi posiadaczy F6500 o ciemnych rogach napisałbyś, jak to wygląda w F6770? Czy występuje w ogóle ten defekt/cecha, na ile jest widoczny itp.?
 

jarjar82

New member
Grendel...co do ciemnych rogów, to kupując ten model TV byłem świadom iz rogi sa ciemniejsze. Wole to od rogów świecących. Zaraz po wyjeciu z pudła wada ta była widoczna, ale nie tak jak u kolegi od fotek w temacie F6500! Po zabawach z ustawieniami obrazu...ciemne rogi sa niewidoczne...mogę stwierdzić ze w 99%. Ten 1% zostawiam na oglądanie pod kątem.
 
Do góry