Philips 46PFL9706 -Europejski telewizor LCD w roku 2011/2012.

no wiec 46PFL9706 stoi u mnie w Salonie :)
Jest...duzy,- balem sie ze bedzie za maly ale ogladam z 2-2.5 metrow wiec jest ok.
Dosc lekki-20kg,
jeszcze go dobrze nie skonfigurowalem wiec "teatr telewizji"...
kosmiczny pilot :) szkoda ze nie podswietlany
a propos- spadl mi ten pilot i teraz nie moge wejsc w telegazete (po nacisnieciu przycisku telegazety przerzuca mnie na inny program)
jutro jade odwiezc do sklepu ze zepsuty- (nie ma sladow upadku na nim)
Ogladam na razie BR i troche telewizje HD- obraz zyleta,
faktycznie prawie nic nie odbija sie w szybie.
 

accu

New member
Bez reklam
no wiec 46PFL9706 stoi u mnie w Salonie :)
Jest...duzy,- balem sie ze bedzie za maly ale ogladam z 2-2.5 metrow wiec jest ok.
Dosc lekki-20kg,
jeszcze go dobrze nie skonfigurowalem wiec "teatr telewizji"...
kosmiczny pilot :) szkoda ze nie podswietlany
a propos- spadl mi ten pilot i teraz nie moge wejsc w telegazete (po nacisnieciu przycisku telegazety przerzuca mnie na inny program)
jutro jade odwiezc do sklepu ze zepsuty- (nie ma sladow upadku na nim)
Ogladam na razie BR i troche telewizje HD- obraz zyleta,
faktycznie prawie nic nie odbija sie w szybie.

Witam,
Gratuluję zakupu!
Myślę , że pilot Tobie wymienią,bądź dobrej myśli.:)
Jak go "troszkę skonfigurujesz" to napisz więcej , przede wszystkim o jakości obrazu , który myślę że jest rewelacyjny z HD i odtwarzacza blu-ray , ale jaki jest obraz z SD , bo ostatnio oglądałem obraz na Sony 46HX920 w SD i okazał się być bardzo dobrej jakości.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
niestety,- obawiam sie ze nie bede mogl pomoc...
tzn nie mam sygnalu SD, nie mam nawet routera wi-fi zeby utworzyc siec...
okularow 3D tez nie mam- ale te kupie :)
moj "problem" polega na tym ze mam dobre zrodlo sygnalu-
tzn albo HD Sat
albo BR z Phila 9500 gdzie wszystko wyglada dobrze-
nawet filmy z kompa wygladaja jak dvd
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Nie szkodzi , cieszę się że masz bardzo dobre źródło sygnału (kanały telewizyjne w HD) i korzystasz z odtwarzacza blu-ray Philips BDP 9500. Czy współpraca jego z telewizorem jest komfortowa?(Easylink)
Dla mnie cena tv jest na razie za wysoka , jak zejdzie z czasem do 8 "kawałków" i faktycznie obraz jest tak dobry jak go oceniła EISA to pomyślę o jego zakupie.Chociaż mówi się już dużo o oled tv, to może warto "ciut zaczekać".:)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam masz racje Accu okoo 8 tys tyle co hx 920 mozna pomyslec pod warunkiem ze obraz tak jak mowisz bedzie niezly i porownywalny do hx 920. A z oledami widzisz mielismy racje ze moze byc wczesniej niz pozniej :) a byli co nie wierzyli:). Pozdrawiam
Lolek
 
ze Oledy wejda lada dzien slysze juz od 5 lat :)
9706 w DE jest tanszy niz Sony 920
Phil za 2200 Euro a Sony za 2600 Euro- tyle ze w Soniaczu 2 pary okularow sa w komplecie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam widzisz a u nas w Polando hx 920 kosztuje 8200 + 2 pary okularow a philips 9400 bez okularow:) A propo oledow to ja slysze o nich od jakis 2 lat :) wiec chyba ztymi 5 latami to lekko przwesadzilaes chyba ze w Niemczech od 5 lat juz cos mowia, a zobaczysz ze wejda szybciej niz wielu osobom sie wydaje . Ale najwazniejsze jest to ze jesli tobie sie podoba obraz w tym tv to nie ma znaczenia zadnego czy on jest tanszy, drozszy od soniaka czy wejda oledy szybko czy te znie wejda. Pozdrawiam
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam bylem w media markt i powiedzieli mi ze 3 modele 9706 sa zamowione po 10500 bez okularow oczywiscie :) ale nie ma co sie dziwic marketingowcy z philipka nigdy nie nalezeli do dobrych inaczej dalej philips bylby philipsem. Biorac pod uwage ze dopiero powiedzmy za jakies 2-3 tygodnie zaczna sie pojawiac te modele to nie wroze philipsowi jakies genialnej sprzedazy o ile w wogole nie zrezygnuja z tv bo przeciez w porownaniu do kazdej innej marki juz swoje topowe model wszyscy pokazali dawno i juz troche tego posprzedawali, a philips duzo drozszy i jeszcze dodatkowo okulary trzeba kupic - niby pierdolka ale jednak inni daja ..... Pozdrawiam
Lolek
 
hhmmm-
jak juz pisalem-
w DE 46PFL9706 kosztuje 2499 Euro- ale do stargowania w MM na 2200
a HX920 Sonego- 2600 Euro- i stargowac mozna max 100 Euro.
Tyle ze okulary w komplecie...
 

kriswas

Member
Bez reklam
@Bad_Boy123
moj "problem" polega na tym ze mam dobre zrodlo sygnalu-
tzn albo HD Sat
albo BR z Phila 9500 gdzie wszystko wyglada dobrze-

Nie widzę, abyś z tego powodu miał mieć jakikolwiek problem. Bardziej skłaniałbym się, że nie bardzo rozumiesz, co to jest sygnał SD /standard definition/ i HD /high definition/. Kanały HD w ofertach nadawców zarówno satelitarnych jak i kablowych, to ciągle jeszcze rarytas, za który płaci się i to niemało. Wszystko co jest nadawane poza standartem HD to SD. Każdy tuner /satelitarny czy kablowy/ HD, bez problemów poradzi sobie z kanałami SD. Odwrotnie... NIGDY!

@lolek126
ale nie ma co sie dziwic marketingowcy z philipka nigdy nie nalezeli do dobrych inaczej dalej philips bylby philipsem.

To samo można powiedzieć o WSZYSTKICH! producentach płaskich TV zarówno plazm, jak i LCD we wszystkich odmianach:
LG , SONY , PANASONIC m.in.
Jedynym wyjatkiem jest Samsung.
 
@Bad_Boy123


Nie widzę, abyś z tego powodu miał mieć jakikolwiek problem. Bardziej skłaniałbym się, że nie bardzo rozumiesz, co to jest sygnał SD /standard definition/ i HD /high definition/. Kanały HD w ofertach nadawców zarówno satelitarnych jak i kablowych, to ciągle jeszcze rarytas, za który płaci się i to niemało. Wszystko co jest nadawane poza standartem HD to SD. Każdy tuner /satelitarny czy kablowy/ HD, bez problemów poradzi sobie z kanałami SD. Odwrotnie... NIGDY!

@lolek126


To samo można powiedzieć o WSZYSTKICH! producentach płaskich TV zarówno plazm, jak i LCD we wszystkich odmianach:
LG , SONY , PANASONIC m.in.
Jedynym wyjatkiem jest Samsung.
tylko ze ja mieszkam w DE gdzie kanaly HD nie jest zadnym "rarytasem" a czyms powszechnym.
Slowo problem dalem w zaznaczeniu "- co oznaczalo ironie.
Jedyne zrodla sygnalu ktore mam to- sat HD niemieckie i TNK HD polskie, i BD...
SD na prawde nie posiadam/nie ogladam...bo tak mam skonfigurowane i tak mi dobrze.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
@kriswas
Masz w zupełności rację , na razie w Polsce telewizja HD "raczkuje" , a jakość nadawanych audycji w tej technologii bardzo często pozostawia wiele "do życzenia", bo jest po prostu w kiepskiej jakości(czytaj:w niskiej).:x
Może od czerwca 2012 r. coś pójdzie ku lepszemu .(Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i Igrzyska Olimpijskie w HD , w Telewizji Polskiej):)
Oczywiście , że w Niemczech dostęp do programów telewizyjnych nadawanych w technologii HD jest bardzo szeroki i emitowany w bardzo dobrej jakości.Na razie możemy w Polsce o takiej dostępności i jakości pomarzyć.:)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

GracX

New member
Bez reklam
Panowie jest ten model w wielkości 32 bądź 37 cali ? jeśli tak to czy posiada wszystkie cechy większych modeli czy też znowuż ucięli np 3d?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego Kriswas mi bardziej chodzilo o co innego, a mianowicie ze inne marki jak wchodza ich nowosci to od razu sa te tv w sklepach i nie ma problemu z kupnem i w miare ceny spadaja. A z philipkiem jest tak ze jak juz wchodzi nowosc z gornej polki seria 8 czy 9 to naprawde trzeba szukac ze swieczka gdzie to zobaczyc ...... nawet mieszkajac w duzym miescie jakim jest Warszawa. Wiec jak philips daje swojego topowego tv to wiekszosci ludzi co mialo kupic juz kupilo, a ci ktorzy nie kupili to mysle ze wiekszosc woli kupic powiedzmy sonika 920 za 8 tys 46 cali plus 2 pary okularow niz philipka za 9500 plus jakies 500 zl na okuray> I to w necie bo w sklepie bedzie 10500 tys niech zjada do 10 tys. Mi o to wlasnie chodzilo. Pozdrawiam
Lolek
 

kriswas

Member
Bez reklam
Gratuluję zakupu!
Myślę , że pilot Tobie wymienią,bądź dobrej myśli.:)
Jak go "troszkę skonfigurujesz" to napisz więcej , przede wszystkim o jakości obrazu , który myślę że jest rewelacyjny z HD i odtwarzacza blu-ray , ale jaki jest obraz z SD , bo ostatnio oglądałem obraz na Sony 46HX920 w SD i okazał się być bardzo dobrej jakości.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
@Bad_Boy123
Kol.accu, jako posiadacz modelu z ubiegłorocznej oferty Philipsa /9705/, a ja również, jako posiadacz modelu sprzed 2 lat /9704/, mamy nadzieję, że podzielisz się z nami swoimi odczuciami estetycznymi, jak tegoroczny model Philipsa /9706/ wyświetla programy SD, np. program RTL bez znaczka HD! I nic więcej.

A podsumowując zagadnienie oferty programów HD w poszczególnych krajach, to pragnę Ciebie i innych poinformować, kol.Bad_Boy123, że jako Polak zamieszkały w Polsce nie mam i nie powinienem mieć żadnych kompleksów, jeżeli chodzi o ilość tychże w porównaniu do oferty nadawców z Niemiec.
Na potwierdzenie:
1.Sky Deutschland oferuje 32 kanały w jakości HD ZOBACZ
2.Kabel Deutschland oferuje 17 kanałów w jakości HD ZOBACZ
3.Telewizja "n" oferuje 31 kanałów w jakości HD ZOBACZ
4.Cyfra + oferuje /od 11.11.11/ 30 kanałów w jakości HD ZOBACZ
5.Cyfrowy Polsat oferuje 22 kanałów w jakości HD ZOBACZ

czyli, nie jest aż tak źle, jakby się wydawało! :razz:
BTW, pod tym względem, ilości programów HD w ofercie, niedoścignionymi w Europie pozostają dwaj nadawcy, Sky UK z ofertą 50 kanałów i Sky Italia z równie bogatą ofertą.
Jeżeli natomiast chodzi o jakość nadawanego sygnału HD, czyli tzw. bitrate, to palma pierwszeństwa przysługuje Skandynawom zarówno z satelity Thor 0.8°W i dawnego Sriusza Astra 4A (4.8°E), a także rosyjskiemu nadawcy Platforma DV z satelity Eurobird 9A (9°E)
 
Ostatnia edycja:
Do góry