Philips 46PFL9706 -Europejski telewizor LCD w roku 2011/2012.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Loewe używa tylko sprawdzonych i porządnych komponentów , bardzo ważny jest design oraz Bezkompromisowa jakość materiałów użytych do obudowy :idea: Za to wszystko trzeba słono zapłacić. Sa to telewizory segmentu premium.Inna kwestia to to czy ktoś kupuje TV marki Loewe dla szpanu przed sąsiadem czy po prostu mu on odpowiada czy tam podoba a jeszcze go stać na to. Dla mnie jest wiele innych ważniejszych rzeczy niż TV i dlatego bym niekupił Loewe tylko dużo tańszy sprzęt innego producenta.Jeżeli jednak twierdzisz że tylko idioci kupują Loewe to po prostu chyba zazdrościsz:roll:Dla nich być może TV jest bardzo ważnym wyposażeniem pokoju.
Jeden kupuje Lexusa a drugiemu wystarczy dużo tańsza ale też dobra Toyota ale czy ten co jeździ lexusem jest głupkiem ?
Każdy z nas ma inne potrzeby i sam decyduje o swoich zachciankach.


Witam ja nigdzie nie napisalem ze trzeba byc idota zeby kupic loeve. Tylko pisalem ze jedynie co powoduje ze ta marka jest taka prestizowa to wyglad i to ze faktycznie tak jak napisales ze niby kazdy uklad jest sprawdzany przynajmniej tak mowia na szkoleniach jak kolega jezdzil. Ale sam obraz w zyciu nie jest 100% lepszy wiec mysle ze wiecej ludzi kupuje te tv dla szpanu niz z tego ze ten tv jest jakos niesamowicie lepszy w stosunku do topowych modeli innych marek. A odnosnie lexusa i toyoty to kolego lexus a toyota to nie jest tak jakbys poronywal powiedzmy jakis wysoki model loewe do topowego modelu np sonego . lexus to prestiz to jest samochod specjalnie robiony dla odpowiedniej grupy ludzi i nikt w salonie toyoty nie bedzie sie stral poronywac awensisa do lexusa bo to nie ta klasa i nie ta po prostu polka. I o ile w lexusie stosuje sie rozne bajery ( ktore wplywaja na bezpieczenstwo , komfort itp ) w porownaniu do powiedzmy avensisa to w loewe stosuje sie dla bajeru ramki i podstawke za ktore trzeba doplacic a ktore kompletnie nie maja wplywu na jakosc odbioru - wiec robi sie to wylacznie dla przyciagniecia klienta ktory ma kase a ktory nie do konca patrzy na obraz tylko patrzy jako na mebel do salonu. Ale nigdy nie powiem ze taki czlowiek to ma cos z glowa.......
Lolek
 

luc77

New member
w loewe stosuje sie dla bajeru ramki i podstawke za ktore trzeba doplacic a ktore kompletnie nie maja wplywu na jakosc odbioru - wiec robi sie to wylacznie dla przyciagniecia klienta ktory ma kase a ktory nie do konca patrzy na obraz tylko patrzy jako na mebel do salonu.
Lolek

