Philips 46PFL9706 -Europejski telewizor LCD w roku 2011/2012.

peterka1000

Member
Bez reklam
Noszę się powoli z zamiarem wymiany mojego Panasonica 55VT30E na Philipsa 52PFL9606/02 . Zaczołem drążyć czym się różni ten model od modelu 46PFL9706/02 . Dzwoniłem na infolinie Philipsa jak i również sam poczytałem w internecie . I już co nieco wiem . Mianowicie , jedyne dwie różnice je od siebie odrużniają : brak w tym drugim : Technologi Moth Eye zapewniającej najwyższy poziom kontrastu i minimalną ilość odbić oraz Technologi Bright Pro zapewniającej naturalną jasność. No i jeszcze mała różnica , bo ten pierwszy ma Technologie Perfect Motion Rate (PMR) o częstotliwości 1200 Hz zapewniającą doskonałą ostrość ruchomego obrazu , a drugi to samo tylko 1000 Hz ale to już bardziej kit aniżeli realia , bo i tak przynajmniej ja takie coś zawsze wyłączam żeby nie mieć teatrzyku . Kolejne spostrzeżenia moje po długim grzebaniu w necie to to że model 52PFL9606/02 jest praktycznie wierną kopią modelu 9704 tylko w innej obudowie i przynajmniej na papierze ma czas reakcji 0,5 ms zamiast 1 ms w modelu 9704 . A celowo pisze o modealch 52 calowych , bo tylko ten model czyli 9606/02 można porównać do 9706/02 , ponieważ jak się dowiedziałem na infolini Philipsa modele 46 i 40 calowe w modelu 9606 mają podświetlanie krawędziowe led czyli EDGE LED , więc to zupełnie inna liga wtedy . Tyle z mojej strony ale mam pytanka do tych co już mają i się bawią swoimi Philipsami czy to 9606 czy to 9704 jak w praktyce wypada ten telewizorek . Tylko proszę o rzeczowe wypowiedzi a nie chwalenie tylko dlatego że go macie :) . Miałem kupować Sony KDL 55HX920 ale to szmelc nie wart swojej ceny . Jakość obrazu SD masakra w telewizorze FULL LED , myślałem też nad LG 55LW980S bo jest to na rynku chyba najlepsy telewizorek ale tylko wtedy jak ma 288 stref podświetlania , a na Europe LG odstawiło maniane i zapodało 96 stref , a to się przekłąda na fatalny efekt HALO .Więc na placu boju pozostał ten właśnie Philips 52PFL9606/02 , ma stref 224 i podobno świeci rewelacyjnie . Pozdrawiam i prosze o opinie w tej materii kogoś kto ma lub miał , lub bawił się i ma zdanie wyrobione na jego temat .
 

accu

New member
Bez reklam
Noszę się powoli z zamiarem wymiany mojego Panasonica 55VT30E na Philipsa 52PFL9606/02 . Zaczołem drążyć czym się różni ten model od modelu 46PFL9706/02 . Dzwoniłem na infolinie Philipsa jak i również sam poczytałem w internecie . I już co nieco wiem . Mianowicie , jedyne dwie różnice je od siebie odrużniają : brak w tym drugim : Technologi Moth Eye zapewniającej najwyższy poziom kontrastu i minimalną ilość odbić oraz Technologi Bright Pro zapewniającej naturalną jasność. No i jeszcze mała różnica , bo ten pierwszy ma Technologie Perfect Motion Rate (PMR) o częstotliwości 1200 Hz zapewniającą doskonałą ostrość ruchomego obrazu , a drugi to samo tylko 1000 Hz ale to już bardziej kit aniżeli realia , bo i tak przynajmniej ja takie coś zawsze wyłączam żeby nie mieć teatrzyku . Kolejne spostrzeżenia moje po długim grzebaniu w necie to to że model 52PFL9606/02 jest praktycznie wierną kopią modelu 9704 tylko w innej obudowie i przynajmniej na papierze ma czas reakcji 0,5 ms zamiast 1 ms w modelu 9704 . A celowo pisze o modealch 52 calowych , bo tylko ten model czyli 9606/02 można porównać do 9706/02 , ponieważ jak się dowiedziałem na infolini Philipsa modele 46 i 40 calowe w modelu 9606 mają podświetlanie krawędziowe led czyli EDGE LED , więc to zupełnie inna liga wtedy . Tyle z mojej strony ale mam pytanka do tych co już mają i się bawią swoimi Philipsami czy to 9606 czy to 9704 jak w praktyce wypada ten telewizorek . Tylko proszę o rzeczowe wypowiedzi a nie chwalenie tylko dlatego że go macie :) . Miałem kupować Sony KDL 55HX920 ale to szmelc nie wart swojej ceny . Jakość obrazu SD masakra w telewizorze FULL LED , myślałem też nad LG 55LW980S bo jest to na rynku chyba najlepsy telewizorek ale tylko wtedy jak ma 288 stref podświetlania , a na Europe LG odstawiło maniane i zapodało 96 stref , a to się przekłąda na fatalny efekt HALO .Więc na placu boju pozostał ten właśnie Philips 52PFL9606/02 , ma stref 224 i podobno świeci rewelacyjnie . Pozdrawiam i prosze o opinie w tej materii kogoś kto ma lub miał , lub bawił się i ma zdanie wyrobione na jego temat .
Witam,
Nie wstyd takie głupoty wypisywać na temat telewizorów firmy Philips?
Zapoznaj się naprzód z specyfikacjami szczegółowymi poszczególnych modeli , a później dopiero pisz.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak kolega Accu pisze poczytaj a potem pisz bo bzdury piszesz kolego... i jesli dla ciebie hx 920 jest to szmelc to 9606 nie wiem jak to nazwac w stosunku do tego co nazawles hx920. I tak na marginesie kolego 9606 nie ma zadnych 224 stref tylko 112 stref i jak bys poczytal na tym forum o 9606 bo jest taki temat to wszystko bys wiedzial odnosnie stref podswietlenia. Na infolinii nie maja pojecia ile ten tv ma stref podswietlenia. Pomysl tylko po co robic dwa tv o takiej samej strefie podswietlenia rozniacy sie tylko filtrem i kilkoma bajerami ..... ktore nie maja wiekszego wplywu na obraz.....
Lolek
 

Oled1969

New member
Telewizor 9606 poza tym że ma 52 cale a 9706 niestety tylko 46 cali ma niewiele wspólnego z topowym tv Philipsa.Gra bardzie przeciętnie- porównywałem go właśnie z 9706 i są to dwa zupełnie inne tv gdzie widać w róznicy obrazu tę ilość stref , brak odbić i inny poziom jasności i kontrastu.52 cale kupisz za 9000 a 46 cali mocarza aż 8400.
A dziwne że kolega Peterka gani Panasonica vt 30 - bo na forum prawie każdy go poleca i chwali.Wymieniać tv po 1 roku użytkowania? Widać prawie robi wielką różnicę.
Philips 9606 to raczej przeciętny tv.
odrużniają- warto kolego kupić sobie słownik ortograficzny.
46 cali Philipsa 9706 to pełny full led a nie edge.
Jesli Sony Hx 920 to szmelc to po co wogóle włączać to forum?
Czy to o tv czy o fantastyce?
Czy piszą to autorytety i znawcy tematu czy zupełnie przypadkowi ludzie.Atakować topowy model Sony w taki sposób?
Na infolinii pracują przypadkowe osoby których wiedza rzadko wykracza poza podstawowy zakres.
Klub hdtv i obecność na forum od 6 lat chyba kolego Peterka do czegoś zobowiązuje.Taka stara wyga pisze takie głupoty?Na samej stronie Philipsa jest wiele informacji które niedokładnie cytujesz.
http://www.philips.pl/c/telewizory-..._TV_SE_PL_CONSUMER=true,FK_SCREENSIZE=46%7C58
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Co do Philipsa to się opieram głownie na tym co mi powiedziano na infolini Philipsa to po pierwsze . A po drugie co do Sony hx920 to czysta prawda z tym co napisałem . Ten telewizor jest na siłe gloryfikowany i zdania nie zmienie. Nawet w sklepie RTV AGD gdzie nie ma za wielu znawców tematu się śmieją że jak można tyle kasy rządać za taki szmelc . Sam obcowałem z tym tv i zdania nie zmienie na jego temat . A co do ganienia Panasonika którego mam , czyli 55VT30E to piszę tak z kilku powodów : po pierwsze telewizor po pół roku urzytkowania zaczoł bzyczeć jak jasne tło się pojawia i to dość dotkliwie , gość był u mnie z serwisu i uznał że to sie nie kwalifikuje do ingerencji , poprostu tak ma być , po drugie wiatraki w tv które na samym początku były cichuteńkie już nie są tylko wyją i jak do tego dodać że powoli widze na każdym programie TVN 24 logo to już plaźmie jakiejkolwiek podziękuję . Mam kupca co mi daje dobrą kase i sprzedaje . Więc wiem co pisze w tej materii . Telewizor ma być dla mnie , a nie ja dla telewizora . Nie mam zamiaru uważać ile i na jakim programie oglądam telewizor i jakie mam nastawy . Dlatego coś chce kupić ale widze że nei ma zbytnio co . Mniej aniżeli 52 cale to telewizor się nadaje do kuchni . Do HD to najlepiej 55 cali . Też bym wolał dla świętego spokoju zakupić Philipsa 9706/02 ale on w 52 calach nie wystpuje . Więc już sam nie wiem na co VT zamienie . :(
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
jak masz kasę to w lipcu oleda

