Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

WOJTEK-W18

New member
Witam wszystkich forumowiczów i mam nadzieję że pomożecie mi koledzy z wyborem odpopwiedniego TV uznając że nie zaśmiecam tego tematu bo od pół roku czytam testy i opinie o TV i tym bardziej jest mi trudno się zdecydować. W domu od zawsze kiedy pamiętam sprzęt RTV był firmy Panasonic o ile było to możliwe. W weekend przejechałem 200km żeby oglądnąć i ogarnąć wszystkie modele które mnie interesują i na polu boju zostały:

Panasonic TX-L42DT50 - 3350zł (brak okularów i trochę cena...)
Panasonic TX-P42ST50 - 3000zł (obawiam się prądożernej plazmy bo nigdy jej nie miałem)
Panasonic TX-L42ET60/ET50 - 3000zł (brak okularów 3D w zestawie)
Philips 40PFL7007K12 2999zł (sprzedawca odradzał że Chinszczyzna i żeby się decydowac na LG)
więc LG-42LA620s (kusząca cena 2400zł ale kiepskie 3D i powiedzmy brak wiarygodnosci marce)

Problem tkwi w tym że tv muszę mieć na już bo od wyprowadzenia się na swoje...3msc totalny brak tv (niemamy telewizora) i brak połączenia z internetem.
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor 17,5m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora 2,6-3,2
3.Ile osób zasiada przed telewizorem 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu, na wprost (czasami max kąt 30*)
5.Telewizor ma stać
6.Jak słońce świeci w pokoju od lewej północnej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor, chwilowy brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał, super czysty i realistyczny obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora cyfrowy NC+
10.Jakie urządzenia, chyba LCD LED, nigdy nie mialem plazmy
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor 3-7
12.Preferuję matrycę błyszczącą
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej Discovery,przyrodnicze,filmy,muzyczne,najmniej sportu pilka prawie wcale :)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie, zdecydowanie tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - zamierzam kupic ps3
16.Preferencje co do marki, głównie Panasonic (ewentualnie reszta świata uznanych marek)
17.Preferencje co do wielkości 40"-42" moim zdaniem zważywszy na 42
18.Co Cię denerwuje w telewizorach, przy przełączaniu kanałów długi czas oczekiwania i ciemny ekran
19.Więcej oglądamy wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup, 3000zł max ale Panas DT bardzo kusi
21.Czy telewizor ma mieć 3D, raczej tak, ale i nie jest ono konieczne

przepraszam za błędy i jeśli temat w złym dziale to proszę przeniesc do odpowiedniego.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Taka uwaga ET50 i ET60 to inne modele- jeżeli okulary są problemem, to w ET60 masz dwie pary okularów, ten model ma pasywne 3D, więc okulary do niego są tanie i pasują właściwie wszystkie (łącznie z kinowymi za parę złotych). ET50 ma aktywne 3D, więc cena okularów jest faktycznie spora.
 

mlero

New member
Panasonic TX-P42ST50 - 3000zł (obawiam się prądożernej plazmy bo nigdy jej nie miałem)
Koszt 1kWh z opłatami abonamentowymi i przesyłowymi to 61 groszy.
Zużycie roczne plazmyTXP42ST60 przy 4h dziennie/365dni to 184kWh czyli 112zł/rok tj. ok 9 zł miesięcznie!!
Led zużyje połowę tego lub mniej czyli ok 4zł
Jaka tutaj prądożerność??
Pralka i lodówka lub grzejnik to rozumiem- potrafią pokręcić licznikiem.:-D
A jakość obrazu bez porównania na korzyść plazmy
 

martinus123

New member
Jeśli już decydowałbym się na plazmę, to brałbym tegoroczny model czyli ST60.
Nowy interfejs Panasonica z ekranem głównym jest naprawdę fajny, a i świeci trochę lepiej.

Co do LG to nie brałbym nic poniżej LG42LA660, kosztuje niecałe 3000 więc mieści się w Twoim przedziale.
 

magik22

New member
Miałem się odezwać po zakupie ale nie miałem czasu.
Kupiłem wersję 47ET60 i jestem mega zadowolony. Telewizor ma wszystko co powinien posiadać, obraz jest ostry, dźwięk według mnie wcale nie jest zły jak się go dobrze ustawi. Wiadomo, nie ejst to kino domowe ale do obejrzenia Panoramy wystarczający :)

Mocniejsze podświetlenie z lewej strony faktycznie widać przy ciemnym ekranie ale mi to nie przeszkadza.
Telewizor ma tyle funkcji, że ciężko to wszystko ogarnąć.

Polecam niezdecydowanym :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę bardzo , bardzo dużo ludzi jest zadowolonych z tego modelu.
Panasonic w tej serii bije rekordy.
Widocznie nie tylko Ty doceniłeś ten model.
I pamiętaj o kalibracji obrazu.
 

WOJTEK-W18

New member
Wyeliminowałem model et50 i na polu boju pozostaje jak wcześniej (koledzy polecają już nowy model plazmy st60-ale nie widziałem go na żywo) bo moim indywidualnym zdaniem odczucie było takie że z widzianych modeli to et60 fajny obraz bardzo czysty, model dt50 super obraz ale brak okularów w tej cenie 3350zł,st50 bardzo ładny i głęboki obraz (nie przyglądnąłem się uważnie bo nie zastanawiałem się zbytnio nad plazmą... i model WT50 coś pięknego ale ta cena...i tu polecacie ST60 czyli plazmę na 2013r jak mają się do siebie te modele bo nadal w plazmie (test tx-p50st60e) martwi mnie pobór prądu 200-300W ale ma dużo plusów z ocen a nie wiem jak będzie odczucie migotania i buczenia przy białym kol. Nikt nie ocenił modelu philipsa 40pfl7007 bo ma sporo pozytywnych recenzji, zaś pojawił się model na 2013r 5008...nie widziałem na żywo, bo i sprzedawca mówił że to Chińczycy kupili philipsa razem z nazwą i już nie ma tej jakości. Ale PFL7007K12 moim zdaniem wyglądał bardzo interesująco. LG raczej nie biorę pod uwagę.
 
Ostatnia edycja:

Michał.K

New member
Panowie, przymierzam się do zakupu tego telewizora (47 cali), ale jest bardzo ciężko dostępny. Gdzie można go kupic w dobrej cenie? W mediaexpert online wyprzedany, w mediamarkt online wyprzedany, w euroagd online na specjalne zamówienie (bez gwarancji, że sfinalizują). W moim mieście (Kielce) żaden z elektromarketów go nie posiada. Towar deficytowy. Jak to jest na rynku TV, jak jest duży popyt to ceny rosną? Tego obawiam się najbardziej, bo mogę poczekac aż będzie znów dostępny (kiedyś napewno), tylko żeby cena nie skoczyła.
 

Flick

New member
Rownież byłem juz zdecydowany na 47" et60 nawet złozyłem zamowienie w Euro a tu dupa blada nie mają i tylko na zamowienie i tak jak piszesz nie wiadomo czy uda im się sprowadzic. Cena przystępna, ciekawe czy beda znow dostępne w tych calach, moze jakaś nowa partia niedługo wyjdzie :)
 

czarnyxxx

New member
Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora 42" z tej serii (akurat tyle cali w moim przypadku było najrozsądniejsze)
Długo, bardzo długo przymierzałem się do zakupu tego TV, polowałem na poprzedni model L42ET5E ale co sklep albo nie ma, albo model z ekspozycji, porównywałem różne modele począwszy od Philips 42PFL6008K, Samsung UE40F6500 no i LG 42LM640S. Chodziłem po sklepach, szperałem po forach, testy i takie tam i od samego początku na czele był Panasonic. Zakupu nie żałuje, TV spisuje się wyśmienicie. Obraz bajka, nie zagłębiałem się jeszcze w zaawansowaną kalibrację używałem tylko ustawień z TV a i tak jestem zadowolony. Obraz 3D jak na domowe warunki że jest jak najbardziej ok. Filmy z dysku czyta elegancko, czy to .mkv czy to .avi z napisami - zero problemów. Nie zauważyłem żadnych smużeń, cieni dopiero jak ktoś wspomniał tutaj na forum, że lewa strona jest troszkę mocniej podświetlona, sorry jakoś mi to nie rzuciło się w oczy i pewnie nigdy bym tego nie zauważył gdyby nie to forum. Dźwięk, wiadomo to już nie te czasy co kupowało się telewizory LG flatron z głośnikami z przodu, ma grać to gra. Wifi i DLNA zero problemów (używam Serviio). Smart TV rewelacja, eurosport, tvplayer, ipla, shoutcast tyle mi wystarczy. Przeglądarka internetowa jest i działa, bo ma działać jednak do przeglądania www używam laptopa lub smartfona, z ciekawości testowałem podpiętą klawiaturę (3 różne modele: bezprzewodową Logitech, Microsoft i przewodową Dell) i mysz, działa co i ważne znacząco ułatwia przeglądanie stron.
Obudowa TV, cienka, ładna ramka jednym słowem tv na szafce rtv prezentuje się elegancko.
Niezdecydowanym polecam, jak bym miał troszkę więcej miejsca zdecydował bym się na opisywany tutaj 47".
Pozdrawiam.
 

fantomik

New member
Witam. Ja również kupiłem ten model,a dokładniej model L42ET60. Wszystko było ok przez 3 dni. Po 3 dniach z prawej strony TV (ok 20 cm od krawędzi) pojawiła się pionowa fioletowa linia. Nie mając czasu zostawiłem go na 2 kolejne dni tzn, do dzisiaj. Wyciągnąłem karton, śrubokręt i miałem się zabrać za odłączanie tv, aby oddać go do reklamacji, a tu czary mary- linia znikła i przez cały dzień nie pojawiła się. Jak myślicie, reklamować mimo to? W sumie tv jest już 100% sprawne.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Jesli usterka sie nie powtorzy to w sumie nie musisz reklamowac, natomiast przy nastepnym pojawieniu sie czegos takiego zadzwonil bym na pomoce techniczna Panasonica, moze by mieli dla Ciebie jakies rozwiazanie. W sumie nawet teraz mozesz tam zadzwonic, moze cos ci powiedza na ten temat.
 

WOJTEK-W18

New member
Witam ponownie. Zamowilem model et60 panasa i dzis powinien juz zostac dostarczony do sklepu rtv euro...i moje pytanie to na co powinienem zwrocic uwage przy odbiorze telewizora przy jego podlaczeniu itd? Z gory dzieki za odpowiedz i wyrozumialosc.
 

Michał.K

New member
Kiki,
Na ile pewne sa informacje dotyczace nowej dostawy tego modelu? Miales na mysli dostawe globalna czy Twoj sklep? Jakies info na temat cen?
 
Do góry