To właśnie powoduje że Loewe przynależy do klasy premium dla określonego grona odbiorców. Co do samej jakości obrazu to jest ona bardzo dobra ale nie twierdzę że "najlepsza" bo poprostu takiej niema.Dla jednego jest najlepsze to dla drugiego tamto ,wszystko kwestia gustu.
Nawet OLED-y nie będą "perpetum mobile" i na bank pierwsze generacje bedą miały swoje niedoskonałości co przy ich początkowej cenie może się okazać nie do końca trafnych i przemyślanym zakupem :idea:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tutaj po czesci sie zgadzam z tym ze loeve jest przynalezny do klasy premium wg mnie ze wzgledu na dizajn i to ze niby kazdy element podzespolu jest sprawdzany , ale napewno nie pod wzgledem obrazu bo ten wiele firm za polowe tej ceny ma porowanywalny a dokaldajac do tej polowy troche jest kilka tv znacznie tanszych, a obraz maja duzo lepszy, a wkoncu o braz w tym wszytskim chodzi, a juz nie wpsomnie o multimedialnosci ktora to co dla iektorych jest bardzo wazna a w loewe chyba srednio z tym jest.... . Ale kazy ma swoje zdanie i chyba o to chodzi zeby kazdy powiedzial to co mysli.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Spokojnie ochłonołem , poczytałem sobie co nieco o nowych plazmach Panasonica ale i o nowych LCD LED od Panasonica .I już wiem że następca mojego 55VT30E to albo plazma 55VT50 albo LCD LED 55WT50 . Wiem że papier wszystko przyjmie ale to co wprowadził Panasonic w swoich nowych plazmach to niejako przełom technologiczny , więc nie wiem jak będzie z powidokami ale co do rozmywania sie kolorów w szybkim ruchu na VT30 czy VT20 to już bedzie przeszłość . A te nowe ledy pomimo że nie full led , mają jakieś nowoczesne dyfuzory co rozpraszają na tyle światło że ponoć czerń niesamowita i nie będzie chmurek już widać praktycznie . No a nawet jak delikatnie to to przeboleje . I z tego co się dowiedziałęm z dość pewnego źródła to obydwa te modele nie przekroczą na starcie 10000 zł , więc sie w moim kryterium finansowym akurat mieszczą idealnie . To samo z wielkością . I wejdą do sprzedaży najpóźniej około marca , kwietnia u nas . :) Więc Phila sobie chyba odpuszcze bo Panas to Panas , dla mnie zawsze to była konkretna firma , bezproblemowy serwis i traktowanie klienta na wysokim poziomie , oraz produkty w większości bez wpadek , czyli w chwili sprzedaży dopracowane najlepiej jak się da . A z Philipsem może być różnie . Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak mowisz kolego, z philipsem moze byc roznie....tez ciekaw jestem jak te nowe plazmy panasa i ich nowe lcd ....? jak to bedzie swiecic i cenowo na ile to co napisales bedzie sie sprawdzalo.
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Bez przesady , zobaczymy na żywo te "cuda" firmy Panasonic.Myślę , że to nie będzie nic przełomowego.



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Tak jak mowisz kolego, z philipsem moze byc roznie....tez ciekaw jestem jak te nowe plazmy panasa i ich nowe lcd ....? jak to bedzie swiecic i cenowo na ile to co napisales bedzie sie sprawdzalo.
Lolek

Ja też się nie mogę doczekać . Ja kupiłem swojego 55VT30E dokładnie jak się tylko pojawiły pierwsze egzemplarze w sklepie , dokładnei RTV AGD i kupiłem za 8700 zł dokładnie . Więc ten nowy model będzie w podobnej cenie . W USA wyceniono go na dokładnie 8000 zł na nasze. Więc u nas zawsze trochę drożej , więc myślę że około 9000 zł . A co do LCD LED 55WT50 to nie jest to telewizor full led , tylko EDGE LED tylko z nowym dyfuzorem , więc podejrzewam że będzie jeszcze tańszy od plazmy , a jak już w porównywalnej cenie . Cen nie wywindują z prostego powodu że było nie było jest recesja na świecie i to widoczna . Zresztą powoli pewno nikt już nie będzie produkował full led z prostego powodu , kosztów i z tego że tv full led mają swoje niestety wady jak efekt HALO , więc podejrzewam że w kwestii LCD LED wszytskie firmy pójdą w stronę dopracowanego edge led . I tak podobno jest właśnie w tym panasie . Ma nowe dyfuzory i czerń podobno jak w plaźmie i do tego równiutkie podświetlenie matrycy . No ale pożyjemy zobaczymy . Aha no i plazma podobno może być bez wiatraków . Więc znowu się pewno skuszę na plazme . Zostanie tylko zapewne wada w kwestii powidoków . No ale coś za coć . Zresztą jak się tylko pojawią owe telewizorki to napewno napisze na forum co i jak z nimi , bo jak zwykle zamówie w domu prezentacje u Kikiego obydwu i wybiorę świadomie to lub to . To co mnie cieszy to to że w tym roku Panasonic po raz chyba pierwszy ma wejść z wszystkimi modelami na całym świecie równo , ni etak jak teraz było że w USA , a u nas pół roku później. No i mają być najpóźniej początkiem kwietnia . A mnie to pasi bo kupiec na mojego Panasa akurat właśnie końcem marca go odemnie weźmie , więc jest coolllllll . :)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam,

Bez przesady , zobaczymy na żywo te "cuda" firmy Panasonic.Myślę , że to nie będzie nic przełomowego.



