Philips 46PFL9706 -Europejski telewizor LCD w roku 2011/2012.

Mav79

New member
Witam,

Wlasnie dostalem odpowiedz ze sklepu ze TV juz przyjechal. Jutro prawdopodobnie pojade go odebrac. Wreszcie po prawie 2 miesiacach czekania. Zamowienie zlozylem 19.09. Mieszkam w Holandi i posiadam cyfrowego polsata jak tylko go przywioze to napisze jakie wrazenia. Obecnie posiadam 5cio letniego Philipsa 37cali wiec powinna byc roznica.
 

rysiek100

Member
Planuję na dniach kupić telewizor i zastanawiam się którego wybrać czy "Philips 46PFL9706" a może "Sony Bravia KDL-46HX920" o Sonym już dużo napisano o jego walorach i wadach.
Natomiast o Philipsie prawie nic stąd moje zapytanie do @accu który śledzi zagraniczne fora,co o nim piszą czy ma jakieś bolączki jak 9705 na starcie,że po kupnie od razu trzeba było wzywać serwis.
Mieszkam w powiatowym mieście więc nie szybko zobaczę na oczy tego Philipsa stąd moja prośba do @lolek126 który mieszka w stolicy może już te telewizory są dostępne w sklepach.
@Mav79 miał opisać swoje wrażenia ale niestety "ani widu ani słychu" a może ktoś inny widział Philipsa 46PFL9706 w akcji i opisze swoje wrażenia.
Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam Accu dzisiaj widzialem 9706 w 46 calach w saturnie w Warszawie i powiem ci ze tak stalem i nie dowierzalem ze to jest wlasnie 9706 bo on jest identyczny jak ta zubozala wersja 9606 nawet sie zastanawilem czy to nie pomylka jest w opisie ale 9606 nie ma w 46 calach. Powiem Ci ze z wygladu to twoj model 9705 jest o niebo lepiej wtglada i wydaje mi sie ze jet lepiej zrobiony jak ten 9706 ( tak jak mowilem ze 9606 jakos mi na Chinczyka bardziej wyglada - nie wiem czemu ale takie odnosze wrazenie, a 9706 jest identyczny to niestety ten tez bardziej mi Chinami zalatuje jak Europa zachodnia - szkoda ;-( ) ale to moja oczywiscie opinia. Obraz to za bardzo czasu nie mialem zreszta wiadomo leci to co leci, a zeby cos swojego tam podlaczyc to niezle trzeba sie naprosic, ale moze kiedys sie uda cos podlaczyc to sie okaze co i jak o ile bedzie podlaczony do niego jakis bluray i beda mieli do niego akurat pilot :) bo to z tym roznie bywa;-) w saturnie . A cena byla 9000 tys. Ale wyglad dla mnie hx 920 fajniej wyglada jak 9706 tylko nie ma ambilightu
:) Pozdrawiam
Lolek
 

rysiek100

Member
Recenzja bardzo pozytywna dla filipka,wyżej oceniony przez Johna Archera niż Sony Bravia KDL-46HX920.
HTML:
Pięknie zaprojektowany i zbudowany
coś odwrotnego do tezy wygłoszonej przez @lolek126
HTML:
 jakos mi na Chinczyka bardziej wyglada
mam jeszcze parę dni czasu może cosik więcej opini pokaże się w tym czasie.
Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Recenzenci z Fullhd.gr zabrali się za testowanie telewizora firmy Philips 46PFL9706 , więc niedługo w trzech częściach pojawi się zapewne recenzja, już na wstępie są zafascynowani obrazem z tego telewizora.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

