Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

kpr

New member
hm bardzo ciekawa propozycja:) ciekawe czy to taka prawdziwa kalibracja

Jeśli dobrze rozumiem to ta usługa nie ma nic wspólnego z kalibracją, bo nawet nie ma o tym mowy. Strojenie kanałów to pewnie włączenie automatycznego wyszukiwania kanałów i ewentualne posortowanie ich.

A swoją drogą warto szukać i płacić za speca, który pogrzebie w kalibracji?
 

Michał.K

New member
Panowie, stoję przed zakupem tego TV, ale ostatnio natknąłem się na dwie opinie po których mój entuzjazm co do zakupu tego sprzętu nieco opadł. Wiem, że sporo użytkowników tego forum go już posiada, więc prosiłbym jedynie o potwierdzenie:
1. Obraz przy szybszych scenach się zacina? PRAWDA/FAŁSZ ?
2. TV nie czyta plików mkv z osobnymi napisami PRAWDA/FAŁSZ ?
3. Wg testu ten model bardzo dobrze skaluje, czy oryginalne dvd da jeszcze radę na tym TV?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
 

kpr

New member
To ja się dołaczę z jeszcze jednym pytaniem - czy w przypadku 42" wersji, zdarzyło się komuś, że trafił na "wadliwy" egzemplarz? Chodzi mi o rzeczy, które nie sa podstawa do reklamacji i zmierzam do tego, czy bez obaw mogę kupować wysyłkowo, żeby potem się nie bawić z odsyłaniem.
 

splmagw

Member
Telewizor mam od kilku miesięcy, kurz opadł, zdążyłem się już do niego przyzwyczaić i w mojej ocenie:
1. Nie zauważyłem żadnego zacinania - z drugiej strony trudno określić jaki ktoś ma poziom percepcji zacięć i które sceny są szybsze. Nie wiem czy jest jakiś obiektywny sposób pomiaru płynności oprócz własnego oka.
2. TV czyta wszystko - napisy powinny być w formacie SRT - wtedy nie powinno być żadnych niespodzianek. Jedyny minus jest taki, że każdorazowo trzeba ustawiać wyświetlanie napisów (ale trwa to 5 sek. więc można przeżyć). U mnie nie czyta tylko plików .mov (np. filmy z aparat
cyfrowego) - ale po konwersji problemu już nie ma.
3. Skaluje bardzo dobrze wszystkie formaty. I znowu pojawia się pytanie: Co oznacza "da radę"? Odtwarzałem stare DVD, VCD i mogę stwierdzić, ze "daje radę". Aczkolwiek przy nowych formatach - jakość obrazu jest mizerna.
pozdrowienia
 

paczas

New member
Przeczytałem już chyba wszystko co się dało, ale mam jeszcze jedno pytanie:
czy jest jakaś alternatywa dla tego tv w cenie do 3600zł (za tyle można go teraz kupić)?
 
Ja dziś stwierdziłem że 47 cali to za mało i chcę ten TV w wersji 50 ale nuiestety różnica między 47 a 50 to blisko 1000 zł (masakra tyle kasy za 3 cale!!!) W sklepie mi doradzono aby odczekać aż rynek zapcha się tym modelem to i różnica między w/w rozmiarami nie będzie już tak kosmiczna
 

Luda55

New member
Witam wszystkich bardzo ciepło bo to mój pierwszy post. Od dawna czytałem forum, ale nie miałem nic ciekawego do powiedzenia.

Stanąłem przed wyborem nowego TV (poprzedni Sony KDL-40EX710), przeczytałem kolka testów i w pierwszej chwili padło na Philipsa PFL5507K, nawet zrobiłem rezerwacje i miałem odebrać następnego dnia ale wieczorem na przeczytałem kilkanaście opinii że obraz to raczej Ok ale Smart to totalna klapa, zdecydowana większość opinii. Szukałem dalej Panasonic był wśród faworytów, na jednym z konkurencyjnych forum człowiek ocenił go raczej miernie, pisał że nawet kalibracja niewiele zmieni ale znalazłem test na hdtvtest.co.uk i on mnie przekonał do zakupu.

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Panasonic TX-L47ET60.
Jeśli chodzi jakość wykonania, jakość obrazu, łatwość obsługi, obsługiwane formaty itp. jest to to czego oczekiwałem, a nawet odrobinę więcej. Po małej kalibracji wg opisy znalezionego w necie obraz jest rewelacyjny ( kalibracja właściwie polegała na wyłączeniu większości polepszaczy).
Jest kilka rzecze których mi brakuje np. obraz w obrazie (wcześniej mogłem oglądając TV Sat podejrzeć np. kanały DVB-T) ale to nie jest wielki problem.
No i to 3D które traktowałem jako zbyteczny gadżet teraz sprawia ogromną frajdę i te leciutkie okulary. TV bardzo płynnie czyta i odtwarza z pendriva, dysku czy karty SD.

Jeszcze raz dzięki za ten test, który przyczynił się do kupna świetnego TV oczywiście w rozsądnej cenie, bo nie sztuka kupić TV z 7-9 tysięcy.
Pozdrawiam i polecam ten model.
 

assassino-x

New member
Do mnie wjechał dziś koło 11 :), sprawdziłem tylko czy matryca jest cała i czeka na mnie, aż wrócę z pracy. Panowie czy ET60E potrzebuje kalibracji, a jeśli tak to może ktoś umieściłby linki, przeczytałem chyba cały temat, ale tego nie znalazłem, pozdrawiam.
 

mati7

New member
Witam
Czy komuś udało się podłączyć do tego tv myszkę bezprzewodową, na infolinii panasonica uzyskałem informację, iż ten tv wspiera tylko klawiatury

Pozdrawiam
 

jerzy jery21

New member
panasonic tx-let60

Posiadam panasonicatx-l47et60e od miesiaca telewizor odbiera super nie zauwazylem zadnych zaciec obrazu podlaczony pod ntv obraz hd rewelacja kolory i czern super 3d obraz bajeczny sport rewelka mecze ligi mistrzow to prawdziwa uczta nic sie nie zacina nie ma szarpania obrazu tv polecam godny zakupu
 

wiatru

New member
No nie do końca on taki cudowny. Mam go od dwóch tyg. i do jego zalet mogę zaliczyć tylko dobre kąty, ładny obraz cyfrowy (analog z kablówki to dno) również 3D i wygląd zewnętrzny. Aplikacja smart powiedzmy że jest całkiem w porządku ale jej obsługa dołączonym pilotem woła o pomstę do nieba. Youtube systematycznie się zacina, przy próbie oglądania filmów skompresowanych mkv z napisami zewnętrznymi zawiesza się odtwarzanie, moduł na karty CI+ nie działa w telewizji kablowej UPC gdzie niby Panasonic wspiera certyfikację modułów CI w upc. Dźwięk jest bardzo głośny ale płaski (słabo odtwarza basy), matryca lusterko - obija wszystko w pokoju, a powłoka antyrefleksyjna działa w ten sposób że na ekranie nie odbija się światło lecz widać wzdłuż krawędzi jasne przebarwienie. Podsumowując: telewizor jest ŁADNY i ma dobre kąty i tylko to go odróżnia od konkurencji.
 

Buttdozer

New member
Witam
Czy komuś udało się podłączyć do tego tv myszkę bezprzewodową, na infolinii panasonica uzyskałem informację, iż ten tv wspiera tylko klawiatury

Pozdrawiam

Do swojego podłączam bezprzewodową myszkę Esperanza EM112, którą kupiłem w hipermarkecie za 39 złotych i działa.

Wbrew obiegowym opinion stwierdzam też, że filmy w YouTube też działają. Mówię o YouTube z przeglądarki w TV, a nie aplikacji (dennej zresztą).

No nie do końca on taki cudowny. Mam go od dwóch tyg. i do jego zalet mogę zaliczyć tylko dobre kąty, ładny obraz cyfrowy (analog z kablówki to dno) również 3D i wygląd zewnętrzny. Aplikacja smart powiedzmy że jest całkiem w porządku ale jej obsługa dołączonym pilotem woła o pomstę do nieba. Youtube systematycznie się zacina, przy próbie oglądania filmów skompresowanych mkv z napisami zewnętrznymi zawiesza się odtwarzanie, moduł na karty CI+ nie działa w telewizji kablowej UPC gdzie niby Panasonic wspiera certyfikację modułów CI w upc. Dźwięk jest bardzo głośny ale płaski (słabo odtwarza basy), matryca lusterko - obija wszystko w pokoju, a powłoka antyrefleksyjna działa w ten sposób że na ekranie nie odbija się światło lecz widać wzdłuż krawędzi jasne przebarwienie. Podsumowując: telewizor jest ŁADNY i ma dobre kąty i tylko to go odróżnia od konkurencji.

Filmy mogą się przycinać, na przykład jeśli przepływność strumieni audio i wideo (tzw. bitrate) jest zbyt duża, albo dla TV, albo dla USB. Co do matrycy, to... lusterko? Mówimy na pewno o ET60? Wiem, że trochę to ironicznie zabrzmi, ale może podróba jakaś? Widziałem trochę egzemplarzy ET60(E) i nie spotkałem ewenementu z lustrzaną matrycą.
 
Ostatnia edycja:

wiatru

New member
Do swojego podłączam bezprzewodową myszkę Esperanza EM112, którą kupiłem w hipermarkecie za 39 złotych i działa.

Wbrew obiegowym opinion stwierdzam też, że filmy w YouTube też działają. Mówię o YouTube z przeglądarki w TV, a nie aplikacji (dennej zresztą).



Filmy mogą się przycinać, na przykład jeśli przepływność strumieni audio i wideo (tzw. bitrate) jest zbyt duża, albo dla TV, albo dla USB. Co do matrycy, to... lusterko? Mówimy na pewno o ET60? Wiem, że trochę to ironicznie zabrzmi, ale może podróba jakaś? Widziałem trochę egzemplarzy ET60(E) i nie spotkałem ewenementu z lustrzaną matrycą.

więc tak: oglądam kilka razy ten sam materiał i tnie się zawsze w tym samym miejscu (na kompie i smartfonie tego nie ma), lusterko jest jak tv jest wyłączony albo występuje czerń w obrazie - jeśli tego nie widzisz proponuję wizytę u optyka :)
 

assassino-x

New member
pierwsze wrażenia pozytywne, obraz super, jedynie przy półfinale LM zauważyłem nierównomierne podświetlenie matrycy przy szybkich ruchach kamery. Aplikacje z VC super, dziś spokojnie oglądałęm na youtube cały koncert Mumford and Sons. Kupiłem w sklepie internetowym także mam jeszcze kilka dni na zwrot w razie czego, ale jakoś nie ma się do czego przyczepić. Jedyny minus to uszkodzone okulary, reklamacje zgłosiłem w Euro AGD, ale pewnie mnie oleją. Orientujecie ile kosztują okulary do tego TV?? Pozdrawiam
 

mystaloba

New member
pierwsze wrażenia pozytywne, obraz super, jedynie przy półfinale LM zauważyłem nierównomierne podświetlenie matrycy przy szybkich ruchach kamery. Aplikacje z VC super, dziś spokojnie oglądałęm na youtube cały koncert Mumford and Sons. Kupiłem w sklepie internetowym także mam jeszcze kilka dni na zwrot w razie czego, ale jakoś nie ma się do czego przyczepić. Jedyny minus to uszkodzone okulary, reklamacje zgłosiłem w Euro AGD, ale pewnie mnie oleją. Orientujecie ile kosztują okulary do tego TV?? Pozdrawiam
Np. takie --> Pasywne OKULARY 3D Panasonic ET5 ET60 akryl HIT (3217818079) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. możesz kupić za 35zł. z przesyłką.
A powiedz mi czy w trakcie meczu przy szybkich scenach zaobserwowałeś jakieś artefakty [zacięcia w obrazie], np. podczas strzału piłki z rzutu wolnego ?
 

Buttdozer

New member
więc tak: oglądam kilka razy ten sam materiał i tnie się zawsze w tym samym miejscu (na kompie i smartfonie tego nie ma), lusterko jest jak tv jest wyłączony albo występuje czerń w obrazie - jeśli tego nie widzisz proponuję wizytę u optyka :)

Jeju, a może powinieneś postawić obok lustro, bo jeśli ET60 Twoim zdaniem ma matrycę jak lustro, to w prawdziwym lustrze powinieneś widzieć to, co jest za nim...
 

gumiss_100

New member
panas tx-l47et60e

hej,

tydzień temu zakupiłem sobie panasa jak w temacie i jak narazie jestem zadowolony, ale mam pytanie, ponieważ czasami podczas oglądania filmów (możliwe, iż mam bardzo wrażliwy wzrok heheh) obraz staje się przez bardzo krótką chwilę mniej realistyczny, można powiedzieć, że się lekko "zacina" choć daleko od znaczenia tego słowa. Parę postów temu pisał ktoś o kalibracji (może mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać, może ma ktoś jakiegoś linka)...

Z góry dzięki

pozdrawiam ;)
 

gaciar

New member
Czy na tym telewizorze można odpalić grę na konsoli w trybie multiplayer wykorzystując polaryzację (tak aby każdy gracz widział na pełnym ekranie) - odpowiednik Dual Play w telewizorach LG??
 
Do góry