Philips 46PFL9706 -Europejski telewizor LCD w roku 2011/2012.

Musio1968

Member
Bez reklam
Ale w MM powinni być bardziej rozmowni na temat sprzedaży Philipsa bo jeśli są to używane egzemplarze to po co mówią o promocyjnej cenie... Tym bardziej że jak byłem wcześniej w MM to widziałem jak była przekreślona wyższa cena na niższą. Powinni wyrażnie zaznaczyć że cena dotyczy wyprzedaży modeli z ekspozycji a nie nowych i nie robić potencjalnych klientów " w konia " :x
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Do Rzeszowa wpadnę dopiero w następnym tygodniu i zobaczę czy cena nadal spada bo może taki wystatowy model nie będzie budził zainteresowania ! Szkoda że ten szeroki model 7956K/02 nie jest modelem z wyższej półki np. 9956H bo wtedy za tą cenę brałbym w ciemno :popcorn:
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Sam oglądałem te modele w Rzeszowie , mieli tam model 9706 i 9606 obydwa te telewiory są używane i nie ma możliwości kupienia nie powystawowego . Tylko jak wtedy ja oglądałem to były o wiele droższe . Stoją na małej expozycji zakurzone już . Nikt ze sklepu się nimi nie interesuje .
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Sam oglądałem te modele w Rzeszowie , mieli tam model 9706 i 9606 obydwa te telewiory są używane i nie ma możliwości kupienia nie powystawowego . Tylko jak wtedy ja oglądałem to były o wiele droższe . Stoją na małej expozycji zakurzone już . Nikt ze sklepu się nimi nie interesuje .

Dzięki za info - pewnie stąd wynika taka słaba wiedza personelu o tych modelach i ich dostępności na magazynie. Tylko jeśli tak długo te modele wiszą na stoisku i personel zmienia cenę to dlaczego tak uparcie nie chcą jej obniżyć przy potencjalnym kliencie ? Chyba że sami chcą je kupić za bezcen...:x
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Włąśnie wróciłem z MM . Miałem przy sobie gotówke na ten tv , byłem zdecydowany na bank . Testy z jakością obrazu HD nie naganne , czerń mistrzostwo świata , niestety obraz SD w porównaniu z moim Panasem VT30 kicha . I teraz gwóźdź programu :) W telewizorze nie działa dźwięk . Będą go odsyłać do serwisu i jak przyjdzie naprawiony to wtedy może będzie do sprzdedania . Wymiana na nowego Philipsa , to pani z obsługi stwierdziła że owszem mogą ściągnąć nowego w pudełku ale cena będzie jaka była czyli około 8000 zł . I macie tutaj swoją promocję wspaniałą .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No i wiadomo w czym się kryła tajemnica.
Ale SD nie sprawdza się na sklepie.
W domu masz sygnał dedykowany.
A czerń rewelacja.
No ale jak uszkodzony - to nie ma o czym rozmawiać.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Włąśnie wróciłem z MM . Miałem przy sobie gotówke na ten tv , byłem zdecydowany na bank . Testy z jakością obrazu HD nie naganne , czerń mistrzostwo świata , niestety obraz SD w porównaniu z moim Panasem VT30 kicha . I teraz gwóźdź programu :) W telewizorze nie działa dźwięk . Będą go odsyłać do serwisu i jak przyjdzie naprawiony to wtedy może będzie do sprzdedania . Wymiana na nowego Philipsa , to pani z obsługi stwierdziła że owszem mogą ściągnąć nowego w pudełku ale cena będzie jaka była czyli około 8000 zł . I macie tutaj swoją promocję wspaniałą .

