Philips 46PFL9706 -Europejski telewizor LCD w roku 2011/2012.

don111

Banned
dlaczego Philips lepszy od LG, Sony ? bo jest najdroższy albo że sprzedawcy tak powiedzieli ? ;)
F. Kulpa z magazynu AV, napisał po teście LX9500 że przewyższa 9705 którego ma w domu... więc czemu tym razem miało by być inaczej ? jedyne co się zmieniło na gorsze w LG to liczba stref, która wpływa jedynie na rzadko widoczny efekt halo...
najważniejsze - jak to wygaszanie działa, radziłbym sprawdzić jak ten Philips radzi sobie w tym elemencie, bo tu może być pies pogrzebany właśnie w przypadku Philipsa... otóż model 9704 był skopany totalnie pod tym względem a 9705 daleki od ideału, nie da się go skalibrować tak, aby nie gubił odcieni szarości w ciemnych scenach zachowując idealną czerń, LG radził sobie o niebo lepiej w tym elemencie (niemal doskonale), potrafi wyświetlić detale o parę odcieni w dół w stosunku do tego co całkowicie już wygaszał Philips
nie wiem jak wypada ten 9706 ani LW980, piszę na podstawie poprzednich ubiegłorocznych modeli, ale radziłbym właśnie sprawdzić te tv pod tym kątem, bo to jest kluczowa sprawa a nie liczba stref :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W salonie w którym porównywałem swego czasu jakość tv stwierdzono że lg 980 s jest bardzo słabym tv i nierówno podświetla matrycę - okrojono strefy w wersji europejskiej o 66 % z 288 na 96
natomiast sprzedawca twierdził ze w parze Lg 980 s kontra Sony Hx 920 nie ma wogóle żadnego porównania bo sony zjada go na śniadanie.A Twoim zdaniem Sony to śmieć.Ilu ludzi tyle opinii.Aby stwierdzić co lepsze plazma czy led trzeba by zrobić na swoim sygnale porównanie w prezentacji.
Natomiast jest bardzo nieuprawnione porównanie Philipsa 9606 z 9706 skoro sam producent plasuje te 52 cale półkę niżej.Jedynie to czy wolisz gorszy większy niż mniejszy lepszy.Oczywiście że 52 cale to sporo ale lepiej już kupić 55 cali wtedy róznica jest znaczna.O kasie lepiej nie pisać bo obydwa kosztują podobnie 500 zł różnicy na korzyśc małego - i tak okulary musisz dokupić.
Cena lg notuje szybko nowe dołki aktualnie w saturnie już tylko 9 tys za 55 cali a to dopiero początek zmian.Co do wyboru trybu 3d czy aktywne jak philips czy pasywne jak lg sie nie wypowiadam bo tu też ilu ludzi tyle opinii.A to tylko gadżet.
Wynika jednoznacznie iż forum nie pomaga tylko znacznie przeszkadza w wyborze bo ludzie wychwalają pod niebiosa wadliwe edge led a ganią najlepsze topowe full ledy czy plazmy.
Philipsów jest mało w sklepach - lg też ma marketing straszny bo nie mozna prawie spotkać 980 s w normalnym sklepie - nawet często internetowym.Radzę jednak iśc do MM i zobaczyć na żywo Philipsa9706 i porównać nawet obraz z jego większym bratem.


