Philips 46PFL9706 -Europejski telewizor LCD w roku 2011/2012.

accu

New member
Bez reklam
Witam,
12 grudnia 2011 r. ukazała się pierwsza część recenzji tego telewizora na stronie greckiej fullhd.gr

K


Pozdrawiam,:)
accu
 

plejak

Banned
Philips - Seria 9000 - Dźwięk i obraz - Telewizory
Jakie dla przeciętnego użytkownika są różnice tego modelu 9706 wersja K czy 9706 wersja H i który lepszy?
Swoja drogą kolejna kpina wszyscy producenci w topowych modelach dokładają 2 pary aktywnych okularów a Philips dostępny w 3 sklepach w Polsce za 8,5 koła przy 46 calach nie daję nawet jednej pary.Ponad 2 stówki za parę.Ładowane przez usb i nadajnik do nich to kolejna stówka.
 
Ostatnia edycja:

jkarwala

New member
Philips - Seria 9000 - Dźwięk i obraz - Telewizory
Jakie dla przeciętnego użytkownika są różnice tego modelu 9706 wersja K czy 9706 wersja H i który lepszy?
Swoja drogą kolejna kpina wszyscy producenci w topowych modelach dokładają 2 pary aktywnych okularów a Philips dostępny w 3 sklepach w Polsce za 8,5 koła przy 46 calach nie daję nawet jednej pary.Ponad 2 stówki za parę.Ładowane przez usb i nadajnik do nich to kolejna stówka.

Może właśnie dlatego tak jest, że póki co mają go tylko w 3 sklepach. Podaż jest niewielka więc specjalnie nie naciskają na sprzedaż tych kilku sztuk. Mam nadzieję na zmiany gdy telewizory będą naprawdę dostępne w wielu sklepach.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Philips - Seria 9000 - Dźwięk i obraz - Telewizory
Jakie dla przeciętnego użytkownika są różnice tego modelu 9706 wersja K czy 9706 wersja H i który lepszy?
Swoja drogą kolejna kpina wszyscy producenci w topowych modelach dokładają 2 pary aktywnych okularów a Philips dostępny w 3 sklepach w Polsce za 8,5 koła przy 46 calach nie daję nawet jednej pary.Ponad 2 stówki za parę.Ładowane przez usb i nadajnik do nich to kolejna stówka.


Witam kpina i to wielka ale nie wierze ze cokolwiek sie zmieni w tym temacie, predzej juz wierze w to ze philips jako marka dla tv upadnie i przestanei robic tv niz to ze ich marketing sie zmieni niestety. A roznica z tego co ja wiem miedzy k a h to ilosc dekoderow z literka K ma wiecej przynajmniej tak na infolinii powiedzili kiedys mi. :) A nadajnika to juz nie potrzeba w tej wersji do 3d chyba ze ty o jakims innym nadajniku mowisz. Pozdrawiam
lolek
 

plejak

Banned
Widocznie założenie producenta (skądinąd słuszne) jest takie, że nie każdy potrzebuje 3D. Są tacy szukający tylko jakości. A z drugiej strony dla klienta wydającego 8.5k za 46" TV wydanie dodatkowych 5 stówek nie powinno stanowić problemu - i prawdę mówiąc tak zwykle jest. Chyba, że klient kupuje sprzęt powyżej swoich możliwości finansowych i te 500 zł jest kwestią "być albo mieć" ale wtedy powinien raczej zwrócić uwagę w stronę bardziej budżetowych produktów niż szukać wysokich modeli.

T nie chodzi o budżet a o przyzwoitość Jak płacę 8500 za 46 cali mam prawo oczekiwać okularów do 3 d w cenie a jeszcze większe prawo by go ujrzec na żywo a nie tylko na stronie producenta.Jak potrzebuję 3 d od producenta potrzebuję też okularów niekoniecznie za nie płacąc dodatkowo.Sony dokłada w tej cenie do Hx 920 2 pary okularów i jest dostępne wszędzie w tej cenie.
 

jkarwala

New member
T nie chodzi o budżet a o przyzwoitość Jak płacę 8500 za 46 cali mam prawo oczekiwać okularów do 3 d w cenie a jeszcze większe prawo by go ujrzec na żywo a nie tylko na stronie producenta.

