Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

assassino-x

New member
Np. takie --> Pasywne OKULARY 3D Panasonic ET5 ET60 akryl HIT (3217818079) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. możesz kupić za 35zł. z przesyłką.
A powiedz mi czy w trakcie meczu przy szybkich scenach zaobserwowałeś jakieś artefakty [zacięcia w obrazie], np. podczas strzału piłki z rzutu wolnego ?

artefaktów nie zauważyłem, wczoraj oglądałem nba i kłopotów z podświetleniem również tym razem nie było, generalnie jestem zadowolony, teraz testuje dlna, film śmiga elegancko tylko nie mogę dodać napisów, może ktoś pomóc? napisy sa w tym samym katalogu w formacie srt, ale za cholera nie mogę wyświetlić ich an ekranie. Używam serviio.
 

rafix44

New member
cześć wszystkim,
mam ten tv od kilku dni i w zasadzie jest ok, nawet bardzo ok, tylko zastanawia mnie takie coś a mianowicie przy przełączaniu kanałów (dotyczy tylko analogowych) zanika głos na ułamek sekundy po przejściu na następny kanał (jest to moment kiedy zapala się na pasku symbol "stereo" i wtedy właśnie na momencik zanika głos. coś takiego jakby przełączał się z mono na stereo.
kolejna sprawa dotyczy również kiepskiej jakości u mnie analogowych, zauważyłem dosłownie kilka razy, że jednak obraz przyciął się na chileczkę.
Czy ma to związek ze słabym sygnałem analogowym, czy ten tv tak po prostu ma?
No i widzę, że matryca a właściwie na dole przy samej ramce wciska się pod naciskiem palca na parę milimetrów. Trochę mnie to zaniepokoiło, ale sprawdzałem inny egzemplarz w sklepie i właściwie też się lekko ugina

Czy ktoś spotkał siez podobnymi problemami? czy mam się martwić czy są to normalne przypadłości tego modelu i sygnału analogowego?
dzięki i pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 

Balistic

New member
Mam pytanie.
Stoję przed zakupem tv 47 cali. Zastanawiam się nad TX-L47ET5E oraz nad obecnym w temacie. Brać tegoroczny model ? Wiem że nie zawsze nowszy znaczy lepszy.
Proszę o opinie w tym temacie. Dziękuje z góry.
 

rafix44

New member
Witam, to jeszcze raz ja,
czy nikt z posiadaczy tego modelu nie jest w stanie sprawdzić moich wątpliwości o których napisałem 5 postów wcześniej?
byłbym wdzięczy bo nie wiem czy to problem czy coś raczej normalnego

z góry dziękuję
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Moze to kwestia sygnalu telewizijnego? Mialem cos podobnego ale na starym tv z "tylkiem" jeszcze i tam wlasnie tak bylo ze jak przelaczales to pierw lapalo obraz a po chwili lapalo glos. Na takim nowszym tv jak Panasonic ET60 raczej nie powinno byc takich problemow.
 

carsonix

Member
Panowie prosze o pomoc w znalezieniu sklepu. Zdecydowałem sie na kupno Panasa TX-L50ET60. Niestety mieszkam w UK i szczerze mowiac nie chce kupowac telewizora tutaj (wole polskie aplikacje - duzo ogladam ipla).
Czy jest tu ktos na forum, kto prowadzi sklep i moglby mi sprzedac ten telewizor z wysyłką kurierem do UK? Oczywiscie ja pokrywam koszty wysylki. (Płatność kartą)
Szukam kogos uczciwego, kto moglby za opłata ewentualnie wyjąc TV z pudełka, podłączyć i zerknac przez chwile czy nie ma wad (clouding, banding ewentualnie innych ukrytych), tak bym nie musiał tego odsyłac spowrotem. Chce ograniczyc do minimum stres i zamieszanie zwiazane zawsze z reklamacją.
Chodzi równiez o porządne zapakowanie TV, ewentualnie jakies dodatkowe zabezpieczenie do wysyłki.

Od razu zaznaczam, ze nie chce tego za darmo. Jesli ktos tu jest sprzedawca/ma sklep i moglby mi pomóc, napewno sie dogadamy.

Z góry dziekuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Mam podobny dylemat, tyle że w 55 calach.
Z tego co mi się udało przeanalizować te telewizory, to modele F6640 mają jako jedyne w samsungowej serii 6 Micro Dimming (mam rację?).
Nie wiem jak mocno to się przekłada na jakość obrazu, ale chyba lepiej mieć niż nie mieć :)

Ktoś mógł porównać kwestię czerni w obu tych telewizorach? Często powtarzają się głosy że w ET60 nie jest to mocny punkt...


No i ostatnie pytanie- czy zauważalna jest różnica w jakości obrazu między DT50, a ET60? Zastanawiam się nad DT50, bo ma w tej chwili dobre ceny- w 55 calach można go wyhaczyć za niewiele ponad 5000 zł, a to chyba jednak półka wyżej od ww Samsungów i ET60.
 

DonMisiek

New member
Hmm jak już brać lcd to et60 natomiast ja bym zerknął na St60 :) będziesz bardziej zadowolony.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czekamy na telewizory z Samsunga do testów.
Porównamy je z innymi firmami ale dopiero za tydzień.
 

kpr

New member
Z tego co mi się udało przeanalizować te telewizory, to modele F6640 mają jako jedyne w samsungowej serii 6 Micro Dimming (mam rację?).

Jeszcze F6650, ale to praktycznie to samo co F6640, tylko ramka jest inna.
Aktualnie zastanawiam się pomiędzy F6650 a ET60 (na korzyść Samsunga przamawia do mnie 46" zamiast 47", bo się mieści dzięki temu w miejscu przeznaczenia :D). Jedyne co to chce obejrzeć gdzieś czy clouding nei razi w oczy.
 

martinus123

New member
Jeszcze F6650, ale to praktycznie to samo co F6640, tylko ramka jest inna.
Aktualnie zastanawiam się pomiędzy F6650 a ET60 (na korzyść Samsunga przamawia do mnie 46" zamiast 47", bo się mieści dzięki temu w miejscu przeznaczenia :D). Jedyne co to chce obejrzeć gdzieś czy clouding nei razi w oczy.

F6640 i F6650 jako jedyne w serii 6 mają Micro Dimming, bo jako jedyne mają podświetlenie Edge LED, pozostałe mają Direct Led, jeśli więc zależy Ci by clouding był jak najmniejszy to pomyśl F6500, w porównaniu do F6640/6650 ma bardzie równomiernie rozłożone podświetlenie.
 

kpr

New member
Direct LED czyli pełne podświetlenie? Na początku myślałem o F6800, ale przeszkadza mi przezroczysta ramka wokół ramki, a F6650 pasuje mi właśnie pod tym względem. Jeśli natomiast okaże się, że clouding w 6640/6650 jest zbyt widoczny to pewnie przeboleje ramkę w 6800.

Edit:
Rozmawiałem przed chwilą z ze specem Samsunga w Saturnie i powiedział, że tegoroczna seria 6 nie ma już podświetlenia edge (wszystkie modele F6xxx mają tylne podświetlenie)
 
Ostatnia edycja:

martinus123

New member
Direct LED czyli pełne podświetlenie? Na początku myślałem o F6800, ale przeszkadza mi przezroczysta ramka wokół ramki, a F6650 pasuje mi właśnie pod tym względem. Jeśli natomiast okaże się, że clouding w 6640/6650 jest zbyt widoczny to pewnie przeboleje ramkę w 6800.

Edit:
Rozmawiałem przed chwilą z ze specem Samsunga w Saturnie i powiedział, że tegoroczna seria 6 nie ma już podświetlenia edge (wszystkie modele F6xxx mają tylne podświetlenie)

To wątek o Panasonicu, więc nie zaśmiecając tematu już ostatnia wzmianka o Samsungu.
Tu masz link do testu modelu F6650
Samsung UE46F6650: Full Review
Piszą tam, że to Edge LED i cały ekaran podświetlany jest tylko z jednej strony od dołu (podobnie jest w Panasonicu ET60, tylko tu podświetlenie jest z lewej strony).
Samsung dostał w teście bardzo dobre oceny, ale piszą,że ryzyko cloudingu duże właśnie ze względu na podświetlenie tylko jednej krawędzi ekranu.
Ciekaw jestem jak na jego tle wypadłby F6500.
Dodam jeszcze,że gdyby F6550 nie był Edge LEDem to po co mu Micro Dimming?
Takie info przekazał mi też tdx na tym forum, a on dobrze zna się na Samsungach.
 
Do góry