Witam o ile kolega bedzie mial taka mozliwosc bo np w salonie w saturnie gdzie stoja obydwa te tv mozna tylko ogladac pod jakims dziadowskim sygnale i nic nie mozna podpiac do tego i pracownicy tylko wzruszaja ramionami ze tak jest i tyle...... i jak ktos chce to prosze bardzo 9706 za 8400 a jak ktos chce 9606 za 9000 tys i obydwa z poleczki i do tego jeszcze 9606 zachlapany nie wiem czyto keczup czy cos w tym stulu - to jest wlasnie marketing philipsa w Polsce :) a propo lg 980 to nie bedzie tych tv w Polsce wiecej bo oni wiedza ze po tej calej aferze to za duzo klientow nie bedzie chyba ze cena by znacznie spadla w stosunku np do samsunga D 8000 czy soniaka 920.
Lolek
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego lolek126 , wolałbym aby się ktoś tutaj w temacie Philipsa wreszcie wypowiedział jak się ma obraz z tego Philipsa 52PFL9606/02 do 9706/02 . I nie sugerując się opisem ani na stronie Philipsa ani bełkotem marketingowym w stylu że mniej stref itd . Ty widze oceniasz ten telewizor tylko ze świadomością że jak 9706 jest najwyzszym modelem to gra lepiej . A sam wiesz że nawet pewno nie miałeś szansy gdziekolwiek porównać te modele bo ich poprostu nie ma na tyle żeby stały obok siebie i do tego aby móc sobie odpalać co sie chce i na swoim materiale porónywać. Czekam na rzeczowe opinie kogoś co testował te telewizory stojące obok siebie i skalibrowane. Jak będe chciał to Ci udowodnie na własne oczy że można tak manipulować obrazem nawet z tego samego źródła że wyjdzie na to że najtańszy tv gra lepiej od najdroższego . Ja należe z tego co widze do nielicznej grupy ludzi co swoje opinie wyrażam na podstawie tego że kupiłem , mam lub miałem dany telewizor , a taka recenzja jest obiektywna , a nie sponsorowane oceny przez Sony czy inne firmy . Kolega Accu ma jakąś pchłe 32 calową i już jest znawca tematu . Śmiać mi sie z tego chce . Ja jeżeli pisze że dany tv jest cieńki to nie dlatego że tak czytałem tylko dlatego że widziałem i sam testowałem , nie obchodzi mnie ani jakić Razmusen z flatpanelu czy jacyś Greccy specjaliści co dostali w łape i udowodnią że czarne jest białe . Sony tak spadło z jakością telewizorów że szkoda gadać . To że Philips nie sprzedaje sie , może wcale nie znaczyć że jest zły , tylko to że poprostu dobry telewizor sie ma obronić sam jakością obrazu . A że ludzie kupują papke którą im wciskają takie firmy jak minn SONY czy inne to tylko świadczy o zdebileniu społeczeństwa . 95 osób na 100 ma takie pojęcie o jakości telewizora jak ja o fizyce kwantowej . Włażą do sklepów sieciowych i wychodzą uśmiechnięci że kupili najlepsze co mogli , a sprzedawca zaciera ręce że znowu sprzedał gówno na którym sklep zarobił . Więc nikogo nie obrażając to czekam wreszcie na kogoś co opisze jak te dwa telewizory chodzą . Jak bym miał gdzie to bym zamówił prezentacje w swoim domu i po sprawie . Bo tak własnIE wyeliminowałem zakup Samsunga 55D8000 czy Toshiby 55WL768 . Zamówiłem prezentacje i podziękowałem płacac coś 400 zł. Bo wolałem wywalić 400 zł anizeli patrzeć na gówno przez kilka lat . Zresztą idać dalej to forum nie powinno już w nazwie mieć HD MANIAK . Bo HD maniak to ja i paru tutaj . Reszta to gówniarze co biorą pod uwage w telewizorze internet , świecidełka , cienkość ramki itd . To nie są żadni HD MANIACY tylko tani odpustowi pseudomaniacy , którym tatuś dał kase na tv , sam nawet nie wie jak sie tv załacza , a synek kupił telewizor tylko po to zeby sie chwalić przed kolegami . Przepraszam za bardzo radykalną opinie ale tak właśnie mi sie wydaje i chyba tak jest . To przez włąsnie takich pseudo HD maniaków mamy co mamy w sklepach . Firmy zacierają ręce że pospólstwo kupi każde gówno byle było cienkie i obsługiwało Facebook . Kpina . Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Kolego lolek126 , wolałbym aby się ktoś tutaj w temacie Philipsa wreszcie wypowiedział jak się ma obraz z tego Philipsa 52PFL9606/02 do 9706/02 . I nie sugerując się opisem ani na stronie Philipsa ani bełkotem marketingowym w stylu że mniej stref itd . Ty widze oceniasz ten telewizor tylko ze świadomością że jak 9706 jest najwyzszym modelem to gra lepiej . A sam wiesz że nawet pewno nie miałeś szansy gdziekolwiek porównać te modele bo ich poprostu nie ma na tyle żeby stały obok siebie i do tego aby móc sobie odpalać co sie chce i na swoim materiale porónywać. Czekam na rzeczowe opinie kogoś co testował te telewizory stojące obok siebie i skalibrowane. Jak będe chciał to Ci udowodnie na własne oczy że można tak manipulować obrazem nawet z tego samego źródła że wyjdzie na to że najtańszy tv gra lepiej od najdroższego . Ja należe z tego co widze do nielicznej grupy ludzi co swoje opinie wyrażam na podstawie tego że kupiłem , mam lub miałem dany telewizor , a taka recenzja jest obiektywna , a nie sponsorowane oceny przez Sony czy inne firmy . Kolega Accu ma jakąś pchłe 32 calową i już jest znawca tematu . Śmiać mi sie z tego chce . Ja jeżeli pisze że dany tv jest cieńki to nie dlatego że tak czytałem tylko dlatego że widziałem i sam testowałem , nie obchodzi mnie ani jakić Razmusen z flatpanelu czy jacyś Greccy specjaliści co dostali w łape i udowodnią że czarne jest białe . Sony tak spadło z jakością telewizorów że szkoda gadać . To że Philips nie sprzedaje sie , może wcale nie znaczyć że jest zły , tylko to że poprostu dobry telewizor sie ma obronić sam jakością obrazu . A że ludzie kupują papke którą im wciskają takie firmy jak minn SONY czy inne to tylko świadczy o zdebileniu społeczeństwa . 95 osób na 100 ma takie pojęcie o jakości telewizora jak ja o fizyce kwantowej . Włażą do sklepów sieciowych i wychodzą uśmiechnięci że kupili najlepsze co mogli , a sprzedawca zaciera ręce że znowu sprzedał gówno na którym sklep zarobił . Więc nikogo nie obrażając to czekam wreszcie na kogoś co opisze jak te dwa telewizory chodzą . Jak bym miał gdzie to bym zamówił prezentacje w swoim domu i po sprawie . Bo tak własnIE wyeliminowałem zakup Samsunga 55D8000 czy Toshiby 55WL768 . Zamówiłem prezentacje i podziękowałem płacac coś 400 zł. Bo wolałem wywalić 400 zł anizeli patrzeć na gówno przez kilka lat . Zresztą idać dalej to forum nie powinno już w nazwie mieć HD MANIAK . Bo HD maniak to ja i paru tutaj . Reszta to gówniarze co biorą pod uwage w telewizorze internet , świecidełka , cienkość ramki itd . To nie są żadni HD MANIACY tylko tani odpustowi pseudomaniacy , którym tatuś dał kase na tv , sam nawet nie wie jak sie tv załacza , a synek kupił telewizor tylko po to zeby sie chwalić przed kolegami . Przepraszam za bardzo radykalną opinie ale tak właśnie mi sie wydaje i chyba tak jest . To przez włąsnie takich pseudo HD maniaków mamy co mamy w sklepach . Firmy zacierają ręce że pospólstwo kupi każde gówno byle było cienkie i obsługiwało Facebook . Kpina . Pozdrawiam
Witam,
Każdy ma niezbywalne prawo do prezentowania swojej opinii na temat danego modelu telewizora , lecz
powinien to robić w sposób kulturalny.:roll:
Może i mam tylko "małego" 32"Philipsa 9705H, lecz użytkowanie go przez około 19-mcy dało mnie wiele
przyjemności , gdyż ta "pchła jak piszesz" generuje bardzo dobry obraz oraz dobry dźwięk.Ponieważ również mam dostęp do "poczciwego" telewizora CRT firmy Philips 28" PW 9617/58 ,który charakteryzuje się niekwestionowaną przez nikogo płynnością obrazu , odwzorowaniem kolorów i dźwiękiem 5.1 Dolby Digital , mam swoje oczywiście subiektywne zdanie na temat obrazu i dźwięku
jakim powinien charakteryzować się dobry telewizor.
Życzę , abyś znalazł telewizor, który spełni wszystkie wymagania,jakie przed nim stawiasz.

Pozdrawiam, :)
accu
:kom:
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego ACCU , nie miałem na celu obrażanie Ciebie , czy jakieś dyskryminowanie , masz mały tv i ok . Ale niestety prawda jest taka i chyba większość ludzi tutaj zwłaszcza na forum pewnie wie albo powinna wiedzieć , że : jeśli chodzi o technologie LCD czy to LED czy nie led w takich małych telewizorkach jak 32 calowe , ta technologia się sprawdza bardzo dobrze . W 32 calach obraz praktycznie na każdym telewizorku jest bardzo ładny , bo nie występują podstawowe problemy tej włąśnie technologii . Żeby było weselej , to takie małe pchełki są traktowane z lekka po macoszemu i dochodzi do tego że wiele telewizorów w tym rozmiarze się różni prawie tylko logiem , bo w środku siedzi dosłownie to samo . Nie mówę że tak jest akurat w Twoim modelu Phila . Tyle o takich pchełkach . Natomiast schody się zaczynają w modelach LCD od wielkości około 46 cali , a są bardzo dotkliwe w wielkości 52,czy 55 o 70 nie wspomne . Stąd takie wielkie ceny tych dużych , bo poprostu o ile w tych malutkich nie trzeba się wysilać za bardzo to niestety w tych dużych już tak . I dlatego wogóle nie biorę pod uwagę opini ludzi co mają takie pchełki bo zazwyczaj one odbierają cudownie . I czy SONY czy Philips czy inna duża czy nie duża firma , w technologii zwłaszcza LCD LED będzie się dwoiła i troiła aby dorównać jakością obrazu na tych pchełkach w tych dużych modelach . Na takim maluszku to nawet krawędziowe podświetlanie dobrze wygląda . I dlatego nawet to że Twój tv ma w swojej nazwie 9705 nic mi nie mówi co do jakości i porównania z bratem który przy nim wygląda jak wielki potwór . :) Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Oled1969

New member
A co powiecie na to : czy to jakaś fatamorgana czy jednak Philips robi ten model tylko nie na nasz rynek ? Philips 52PFL9706, Albo tutaj , model się nazywa niby 9606 ale parametry ma identyczne jak 9706 . 52PFL9706|Philips 52PFL9706 Smart LED Full HD 3D TV - Robert Whyte Ltd

Nagrody EISA 2011-2012 rozdane - Sony i Philips triumfatorami - Kino Full HD
PHILIPS 9706 TO NAJLEPSZY TV 3D W EUROPIE W/G EISA.
Co jest dziwnego w twoich linkach?.Philips nie robi modelu 9706 na rynek Polski tylko na całą Europę.
Tylko lg robi tandetę dla Polaków bo w Korei 980 s ma 288 stref.
Gwarancja na zachodzie ma 5 lat a Polacy są bogaci to zasłużyli na 2 lata, bo szybko zmieniają tv

To są dwa rózne tv liczba stref w 9606 2 razy mniejsza filtr moth eye oraz kontrast bardzo wysoki w 9706 - od 3 lat topowe modele Philipsa mają tylko 46 cali
http://www.philips.pl/c/telewizory-...=true,id0=46PFL9706K%2F02,id1=52PFL9606K%2F02

Jak chcesz tv do sygnału sd to im większy tym niedoskonałości ekranu będą bardziej widoczne.
 
Ostatnia edycja:

Oled1969

New member
dlaczego Philips lepszy od LG, Sony ? bo jest najdroższy albo że sprzedawcy tak powiedzieli ? ;)
F. Kulpa z magazynu AV, napisał po teście LX9500 że przewyższa 9705 którego ma w domu... więc czemu tym razem miało by być inaczej ? jedyne co się zmieniło na gorsze w LG to liczba stref, która wpływa jedynie na rzadko widoczny efekt h705alo...
najważniejsze - jak to wygaszanie działa, radziłbym sprawdzić jak ten Philips radzi sobie w tym elemencie, bo tu może być pies pogrzebany właśnie w przypadku Philipsa... otóż model 9704 był skopany totalnie pod tym względem a 9705 daleki od ideału, nie da się go skalibrować tak, aby nie gubił odcieni szarości w ciemnych scenach zachowując idealną czerń, LG radził sobie o niebo lepiej w tym elemencie (niemal doskonale), potrafi wyświetlić detale o parę odcieni w dół w stosunku do tego co całkowicie już wygaszał Philips
nie wiem jak wypada ten 9706 ani LW980, piszę na podstawie poprzednich ubiegłorocznych modeli, ale radziłbym właśnie sprawdzić te tv pod tym kątem, bo to jest kluczowa sprawa a nie liczba stref :)

Swego czasu to Lg lx9500 był bardzo drogi.Test 9705 w hdtv centrum.Są tam też wady jak we wszystkim.Każdy testujący ma swoją opinię,Jeśli liczba stref nieistotna to po co kupować leda full nie lepiej edge z 16 strefami jak lg? Lg to chyba lusterko a my szukamy tv bez odbić raczej z matrycą matową.A filtr moth eye jest super w 9706.Phil 9705 czy Lg lx 9500 to chyba historia?
Na lg 980s jest test wątku o nim o bardzo nierównomiernym podświetleniu i plamach na czarnym tle.Eisa jednak nie docenia produktu lg 980 .Może się myli?A peterka twierdzi wbrew logice że sony hx920 i Panasonic Vt30 to śmieci? Kto ma rację?
Ani sprzedawaca ze sklepu niewarygodny ani kolega z forum ani tester.Czyli nikt.
Wychodzi na to że od czasu 100hz crt producenci daja nam nic nie warte wadliwe tv.
A te full ledy to kpina - kosztują 100% więcej niż plazmy i edge ledy.
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Nagrody EISA 2011-2012 rozdane - Sony i Philips triumfatorami - Kino Full HD
PHILIPS 9706 TO NAJLEPSZY TV 3D W EUROPIE W/G EISA.
Co jest dziwnego w twoich linkach?.Philips nie robi modelu 9706 na rynek Polski tylko na całą Europę.
Tylko lg robi tandetę dla Polaków bo w Korei 980 s ma 288 stref.
Gwarancja na zachodzie ma 5 lat a Polacy są bogaci to zasłużyli na 2 lata, bo szybko zmieniają tv