Kolego , ja już słysze o oledzie od kilku lat . A jak bedzie się okaże .Jeżeli teraz mają kłopoty z żywotnością oleda , to nie sądze aby do lipca to rozwiązali . A co do kasy to max ile mogę dać za tv to 10000 zł . Tyle sobie założyłem . A nie sądze że Oled w lipcu w 55 calach dajmy na to się zamknie niższą kwotą aniżeli 20000 do 25000 zł . Jak już to może stanieje Tośka 55ZL1 , która też pozostawia dużo do życzenia . Chyba prawda jest taka że LCD to chyba właśnie do 46 cali max wyrabia żeby chodzić dobrze . Potem to już przy 55 calach musiałby mieć z 2000 stref żeby nie było HALO . Po zastanowieniu może się skuszę na przeczekanie na tego PHLILIPSA 9706/02 zanim się oled faktycznie pokaże dopracowany . Tylko jak znieść przesiadkę z 55 cali na 46 . To tak jak byś się przesiadł z Passata kombi na Nissana Micrę :) . Mam miesiąc na decyzję bo właśnie wtedy sprzedam mojego VT . Może jakiś nowy model LCD się pojawi , widziałem ładne modele od Panasonica w relacji z CES np taki WT czy WD w 55 calach ale one chyba też będą krawędziowe led czyli klasyczna padaczka . Pozdrawiam
 

klaus71

New member
Bez reklam
lg jest wyłącznie na białych oledach więc problemów z żywotnością nie powinien mieć. te ewentualnie będzie miał samsung.
ale fakt płacić 20tysi też bym nie chciał.
może vt50?
 

peterka1000

Member
Bez reklam
lg jest wyłącznie na białych oledach więc problemów z żywotnością nie powinien mieć. te ewentualnie będzie miał samsung.
ale fakt płacić 20tysi też bym nie chciał.
może vt50?

Kolego z plazmami już koniec . Miałem Kuro dwa Panasoniki VT20 i teraz VT30 . Zawsze to samo , niby piszą że z powidokami koniec a tymczasem guzik prawda . Do tego ziarno z bliska i te koszmarne bzyczenia . Plaźmie jak dla mnie mówie zdecydowanie nie . :) Osobiście nie wierze że czy to plazma VT50 czy VT1000 nawet , nie wyeliminuje tej przypadłości . Tak w sumie to najbardziej zadowolony byłem z SONY Z5500 . Skusiło mnie 3D , które jak się okazało to totalna kicha z okularami Aktywnymi . Sam nie wiem co kupić . Niby ten Philips byłby idealny ale nie w 46 calach . Boję się że jak kupie takiego małego to nie będe zadowolony nawet pomimo tego że będzie grał bardzo dobrze . Jednak w tym temacie rozmiar ma jednak znaczenie . :)
 

