Philips 46PFL9706 -Europejski telewizor LCD w roku 2011/2012.

grzesb74

New member
Witam,
od kilku dni śledzę różne wątki na hdtv - oczywiście w związku z koniecznością zakupu nowego TV.
Postanowiłem (co widać) zarejstrować się i również zabrać głos a raczej zadać pytanie.
10 lat temu kupiłem w ciemno Philipsa 32PW9528/12. Dostał wtedy nagrodę EISA. Miesiąc temu obraz zzieleniał - byc może naprawa to błahostka ale chcę zacząć korzystać z dobrodziejstw HD (jestem użytkownikiem C+). Dlatego b. mocno zainteresowałem się omawianym Philipsem 9706 jak i Soniakami serii HX 820 i 920 oraz Toshibą 46 YL 863.
Moja jedyna wątpliwość lub obawa to szklane ekrany. W części salonu w której stoi TV mam wyjście balkonowe na taras i 2 okien wielkości drzwi balkonowych. A obawa oczywiście dotyczy refleksów świetlnych. Proszę o poradę - olać i iść na jakośc obrazu czy zejść półkę niżej w kierunku TV z matową matrycą?
Grzesiek
 

grzesb74

New member
Co do wymagań - obraz. Jestem głównie weekendowym oglądaczem (cały tydzień ostra walka z rzeczywistością). Nie jestem specem od kompów, nie oglądam filmów z internetu. Głównie to co niesie C+, jakieś DVD no i sport - liga angielska. Ale jak już oglądać to oglądać. Tv oglądam z odległości od 2,5 do 4m - zależy kto zajmie jakie siedzisko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że nie o to. I nie oto pytałem.
Możesz wkleić zdjęcie lub szkic i narysować kierunek słońca.
 

grzesb74

New member
Oczywiście że nie o to. I nie oto pytałem.
Możesz wkleić zdjęcie lub szkic i narysować kierunek słońca.

Patrząc na TV jedno okno z lewej, drugie lewo-tylne, trzecie za plecami vis-a-vis telewizora.
Generalnie mam wątpliwość co do odblasków szklanego ekranu. Ew wchodzi w grę 46 HX 720.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Mam Philipsa 9704, matryca półmat i "0" /słownie: zero/ problemów ze słoneczkiem na ekranie, ale oczywiście to jest tylko moja subiektywna ocena, którą nie musisz się sugerować. Pozdrawiam.
PS. Okno, cała ściana od południa.
 

grzesb74

New member
Ok. dzięki. Ale jednak masz półmat. Stałem wczoraj przed takim typowymi "szklankami" i jednak odbicia były wyraźne. I niestety mogą zniwelować efekt lepszych parametrów drogich modeli. Coś tak mnie wewn. kieruje na SonyHX720.
Pozdr
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam na tyle co Ty kolego pisales ile to ty ogldasz tv to ja mysle ze ilosc tych odbic nie bedzie tomialo wiekszego wplywu, tym bardziej ze najgorzej jest wtedy kiedy slonce pada na ekran a tego caly czas nie ma ..... A 720 wg panow z centrum sony jest slabszym tv od 820 z szyba ( a akurat ten punkt to goscie sa rozsadni bo czasem proponuja cos co jest tansze mowiac ze nie ma sensu doplacac do drozszego ) Wybierajc mat nad jakoscia no nie wiem twoj wybor.... A w tej klasie rowniez jest philips 8606 z szyba ....
Lolek
 

grzesb74

New member
Koledzy, czym różni się Philips 46PFL9706 z końcówką K/02 od H/12?
Na stronie Phila zauważyłem brak (w serii H ) tunera DVB-S i DVB-S2. Czy to tylko to czy coś jeszcze?
 

accu

New member
Bez reklam
Koledzy, czym różni się Philips 46PFL9706 z końcówką K/02 od H/12?
Na stronie Phila zauważyłem brak (w serii H ) tunera DVB-S i DVB-S2. Czy to tylko to czy coś jeszcze?

Witam,

Bardzo dobrze zauważyłeś.

Dołączam Wszystkim Użytkownikom Forum
Życzenia Pogodnych , Miłych , Spokojnych , Ciepłych Świąt Bożego Narodzenia.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kriswas

Member
Bez reklam
Różnica polega na tym, że w modelu z tunerem masz możliwość wykorzystania modułu CI + karta operatora i oczywiście podłączasz pod gniazdo w TV antenę satelitarną. Nie musisz wykorzystywać dekodera od nadawcy :cool: , a to już jedna skrzynka pod telewizorem mniej.
 

szokamok

New member
Witam was forumowiczów, jestem tutaj nowy i proszę o wyrozumiałość ;) Kupiłem 10 dni temu Philips pfl9706/k i mam problem dotyczący tylko gier na ps3, mianowicie problem jest tego typu-w trakcie gry pojawiają się poziome przenikające pasy z lekkimi zacięciami obrazu , przykładowo wygląda to tak jak by nie wyrabiała grafika na komputerze co najlepsze dzieje się tak ale nie ze wszystkimi grami najbardziej jest to widoczne na Assassin n creed każda część, Battlefield 3,nail"d, dirt2, przy fight night champion zacina obraz, posiadam jeszcze inne gry ale tam tego niechcianego efektu nie ma, próbowałem wszystkiego regulacje parametrów konsoli, tv, zmiana gniazd hdmi, zmiana okablowania choć posiadam wysokiej jakości kable, nawet sprawdzałem inną konsole ps3 znajomego to samo, co najciekawsze wcześniej byłem posiadaczem philips pfl8404/h i było to samo z tymi samymi grami, a teraz pytanie czy ktoś z forum posiada tv philips i ma też ps3 i zauważył że dzieje się tak samo z obrazem jak u mnie, czy ktoś potrafił by mi pomóc z tym problemem.Pozdrawiam
 

k&a

New member
Czy jest jakaś ogromna różnica w jakości obrazu między serią 9, a 7 i przydatnymi funkcjami.
Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem dość negatywne opinie na temat tej właśnie serii 9
Różnica w cenie między 55pfl7606, 52pfl9606 jest 2tys i nie bardzo wiem czy jest sens dokładać.
 
Do góry