Ja go widziałem "na żywo" w Saturnie Szczecin (8 499 zł) i Media Markt Schwedt (dobrze ponad 2300 euro). Na żywo jest w cudzysłowie bo widziałem tylko ustawienia fabryczne. W porównaniu z telewizorami stojącymi obok robił wrażenie - czerń, płynność i szczegóły zdecydowanie lepiej niż konkurencja. Niestety jak dla mnie ponadprzeciętny był również efekt teatru.
W Szczecinie poprosiłem pana z obsługi o możliwość lekkiej korekcji ustawień, ale zrobił oczy jak filiżanki i powiedział, że oni prezentują tylko tak jak wyciągną z pudła. Z kolei w Schwedt pan mówił tylko po niemiecku.
Nie miałem niestety możliwości porównać go w tych samych warunkach z Sony HX920, który IMHO jest dla 9706 jedynym konkurentem w tej technologii. Zdecydowanym plusem Philipsa jest powłoka antyrefleksyjna - naprawdę działa. Minusem, jak już wspomniano wcześniej, wyposażenie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
T nie chodzi o budżet a o przyzwoitość Jak płacę 8500 za 46 cali mam prawo oczekiwać okularów do 3 d w cenie a jeszcze większe prawo by go ujrzec na żywo a nie tylko na stronie producenta.Jak potrzebuję 3 d od producenta potrzebuję też okularów niekoniecznie za nie płacąc dodatkowo.Sony dokłada w tej cenie do Hx 920 2 pary okularów i jest dostępne wszędzie w tej cenie.

Zgadzam sie z kolega w 100% do tej ceny powinny byc okulary bez dwoch zdan tak jak daja inne firmy - to raz, dwa ten sam tv na zachodzie ma w wyposazeniu okulary a u nas nie ma czyli wiadomo o co chodzi, trzy kolega IPSz jak masz chec to mozesz nawet dodatkowo doplacic oprocz za okulary rowniez za oprogramowanie do 3d i za podstawke do tv tak jak to czyni nie smowita firma Loewe ktorych tv sie sprzedaje 1 na miesiac. ( i to zadna zlosliwosc z mojej strony ) Kolejna sprawa tak jak kolega napisal czlowiek ma prawo zobaczyc taki tv na oczy i moc go porownac , pobawic sie ustawieniami itp a gdzie tak mozna ogladajac wlasnie philipsa.( znajdzie sie na pewno sklep taki tylko go szukac ze swieczka )Przyklad w saturnie w wawie jest 52 calowy 9606 w takim miejscu go postawili zeby przypadkiem ktos nie natrafil na niego a jak juz natrafi to nie mozna nic obejrzec bo patrzysz na niego z odlglosci 1m na 52 cale i do tego leci jakas reklamowka sklpu saturn czy cos w tym stylu w sd :) nic nie mozna podpiac nic nie mozna zobaczyc - czy cos wiecej nalezy napisac o tej firmie i o podejsciu sprzedawcow do tej firmy ????
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Ukazała druga część recenzji telewizora firmy Philips 46PFL9706 (bardzo szczegółowa) .Jest podany maksymalny pobór mocy=132W , a 86W pobór energii średni,wyprodukowany =Hungary(Węgry). Zapraszam do zapoznania się z tą częścią recenzji na:
Philips 46PFL9706 [Preview]


Pozdrawiam,:)
accu
 

accu

New member
Bez reklam
Ja go widziałem "na żywo" w Saturnie Szczecin (8 499 zł) i Media Markt Schwedt (dobrze ponad 2300 euro). Na żywo jest w cudzysłowie bo widziałem tylko ustawienia fabryczne. W porównaniu z telewizorami stojącymi obok robił wrażenie - czerń, płynność i szczegóły zdecydowanie lepiej niż konkurencja. Niestety jak dla mnie ponadprzeciętny był również efekt teatru.
W Szczecinie poprosiłem pana z obsługi o możliwość lekkiej korekcji ustawień, ale zrobił oczy jak filiżanki i powiedział, że oni prezentują tylko tak jak wyciągną z pudła. Z kolei w Schwedt pan mówił tylko po niemiecku.
Nie miałem niestety możliwości porównać go w tych samych warunkach z Sony HX920, który IMHO jest dla 9706 jedynym konkurentem w tej technologii. Zdecydowanym plusem Philipsa jest powłoka antyrefleksyjna - naprawdę działa. Minusem, jak już wspomniano wcześniej, wyposażenie.

Witam,
Wystarczy w opcjach: Perfect Natural Motion wybrać opcję:wyłącz lub minimalny,
oczywiście w trybie:Dom i efekt tzn. teatru zniwelujemy.

Pozdrawiam,:)
accu
 

ipsz

New member
T nie chodzi o budżet a o przyzwoitość Jak płacę 8500 za 46 cali mam prawo oczekiwać okularów do 3 d w cenie a jeszcze większe prawo by go ujrzec na żywo a nie tylko na stronie producenta.Jak potrzebuję 3 d od producenta potrzebuję też okularów niekoniecznie za nie płacąc dodatkowo.Sony dokłada w tej cenie do Hx 920 2 pary okularów i jest dostępne wszędzie w tej cenie.

To (jak bardzo byś tego nie chciał) nie działa tak jak "masz prawo oczekiwać" tylko tak jak zdecyduje o tym producent. I albo akceptujesz jego decyzje i kupujesz sprzęt albo olewasz i wybierasz inną alternatywę. Nie znam żadnego z tych telewizorów ale jeśli Sony, producent znany z trzymania wysokiej ceny i słono wyceniający swoje topowe produkcje daje coś w prezencie, to znaczy to zwykle inną, ukrytą oszczędność albo tańszą technologię. Trzeba też pamiętać, że cena jest zwykle żadnym doradcą przy zakupie wysokiej klasy sprzętu, zwłaszcza jeśli mówimy o kilkuprocentowej różnicy, którą łatwo zniwelować kupując u innego sprzedawcy. Szczęściem mnie ten problem nie dotyczy ale jeśli nawet to na przekór wszystkiemu pewnie wolałbym Latającego (skośnookiego) Holendra. ;)
 

ipsz

New member
(...) kolega IPSz jak masz chec to mozesz nawet dodatkowo doplacic oprocz za okulary rowniez za oprogramowanie do 3d i za podstawke do tv tak jak to czyni nie smowita firma Loewe ktorych tv sie sprzedaje 1 na miesiac. ( i to zadna zlosliwosc z mojej strony )

Myślę, że to jest tylko kwestia chęci i finansowych możliwości (z naciskiem na to drugie). I jeśli Loewe zachwyciłoby mnie czymś czego nie ma konkurencja to może wstrzymałbym się dłużej z zakupem i dołożył ciesząc potem zmysły tym co lubię a nie tym co wybrał za mnie rynek bo "tak się lepiej opłaca".

Kolejna sprawa tak jak kolega napisal czlowiek ma prawo zobaczyc taki tv na oczy i moc go porownac , pobawic sie ustawieniami itp a gdzie tak mozna ogladajac wlasnie philipsa.

Nie ma prawa nakazującego producentowi obowiązkowe prezentacje dla klientów i pilota do ręki dla każdego. Podobnie jak klient ma zawsze wybór i nie musi niczego kupować. Ale - czytając opinie i ogólne wzburzenie - wydaje się, że Philips zrobił na tyle dobry sprzęt, że jest w potyczce producent/klient górą i popyt przewyższa podaż co wiąże się z niską dostępnością i brakiem potrzeby większych marketingowych ruchów w celu zwiększenia sprzedaży tego modelu. Kiedy rynek EU (gdzie zapewne w związku z nagrodą ten TV pewnie dobrze się sprzedaje) nasyci się na tyle, że pojawią się nadwyżki magazynowe spece od marketingu w PL przygotują się do promocji w naszym kraju. I może nawet będzie taniej. :)
 

dune2

New member
Bez reklam
Zastanawiam sie miedzy wyborem tego Philipsa a Sony hx920.Chodzi mi o 46 cali.Poki co Sony wygrywa bo nie dosc ze daje 2 pary okularow to tablet wartosci ok 1500 zl.Do tego cena Sony jest nizsza.
Czy jest cos co przemawia za Philipsem jesli chodzi o jakosc obrazu ?
Bo jak juz wydam ponad 8 tys chce miec pewnosc ze za najlepszy tv.
 

jkarwala

New member
Philips póki co jest tworem raczej wirtualnym i jego dostępność w sklepach można liczyć na sztuki. Na opinie użytkowników tego Philipsa będziesz musiał więc jeszcze trochę poczekać. Tym bardziej że, jak sam zauważyłeś, jego cena względem oferty Sony nie jest konkurencyjna. Bezkonkurencyjna jest powłoka ekranu Philipsa, ale czy warta tej różnicy w cenie? To zależy od warunków w jakich będziesz oglądał telewizję.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sony daje jeszcze 5 lat gwarancji i wiecej serwisow , bo w wypadku Philipsa to tylko Radom :) Generalnie jak dla mnie oczywiscie jedna rzecz co jest fajniejsza to ambilight i matryca sie nie odbija ale kupic tylko z takiego powodu nie wiem..... Obraz mzoe tez deliktanie bedzie lepszy pewnie w philipsie ale bezpieczniej napewno kupic jest soniaka na chwile obecna.
Lolek
 

dune2

New member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedzi.Jednak gwarancja 5 lat Sony jest tylko jesli kupi sie w ich centrum a to oznacza ze trzeba sporo przeplacic.Chca za 46 cali 9000 a w pewym markecie i to na raty zero jest po 8190.
Jakbym mial pewnosc ze ktoss kupi ode mnie tablet za 1500 to bym go wzial ale pewnosci nigdy nie ma.

A w sklepie dla idiotow w gdansku za 46 cali hx920 chca 11 tys to juz paranoja a o philipsie 9706 nawet nie slyszeli....;)
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedzi.Jednak gwarancja 5 lat Sony jest tylko jesli kupi sie w ich centrum a to oznacza ze trzeba sporo przeplacic.Chca za 46 cali 9000 a w pewym markecie i to na raty zero jest po 8190.
Jakbym mial pewnosc ze ktoss kupi ode mnie tablet za 1500 to bym go wzial ale pewnosci nigdy nie ma.

A w sklepie dla idiotow w gdansku za 46 cali hx920 chca 11 tys to juz paranoja a o philipsie 9706 nawet nie slyszeli....;)

Poczytaj sobie wątek o Philipsie 9704! Dwa lata temu miałem ten sam dylemat i jak tylko pojawił się właśnie ten model 9704, kupiłem go. Powiem krótko, nie żałuje ani jednej złotówki wydanej, a trochę ich było, niestety. Następnym modelem, o ile tylko spełnią się zapowiedzi TUTAJ i nie będę uczulony na 3D jak przy obecnej technologii, też będzie Philips :smile:. A Tobie radzę uzbroić się w cierpliwość i szukać gdzieś tego Philipsa 9706. Takie jest moje zdanie, ale Ty wcale nie musisz brać tego pod uwagę, przecież każdy ma wolny wybór.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Właśnie ukazała się trzecia część recenzji modelu telewizora firmy Philips 46PFL9706(bardzo bogato ilustrowana). Zapraszam do zapoznania się z tą ciekawą recenzją na stronie fullhd.gr.Patrz>
Philips 46PFL9706 [Review]

Potwierdza ona najwyższą jakość obrazu tego modelu telewizora firmy Philips.:smile:

Pozdrawiam,:)
accu
 
Do góry