Oled1969

New member
Philipsa 9706 masz dostępnego za 8400 dziś w kilku sklepach - jest bardzo drogi dlatego sprzedaje się słabo.Żałuję też że tylko w 46 calach.Na wątku o 55 vt 30 rzeczywiscie jest hardcore ale każdy raczej go poleca a nie widziałem poza latarkami sławetnymi w rogach większych wad Sony Hx920 a Ty piszesz że to śmieć za 12 kola w 55 calach.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kazdy ma prawo do wypowiadania sie na dany temat co mysli tylko faktycznie patrzac to co kolega wymaga to nie ma dla niego tv bo oled za drogi a philips za maly rozmiar.... sony szmelc :) Ja ogladam u sasiada i jest rewelacyjny obraz - programy hd jak i sd sa spoko z bluray to w wogole bajka a 3d to kwestia gustu i kto co lubi..... W sklepie bylem swiadkiem dwukrotnie jak ludzie ktorzy mieli philipsa 9705 wymieniali wlasnie na hx 920 bo twierdzili ze sony ma lepszy obraz ale to tez pewnie kwestia gustu danego czlowieka. Ale juz w wogole nie rozumiem jak mozna pisac ze pracownicy marketu takiego czy innego sie smieja ze jak mozna niby tyle kasy wydawac na taki tv.... ja bylem w piatek swiadkiem jak jeden taki Pan wciskal amplituner yamahy jeden z tych podstawowych i do tego jakies kolumny podlogowe za 1500 zl i mowil ze bedziesz Pan mial super wysokiej jakosci sprzet...... inny pan tego samego marketu mowil ze wlasnie plazma panasonica vt 30 o wypalaniu to juz mozna calkowicie zapomniec ze tego problemu juz nie ma w tym modelu. A wystarczy poczytac i by wiedzieli ze jest i ludziom by nie wciskali glupot podobnych do tych ze hx jest slabym tv. Nie jest to zapewne jakis rewelacyjny ale wg mnie i nie tylko jest to dobry tv a juz na pewno nie szmelc.... bo to jest grube nagiecie w stosunku do tego jaki ma obraz ten tv.
Lolek
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kazdy ma prawo do wypowiadania sie na dany temat co mysli tylko faktycznie patrzac to co kolega wymaga to nie ma dla niego tv bo oled za drogi a philips za maly rozmiar.... sony szmelc :) Ja ogladam u sasiada i jest rewelacyjny obraz - programy hd jak i sd sa spoko z bluray to w wogole bajka a 3d to kwestia gustu i kto co lubi..... W sklepie bylem swiadkiem dwukrotnie jak ludzie ktorzy mieli philipsa 9705 wymieniali wlasnie na hx 920 bo twierdzili ze sony ma lepszy obraz ale to tez pewnie kwestia gustu danego czlowieka. Ale juz w wogole nie rozumiem jak mozna pisac ze pracownicy marketu takiego czy innego sie smieja ze jak mozna niby tyle kasy wydawac na taki tv.... ja bylem w piatek swiadkiem jak jeden taki Pan wciskal amplituner yamahy jeden z tych podstawowych i do tego jakies kolumny podlogowe za 1500 zl i mowil ze bedziesz Pan mial super wysokiej jakosci sprzet...... inny pan tego samego marketu mowil ze wlasnie plazma panasonica vt 30 o wypalaniu to juz mozna calkowicie zapomniec ze tego problemu juz nie ma w tym modelu. A wystarczy poczytac i by wiedzieli ze jest i ludziom by nie wciskali glupot podobnych do tych ze hx jest slabym tv. Nie jest to zapewne jakis rewelacyjny ale wg mnie i nie tylko jest to dobry tv a juz na pewno nie szmelc.... bo to jest grube nagiecie w stosunku do tego jaki ma obraz ten tv.
Lolek
Kolego , dla mnie dobry tv jeśli chodzi o dzisiejsze ledy czy to full led czy edge led to taki tv który skaluje przedewszystkim dobrze sygnał SD i tylko SD . Każdy telewizor nawet za 2000 zł poradzi sobie bez rzadnej łaski z kanałami czy to HD z satki czy tym bardziej Blu Rayem . A jak dla mnie telewizor jakim jest Sony HX 920 tej materii nie spełnia i dlatego dla mnie taki tv jak za taką kase to dno . O wiele bardzij jak już się opłąca zakupić HX 820 w takim razie , bo za prawie taka sama kase masz tv zamiast 46 to 55 cali . Więc napewno HX920 nie jest wart swojej ceny bo za taka kase tv nie ma prawa mieć efektu HALO , a ma go bez dwuch zdań , o skalowaniu kanałów SD nei wspomnę . To już Toshiba 55WL863 o klase lepiej skaluje SD . Tylko że znowu ma chmurki jak to w Edge Led. Więc tak na zdrowy rozum nie sztuka wywalić za tv 40000 zł , bo tv nie ma prawa być jakimś dobrem dla elit . To że jakaś banda debili się cieszy że tv ma net , ma 2 mm grubości i kosztuje krocie mnie nie obchodzi . To przez takich właśnei znawców tematu mamy co mamy , drożyzne i dziadostwo . Dla mnie tv to tv . Ma mieć obraz jak stary CRT i może nawet nie mieć głośników , bo do tego i tak jest kino domowe. A nie żebym kupował jakieś gówno plazmowe za prawie 10000 zł i sie coś wypalało . A znowu w przypadku tego Sonego co go tak bronisz jeszcze większa kaszana za jeszcze większa kase . Za niedługo telewizor bedzie sie kupowało jak kalendarz jako rulon czy tapete na ściane . nakleisz na butaprenie i będzie git . A że obraz jak rodem stare pirackie kasety VHS to szczegół . Szlag mnie trafia jak firmy robią kase na takich pseudo maniakach HD . Ja też siła rzeczy sie do tego przykładam bo jestem zmuszany poniekąd nie majac wyboru . Kupujesz tv i za pół roku sie kończy produkcja i jak sie popsuje wymienią lub nei wymienią na nowy ale napewno na gorszy .Śmiech na sali . Toshiba Poland powinna wrócić do produkcji Toshiba 46SV685 i 55SV685 , wycenić ją na 8000 w 55 calach i 5500 w 46 calach i wymiata cały rynek telewizorów . I to by był telewizor dla HD maniaka . A jak ktoś się uważa za HD maniaka bo telewizor jest cienki i ma net to jest takim HD maniakiem jak ja Papieżem . Pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam
peterka1000, mimo że trochę nieskładnie, ale dobrze prawi. Nie chodzi mi o to że to gani a inne chwali, tylko o podejście do czego TV ma służyć i jakie parametry są istotne. Telewizor mamy sobie kupić i z zadowoleniem, bezstresowo oglądać nie przejmując się jakimiś szczególnymi warunkami które do oglądania musimy stworzyć.