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Kolego accu , może i w kwestii lcd led jest jak mówisz . Ale w kwestii plazmy zapewne czytałeś na stronie Panasa USA , że ta plazma jest zbudowana od samych podstaw , nie ma praktycznie nic wspólnego z plazmą VT30 . Struktura całego panela jest całkiem inna . Więc zapewne będzie to przełom w kwestii plazm przynajmniej . Zero rozmycia w ruchu jak to było na VT20 czy VT30 , gradacja kolorów nie 10 a 25 bitowa , więc różnica kosmos . Do tego coś w rodzaju local diming jak to ma miejsce w ledach , czyli całkowicie wygaszona czerń . Więc co do plazmy jestem przekonany że będzie to nowy król na rynku nawet Kuro kasujący . A co do LCD LED 55WT50 to może być jak mówisz ale też może być całkiem inaczej , ponieważ Panasonic najprawdopodobniej odpuścił na kilka lat tą technologie zwłaszcza w dużych rozmiarach , będąc świadomy za wielkich wad jakie ta technologia wnosiła . A teraz wszedł na rynek z nowymi technologiami będąc świadomym że jak nie wniesie nic nowego to nie ma szans na rynku LCD LED bo było nie było w tej materii są już inne firmy o lepiej ugruntowanej pozycji , więc jak Panas chce być w tej technologi poważnym graczem musi mieć po pierwsze ceny odpowiednie i jakość odpowidnią , bo inaczej się nie przepcha przez konkurencję . Czego Panasonicowi życzę , bo nei ukrywam że jest to moja ulubiona firma , rzetelna i konkretna . Serwis super i traktowanie klienta poważne. Podam przykład . Mojego 55VT30 kupiłem z gwarancją dwuletnią bo taka była wtedy . Ale jak się pojawiła 5 letnia gwarancja , napisałem pismo do nich że też chce mieć 5 letnią gwarancje , bo jestem ich konkretnym klientem od lat i bezproblemowo moja plazma została dopisana do programu 5 letniego . Więc mało firm by tak za friko uznało taką gwarancje bez dopłaty . No ale czas jak mówisz pokaże jak się to wszystko będzie mieć w praktyce . Każdy produkt ma swoje kolce , więc i zapewne te telewizorki będą jakieś miały . Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam Peterka a odnosnie okularow to do lcd i tej plazmy to beda pasywne czy aktywne ? Wiesz cos na ten temat?
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Rzeczywiście , przyznaję , o ile specyfikacja nowego , topowego odbiornika plazmowego firmy Panasonic się potwierdzi , to obraz generowany przez ten telewizor będzie bardzo wysokiej jakości z oczywistą korzyścią dla potencjalnych nabywców.:):)
Ja jednak czekam na "chiński" topowy telewizor firmy Philips i "kryształ" firmy Sony.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam,

Rzeczywiście , przyznaję , o ile specyfikacja nowego , topowego odbiornika plazmowego firmy Panasonic się potwierdzi , to obraz generowany przez ten telewizor będzie bardzo wysokiej jakości z oczywistą korzyścią dla potencjalnych nabywców.:):)
Ja jednak czekam na "chiński" topowy telewizor firmy Philips i "kryształ" firmy Sony.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Kolego ,różnica jest w tym , że ja te nowinki Panasa zakupie i będe je miał . Natomiast z tego co czytam Twoje wypowiedzi jesteś wiecznym czekającym na nowe technologie .:) Nawet jak wyjdą te topowe telewizory Chińskiego Philipsa czy '' Kryształu '' Sony , to ich cena na starcie będzie sie zaczynać , a przynajmniej Sony od 20000 zł . Więc wątpie że za taką kase różnica z jakością plazmy Panasonica będzie 230 % lepsza :) tak jak świadczy jego cena . Do tego wracając na ziemię plazma Panasonica ma zurzywać dużo mniej energii aniżeli VT30 i co najważniejsze jej żywotność ma być do 30 lat . Nie wiem jak oni to liczą ale tak czy siak wiadomo co można oczekiwać od technologi plazmowej . Natomiast nie wiadomo co nam zafundują nowinki Sony czy Philipsa . Oledy jak wejda też się zapewne okazać może że szlag ich trafi po 2 latach jak się skończy gwarancja . Dlatego przez najbliższe 5 lat nic się nie pojawi nowszego i leszego i sprawdzonego jak plazmy i LCD LED . Oczywiście można zawsze czekać i czekać ale ja wolę się cieszyć nowinkami we własnym domu aniżeli na wystawie sklepowej czy w Las Vegas :) . Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Plazmy tak zawsze waza bo ze specyfikacji 55 cali wazy 44 kg to jest norma czy jakis blad sie wkradl na stronie panasonic usa ? Z wygladu ladnei wygladaja zarowno lcd jak i plazma , ta druga gabarytowo wieksza. Zobaczymy co philips odpwoie na to wszytsko :) i co on pokaze ....
lolek
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Plazmy tak zawsze waza bo ze specyfikacji 55 cali wazy 44 kg to jest norma czy jakis blad sie wkradl na stronie panasonic usa ? Z wygladu ladnei wygladaja zarowno lcd jak i plazma , ta druga gabarytowo wieksza. Zobaczymy co philips odpwoie na to wszytsko :) i co on pokaze ....
lolek

Kolego , dzisiaj byłem w sklepie duzym i kumpel co był właśnie na szkoleniu minn właśnie Philipsa , powiedział mi żebym się nie wpierdzielał w zakup Philipsa z powodu tego że z kolei jego kumpel który pracuje minn właśnie dla Philipsa powiedział że jeszcze ze dwa lata i Philips zrezygnuje z produkcji telewizorów wogóle . Więc tak jak pisał gdzieś Kiki za duże ryzyko się wpierdzielać w taką marke bez przyszłości . Bo jednak 10000 zł wydać na tv jak za to kupi juz fajny samochodzik mały 8 letni to nie mała kasa , więc lepiej kupować coś co ma przyszłość . Pomyślcie sobie jak takie Sony po 2 latach nie ma już części do tv i odda kase lub nie za tv jak sie popsuje albo wymieni na model gorszy , to co dopiero zrobi taka wątpliwa firma , która może wogóle zniknie z rynku ?? A szkoda bo miałem telewizorek ostatni jaki był CRT właśnie Philipsa 32 cale który to jako jedyny wyświetlał obraz 720 czyli już HD . Obraz był śliczny . Bardzo kibicowałem Philipsowi , a się skończyło jak się skończyło . Szkoda :( P.S a co do wagi plazmy to mój VT30 też tyle wazy bo przednia tafla to dokładnie bardzo gruba szyba . Weź sobie szybe o rozmiarach 125cm x 80cm i grubości z 7 mmi zobaczysz ile taka sama szyba waży :)
 

accu

New member
Bez reklam
Kolego ,różnica jest w tym , że ja te nowinki Panasa zakupie i będe je miał . Natomiast z tego co czytam Twoje wypowiedzi jesteś wiecznym czekającym na nowe technologie .:) Nawet jak wyjdą te topowe telewizory Chińskiego Philipsa czy '' Kryształu '' Sony , to ich cena na starcie będzie sie zaczynać , a przynajmniej Sony od 20000 zł . Więc wątpie że za taką kase różnica z jakością plazmy Panasonica będzie 230 % lepsza :) tak jak świadczy jego cena . Do tego wracając na ziemię plazma Panasonica ma zurzywać dużo mniej energii aniżeli VT30 i co najważniejsze jej żywotność ma być do 30 lat . Nie wiem jak oni to liczą ale tak czy siak wiadomo co można oczekiwać od technologi plazmowej . Natomiast nie wiadomo co nam zafundują nowinki Sony czy Philipsa . Oledy jak wejda też się zapewne okazać może że szlag ich trafi po 2 latach jak się skończy gwarancja . Dlatego przez najbliższe 5 lat nic się nie pojawi nowszego i leszego i sprawdzonego jak plazmy i LCD LED . Oczywiście można zawsze czekać i czekać ale ja wolę się cieszyć nowinkami we własnym domu aniżeli na wystawie sklepowej czy w Las Vegas :) . Pozdrawiam
Witam,
A po co mam się spieszyć, telewizora nie kupuje co roku , na razie moja "pchełka" w zupełności mnie
wystarcza i cieszy na co dzień lub stary poczciwy Philips 28"PW 9617/58 , którego obraz i dźwięk jest
niedościgniony przez współczesne telewizory. Jeżeli zdecyduję na nowy odbiornik telewizyjny, będzie
to wybór świadomy na wiele lat.Oczywiście wielkość ekranu to co najmniej 46 cali.Mimo wszystko nie
będzie to plazma.Staram się nadążać za nowinkami, bo lubię śledzić ,co też firmy produkujące telewizory konstruują nowego.Nie każdego stać na kupno telewizora co 2 lata.(zresztą po co).
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego Accu , ja tez bym nie wymieniał tv co pół roku czy rok ale jest jedank przeskok technologiczny zbyt duzy . Nie wiem ile masz lat ale teraz to juz czasy komuny gdzie sie kupowało cos na 10 czy 12 lat raczej nie ma sensu . Jes taki przeskok co rok , juz nie mówie o 5 czy 10 że szkoda życia marnować patrząc na starocia 3 letniego . :) Ja bym tak nie mógł . :) Miałem Kuro niby wzór ale nei miał 3D . Teraz wiem że 3D olać . No ale i tak bym już Kuro nie kupił bo obecny Panas VT30 jest od niego lepszy poprostu , owszem nie w kwestii samej czerni bo to niby narazie nei poziom Kuro ale ogólnie o wele ładniejszy i nowocześniejszy . A co do plazmy sie okaże . Przed zakupem bede miał w domu prezentacje na bank obydwu modeli : czyli 55VT50 i 55WT50 . Więc jak mnie zachwyci LCD LED tym że : musi mieć matryce równomiernie poświetloną i brak efektu HALO . W full ledzie nie do zaakceptowania . Ludzie chwala Sony HX920 a ma ten efekt zajebisty . Więc powiem tyle że wole chyba juz małe chmurki na EDG LED aniżeli efekt HALO i sztuczność czerni. Po wtóre musi mieć obraz SD bardzo akceptowalny ( do plazmy i tak sie nawet nie zbliży , bo nikt sie nie zbliżył ale akceptowalny ) . To wtedy sie na niego zdecyduje . Przez te kilka dni łaziłem po sklepach ogladając co się tylko da w technologii LCD i coraz bardziej się zniechęcam . Bo może i mój VT30 lekko brzeczy i sychać lekko wiatraczki ale nie zawsze . Może ma maluśkie powidoki które znikaja po góra dniu . Ale jednak obraz który ma czyli THX zobowiązuje i nie dostał tego wyróżnienia za darmo . Poprostu kładzie wszystkie LCD LED na łopatki jeśli chodzi o sam obraz . Taka prawda . Więc najprawdopodobniej jego następcą zostanie jednak kolejna plazma czyli 55VT50 , stawiam na niego w ciemno tak 85 do 15 % na korzyść 55WT50 czyli nowego LCD LED Panasa. Bo o ile wierze wprzeskok plazmy Panasa , o tyle poza samym wyglądem którym to faktycznie Panas kładzie wszystko chyba co jest na rynku , to wątpie że będzie przeskok technologiczny aż taki żeby wogóle można było porównywać jakość samego obrazu do plazmy i to tak topowej jak nawet nie mój VT30 tylko VT50 który zakładam zaświeci o wiele jeszcze lepiej aniżeli moja starsza plazma .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam a to pwoiedzmy tafla szkla do 55 calowej plazmy wazy 2 razy tyle co tafla szklad do 55 leda bo tak wychodzi ze led jest o polowe lzejszy od plazmy .... czy technologia plazmy pwooduje ze jest to ciezszy tv od leda?
Pozdrawiam
Lolek
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam a to pwoiedzmy tafla szkla do 55 calowej plazmy wazy 2 razy tyle co tafla szklad do 55 leda bo tak wychodzi ze led jest o polowe lzejszy od plazmy .... czy technologia plazmy pwooduje ze jest to ciezszy tv od leda?
Pozdrawiam
Lolek

Widze że nie masz podstawowego pojęcia jak zbudowana jest plazma , a jak LCD LED . Szyba to jedna strona medalu . Zakładając że obydwa mają szybę . Plazma ma na bank , może LCD LED ma jakieś pleksi . Ale mniejsza o to . Wiesz ile waży matryca LCD w porównaniu z matrycą plazmową ?? Stąd taka różnica wagowa . Matryca LCD przy plaźmie to ułamek wagi . Więc dlatego masz taką różnice wagową . A tak na marginesie jak czytam że komuś zależy na wadze tv , necie w tv i takich pierdołach to widze że mam do czynienia napewno nie z HD maniakiem . Dla mnie jako Hd maniaka liczy się tylko i wyłacznie w 90 % jakość obrazu i jeszcze raz jakość obrazu i jeszcze raz jakość obrazu . Reszta to te 10 % . Więc nie ma sensu rozwijać wogóle tego tematu o Panasonicu , zwłaszcza w dziale Philips i do tego rozmawiać na temat takich pierdół jak waga . Szkoda na to czasu . Albo jak ktoś bierze pod uwagę w kupnie telewizora zurzycie energi to też mi trąci kmiotkiem a nie HD maniakiem , tym bardziej że różnica miedzy plazmami , a LCD LEDAMI w tej samej wielkości to obecnie w realu max 100 wat. Więc jak ktoś się rozwodzi na takim problemie to nei mamy o czym gadać . Sorki Lolek ale na samym poczatku myślałem że rozmawiam z kimś co naporawde wie o tym co pisze , a teraz widze że piszesz żeby pisać chyba tylko . Zmartw się jeszcze tym że pilot nie jest niebieski i że nie kwadratowy . :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiem o czym kolego pisze dlatego zapytalem sie skad taka waga jest w plazmie i nie dlatego ze to dla mnie cos bardzo waznego tylko z czystej ciekaowsci, nie znam sie na plazmach bo kiedys nie bralem takowej pod uwage i dlatego zapytalem sie skad to sie bierze. Generalnie najwazniejsze jest to jaki sprzet ( tv) generuje obraz i to nie podlega dyskusji. A juz pisanie mi o ksztalcie pilota to juz chyba zlosliwosc :) tak asamo jak nie napisalem ze waga to dla mnie cos waznego - nie wazne . Co dla kogo oznacza HD maniak tez mozna dyskutowac i szkoda czasu na to ..... A jak napisales koledze Accu ktorego bardzo szanuje ze on czeka na nowinki Chinskiego philipsa i kilka innych rzeczy odnosnie jego "pchelki ", to ja bym uwazal z takim pisaniem bo jesli powiedzmy panasonic bedzie dalej mial i wtym roku w plecy ze sprzedaza i w nastepnym to po pierwsze o plazmach moze w ogole zapomnimy a w najlepszym wypadku bedziesz zmuszony napsiac rowniez Chinski Panasonic bo dalej juz nie pociagna bez dodatkowej kasy i produkcji wlasnie w Chinach. A propo pradu jak sam widzisz ze jest to istotne dla ludzi bo inaczej firmy by tak nie zwracaly na to uwagi a nowe plazmy dalej by tyle pobieraly pradu co kiedys... i bez wzgledu na to jakie masz na to zdanie czy to jest mieszczace sie w kategorii hd maniak czy tez nie.... bo firmy nie patrza czy cos jest hd maniak czy nie, tylko to robia co ludzie kupuja i to dlatego tez praktycznie wszyscy wycofuja sie z full led bo cena jest znacznie drozsza w stosunku do obrazu generowanego . Na szkode tych co maja kase i by dali za taki tv wiecej . Ale rynek jest taki jaki ludzie go stwarzaja i to jest ludziom oferowane. I oczywiscie wszystko pisze bez zadnej urazy do Ciebie :) Pozdrawiam
Lolek