To świadczy o podejściu do klienta ! Jestem bardzo zaskoczony bo mi nawet tego nie powiedzieli tylko ogólnie i do tego " wpadka " z okularami 3D :oops: Dzięki za informację o tym TV. Pozdrawiam
 

peterka1000

Member
Bez reklam
To świadczy o podejściu do klienta ! Jestem bardzo zaskoczony bo mi nawet tego nie powiedzieli tylko ogólnie i do tego " wpadka " z okularami 3D :oops: Dzięki za informację o tym TV. Pozdrawiam

Kolego , dzwoń do tego MM jak Cię ten tv interesuje , bo zadzonili do mnie (pajace bo inaczej nie można o nich powiedzieć) , że wszystko jest w porządku z tym telewizorem , okazało się że telewizor nie grał bo po pierwsze nie mógł grać ponieważ głośniki są w podstawie i bez niej nie może grać , a pozatym w menu telewizora nie mieli ustawionej odpowiedniej opcji , która właśnie aktywuje dźwięk w podstawie . Pogratulować ich wiedzy . Mniejsza o to , do telewizora nie ma pudła , a pozatym reszta ok . Ja go nie wezme bo jednak jest za mały . Teraz mam 55 cali więc nie dam rady się przyzwyczaić do takiej małej przekątnej . Miałem na niego rezerwacje do 13 godzinki . Więc jak masz na niego ochote wpadaj i bierz , bo wsjo z nim ok jak się okazało . Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Kolego , dzwoń do tego MM jak Cię ten tv interesuje , bo zadzonili do mnie (pajace bo inaczej nie można o nich powiedzieć) , że wszystko jest w porządku z tym telewizorem , okazało się że telewizor nie grał bo po pierwsze nie mógł grać ponieważ głośniki są w podstawie i bez niej nie może grać , a pozatym w menu telewizora nie mieli ustawionej odpowiedniej opcji , która właśnie aktywuje dźwięk w podstawie . Pogratulować ich wiedzy . Mniejsza o to , do telewizora nie ma pudła , a pozatym reszta ok . Ja go nie wezme bo jednak jest za mały . Teraz mam 55 cali więc nie dam rady się przyzwyczaić do takiej małej przekątnej . Miałem na niego rezerwacje do 13 godzinki . Więc jak masz na niego ochote wpadaj i bierz , bo wsjo z nim ok jak się okazało . Pozdrawiam

Witam,

Trochę się dziwię , gdyż kto jak kto , to Ty znasz się na telewizorach i zapewne czytałeś testy tudzież
specyfikację telewizora firmy Philips 46PFL 9706 K/02 ( lub H/12 bez tunera DVB-S) , w której wyraźnie
napisano ,że głośniki umieszczone są w podstawie telewizora .(w niektórych testach również o tym napisano)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Akurat umkło to mojej uwadze ale i tak nic by to nie dało , bo ja z menu Philipsa nie miałem nigdy do czynienia i kobieta z MM podłączyła podstawe ale dźwięku i tak nie było . Potem jak do mnie zadzwoniła okazało się że w menu trzeba było wybrać tryb umijscowienia tv , ona wybierała wiszący czy coś takiego ,a trzeba było wybrać na podstawie . W każdym razie jakośc tak . Ale mniejsza , 46 cali to nie telewizor tylko telewizorek do kuchni . :) Malota , stałem od niego metr czy 1,5 i wydawał mi się maleńki . Więc nie ma szans na mniejszy rozmiar aniżeli 52 cale . I dlatego biorę pod uwagę też jednak tego Philipsa 9606 , bo też wczoraj go testowałem bo wisiał obok tego 9706 i prawda taka że gra identycznie , a róznica w ilości stref podświetlania jak i tego filtra '' Oko ćmy '' oraz Contrast Bright to tylko papierowe gadżety . Rozmawiałem zresztą dzisiaj na infolini Philipsa i o dziwo połaczyli mnie z jakimś inżynierkiem co się zajmuje serwisem minn i uciołem sobie z nim dość długą i miłą pogawędkę , a słysząc że mówi niezwykle do rzeczy to się od niego dowiedziałem pare ciekawych spraw i minn powiedział mi że 9606 i 9706 grają praktycznie identycznie . Matryca , podzespoły oprócz niuansów różnią się niczym . Powiedział mi że ten filtr Oko Ćmy jest lepszy ale niezauważalnie , jedynie kontrast lekko lepszy ma ten 9706 ale ma to znaczenie jak ktoś ogląda przy bardzo silnym oświetleniu . A ja mam pokój specjalnie przystosowany , więc kąty , jasność nie mają dla mnie znaczenia . Pozatym obydwa telewizorki grają identycznie co mogę potwierdzić naocznie . Specjalnie katowałem tego 9606 na materiale gdzie miałem idealnie czarne tło i białe detale . Nic gorzej nie wychodził od tego mniejszego . Płynność ruchu i równomierność podświetlenia matrycy identyczna . Więc prawda taka że 9706 biorac pod uwagę jego wielkość jest o klase gorszy od 52 9606 . Bo tamtego malucha trudno nazwać telewizorem do filmów . Wystarczy że obraz leci z pasami na górze i dole i robi się obraz jak z telewizora 40 calowego , czyli porażka totalna . Pozdrawiam .
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Z telewizorem firmy Philips model 46PFL 9706 K/02 miałem możliwość zapoznania się osobiście i to
przez kilka dni , także poznałem jego zalety a także wady. Niemniej obraz generowany przez ten
model oceniam bardzo pozytywnie.Dźwięk w MM musiał być wyłączony w opcji:EasyLink>głośniki
telewizyjne>Wyłącz , Włącz.
Z modelem 52PFL 9606 miałem możliwość zapoznania się również , lecz nie tak szczegółowo jak
z 46PFL9706K/02. Też moim skromnym zdaniem ma bardzo dobry obraz, niemniej kontrast słabszy
bez dwóch zdań.
W tym roku przymierzam się do zakupu nowego telewizora , bo mam małą "pchełkę" , ale jak na razie
"pchełka" sprawuje się bez zarzutu. Mam zamiar czekać do jesieni , kiedy powinien pojawić się
telewizor firmy Philips z serii 9XX7. W rachubę biorę pod uwagę również telewizor firmy Philips 55PFL8007 K/12 ,który powinien pojawić się na przełomie maja/czerwca i 46HX855
firmy Sony.