W Euro-Rtv-Agd cena zeszła na 8499 zł. Myślę jak cena za waluty "nie zwariuje" to cena zejdzie jeszcze niżej.:)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam Accu dzisiaj widzialem 9706 w 46 calach w saturnie w Warszawie i powiem ci ze tak stalem i nie dowierzalem ze to jest wlasnie 9706 bo on jest identyczny jak ta zubozala wersja 9606 nawet sie zastanawilem czy to nie pomylka jest w opisie ale 9606 nie ma w 46 calach. Powiem Ci ze z wygladu to twoj model 9705 jest o niebo lepiej wtglada i wydaje mi sie ze jet lepiej zrobiony jak ten 9706 ( tak jak mowilem ze 9606 jakos mi na Chinczyka bardziej wyglada - nie wiem czemu ale takie odnosze wrazenie, a 9706 jest identyczny to niestety ten tez bardziej mi Chinami zalatuje jak Europa zachodnia - szkoda ;-( ) ale to moja oczywiscie opinia. Obraz to za bardzo czasu nie mialem zreszta wiadomo leci to co leci, a zeby cos swojego tam podlaczyc to niezle trzeba sie naprosic, ale moze kiedys sie uda cos podlaczyc to sie okaze co i jak o ile bedzie podlaczony do niego jakis bluray i beda mieli do niego akurat pilot :) bo to z tym roznie bywa;-) w saturnie . A cena byla 9000 tys. Ale wyglad dla mnie hx 920 fajniej wyglada jak 9706 tylko nie ma ambilightu
:) Pozdrawiam
Lolek
Witam,
Według mnie wcale źle nie wygląda , ale nie jest to dla mnie najważniejsze. Ważne co jest wewnątrz , i według mojego skromnego zdania z tym nie jest źle.Trochę "zachodu" jest z ustawieniem obrazu, którego w sklepie na pewno optymalnie się nie ustawi.Lecz jak ustawi się obraz w trybach oglądania (dzienny i wieczorem-kalibracja obrazu ISF) , obraz nabiera "rumieńców".Jeszcze cena jest według mnie wysoka ,ale jak osiągnie pułap 7500 zł, to już będzie potencjalny klient mógł myśleć o jego zakupie.:)
Gramy z Rosją,Czechami,z Grecją na początek 08-06-2012 godz.18:00 -przepraszam , jestem kibicem, nie mogłem się powstrzymać.:)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam Rysiek 100 jesli chodzi o wyglad to mowie jest to moje zdanie i nie nalezy brac pod uwage bo to tobie ma sie podobac a nie mi, ja wyrazilem swoje zdanie bo jestem z tych ludzi co oprocz obrazu rowniez lubie jak cos fajnie wyglada a ten tv z wygladu mi sie nie podoba, aczkolwiek to tez pewnie kwestia ceny, jak bylaby mniejsza to moze tez inaczej czlowiek by patrzyl , ale przy mnie ludzie tez jak ogladali to mowili ze i sony i samsung ladniej wygladaja ( ale to tylko opinie byly o wyglad nadmieniam a nie o obraz ) A co czlowiek to i inne zdanie, a moje jest nie zmienne jesli chodzi o wyglad to zeszloroczny model jest ladniejszy, a pozatym mnie razi to ze ubozsza wersja jest identyczna zwygladu, w drozszej nic nie ma innego nic nie ma lepszego jesli chodzi o wyglad..... a tak wg mnie nie powinno byc ale mwoie to jest moje tylko zdanie wiec jak Tobie sie podoba to placic brac i sie cieszyc z obrazu bo pewnie jest fajny obrazik. ;-)
Accu ja tez kibicem jestem i mam nadzieje ze moze jakos uda sie naszym przejsc eliminacje :) Pozdrawiam wszystkich kibicow :)
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu zauwazyles w tescie ejst napisane : Unfortunately, though, only two pairs are included, so you'll need to shell out a little more if the whole family wants to join in. A w naszym kochanym kraju jak to philips traktuje nas jako piate kolo do wozu nie dajac nawet jednej pary. Pozdarwiam
lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Accu zauwazyles w tescie ejst napisane : Unfortunately, though, only two pairs are included, so you'll need to shell out a little more if the whole family wants to join in. A w naszym kochanym kraju jak to philips traktuje nas jako piate kolo do wozu nie dajac nawet jednej pary. Pozdarwiam
lolek

Witam,
Znalazłem jeszcze jeden krótki test na stronie:

Philips 46PFL9706K - Test - CHIP Online
Tak, masz rację, firma Philips nas nie "rozpieszcza".:(

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam Accu a nie wiesz jak oni to zrobili ze taki niski pobor pradu jest niecale 90 W i 0.1 W podczas czuwania tv . Dla przykladu sony 46 cali hx 920 ma 149 W i 0,25 W przy czuwaniu. A moze to po kalibracji takie sa wyniki jakie podaje philips ? To i sony moze po kalibracji tez ma nizszy wynik popboru pradu. Pozdrawiam
Lolek
 

jarzek

New member
widzisz lolek, że ja teraz nie przesadzałem z jakością obrazu gdy porównywałem 8606 i 9706, ja tez dokładnie nie ustawiałem parametrów obrazu ale testowałem swoje filmy z pendriva i wyszło mi bardzo podobnie z jakością obrazu
 

accu

New member
Bez reklam
Witam Accu a nie wiesz jak oni to zrobili ze taki niski pobor pradu jest niecale 90 W i 0.1 W podczas czuwania tv . Dla przykladu sony 46 cali hx 920 ma 149 W i 0,25 W przy czuwaniu. A moze to po kalibracji takie sa wyniki jakie podaje philips ? To i sony moze po kalibracji tez ma nizszy wynik popboru pradu. Pozdrawiam
Lolek

Witam,

Oczywiście 46HX920 ma pobór mocy 149W , ale w trybie pracy :sklep , gdy zmienimy w
ustawieniach na tryb : dom , średnie zużycie poboru mocy spada do 84 W , a to już jest bardzo dobry wynik.:)
Natomiast średni pobór mocy telewizora firmy Philips 46PFL9706K/02 w trybie :dom wynosi 86W.:smile:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam i dzikuje za odpowiedz, takwlasnie cos mnei zastanawialo ze to za duzy pobor ten co jest podany na stronie sony :) A tak jak piszesz to juz jest podobnie wiec oba tv mniej wiecej tyle samo jedza prada :) Pozdrawiam
lolek
ps to mozna zalozyc ze wszytskie dane tv podane na stronach to zuzycie pradu podaja w trybie sklep? bez wzgledu na firme ....... tak?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam i dzikuje za odpowiedz, takwlasnie cos mnei zastanawialo ze to za duzy pobor ten co jest podany na stronie sony :) A tak jak piszesz to juz jest podobnie wiec oba tv mniej wiecej tyle samo jedza prada :) Pozdrawiam
lolek
ps to mozna zalozyc ze wszytskie dane tv podane na stronach to zuzycie pradu podaja w trybie sklep? bez wzgledu na firme ....... tak?

Witam,

Nie koniecznie . Philips zaczął podawać w danych technicznych pobór mocy średni w trybie :dom , tyle że nie podaje ile dochodzi jeszcze poboru mocy , jak włączymy oświetlenie ambilight . Trzeba dodać od 7 do 14W.:)
Natomiast na etykiecie z tyłu telewizora z reguły podaje max. pobór mocy.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry