Panasonic seria PV80 i PV8

Ryszards68

New member
Plazma vs LCD

Witam, byłem dzisiaj w Saturnie i miałem okazję przyjrzeć się różnym typom telewizorów (chciałem się w zasadzie przekonać, jak bardzo staniała moja PV80-ka przez te kilka miesięcy ;-) ale uwaga! Na sklepie tv brak! Był tylko PV8. Otóż nie gloryfikując żadnej marki, przy zapuszczeniu sygnału w SD wszystkie plazmy miały zdecydowanie lepszy, naturalny obraz, natomiast LCdki (z całym szacunkiem dla tej technologii) podawały obraz jak 2 kopia video – moim zdaniem to jest nie do zaakceptowania i udawanie, że jest dobrze i da się to oglądać to hipokryzja. Nawet Panasonic LCD miał jakiś taki szarobury, nieostry i „elektroniczny” obraz – po co dyskutować na temat powidoków – plazma w SD ma normalny obraz i to nawet z bliska – a na LCD trzeba naprawdę znacznie oddalić się od tv, by zaczęło to „grać”, niemniej nawet na drogich telewizorach LCD nie ma mowy by osiągnąć tą naturalność i głębię obrazu (pomijając np. kąty). Owszem w HD obraz na drogim Sharpie był piękny, ale porównując jego cenę do plazmy to zwyczajnie śmiać mi się chce, że ludzie potrafią być tak naiwni. Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Oj, od razu naiwni... Każdy kupuje to co mu pasuje albo/i się podoba. Jeszcze pół biedy jak człek ma możliwość obiektywnego porównania wyświetlanego obrazu _przed_ zakupem. A w domu i tak nie umieszcza się dwóch telewizorów obok siebie aby je porównywać ;)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Ze strony Panasonica:

When your plasma TV is initially installed, the first 100 hours of use is known as the "break-in period." During this time, to minimize any risk of image retention, you should:
  1. Make sure the plasma TV is in a viewing mode (aspect ratio) that completely fills the screen. The panel is shipped in this condition, in what is called the "Just" mode.
  2. Turn down the Picture setting (in the Picture menu) to +0.
  3. Briefly engage the 4:3 mode and confirm the side bars are set to "Mid", or "Bright". This can be adjusted in the Set Up menu.
  4. Always return the display mode that fills the screen (such as Just, Zoom, Full, or H-FILL).
  5. Try not to view channels with stationary backgrounds or logos for extended periods of time.
  6. Avoid extended display of static images (video games, computer images, DVD title screens, etc.).
Czy to znaczy, że przez te 100h będę musiał oglądać Kamila Durczoka, który będzie wyglądał jak ten duży ziomek z Gwiezdnych Wojen?


A czy ktoś używał może tego Burn-In DVD?
http://www.eaprogramming.com/
 

dzus

New member
a pro po wypaleń , jest fajny programik za pomocą którego można dokonać kalibracji i ustawień lcd plazm itp odbiorników oraz złagodzić wypalenie lub nawet się ich pozbyć ,za pomocą różnych obrazków i animacji jest możliwe nawet "uaktywnienie" martwych pixeli , program ten to PixelProtector.
 

jashi

New member
jashi napisał:
A ja mam pytanie z innej beczki czy ktoś ogląda filmy z Pc na wejściu monitorowym zwanym w Panasie PC?
ja mam taki problem że jak oglądam to na dole zostaje Zielony pasek taki na szerokość ok 2mm i ciągnie się przez całą szerokość. Obraz jest obcięty na górze i po lewej stronie. Po prawej stronie zostaje czarny kadr na około 2 cm no i to samo jest na dole z zakończeniem tym zielonym paskiem. Jest możliwośc jakiejś kalibracji obrazu jak to się ma w monitorach Czyli przyciski rozciągnij, zaokroglaj itp

Wieczorem zrobię foto
o to fotki z tym problemem

http:\\images32.fotosik.pl/319/e2b6f9bf0b4c22a2.jpg
http:\\images24.fotosik.pl/253/3e8f2a381373e1a5.jpg
http:\\images31.fotosik.pl/326/ea0bfd4c6143bcd7.jpg

Sorki że nie mogę podać bezpośrednich linków ale ograniczenia forum czyli spamowanie. dopiero po 5 odpowiedziach.
Jakość też może nie za dobra ale widać o co mi chodzi.
 
Ostatnia edycja:

aniolm

New member
Mam takie nieskromne pytanie.
Czy ktos z Warszawy posiadajacy PV/PX 80 bylby tak uprzejmy i umozliwil mi obejrzenie chocby przez 10 minut tego tv w akcji w domu ? Ciagle nie moge sie na niego zdecydowac po wizytach w sklepach. A wszyscy zapewniacie ze w domu gra super. Jesli na wlasne oczy bym sie o tym przekonal, nie mial bym juz watpliwosci.
Wiem, ze to dziwna prosba ale moze znajdzie sie ktos, kto mnie zrozumie......
 

drugman_mtn

New member
Podnieciłem się dziś, że cena 42pv80 spadła poniżej 3000 :D

Ale uruchomiłem link, podany przez bogdan_bronowice - podana jest tam na dole cena 583 funty jako najniższa (czyli około 2400 PLN jeśli dobrze liczę).