Pozdrawiam,
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Ty możesz czekać , ja nie . Mistrzostwa Europy już za miech . A że jak pisałem ciężko się przesiąść z 55 calowego tv na 46 , więc w grę wchodzi w zasadzie jeśli chodzi o Philipsa tylko 52 9606 . Nie mam wyboru , bo serii 8 nie chce , a seria 9 będzie dopiero na jesieni . A i cena jak będzie ful ledowcem tego topowego Phila w 55 calach zapewne będzie również topowa . Jak wycenili 46 9706 na około 11000 zł to 55 calowy full led pewno jak to na Phila przystało przegoni Toshibe ZL1 , która kosztuje obecnie 14000 zł . A 16000 nie uśmiecha mi się dawać nawet za Phila . Pozdrawiam
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Witam,

Z telewizorem firmy Philips model 46PFL 9706 K/02 miałem możliwość zapoznania się osobiście i to
przez kilka dni , także poznałem jego zalety a także wady. Niemniej obraz generowany przez ten
model oceniam bardzo pozytywnie.Dźwięk w MM musiał być wyłączony w opcji:EasyLink>głośniki
telewizyjne>Wyłącz , Włącz.
Z modelem 52PFL 9606 miałem możliwość zapoznania się również , lecz nie tak szczegółowo jak
z 46PFL9706K/02. Też moim skromnym zdaniem ma bardzo dobry obraz, niemniej kontrast słabszy
bez dwóch zdań.
W tym roku przymierzam się do zakupu nowego telewizora , bo mam małą "pchełkę" , ale jak na razie
"pchełka" sprawuje się bez zarzutu. Mam zamiar czekać do jesieni , kiedy powinien pojawić się
telewizor firmy Philips z serii 9XX7. W rachubę biorę pod uwagę również telewizor firmy Philips 55PFL8007 K/12 ,który powinien pojawić się na przełomie maja/czerwca i 46HX855
firmy Sony.

Pozdrawiam,
accu
:kom:
To może napiszesz na temat zalet i wad tego 9706 ? Ja byłem przekonany ze w MM pracuja osoby które znają oferowany do sprzedaży sprzęt ale podejrzewam, że jak w każdym sklepie jest zbyt duża rotacja personelu więc stąd brak wiedzy ! W nastepnym tygodniu bedę w Rzeszowie to zobaczę czy jeszcze coś upuścili z ceny tego TV bo jesli nadal bedą uwazać, że cena jest promocyjna i nie podlega negocjacji to sobie odpuszczę i zaczekam na nową serię 8000 bo zapowiada się rewelacyjnie a gdy mam wyłozyć za używany TV 5 tys. to wolę trochę dołozyć i kupic nowego ale napewno nie zrobie tego w MM :-D O nowej serii 9000 nawet nie myślę bo na pewno będzie powyżej 10 tys. jak kazda nowośc !
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

@Musio1968
Pokrótce , do zalet tego telewizora zaliczyłbym:solidną konstrukcję,bardzo dobrą matrycę z filtrem Moth Eye, bardzo dobrą jakość obrazu w HD , dobrą w 3D ,rewelacyjny ambilight , szeroki wybór złączy,
bardzo dobra automatyka nastaw , duży wybór ustawień ręcznych .Również należy do energooszczędnych(klasa A) . Dobry dźwięk . Do wad zaliczyłbym to , że telewizor
nie należy do tzw. multimedialnych. Trzeba z góry założyć , że musisz zakupić zewnętrzny odtwarzacz
multimedialny.Brak obsługi napisów, niska kompatybilność na poziomie plików i urządzeń peryferyjnych.
Pilot nie oferuje podświetlenia przycisków , nawigacja mogłaby być bardziej płynna,niektóre funkcje zostały poukrywane za fasadą mniej przydatnych opcji.
Zaletą tego modelu jest pełne podświetlenie diodami LED w 224 strefach ,które zapewniają lepszą kontrolę nad lokalnym wygaszaniem , a co za tym idzie zredukowanie efektu " halo". Poziom czerni
jest dobry , a efekt "halo" występuje , ale z reguły jest niewidoczny. Widoczny jest na silnie kontrastowych czarno-białych strefach obrazu.Wtedy widać charakterystyczną poświatę.Wyświetlacz
został pokryty filtrem Moth Eye .Dzięki temu lepiej zachowane są poziomy czerni i lepsze kąty widzenia. Kolory są dobrze odwzorowane , a szczegółowość zachowana. W zakresie mniej więcej 30-150 stopni kolory wyświetlanego obrazu się nie zmieniają. Potem niestety pojawiają się błędy z kolorem
i kontrastem obrazu. To tak pokrótce opisałem moje spostrzeżenia dotyczące telewizora firmy Philips 46PFL9706K/02.Cena wysoka , bo 8000.00 zł.

Pozdrawiam,
accu
:kom:
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Dzięki za informację !!! Zobaczę czy MM ugnie się cenowo bo teraz ewidentnie przeginają z ceną tego TV !!!!!!!!!!!!!!! :???:
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Może źle to ujołeś bo cena nie jest zła , moim zdaniem rewelacyjna , pod warunkiem że nie kryje się za nią jakiś myk , w stylu tv jakiegoś po naprawie lub niepełnowartościowego w innej formie . A nie ma zabardzo tego jak sprawdzić . Coś za bardzo go mnie chcięli wcisnąć i to mi się nie podoba . Diabeł zawsze tkwi w szczegółach. :)
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Może źle to ujołeś bo cena nie jest zła , moim zdaniem rewelacyjna , pod warunkiem że nie kryje się za nią jakiś myk , w stylu tv jakiegoś po naprawie lub niepełnowartościowego w innej formie . A nie ma zabardzo tego jak sprawdzić . Coś za bardzo go mnie chcięli wcisnąć i to mi się nie podoba . Diabeł zawsze tkwi w szczegółach. :)


Własnie w tym jest ten " myk " że na siłę szukają kupca na ten TV a nie chcą upuścić z ceny ! Rynek jest nasycony RTV i jeśli im nie zależy na sprzedaży za odrobinę niższą cenę to dziekuję... :neutral:
 
Do góry