Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

Balistic

New member
Czy ktoś wie czemu jest problem ściągnięcia tego modelu od producenta. Zostały tylko wystawowe sztuki. Od 2 tygodni nie było chyba żadnej dostawy na Polskę.

Może ktoś wie orientacyjnie kiedy można się spodziewać tych tv?
 

krystiano77

New member
Witam. dopiero dzisiaj się zalogowałem, a czytam forum od 5 lat ;)
ale do rzeczy. czytam cały ten wątek odkąd powstał, bo miałem w planie ten tv i chciałem sie dowiedzieć jak najwięcej. test pokazał, że warto go kupić i tak też zrobiłem przed Świętami w marcu. i jestem mega zadowolony. nie widziałem wcześniej tak dobrego obrazu. jak ktoś sie zastanawia, to radzę przestać myśleć, tylko lecieć do sklepu i kupić bo warto. to nie sprzęt za 10 tys, zeby dopatrywać sie smużenia w meczu, czy nierównomiernego podświetlenia, które jest i tak nadzwyczaj dobre

ale zadziwia mnie jedna rzecz. kilka osób pisze o niedostępności tego telewizora i tu jestem w szoku. w mojej okolicy jest 5 sklepów euro rtv i wszędzie jest po kilka sztuk. nie powystawowe, tylko normalnie zapakowane i gotowe do odbioru, zarówno 42, jak i 47 cali. przecież jak nie ma gdzieś tam, w którymś mieście, to wydaje mi sie, ze powinni ściągnąć stąd gdzie mają? także proponuje sie ruszyć do sklepu i walczyć o ściągnięcie
 

Michał.K

New member
Panowie, jak wygląda zwrot TV zakupionego przez internet? Wiem że mamy 10 dni na zwrot, ale co w przypadku gdy TV zostanie rozpakowany, przetestowany w domu i jednak dojdziemy do wniosku że to nie to czego oczekiwaliśmy? Jest kłopot w tego typu sytuacjach czy nie?
 

Jacek80

New member
Witam. Posiadam Panasonic TX-L47 ET60 od kilku dni i niestety rozczarowałem się tym TV. Miałem już kilka telewizorów i może zwracam uwagę na pewne aspekty, które innym nie przeszkadzają. Moim zdaniem telewizor ten ma fatalne podświetlenie matrycy, mianowicie w lewym dolnym rogu widoczna biała poświata, w moim odczuciu to dyskwalifikacja dla tego modelu. W pozostałej części ekranu do czerni nie mogę się przyczepić pod warunkiem, że siedzisz na przeciw ekranu. No i tu kolejne rozczarowanie. Przy zmianie kąta oglądania ekranu, wcześniejsza czerń przeobraża się w różne odcienie szarości, no co tu dużo pisać - LIPA. Na szczęście w MediaExspert do 14-tu dni mogę go oddać bez podania przyczyn, z czego skorzystam na początku przyszłego tygodnia. Z plusów to dynamika obrazu na wysokim poziomie, oraz estetyka wykonania.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
W sprawie zwrotu TV musisz sie skontaktowac z dana siecia w ktorej kupowales TV. W czesci moze byc tak ze przyjma zwrot ale wysylasz na swoj wlasny koszt. A w innych bd wystarczylo przejscie sie do sklepu stacjonarnego i tam wszystko zalatwia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy sprawdzić telewizor przed zakupem i skalibrować obraz aby cieszyć się super jakością.
 

Iron82

New member
Witam. Posiadam Panasonic TX-L47 ET60 od kilku dni i niestety rozczarowałem się tym TV. Miałem już kilka telewizorów i może zwracam uwagę na pewne aspekty, które innym nie przeszkadzają. Moim zdaniem telewizor ten ma fatalne podświetlenie matrycy, mianowicie w lewym dolnym rogu widoczna biała poświata, w moim odczuciu to dyskwalifikacja dla tego modelu. W pozostałej części ekranu do czerni nie mogę się przyczepić pod warunkiem, że siedzisz na przeciw ekranu. No i tu kolejne rozczarowanie. Przy zmianie kąta oglądania ekranu, wcześniejsza czerń przeobraża się w różne odcienie szarości, no co tu dużo pisać - LIPA. Na szczęście w MediaExspert do 14-tu dni mogę go oddać bez podania przyczyn, z czego skorzystam na początku przyszłego tygodnia. Z plusów to dynamika obrazu na wysokim poziomie, oraz estetyka wykonania.


Szczerze wątpie w to co piszesz, wydaje mi się niestety zakupiłeś jakiś wadliwy egzemplarz, przy obecnych standardach kontroli jakości nie jest możliwa kontrola 100% więc takie przypadki się zdarzają.Osobiście posiadam ten TV od około miesiąca i nie dostrzegłem opisywanych przez Ciebie zjawisk, może pobaw się trochę ustawieniami, kalibracją zanim podejmiesz taka decyzje o zwrocie, bo moim skromnym zdaniem w tym przedziale cenowym nie kupisz nic lepszego.

Pozdrawiam
 

lefff

New member
Koledzy jak sprawdzic w modelu ET60 ilosc wlaczen oraz przepracowany czas telewizora? Pilnie prosze o odp. Dzieki.

Przytaczam za elektrodą aczkolwiek autor też przytacza z sieci - najprawdopodobniej z innego wątku tego forum bo wydaje mi się że był ten opis w ET5E lub ET50E (sam jeszcze nie próbowałem i nie wiem czy działa)

1. Po prawej stronie telewizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota naciskamy 3-4 razy przycisk "0". (w innych źródłach tylko 3 razy)
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" i "O.K."
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
6. Wychodzimy z menu serwisowego przytrzymując przez 3 sek. przycisk EXIT.

Pamiętaj jednak że jest to tryb serwisowy.
Przez nieuwagę możesz zmienić istotne ustawienia i uszkodzić TV,
Wchodząc w tryb serwisowy robisz to na własną odpowiedzialność.

 

Jacek80

New member
Kolego Iron82, podzieliłem się swoja opinią na temat tego telewizora, ponieważ po przeczytaniu tylu pozytywnych wypowiedzi na temat tego modelu, postanowiłem go sobie zakupić, natomiast wątpić w to co napisałem w poprzednim poście możesz jak najbardziej, masz do tego prawo. Próbowałem różnych ustawień, wszystkich trybów, oczywiście włączona opcja czujnika otoczenia, która w ciemnym pomieszczeniu zmniejsza znacznie jasność ekranu, a pomimo tego jasna poświata w lewym dolnym rogu widoczna jest na ciemnym tle. Na potwierdzenie załączam kilka fotek telewizora, zobaczcie i możecie się wypowiedzieć, czy macie podobne efekty. Wszystkie zdjęcia zrobione były przy wykorzystaniu czarnej planszy z wstawkami białych elementów. Pozdrawiam i dzięki za fachowe porady.



 

Riv11

New member
Bez reklam
ET60 ma ledy tylko wzdłuż lewej krawędzi, dlatego ma problemy z równomiernym podświetleniem. Jednak u Ciebie jest to większy mankament niż w statystycznym egzemplarzu tej serii.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Twoim telewizorze i tak jest w miarę dobrze.
Zdjęcia pod kątem deprecjonują wszystkie telewizory lcd led.
Taka jest technologia, dlatego w pytaniach przed wyborem pytamy o kąty zasiadania przed telewizorem.
W takim przypadku aby nie stresować się wystarczy sprawdzić telewizor przed zakupem.
 

rafix44

New member
witam ponownie,
Czy nikt nie jest mi w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie które zawarłem w pierwszym poscie na str 93 forum?
co do uginającej sie matrycy pod naciskiem palca przy samej ramce na dole to juz wiem, że to chyba normalne bo sprawdzałem w kilku egzemplarzach w sklepach.
Ale nadal nurtuje mnie problem z dzwiekiem (chwilowe zanikanie głosu po przełączeniu na nast kanał w momencie gdy na pasku wskakuje napis stereo na niektórych kanałach).
System dżwieku ustawiony mam w konfiguracji na SC3. Dodatkowo zauwazyłem, że gdy podepne słuchawki to dźwięk słychać w słuchawkach i głośnikach...?
Jesli zmienię system dźwieku na SC2 lub SC1 to zanikania głosu przy zmianie kanałów nie ma, ale też nie pojawia sie napis stereo na pasku informacji i nie mam wtedy głosu w słuchawkach.
Nie wiem czy to cos z tv czy z sygnałem z anteny kablowej
przypomne że dotyczy to tylko kanałow analogowych.

Czy moglibyście jakos to sprawdzic w swoich telewizorach?

Poza tym telewizor jest super jak na razie
 

Michał.K

New member
Panowie, jak podłączyć do tego TV zestaw hifi? Posiadam Sony cmt-hx70btr z wejściem audio in. TV ma wejście DIGITAL AUDIO. Jaki kabel powinienem kupić? Taki będzie ok? allegro.pl/kabel-optyczny-toslink-mini-jack-digital-1m-vitalc-i3240477027.html


Druga sprawa to menu serwisowe. Stronę wcześniej ktoś podał błędną informację. W menu serwisowe wchodzimy przytrzymując VOL - na TV i wciskamy trzy razy INFO z pilota. Ktoś wie jak poruszać się po tym menu bo u mnie się wyświetla, natomiast nie mogę w nic wejść.
 
Ostatnia edycja:

lefff

New member
Pisałem że nie sprawdzałem wejścia do menu serwisowego a źródło pochodziło z netu.
Podkusiło mnie wczoraj by sprawdzić to samemu i ...
Również potwierdzam że "Vol -" z 3 x"0" nic nie daje, jednak postanowiłem sprawdzić inne przyciski i odkryłem to o czym piszesz: że trzymając "VOL-" w telewizorze i 3x"i" na pilocie wchodzimy w "menu adjustmenagment" (wychodzimy exit'em). Czy o to "menu serwisowe" chodziło pytającemu wcześniej koledze? Nie wiem. Zgodnie z nazwą jest to menu zarządzające zmianami a nie informacją ale nie wiem. Może jakimś ukrytym przyciskiem uwidoczni się info ile razy TV był włączany i ile godzin pracuje.
4176019800_1369210289.jpg

Na chwilę obecną po włączeniu tego menu wciskając 1 lub 2 (pojedynczo jak i parokrotnie) można coś poustawiać i pozmieniać [pojawiają się opisy jakim klawisz jest za co odpowiedzialny]
Z pobieżnego patrzenia dotyczy to ustawień obrazu dla trybów dynamic/normal/i jeszcze jakiś.
Przyznam że nic nie zmieniałem bo mam obawy przed zmianami czegokolwiek jeżeli nie do końca wiem czego dotyczą.


"Odkryłem" jeszcze inny kod: "VOL-" i 3x"Option" w tym momencie TV wchodzi w tryb pełnoekranowej "prezentacji barw" (Cały ekran świeci na zmianę na czerwono niebiesko biało czarno). z tego trybu wychodzimy czerwonym wyłącznikiem na pilocie - wyłączając TV.


Jest jeszcze inny kod: "VOL-" i 3x"Ok" na monitorze pojawią się SELF Check (samosprawdzenie) U mnie wszystko "OK" :)
4717450600_1369210290.jpg

Jednak żeby wyjść z tego trybu trzeba na dłużej przytrzymać wyłącznik główny na TV.
 
Ostatnia edycja:

lefff

New member
Panowie, jak podłączyć do tego TV zestaw hifi? Posiadam Sony cmt-hx70btr z wejściem audio in. TV ma wejście DIGITAL AUDIO. Jaki kabel powinienem kupić? Taki będzie ok? allegro.pl/kabel-optyczny-toslink-mini-jack-digital-1m-vitalc-i3240477027.html

TV ma wyjście cyfrowe - optyczne natomiast twoje sony nie ma wejścia (ani wyjścia) cyfrowego tylko audio po "zwykłym" jacku 3,5.
Kabel który przedstawiłeś nie jest kablem Toslink - Jack (jak sugeruje sprzedawca) tylko Toslink - miniToslink.
MiniToslink przypomina jack'a jednak na tym się to kończy. W środku ma przewód optyczny (światłowód). Zwróć uwagę że nie ma na końcówce rozróżnienia kanałów L/P tylko czarna "prowadnica".
Innymi słowy tak jak pisze sprzedawca w opisie "w sprzętach (ja dodam OBU) oczywiście muszą być złącza optyczne". Z reguły w gniazda miniToslink wyposażone są karty muzyczne komputerów.

W twoim przypadku możesz podłączyć TV do wzmacniacza zwykłym kablem jack 3,5 - jack 3,5 podłączając go w TV w gniazdo słuchawkowe.
[Tu dodatkowo odpowiedz na jedno z pytań rafix44:]
Ten TV ma oddzielne sterowanie (poprzez menu) siłą głosu w słuchawkach tak że włączenie słuchawek nie wyłącza głosu w TV (po przeanalizowaniu jest to lepsze rozwiązanie niż dawne wyłączanie głosu słuchawkami. Teraz do tego jest przycisk mute)
 
Ostatnia edycja:

lefff

New member
Michał.K - Może źle się wyraziłem. "Połącz" TV ze swoim sprzętem (Sony cmt-hx70btr) przewodem jack 3,5 - jack 3,5 za ok 10 zł. Nie koniecznie najtańszym ale i nie z końcówkami pokrytymi złotem (bo podobno lepiej słychać :) ) - tak by miał w miarę solidne wtyczki by się nie urwały/rozłączyły po paru podłączeniach to wystarczy.
Żadnego dodatkowego wzmacniacza nie kupuj (twój sprzęt sony nazwałem wzmacniaczem).

Wepnij jedną wtyczkę do wejścia audio w sony a druga do wyjścia słuchawkowego w TV. Ewentualnie ustaw w menu TV odpowiednią siłę wzmocnienia sygnału (głośność) na gnieździe słuchawkowym i tyle.
 
Ostatnia edycja:

lefff

New member
witam ponownie,
Czy nikt nie jest mi w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie które zawarłem w pierwszym poscie na str 93 forum?
co do uginającej sie matrycy pod naciskiem palca przy samej ramce na dole to juz wiem, że to chyba normalne bo sprawdzałem w kilku egzemplarzach w sklepach.

Sprawdziłem, u mnie jest tak samo. Matryca przy niewielkim nacisku ugina się. Ale ciesz się że ci nie "stuka" :) bo że tak ma/może być i nie jest to wada świadczy informacja w pełnej instrukcji obsługi (e-Pomoc) na końcu strony 165 (Pomoc techniczna/często zadawane pytania/inne).
 
Do góry