No comments...
 

kacy21

Member
Czy ktoś testował już PX80 z modułem CI conax lub viaccess NP4?Udało mi sie złapać sygnał ( sama fonia) DVB-T z lubuskiego i tak sie zastanawiam czy nie warto kupić któregoś z w/w modułów?
 

dmisialek

New member
dzus napisał:
a pro po wypaleń , jest fajny programik za pomocą którego można dokonać kalibracji i ustawień lcd plazm itp odbiorników oraz złagodzić wypalenie lub nawet się ich pozbyć ,za pomocą różnych obrazków i animacji jest możliwe nawet "uaktywnienie" martwych pixeli , program ten to PixelProtector.
Witam
Czy ktoś może testował wspomniany programik ??? Zastanawia mnie jak można kalibrować ustawienia TV poprzez obraz generowany z odtwarzacza dvd (bo chyba w taki sposób generuje się obrazki i inne "wynalazki" z płytki zawierającej wspomniany program). No chyba, że jest to program odpalany w komputerze, ale to już inna "bajka". Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie....
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
no właśnie

Jak się tłumaczyli ciekawe pytanie...., ale wracając do mojego tematu. Oglądam właśnie powtórkę meczu z Euro na Polsat Sport HD i...... ja chcę więcej.... mało tego ja chcę wszystkie programy w HD!!!!!!!!! A tak na poważnie kupiłem plazmę Panasonic TH42PV80 i to był dobry wybór. Dziękuje wszystkim Forumowiczom za udzielone rady w tym temacie.
 

piteron

Active member
Bez reklam
pierwsze dobre wieści:)
powidok prawie całkowicie zniknął,pisze prawie ponieważ nadal nie możemy sobie poradzić z tragicznym trójkątem z cyfrą 12,a i same menu filmu jest widoczne na czarnym ekranie,ale juz podczas oglądania TV prawie nie,tzn ja widze bo wiem gdzie:D,ale już żona kolegi nie widzi nic;);)
więc jest prawie dobrze,a dlatego prawie bo..................jak pojawi się na Allegro używany PV80 w atrakcyjnej cenie z Warszawy to proponuję go omijać:cool:

aron69 napisał:
piteron
No cóż "life is life"...
Życzę dużo zdrowia i dużo satysfakcji z użytkowania nowego "LCD-ka".
Pozdro.

P.S. Jeszcze raz sorry piteron, zapraszam na dużego browara (jak kiedyś będziesz w okolicach Krakowa - wymienimy poglądy).

z tym LCD to jeszcze się zejdzie;),jakos jeszcze nie widziałem choć w minimalnym stopniu grającego jak plazma
co do zaproszenia to..................wymienimy poglady:)
 

bobik007

New member
Bez reklam
no to na szybko opowiem jak było, zamówiłem w niedzielę tv w sklepie internetowym rtv centrum w Opolu za kwotę 2570pln, dzisiaj przez gg zapytałem czy transakcja jest aktualna, Pan odpowiedział mi że jak najbardziej sprawdził mi jeszcze dostępność na magazynie telewizory będą za dzień dwa odpisał i dostanę go w takiej cenie za jaką kupiłem, no to ok napisałem, że będziemy w kontakcie, za jakieś 2-3 godziny odbieram maila, a tam treść "Dzień dobry. Bardzo nam przykro, ale zamówiony towar jest obecnie niedostępny w magazynie producenta.
Niestety w tej chwili nie jesteśmy w stanie zrealizować Państwa zamówienia. Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację.
Pozdrawiam, rtvCentrum"...no to ja za słuchawkę i pytam co jest do kur...no i gościu zaczął kręcić, że tv w promocyjnej cenie się skończyły, może jeszcze będą, ale nie wiadomo za ile, że nie ma obowiązku mi sprzedawać, żebym przeczytał regulamin, no to czytam, a tam..." Cena podana przy każdym produkcie jest wiążąca w chwili złożenia przez Kupującego zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen produktów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych produktów do oferty sklepu, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian"...ogólnie szkoda słów, myślałem że uda się zakup za dobrą kasę, przeliczyłem się, zastanawiam się jeszcze tylko co na to powiedziałby rzecznik praw konsumenta...
 

piteron

Active member
Bez reklam
odpowiedział by to samo co odpowiedział sąd w sprawie niefortunnej aukcji Allegro ,i kupna auta za przysłowiową złotówkę
skoro sprzedawca dał ciała i nie zaktualizował cen,to jego problem,Ty TV kupiłes za określoną kwote i koniec tematu
 
Do góry