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Wiem o czym kolego pisze dlatego zapytalem sie skad taka waga jest w plazmie i nie dlatego ze to dla mnie cos bardzo waznego tylko z czystej ciekaowsci, nie znam sie na plazmach bo kiedys nie bralem takowej pod uwage i dlatego zapytalem sie skad to sie bierze. Generalnie najwazniejsze jest to jaki sprzet ( tv) generuje obraz i to nie podlega dyskusji. A juz pisanie mi o ksztalcie pilota to juz chyba zlosliwosc :) tak asamo jak nie napisalem ze waga to dla mnie cos waznego - nie wazne . Co dla kogo oznacza HD maniak tez mozna dyskutowac i szkoda czasu na to ..... A jak napisales koledze Accu ktorego bardzo szanuje ze on czeka na nowinki Chinskiego philipsa i kilka innych rzeczy odnosnie jego "pchelki ", to ja bym uwazal z takim pisaniem bo jesli powiedzmy panasonic bedzie dalej mial i wtym roku w plecy ze sprzedaza i w nastepnym to po pierwsze o plazmach moze w ogole zapomnimy a w najlepszym wypadku bedziesz zmuszony napsiac rowniez Chinski Panasonic bo dalej juz nie pociagna bez dodatkowej kasy i produkcji wlasnie w Chinach. A propo pradu jak sam widzisz ze jest to istotne dla ludzi bo inaczej firmy by tak nie zwracaly na to uwagi a nowe plazmy dalej by tyle pobieraly pradu co kiedys... i bez wzgledu na to jakie masz na to zdanie czy to jest mieszczace sie w kategorii hd maniak czy tez nie.... bo firmy nie patrza czy cos jest hd maniak czy nie, tylko to robia co ludzie kupuja i to dlatego tez praktycznie wszyscy wycofuja sie z full led bo cena jest znacznie drozsza w stosunku do obrazu generowanego . Na szkode tych co maja kase i by dali za taki tv wiecej . Ale rynek jest taki jaki ludzie go stwarzaja i to jest ludziom oferowane. I oczywiscie wszystko pisze bez zadnej urazy do Ciebie :) Pozdrawiam
Lolek
Kolego Lolek126 , mimo że Cie nie znam to Cię polubiłem minn za to że też chyba masz coś w sobie z prawdziwego HD maniaka :) może nie tyle praktyka co teoretyka ale zawsze :). Nikogo zresztą na forum nie miałem nigdy w zamiarze obrazić , czy w jaki kolwiek sposób dyskryminować . Poprostu ciężko mi się z tym pogodzić że przez takich co biora wygląd telewizora czy wielkość teklewizora , firmy olały jakość obrazu i jest to dla nich woda na młyn , ponieważ zmienić jakość obrazu to ogromnie nie raz koszty na badania czy nowe technologie . Natomiast wyposażyć telewizor w przeglądarke internetową , czy zbajerowaną noge czy szybke z przodu , to koszty zerowe . Oglądałem nowego Samsunga ES8000 w necie i widze że ta firma już siebie samą przechodzi . Za niedługo na wystawienie języka tv się załaczy , a na mrignięcie okiem przełaczy kanał .Tylko pytanie komu to potrzebne jest ?? Właśnie takim pseudo HD maniakom . Co do nieopłacalności produkcji i strat , to tylko o ile się nei mylę Toshiba nie generuje strat. Wszystkie firmy niestety mają tyły . Już od dawna wiadomo że Panasonic przenosi swoją produkcje powoli do Chin . I ja nie mam nic do tego bo to tylko powinno potanić produkcje i wpłynąć korzystnie na ceny dla konsumentów. Pamietaj jedno i nie myl dwóch spraw ze sobą : Inna bajka jak jakaś znana firma jak np Sony produkuje w Chinach ale spełnia swoje kryjeria jakości , a całkiem inna sprawa jak w przypadku Philipsa Chińska firma wykupuje znaną firmę jak Philips i te normy wszelkie olewa , kierując się tylko zyskiem . Nie myl tych dwóch spraw . A właśnie Philips poszedł tą drogą albo bardziej trafne stwierdzenie skończył właśnie swoją drogę . :)
 
Do góry