pozdrawiam
 

peterka1000

Member
Bez reklam
peterka1000, mimo że trochę nieskładnie, ale dobrze prawi. Nie chodzi mi o to że to gani a inne chwali, tylko o podejście do czego TV ma służyć i jakie parametry są istotne. Telewizor mamy sobie kupić i z zadowoleniem, bezstresowo oglądać nie przejmując się jakimiś szczególnymi warunkami które do oglądania musimy stworzyć.

pozdrawiam

Dokładnie kolego Jery . Wreszcie jeden co mnie zrozumiał . Co to znaczy żeby jeden telewizor był do oglądania w dzień , inny w nocy , inny do gier inny do 3D itd itp. Albo żebym musiał uważać co i kiedy ogladam . To tak jakby sprzedawca butów za 700 zł powiedział : buty są ok ale lepiej niech pan nei chodzi w nich po wodzie bo się rozkleją . :)
 

Oled1969

New member
Z tego co powyżej napisane wynika jedno.Do sygnału Sd najlepsze było jest i będzie niezniszczalne crt.Tylko szkoda że ich już nie produkują....
To tak jakby sprzedawca butów za 700 zł powiedział : buty są ok ale lepiej niech pan nei chodzi w nich po wodzie bo się rozkleją .
Niestety sprzedawcy butów tak właśnie mówią klientom przy reklamacji gdyż chińska tandeta nie nadaje się na ulewne dni.
 
Ostatnia edycja:

luc77

New member
;)
peterka1000, mimo że trochę nieskładnie, ale dobrze prawi. Nie chodzi mi o to że to gani a inne chwali, tylko o podejście do czego TV ma służyć i jakie parametry są istotne. Telewizor mamy sobie kupić i z zadowoleniem, bezstresowo oglądać nie przejmując się jakimiś szczególnymi warunkami które do oglądania musimy stworzyć.

pozdrawiam


Dokładnie :!: Ja np. za namową znajomych kupiłem wychwalaną przez wielu plazme Panasonica GT30 E i...okazało się że to był nietrafiony zakup.Tragiczne wręcz(dla moich oczu) migotanie , strasznie męczący tryb 3d, nie w moim guście jakość obrazu ( TV używany w 99% do ps3 i x360) czyli mogę uważać że akurat dla mnie ten TV to bubel :idea: Na szczęście szybko go mogłem oddać.
Opierając się na swoim doświadczeniu apeluję do ludzi szukających TV aby nie sugerowali się nadużywanym hasłom typu "plazma najlepsza"lub że ten lub tamten najlepszy.Miejcie swój rozum:idea:Kupiłem Philipsa 7606 z którego jestem zadowolony bo jest odpowiedni do moich potrzeb i warunków a funkcją ambilight jestem wręcz zauroczony :) Nie twierdzę jednak że jest "najlepszy" bo np. komuś innemu może brakować w nim np.czerni ale akurat dla mnie ten parametr jest wystarczający.Zagorzali miłośnicy pdp z kolei się na niego nawet nie spojrzą twierdząc że obraz na pewno do dupy bo PFL 7606 nie jest przecież plazmą;)
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Przemyślałem cała sprawe i chyba jednak się zdecyduje na Philipsa 52PFL 9606/02 . Przypominam sobie czas jak kupowałem te Panasoniki co miałem . Najpierw 50 calowe , a teraz 55 calowy . I wiem że wielkość w kwestii telewizora jest o wiele ważniejsza aniżeli sama jakość wyświetlanego obrazu . Oczywiście mówimy nie o dużym telewizorze ale najgorszym jaki istnieje i mniejszym ale najlepszym jaki istnieje . Może sobie kto chce i co chce gadać na ten temat ale nie ma takiej mozliwości żeby model 9706/02 świecił odczuwalnie lepiej od 9606/02 pomimo tych 224 i 112 stref . LG LW980 ma tylko 96 sterf i świeci ponoć rewelacyjnie , a ma 55 cali . Więc porównując te dwa telewizory 46 PFL9706/02 i 52 PFL9606/02 moim zdaniem ten 52 calowy jest poprostu lepszy bo większy . A oglądałem filmiki na necie i z tego co widać tv gra bardzo dobrze . I podejrzewam że jest najlepszym telewizorem na rynku zaraz po 9706 . Dla mnie czy tv ma 1000 Hz czy 1200 Hz to i tak bez różnicy bo takie coś ja zawsze mam wyłaczone . A co do filtra tego niby antyodblaskowego dodatkowego który to ma 9706 to mnie on zwisa bo mam specjalnie pokój przystosowany do oglądania tv i nie ma żadnego okna skierowanego na tv . Co do kątów też mi na tym nie zależy bo oglądam tv idealnie na wprost . W pozostałych aspektach różnice są tych telewizorów tylko bardziej marketingowe żeby kase większą zedrzeć .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam napewno masz racje kolego jesli chodzi o to ze to tv ma byc dla ciebie a nie odwrotnie ..... z tym ze na chwile obecna nie ma takiego tv ktory bylby rewelacyjny we wszystkim.... moze oledy takie beda le to sie okaze. A na razie trzeba wybrac lepsze zlo i nikt tego nie zmieni , bo to ludzie wyznaczaja co chca kupowac i oni powoduja ze firmy robia takie a nie inne tv..... dlatego samsung i lg ma taka a nie inna sprzedaz w porownaniu do np philipsa..... ktory jest fajny ale coz tylko w 46 calach i nic wiecej.... Idac dalej trzeba jednak zauwazyc ze coraz wiecej masz kanalow w HD a za jakies 2 lata mysle ze juz beda wiekszosci kanaly w HD a przynajmniej te najwazniejsze reszty i tak ja osobiscie nie ogladam. A to co jest w Hd i nawet sd to tak jak pisalem u kolegi jak ogladam naprawde fajnie to swieci , ale kazdy ma swoje zdanie i trzeba je uszanowac. A odnosnie philipsa to niestety jest troche strach kupowac bo naprawde nie wiadomo co to bedzie za 2 lata z philipsem jesli dalej bedzie mial taka marna sprzedaz bo to co sprzedaje w Polsce to nawet nie mozna marna sprzedaza nazwac..... i takie sa fakty i nic z tym nikt nie robi juz od 3 lat tak jak obserwuje ..... Odnosnie sonego jak napisales ze lepiej kupic 55 cali hx 820 niz 46 cali hx 920 i to jest rozwiazanie i ja sie z tym rowniez zgadzam bo 820 tez jest fajna a cenowo jedan znacznie mniej i mozna z nia przeczekac do tanszych oledow, a ogladamy na 55 calach a nie na 46 :) a rozmiar w tym wypadku ma znaczenie i z tym chyba nikt nie moze sie nie zgodzic. Szkoda ze philips tylko ma 46 cali i do tego taka dostepnosc a przy tym taka niepewnosc co bedzie z ta firma za te powiedzmy 2 lata, a tym samym z serwisem.
Lolek
 

