Panasonic seria PV80 i PV8

aron69

New member
Witam.
Moja opinia w tej sprawie:
Użytkuję PX80 od przeszło 850 godz. - żadnych powidoków, żadnych wypaleń, średnio dziennie ok. 6 - 7 godz. ( w weekendy ok. 10 godz.)

A czy macie w waszych PV/PX funkcję Timer? - jeśli tak - to warto z niej korzystać...;) .

Moje DVD po paru min. od zakończenia filmu samo przechodzi w stan stand-by - obraz na tv robi się czarny, a jak u Was?
Co wtedy ma się wypalić :hmm: ?
Pozdrawiam.
 

piteron

Active member
Bez reklam
u mnie w DVD też tak jest
po ok 5 min bezczynności bez wzgledu czy menu czy stop klatka automatycznie wchodzi wygaszacz,a po ok 30 min player się wyłacza,ale niestety tutaj w jakims starym Philipsie tak nie było,menu się zapętliło i grało tak przez cała noc:(
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
ArtS007, nie dam sobie ręki odciąć ale czy podobnego efektu do mrówek nie da poprostu odrobinę dłuższe oglądanie normalnych ale zróżnicowanych programów? ;)

piteron, powiedz znajomemu, że bardziej powinien dbać o dzieci - przede wszystkim minimum czasu przed telewizorem. Ponadto ja osobiście w przypadku bajek dla dzieci pracowałbym maksymalnie na standardowych nastawach - wzrok dzieci ma zdaje się większą czułość, sprawność ale też wrażliwość niż wzrok dorosłego człowieka i szkoda go męczyć zbyt jasnym i jaskrawym obrazem ;)

mixer99, moja propozycja jest taka - spróbuj zresetować ustawienia obrazu do nastawów fabrycznych a później zastosować te tutaj. W moim odczuciu dużo lepsze od fabrycznych. Poza tym kwestia tego, jak wygląda wyświetlany obraz mocno uzależniona jest od źródła sygnału (przykładowo w moim przypadku sygnał z satelity okazał się lepszym niż sygnał z kablówki oraz z anteny naziemnej) no i oczywiście od jakości nadawanego filmu czy innego programu. Zważ też, że zjawisko głębi ostrości (pierwszy plan ostry, tło rozmazane) jest całkowicie naturalne :) W zależności od nastawów można taki efekt uzyskać na filmie, na zdjęciu oraz... w rzeczywistości - wyciągnij przed siebie dłoń (albo jakiś inny przedmiot) na odległość powiedzmy 20cm i skup na niej swój wzrok - dłoń będzie "ostra" a tło za nią rozmazane :cool: Pamiętaj też, że TVN HD nadawany jest jako test. Ja przykładowo oglądam sporo filmów na regularnym TVN nadawanym z satelity. Większość jest okay ale przy części filmów czasem nie mogę uwierzyć, że to nie HD - jakość kolorów i ilość szczegółów poprostu zwala z nóg (przykładowo Czarę Ognia i Wyspę z McGregorem oglądałem z rozdziawioną gębę ;p).
Ponadto w Twoim przypadku lepszy byłby tryb 720p, jeśli Twój dekoder daje taką możliwość to przełącz na ten tryb. Wybór formatu obrazu 4:3/16:9 zależy jedynie od Twoich upodobań.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
darcun napisał:
ArtS007-To, że ktoś się tym zjawiskiem nie przejmuje, nie oznacza, że go nie ma. Struś, gdy chowa głowę w piasek też myśli, że nikt go nie widzi. Czy to jednak rozwiązuje problem zagrożenia?
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Myślę,że w tych trzech zdaniach zawarta jest cała prawda dotycząca plazm.:hmm:

Jakie niby zagrozenia...TV wybuchnie? Jeszcze raz pytam, czy LCD tez ma duszki, powidoki, a moze jakies inne pierdoly?Czy jest to moze idealna technologia?
 

piteron

Active member
Bez reklam
bogdan_bronowice napisał:
piteron, powiedz znajomemu, że bardziej powinien dbać o dzieci - przede wszystkim minimum czasu przed telewizorem. Ponadto ja osobiście w przypadku bajek dla dzieci pracowałbym maksymalnie na standardowych nastawach - wzrok dzieci ma zdaje się większą czułość, sprawność ale też wrażliwość niż wzrok dorosłego człowieka i szkoda go męczyć zbyt jasnym i jaskrawym obrazem ;)
co do ustawień i dbania o dzieci to prawda jest taka ile ludzi na świecie,że tobie podoba się obraz taki jest ok,ale może komus innemu obraz taki jak Tobie nie będzie do zaakceptowania,rozumiem ze kontrast i jasność można zdjąć oglądając TV z 3 metrów,ale mając salon 35 metrów i oglądając TV z odległości przekraczającej 5 metrów naprawde nie martwił bym się o wzrok,a na pewno nie w tym kontekście jak napisałeś,nikt mnie nie przekona,że nastawy polecane przez jednego człowieka będą optymalne dla drugiego,sam lubię obraz stonowany,miękki,ale znam tez ludzi którzy maja prawie wszystko wykręcone w maxa i dopiero wtedy mówią że widzą co i jak się dzieje na ekranie:cool:,i co teraz mamy się przekonywać kto ma rację
 

aron69

New member
Przepraszam za ironię, ale najlepiej gdyby Panasonic do swoich TV dołączał fotokamerę, reagującą na ruch i podczerwień stwierdzającą czy ktoś siedzi przed telewizorem i coś ogląda - jeśli nie - TV off...
Sorry, ale jeśli nie mam ochoty już więcej patrzeć w TV to go wyłączam -TAK!
Skoro zdecydowałem się na zakup plazmy, znając warunki użytkowania,mimo swoich wad i zalet TV ,staram się tak postępować by jak najdłużej cieszyć się z jego posiadania...
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
bogdan_bronowice napisał:
ArtS007, nie dam sobie ręki odciąć ale czy podobnego efektu do mrówek nie da poprostu odrobinę dłuższe oglądanie normalnych ale zróżnicowanych programów? ;)
Miałem na myśli tylko tę awaryjną sytuację. Oglądanie regularnych programów da ten sam efekt, ale po dłuższym czasie.

Judash napisał:
Jakie niby zagrozenia...TV wybuchnie? Jeszcze raz pytam, czy LCD tez ma duszki, powidoki, a moze jakies inne pierdoly?Czy jest to moze idealna technologia?
Zagrożenie dotyczyło strusia. :p

Czy jest to idealna technologia? A kto tak twierdzi? Moim zdaniem na chcąc mieć dobry odbiór z DVD przy dużym ekranie, najlepszym rozwiązaniem jest plazma. I taką też ostatnio kupiłem. Oczywiście pomijam projektor, nie jest w zakresie moich zainteresowań.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

meksykanin

New member
Witam wszystkich.
Przyłącze sie do dyskusji ponieważ też użytkuję Panasa - dokładnie 37PV8.
Leci dvd i kablówka Multimedia.Z dvd obraz super a z kabla wiadomo zależy wyłacznie od jakości sygnału.Można to łatwo zaobserwować- np. jak oglądałem mistrzostwa w piłce to ten sam mecz na Polsacie wygladał gorzej niż na Polsat sport extra.Co do reklam- to faktycznie niektóre wyglądają super - moja ulubiona to reklama serka Almette- wszystko tam wygląda jak na żywo.Dzieje się tak z prostej przyczyny - wszystkie reklamy to nowo nagrywane materiały w dobrej jakości , kręcone w jednym planie - to dlatego ostrość będzie równa.Co innego gepard biegnący po sawannie- jak był filmowany to operator na niego ustawił obiektyw a nie na drzewka i krzaczki w oddali pewnie dlatego drugi plan będzie rozmyty i telewizorek tego nam nie poprawi choćby kosztował 10 tysiaków.
Pozdrawiam - zadowolony użytkownik.
 

piteron

Active member
Bez reklam
aron69
i teraz jeszcze napisz że nigdy nie zdarzyło Ci się usnąć przy TV,i że zawsze wszystko robisz jak ktoś Ci nakazują
tu nie był czyn zamierzony,tylko czysty przypadek,a że przypadek ten spowodował jakies tam konsekwencje to fakt ,błąd znajomego,mógł przeczytac forum,mógł się poradzić co i jak należy oglądać żeby telewizora nie zepsuć,a najlepiej to mógł przecież wcale go nie używać,jakie by były oszczędności na energi,wzroku,nerwach
proszę Was nie komentujcie efektów rozlanego mleka,stało sie kropka
o dalszych efektach "pieszczenia" plazmy będę informował na bierząco,teraz idę przykryć ja kocykiem bo zimno się w Warszawie zrobiło:D:D
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
piteron napisał:
ale mając salon 35 metrów i oglądając TV z odległości przekraczającej 5 metrów
Wcześniej nie pisałeś nic o odległości.

piteron napisał:
:cool:,i co teraz mamy się przekonywać kto ma rację
Ależ oczywiście, że masz rację, nie musisz mnie przekonywać. Twój i mój post nie stanowią logicznego zaprzeczenia, oboje wyrażamy jedynie prywane poglądy. Ale o dzieci to dbać trzeba 8)
 

piteron

Active member
Bez reklam
a nawet gdyby pokój miał 10 metrów i odległośc od ekranu była 50 cm ,to jakie to ma znaczenie,tak oglada bo tak mu się podoba:cool:
jesli chodzi o dbanie,to dbajmy o plazmy ,bo się zdecydowanie szybciej uszkadzaja niż wzrok naszych dzieci;)
 

aron69

New member
OK. piteron, sorry, może faktycznie za ostro się przyczepiłem, ale sam przyznaj, że pewnych sytuacji można uniknąć,albo przynajmniej starać się jakoś zapobiec. Każdy z nas jest tylko człowiekiem i powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji pewnych działań...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piteron

Active member
Bez reklam
oczywiście że tak
w instrukcji jest napisane w ostrzeżeniach,że uważać na statyczne obrazy,nie zastosował się do tego i ma to co ma
choć tak szczerze,to ja osobiście dbałem o swoją,obchodziłem się z nią jak z jajkiem,jednak nie odwdzięczyła sie mi tak jak ja sobie to wyobrażałem,a że uważam że sprzet jest dla mnie a nie odwrotnie,to ja osobiście plazmę sprzedałem,choc teraz żałuję bo widzę własnoocznie jak grają LCD,i zawsze będe to powtarzał jak mantrę,że w chwili obecnej nie ma lepszej technologi wielkoformatowej do ogladania zwykłej TV jak plazma(no może projektor,ale to inna bajka)jednak,nie my żyjemy dla technologi,tylko technologia mam nam umilać życie,a w przypadku plazm to ta technologia za dużo ingeruje w mój styl ogladania i postrzegania pewnych aspektów
 

jashi

New member
wejście PC

Będziemy śledzić jak ma się sytuacja z powidokiem w plazmie kolegi piteron. Moja dziewczyna ostro wieczorami ogląda AXN a jak każdy wie logo tam to męka dla plazm. Po wyłączeniu tv logo świeci aż daje po oczach. Ale rano spoko wszystko wraca do normy. Miejmy nadzieje że ten powidok u kolegi to tylko dłuższe zmęczenie matrycy, w końcu plazma ma całą noc nie przespaną:grin:.

A ja mam pytanie z innej beczki czy ktoś ogląda filmy z Pc na wejściu monitorowym zwanym w Panasie PC?
ja mam taki problem że jak oglądam to na dole zostaje Zielony pasek taki na szerokość ok 2mm i ciągnie się przez całą szerokość. Obraz jest obcięty na górze i po lewej stronie. Po prawej stronie zostaje czarny kadr na około 2 cm no i to samo jest na dole z zakończeniem tym zielonym paskiem. Jest możliwośc jakiejś kalibracji obrazu jak to się ma w monitorach Czyli przyciski rozciągnij, zaokroglaj itp

Wieczorem zrobię foto
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

aron69

New member
piteron
No cóż "life is life"...
Życzę dużo zdrowia i dużo satysfakcji z użytkowania nowego "LCD-ka".
Pozdro.

P.S. Jeszcze raz sorry piteron, zapraszam na dużego browara (jak kiedyś będziesz w okolicach Krakowa - wymienimy poglądy).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
już jest

Drodzy forumowicze, ja właśnie podłączyłem Panasa42PV80. Szybka dostawa oczywiście kupiony w Internecie / zaoszczędziłem 1300zł - "taaakie to mamy promocje" w tradycyjnych sklepach RTV/. Dostawa szybka, kurier poczekał ma sprawdzenie, sprzęt podłączony. Pierwsze wrażenie.... DUŻY, wcześniej miałem Philipsa CRT 32'. Jestem na etapie ustawień i tu mam pytania, pomóżcie. Mam tuner DTV Multimedia, podłączył po HDMI i tak jaką ustawić w DTV sygnał 7020, 1080? I drugie pytanie czy mogę mieć jednocześnie podpięte połączenie po HDMI i EURO / to drugie potrzebne do nagrywarki DVD/. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rozdzielczość tunera ustawiasz na zbliżoną do pionowej rozdzielczości matrycy, czyli w tym przypadku na 720p.

ArtS :)
 

otan

New member
Bez reklam
Decydując się na kupno danej technologi (plazma,Lcd) powinniśmy wykazać minimum wiedzy z zakresu użytkowania i obsługi sprzętu.
Po to jest dołączana przez producenta instrukcja obsługi.
To użytkownik powinien dostosować się do wymagań danego sprzętu -technologii, a nie odwrotnie. Stosując tę zasadę unikniemy wielu nieprzyjemnych niespodzianek i niezadowolenia z dokonanego zakupu.
Nie dziwią mnie przypadki powstawania powidików ( duszków) u ludzi którzy podłączają pod TV PC lub inne urządzenia i jadą tak po kilka godzin dziennie, na nastawach bijących po oczach. Szkoda energii, wzroku i naszej plazmy. Jeśli będziemy użytkowali nasze TV zgodnie z zaleceniami producenta, to będziemy zadowoleni przez długie lata. :-D
 

meksykanin

New member
Ustaw 720 p - u mnie tak najlepiej przyjmuje.Co do jednoczesnego podłączenia hdmi i euro - nie pokłócą się- na telewizorze wybierzesz z jakiego żródła ma odtwarzać sygnał - ustawiasz że z hdmi i po sprawie.
Jeżeli chodzi o podłączenia wszystko jest pięknie rozrysowane w instrukcji od plazmy(w mojej strona 9 :"Przykład 3. Podłączenie nagrywarki DVD/magnetowidu i dekodera telewizji satelitarnej).Do tego śćiągnij sobie ze strony multimedii intrukcję dtv w pdf-ie i to już na pewno rozwieje twe wszystkie wątpliwośći.
 
Do góry