To są dwa rózne tv liczba stref w 9606 2 razy mniejsza filtr moth eye oraz kontrast bardzo wysoki w 9706 - od 3 lat topowe modele Philipsa mają tylko 46 cali
Philips - Seria 9000 - Dźwięk i obraz - Telewizory

Jak chcesz tv do sygnału sd to im większy tym niedoskonałości ekranu będą bardziej widoczne.
Kolego nie wałkuj w koło tego co już jest napisane . Co dziwnego w moich linkach ?? A no to że z nich wynika że włąśnie jest model 52 caslowy 9706 . W jednym jest dokładnie taka nazwa , a w drugim linku jest co prawda 9606 ale w opisach sa identyczne parametry jak właśnei w 9706 . Więc może jednak model 52 calowy w modelu 9706 się pojawi ??
 

Oled1969

New member
Kolego nie wałkuj w koło tego co już jest napisane . Co dziwnego w moich linkach ?? A no to że z nich wynika że włąśnie jest model 52 caslowy 9706 . W jednym jest dokładnie taka nazwa , a w drugim linku jest co prawda 9606 ale w opisach sa identyczne parametry jak właśnei w 9706 . Więc może jednak model 52 calowy w modelu 9706 się pojawi ??

Rosjanie są tak samo wiarygodni w linkach jak w raporcie maku.Nie ma tv 9706 w 52 calach.I nie będzie.
Możesz sobie kupić pod Br i kino domowe 9956 Cinema 21-9 w 58 calach.Ale do tv zwykłej sie on nie nadaje.Lub edge leda 50 cali cinema 7956.
Philips - Cinema 21:9 - Dźwięk i obraz - Telewizory
Ambiligt to bardzo przydatna rzecz- lg i sony tego nie da.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego mnie na Ambiligcie tak zależy jak na cienkości ramki . Dla mnie się liczy wilekość matrycy ( przynajmniej by pasowało 52 do 5 cali ) i jakość skalowania SD . Plazma jaką mam 55VT30E mi ogólnie by pasowała jak by nie powidoki , brzęczenie i huczenie wiatraków . Jednym słowem mam zgryza . Żeby ten Philips 9706/02 nawet w tych marnych 46 calach był doskonały w materii obrazu bym pewno go zakupił ale czytałem przed chwilką na jakimś forum jak goście ganią tego właśnie Phila za odwzorowanie kolorów , że odkąd stosują szajsowate matryce Sharpa to jest już kaszana . Jak do tego dołożyć fakt że nie wiadomo co będzie z serwisem dalej , a awaryjność jest dość duża , to już sam nie wiem czy nie przeczekać na tym VT30 z jego wadami i zaletami do porządnego Oleda .
 

luc77

New member
Żeby ten Philips 9706/02 nawet w tych marnych 46 calach był doskonały w materii obrazu bym pewno go zakupił ale czytałem przed chwilką na jakimś forum jak goście ganią tego właśnie Phila za odwzorowanie kolorów , że odkąd stosują szajsowate matryce Sharpa to jest już kaszana . Jak do tego dołożyć fakt że nie wiadomo co będzie z serwisem dalej , a awaryjność jest dość duża , to już sam nie wiem czy nie przeczekać na tym VT30 z jego wadami i zaletami do porządnego Oleda .

Nie sugeruj się "jakimś forum " bo zgłupiejesz i w ogóle nie kupisz TV ;)
Z tego co wiem Philips stosuje matryce LG ale może nie do wszystkich modeli. Matryce Sharpa są akurat jedne z lepszych jak nie najlepszych ...Loewe stosuje je do swoich TV a to o czymś świadczy :idea:
Awaryjność jest akurat największa w sprzęcie Samsunga i Sony.
 

accu

New member
Bez reklam
Kolego mnie na Ambiligcie tak zależy jak na cienkości ramki . Dla mnie się liczy wilekość matrycy ( przynajmniej by pasowało 52 do 5 cali ) i jakość skalowania SD . Plazma jaką mam 55VT30E mi ogólnie by pasowała jak by nie powidoki , brzęczenie i huczenie wiatraków . Jednym słowem mam zgryza . Żeby ten Philips 9706/02 nawet w tych marnych 46 calach był doskonały w materii obrazu bym pewno go zakupił ale czytałem przed chwilką na jakimś forum jak goście ganią tego właśnie Phila za odwzorowanie kolorów , że odkąd stosują szajsowate matryce Sharpa to jest już kaszana . Jak do tego dołożyć fakt że nie wiadomo co będzie z serwisem dalej , a awaryjność jest dość duża , to już sam nie wiem czy nie przeczekać na tym VT30 z jego wadami i zaletami do porządnego Oleda .

Witam,
A na jakim forum takie wiadomości wyczytałeś?
Czy nie lepiej jak jesteś takim koneserem, samemu udać się do MM i zapoznać się z walorami i wadami
tego modelu.Dogadać się grzecznie ze sprzedawcą , aby sprawdzić spokojnie interesujące parametry
obrazu.Po dogadaniu się ze sprzedawcą,skorzystać z własnych nośników zawierających filmy czy nagranych testów.Co masz do matryc firmy Sharp?
Miałem osobiście możność oglądać programy SD na tym modelu i nie odniosłem wrażenia ,aby kolory były źle odwzorowane, wręcz przeciwnie.Być może ,gdy akcja filmu toczy się w nocy ,skala rozpiętości
szarości mogłaby być lepsza.(nie mylić z czernią) Skalowanie w SD jest bardzo dobre.

Zobacz dużego Sharpa 70"LE835E. Widziałem w markecie i to on zrobił na mnie duże wrażenie,obrazem,jaki wyświetlał.Tylko ta cena.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

don111

Banned
Swego czasu to Lg lx9500 był bardzo drogi.Test 9705 w hdtv centrum.Są tam też wady jak we wszystkim.Każdy testujący ma swoją opinię,Jeśli liczba stref nieistotna to po co kupować leda full nie lepiej edge z 16 strefami jak lg? Lg to chyba lusterko a my szukamy tv bez odbić raczej z matrycą matową.A filtr moth eye jest super w 9706.Phil 9705 czy Lg lx 9500 to chyba historia?
Na lg 980s jest test wątku o nim o bardzo nierównomiernym podświetleniu i plamach na czarnym tle.Eisa jednak nie docenia produktu lg 980 .Może się myli?A peterka twierdzi wbrew logice że sony hx920 i Panasonic Vt30 to śmieci? Kto ma rację?
Ani sprzedawaca ze sklepu niewarygodny ani kolega z forum ani tester.Czyli nikt.
Wychodzi na to że od czasu 100hz crt producenci daja nam nic nie warte wadliwe tv.
A te full ledy to kpina - kosztują 100% więcej niż plazmy i edge ledy.
po kolei...
co do ceny to masz rację, ja sam się skusiłem na full leda tylko z uwagi na okazyjną cenę
normalnie byłem zdecydowany na plazmę 50', nie żałuję, może odrobinę wielkości ale i tak 1 cal do przodu (przechodziłem z 46 na 47' :D)
z tą Eisa to wiesz, w tym roku znowu kolumny JBL ją dostały, więc ta nagroda jest nic nie warta bo nie świadczy o jakości już od lat... no ale wiadomo, czasem się trafi przy okazji, że i uczciwie jakiś produkt wygra u nich :)
wracając do tematu, liczba stref ma znaczenie ale bez przesady z tymi 16 strefami, choć gdyby nawet dali ledwie 50 stref to też wielkiej tragedii by nie było, pod warunkiem że to byłyby strefy w technice full led a nie w krawędziowej, w tej jest mniej precyzyjnie, diody nie są za panelem tylko przy krawędziach... nierówne podświetlenie w LG - dziwny problem jak na full led, może to wina egzemplarza ?
peterka1000 nic nie pisał mat czy szyba, ma dobre warunki więc nie musi się ograniczać w wyborze...
Panasonic to nie śmieć jeśli chodzi o obraz, a to że jest problem z hałasem, to się zdarza w plazmach i trzeba przyznać że w tym roku jest to wyjątkowo częste, z drugiej strony jednak nie można generalizować, moja stara plazma z 3 wentylatorami gra już 4 rok u rodziców, nie jest bezgłośna całkowicie ale jest cicha i tu się nic nie zmieniło od nowości, takie rzeczy jak hałas można a nawet trzeba reklamować
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego mnie na Ambiligcie tak zależy jak na cienkości ramki . Dla mnie się liczy wilekość matrycy ( przynajmniej by pasowało 52 do 5 cali ) i jakość skalowania SD . Plazma jaką mam 55VT30E mi ogólnie by pasowała jak by nie powidoki , brzęczenie i huczenie wiatraków . Jednym słowem mam zgryza . Żeby ten Philips 9706/02 nawet w tych marnych 46 calach był doskonały w materii obrazu bym pewno go zakupił ale czytałem przed chwilką na jakimś forum jak goście ganią tego właśnie Phila za odwzorowanie kolorów , że odkąd stosują szajsowate matryce Sharpa to jest już kaszana . Jak do tego dołożyć fakt że nie wiadomo co będzie z serwisem dalej , a awaryjność jest dość duża , to już sam nie wiem czy nie przeczekać na tym VT30 z jego wadami i zaletami do porządnego Oleda .


Witam ja na twoim miejscu wlasnie tak bym zrobil bo patrzac co oczekujesz to nie ma dla ciebie tv na chwile obecna... a twoja plazma jest ok tylko te halasy i wypalanie ale rok gora dwa mozna sie przemeczyc a pozniej juz spokojnie oleda kupisz dokladajac to co teraz bys wydal na nowego leda. Bo tak jak pisalem to nie jest proste zeby te dwa tv mozna bylo jednoczesnie moc obejrzec na tym co sie chce. W warszawie nie ma takiej mozliwosci przynajmniej tam gdzie ja sie pytalem i malo tego trzeba by bylo kupic juz uzywany tv z wystawy. A przechadzac z 55 cali na 46 to mozesz dostac zawalu :) a 9606 mysle ze pod wzgledem obrazu nie bedzi eto znaczaco lepszy niz ten ktory masz obecnie,wiec chyba lepiej zostac przy tym co masz.....

A do kolegi co uwaza ze jak Loewe uzywa matrycy szarpa to cos oznacza.... otoz wg mnie nic to nie oznacza poza tym ze loewe na pewno jest wyznacznikiem drozyzny bezsensownej gdzie ludzie majacy kase poprostu kupuja dla prestizu i pochwalenia sie wsrod sasiadow jaki to on niby ma tv... tak sie skalda ze ja tez mam kolege w jednym z dobrych sklepow gdzie sprzedaja Loewe i on otwarcie mowi ze jest pelen podziwu dla tych ludzi co kupuja te tv bo za polowe mozna kupic porownywalny jakosciowo tv ( nie wliczajac designu ) bo ten jest fajny ale czy warte jest to 100% wiekszej ceny :) ja mysle ze kolegi Peterki plazma pod wzgledem samego odbioru w cale nie jest gorsza od loewe ktory jest o niebo drozszy od panasa....
Lolek
 

luc77

New member
A do kolegi co uwaza ze jak Loewe uzywa matrycy szarpa to cos oznacza.... otoz wg mnie nic to nie oznacza poza tym ze loewe na pewno jest wyznacznikiem drozyzny bezsensownej gdzie ludzie majacy kase poprostu kupuja dla prestizu i pochwalenia sie wsrod sasiadow jaki to on niby ma tv... tak sie skalda ze ja tez mam kolege w jednym z dobrych sklepow gdzie sprzedaja Loewe i on otwarcie mowi ze jest pelen podziwu dla tych ludzi co kupuja te tv bo za polowe mozna kupic porownywalny jakosciowo tv ( nie wliczajac designu ) bo ten jest fajny ale czy warte jest to 100% wiekszej ceny :) ja mysle ze kolegi Peterki plazma pod wzgledem samego odbioru w cale nie jest gorsza od loewe ktory jest o niebo drozszy od panasa....
Lolek

Loewe używa tylko sprawdzonych i porządnych komponentów , bardzo ważny jest design oraz Bezkompromisowa jakość materiałów użytych do obudowy :idea: Za to wszystko trzeba słono zapłacić. Sa to telewizory segmentu premium.Inna kwestia to to czy ktoś kupuje TV marki Loewe dla szpanu przed sąsiadem czy po prostu mu on odpowiada czy tam podoba a jeszcze go stać na to. Dla mnie jest wiele innych ważniejszych rzeczy niż TV i dlatego bym niekupił Loewe tylko dużo tańszy sprzęt innego producenta.Jeżeli jednak twierdzisz że tylko idioci kupują Loewe to po prostu chyba zazdrościsz:roll:Dla nich być może TV jest bardzo ważnym wyposażeniem pokoju.
Jeden kupuje Lexusa a drugiemu wystarczy dużo tańsza ale też dobra Toyota ale czy ten co jeździ lexusem jest głupkiem ?
Każdy z nas ma inne potrzeby i sam decyduje o swoich zachciankach.
 
Ostatnia edycja:

Oled1969

New member
Kolego mnie na Ambiligcie tak zależy jak na cienkości ramki . Dla mnie się liczy wilekość matrycy ( przynajmniej by pasowało 52 do 5 cali ) i jakość skalowania SD . Plazma jaką mam 55VT30E mi ogólnie by pasowała jak by nie powidoki , brzęczenie i huczenie wiatraków . Jednym słowem mam zgryza . Żeby ten Philips 9706/02 nawet w tych marnych 46 calach był doskonały w materii obrazu bym pewno go zakupił ale czytałem przed chwilką na jakimś forum jak goście ganią tego właśnie Phila za odwzorowanie kolorów , że odkąd stosują szajsowate matryce Sharpa to jest już kaszana . Jak do tego dołożyć fakt że nie wiadomo co będzie z serwisem dalej , a awaryjność jest dość duża , to już sam nie wiem czy nie przeczekać na tym VT30 z jego wadami i zaletami do porządnego Oleda .

No to 46 cali Phila nie dla Ciebie.nie ma doskonałych tv.Wszystko ma wady.Słaby tv 55 cali to kupisz edge już za 4500-5000 w 55 calach, ale albo jakość albo cena.Podobno Vt 30 to najlepszy tv na rynku.
Oledy bęą w tym roku kosztowały 25 tys zł więc raczej prędko nie kupisz za rozsądne pieniądze.
Akurat cienka ramka mi sie podoba a ambilight jest bardzo fajny natomiast srebrne philipsy sa bardzo brzydkie z wyglądu są grube z dużą ramką.Na każdym forum w internecie widać opinie negatywne- spójrz na swoje - atakujesz królów Vt i Hx 920.
 

Oled1969

New member
po kolei...
co do ceny to masz rację, ja sam się skusiłem na full leda tylko z uwagi na okazyjną cenę
normalnie byłem zdecydowany na plazmę 50', nie żałuję, może odrobinę wielkości ale i tak 1 cal do przodu (przechodziłem z 46 na 47' :D)
z tą Eisa to wiesz, w tym roku znowu kolumny JBL ją dostały, więc ta nagroda jest nic nie warta bo nie świadczy o jakości już od lat... no ale wiadomo, czasem się trafi przy okazji, że i uczciwie jakiś produkt wygra u nich :)
wracając do tematu, liczba stref ma znaczenie ale bez przesady z tymi 16 strefami, choć gdyby nawet dali ledwie 50 stref to też wielkiej tragedii by nie było, pod warunkiem że to byłyby strefy w technice full led a nie w krawędziowej, w tej jest mniej precyzyjnie, diody nie są za panelem tylko przy krawędziach... nierówne podświetlenie w LG - dziwny problem jak na full led, może to wina egzemplarza ?
peterka1000 nic nie pisał mat czy szyba, ma dobre warunki więc nie musi się ograniczać w wyborze...
Panasonic to nie śmieć jeśli chodzi o obraz, a to że jest problem z hałasem, to się zdarza w plazmach i trzeba przyznać że w tym roku jest to wyjątkowo częste, z drugiej strony jednak nie można generalizować, moja stara plazma z 3 wentylatorami gra już 4 rok u rodziców, nie jest bezgłośna całkowicie ale jest cicha i tu się nic nie zmieniło od nowości, takie rzeczy jak hałas można a nawet trzeba reklamować

http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/70611-telewizor-firmy-lg-lw980s-nano-full-led-17.html
to z naszego forum o Lg 980 s.
 

don111

Banned
a tu parę postów dalej:
http://www.hdtv.com.pl/forum/711734-post171.html :)

tak swoją drogą, nie rozumiem na czym polega ten problem z nierównym podświetleniem, przecież gdy włączony jest local dimming ten problem nawet jeśli by był to znika całkowicie, wygaszanie wtedy przejmuje pełną kontrolę nad jasnością danych obszarów
kojarzę, że tam w LW980 było kilka stopni regulacji local dimming, u mnie jest tylko włączone lub wyłączone
co prawda nawet przy wyłączonym LD jest idealnie równe podświetlenie (z szarą czernią) ale na tym obrazku ekran świeci na czarnym tle, więc local dimming jest jakiś pośredni albo wyłączony
 
Do góry