Oled1969

New member
Przemyślałem cała sprawe i chyba jednak się zdecyduje na Philipsa 52PFL 9606/02 . Przypominam sobie czas jak kupowałem te Panasoniki co miałem . Najpierw 50 calowe , a teraz 55 calowy . I wiem że wielkość w kwestii telewizora jest o wiele ważniejsza aniżeli sama jakość wyświetlanego obrazu . Oczywiście mówimy nie o dużym telewizorze ale najgorszym jaki istnieje i mniejszym ale najlepszym jaki istnieje . Może sobie kto chce i co chce gadać na ten temat ale nie ma takiej mozliwości żeby model 9706/02 świecił odczuwalnie lepiej od 9606/02 pomimo tych 224 i 112 stref . LG LW980 ma tylko 96 sterf i świeci ponoć rewelacyjnie , a ma 55 cali . Więc porównując te dwa telewizory 46 PFL9706/02 i 52 PFL9606/02 moim zdaniem ten 52 calowy jest poprostu lepszy bo większy . A oglądałem filmiki na necie i z tego co widać tv gra bardzo dobrze . I podejrzewam że jest najlepszym telewizorem na rynku zaraz po 9706 . Dla mnie czy tv ma 1000 Hz czy 1200 Hz to i tak bez różnicy bo takie coś ja zawsze mam wyłaczone . A co do filtra tego niby antyodblaskowego dodatkowego który to ma 9706 to mnie on zwisa bo mam specjalnie pokój przystosowany do oglądania tv i nie ma żadnego okna skierowanego na tv . Co do kątów też mi na tym nie zależy bo oglądam tv idealnie na wprost . W pozostałych aspektach różnice są tych telewizorów tylko bardziej marketingowe żeby kase większą zedrzeć .

W salonie w którym porównywałem swego czasu jakość tv stwierdzono że lg 980 s jest bardzo słabym tv i nierówno podświetla matrycę - okrojono strefy w wersji europejskiej o 66 % z 288 na 96
natomiast sprzedawca twierdził ze w parze Lg 980 s kontra Sony Hx 920 nie ma wogóle żadnego porównania bo sony zjada go na śniadanie.A Twoim zdaniem Sony to śmieć.Ilu ludzi tyle opinii.Aby stwierdzić co lepsze plazma czy led trzeba by zrobić na swoim sygnale porównanie w prezentacji.
Natomiast jest bardzo nieuprawnione porównanie Philipsa 9606 z 9706 skoro sam producent plasuje te 52 cale półkę niżej.Jedynie to czy wolisz gorszy większy niż mniejszy lepszy.Oczywiście że 52 cale to sporo ale lepiej już kupić 55 cali wtedy róznica jest znaczna.O kasie lepiej nie pisać bo obydwa kosztują podobnie 500 zł różnicy na korzyśc małego - i tak okulary musisz dokupić.
Cena lg notuje szybko nowe dołki aktualnie w saturnie już tylko 9 tys za 55 cali a to dopiero początek zmian.Co do wyboru trybu 3d czy aktywne jak philips czy pasywne jak lg sie nie wypowiadam bo tu też ilu ludzi tyle opinii.A to tylko gadżet.
Wynika jednoznacznie iż forum nie pomaga tylko znacznie przeszkadza w wyborze bo ludzie wychwalają pod niebiosa wadliwe edge led a ganią najlepsze topowe full ledy czy plazmy.
Philipsów jest mało w sklepach - lg też ma marketing straszny bo nie mozna prawie spotkać 980 s w normalnym sklepie - nawet często internetowym.Radzę jednak iśc do MM i zobaczyć na żywo Philipsa9706 i porównać nawet obraz z jego większym bratem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry