Panasonic seria PV80 i PV8

ArtS007

New member
Bez reklam
Powiem tak. Zawsze twierdziłem, że plazma najlepiej i najbezpieczniej będzie się czuła przy DVD. Logotypy stacji są pewnym zagrożeniem, dlatego należy na to nieco uważać. Pozostawianie telewizora pod opieką małych dzieci jest mimo wszystko nierozwżne. Nawet jeśli nic się nie utrwali, to po co płacić za zbędnie zużyty prąd?

Zastanawiam się nad wywołaniem jakiejś presji na projektantów szaty graficznej TVN24. To jest zbrodnia w biały dzień. Już pomijam negatywny wpływ na plazmy. Jeszcze, gdy miałem CRT wkurzał mnie ten festiwal białych pasków. Na dodatek na niemal 1/3 ekranu. Komu oni za to płacą. Może dołączę do bojkotu PiS? :p

Zresztą nie tylko oni. TVP, AXN, ostatnio Filmbox. Czy te stacje uważają, że jesteśmy ślepi i nie zobaczymy logo, jeśli będzie nieduże i dyskretne. Ja na szczęście ograniczam się przede wszystkim do DVD. Jednak czasami coś na TVN24 chcę zobaczyć, a mam w domu wielbicielkę Szkła Kontaktowego. Tam jednak, na pocieszenie, pasek jest brązowy. ;)

ArtS :)
 

piteron

Active member
Bez reklam
że nie rozważne,to oczywiste,choć nie raz zdarzało mi się usnąć przed tv po zakończeniu seansu z DVD,a że mądre odtwarzacze przechodzą po zakończeniu w menu wyboru to inna sprawa
co do TVN,to szkoda gadać,wszystkie te suwaczki po prostu mnie zabijają,wróć nie mnie,wszystkie ekrany plazmowe:cool:
co do presji to podpisuję się wszelkimi mozliwymi kończynami pod nią
 
Ostatnia edycja:

candyboy

New member
Temat powidoków w PV80 nadal jest na topie.U mnie też to występuje i nie jestem z tego powodu zbyt szczęśliwy.Plazmę docierałem bardzo starannie-nastawy max 30%,zawsze zoom3 i tak przez ponad 300 h.Pomimo tego moja plazma jest bardzo wrażliwa na utrwalanie się loga stacji.Największy problem mam z Eurosportem HD który zawsze zostawia ślady,nieraz nawet po 1 godzinie oglądania.Ślady te są widoczne nawet w ciągu dnia z odległości 1-2m i to bez specjalnego wpatrywania się w ekran:( Na moje szczęście zawsze trwale znikają aż do następnej sesji z EHD,ale nieraz dopiero po 1-3 godzinach oglądania innej stacji.Teraz jak oglądam EHD to zanim wyłącze tv zapodaję na 30 min śnieg i to z regóły wystarcza po sesji z EHD.Faktem jest że logo Eurosportu HD jest wyjątkowo duże i intensywne i to zapewne sprzyja powstawaniu duszków.Ideałem tutaj jest Discovery HD gdzie logo jest przezroczyste i podczas programu pojawia się i znika.Nieraz jest tak że DHD jest u mnie włączone jakieś 6-10 godzin na dobę i jeszcze nigdy nawet po dogłębnym wpatrywaniu sie w tv nie stwierdziłem choćby najmniejszego powidoku.Wniosek jest jeden że jak nadawcą zależy to potrafią zrobić logo stacji przyjazne technologi plazmowej.Jak narazie nauczyłem sie walczyć z problemem loga EHD i mam nadzieje że nigdy nie utrwali mi się ono na stałe.

Kupowałem plazmę świadom problemu z wypalaniem się duszków ale sądziłem że aby to wystapiło trzeba naprawdę się "postarać" i katować jeden kanał non-stop.A tymczasem pomimo "dbania" o to co i jak oglądam borykam się z duszkami.Plazma naprawdę wymaga troskliwego dbania i przyszli jej posiadacze powinni zdać sobie z tego świadomość.

Jeśłi dziś bym kupował tv także kupił bym plazmę tylko że zamiast 42 to 50 cali.Jakość obrazu i kolory dosłownie zniewalają widza.Za kasę wydaną na 42PV80 nie znalazłem LCD który by oferował tak ładny obraz przy zachowaniu wspomnianych 42cali.To naprawdę świetny tv choć nie pozbawiony wad.A jego ostatnie ceny wręcz zachęcaja do kupna.

Oczywiście podpisuję się pod każdym protestem wymierzonym w nadawców wypalających nasze plazmy;)
 

piteron

Active member
Bez reklam
candyboy napisał:
Teraz jak oglądam EHD to zanim wyłącze tv zapodaję na 30 min śnieg i to z regóły wystarcza po sesji z EHD.

i własnie dlatego ja zrezygnowałem
miałem dosyć ciągłego myślenia wypali się nie wypali,rozciągnąć obraz ,nie rozciągnąć,włączyć śnieg,czy nie włączyć

TV ma działać tak jak ja chcę i kropka:cool:,a że nie widziałem jeszcze LCD który by tak zaświecił na SD jak PVałka to inna sprawa,ale ciągle mam nadzieję że mało widziałem;)
 

Ryszards68

New member
piteron napisał:
konkretnie na 42PV80,zreszta wspominałem o tym
a wypaliło się przez ok 7 godzin,od ok 23 do ok 6 rano

To mało prawdopodobne, ponieważ tv po kilku minutach wyświetlania statycznego obrazu sam obniża kontrast, jasność itd., a po bodaj 30 minutach sam się wyłącza, więc ciekawe jak to możliwe, że wyświetlał menu odtwarzacza 7 godzin? Przynajmniej tak jest na ustawieniach /obraz/tryb pracy/normalny, którego używam. Ogólnie problem wypaleń jest tutaj zdecydowanie przejaskrawiony. Używam ten telewizor od początku kwietnia (przeważnie „chodzi” ok. 10 godzin dziennie) i nie mam żadnych wypaleń i nie stosuję specjalnej (legendarnej) profilaktyki, mrówek, chuchania i dmuchania. Podobnie zniesmaczony jestem dyskusją na temat poziomu „czerni w czerni”. :twisted: Polecam gorąco ten telewizor, ponieważ konfrontacja z telewizorami LCD nawet z dużo wyższej półki powoduje zupełną dyskwalifikację lcdeków (z wyjątkiem duetu tv – konsola – do konsoli pewnie lepszy byłby LCD). Pozdrawiam serdecznie, a miłośników LCD przekierowuję na forum o technologii LCD.
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Widać w tym przypadku ta funkcja nie zadziałała prawidłowo. piteron, próbowałeś dojść do tego dlaczego tak się stało?
 

sanchopan

Banned
Żeby się tv wyłączył, musi być - wg niego - BRAK sygnału, a jeśli plansza/menu jest jako sygnał, to... nie ma braku sygnału. I świeci.
Swoją drogą: w PV60 nigdy nie było takich problemów - jedyne powidoki po dłuższym oglądaniu np. AXN były widoczne niezbyt wyraźnie na białych planszach a i tak... szybko (2-3 minuty) znikały.
A tutaj krok wstecz.:???:
 

darcun

New member
Bez reklam
bobik007 napisał:
i to jest ich pech, mi się udało zamówić w cenie 2557, ciekawe co teraz powiedzą :hmm:, czy mają obowiązek sprzedać mi tv??wiecie może jak to prawnie wygląda??

Można powiedzieć,że wirtualnie TV już masz.
Będą Cię zwodzić,że chwilowo brak tych telewizorów w hurtowni i.t.p.
Myślę,że musisz uzbroić się w cierpliwość.Możesz brać łagodne środki uspokajające(tylko z umiarem). :eek:k:
 
J

Judash

Guest
Ludzie, co wy ogladacie logo stacji, czy filmy?Ile lat zamierzacie ogladac te pudla? Moj panas ma 18 miesiecy i zadnych duchow nie widze, a wlaczony jest 10h dziennie.A nawet jak beda, ta 3-4 lata i powedruje na recyklink, bo nawet jak bedzie wygladal jak nowy, to nikt go nie kupi.Powidoki sa i znikaja....wyluzujcie, to tylko TV.
 

wader11

Member
Jestem normalnym uzytkownikiem Panasa PV80. Zadnych duchow nie widze . Może to jest tak że jak się wpatrujesz to zobaczysz ? :) . Użytkuje go jako normalny tv do oglądania i nie dbam o niego za bardzo. Nastawy na ok. 50% bo więcej to juz dla mnie zbyt jaskrawy obraz. Do tej pory żadnych powidoków nie stwierdziłem . Chyba ten problem jest strasznie wyolbrzymiany, albo jak pisałem jak chesz zobaczyć to zobaczysz. Nie mam w zwyczaju tłuc jednego programu przez wiele godzin ale oglądam i tv24 i polsat news i naprawde nie zauważylem powidokow. Oglądam z 2,5 - 3 metrów w zależności od miejsca gdzie siedzę.
Przy plazmach zawsze bylo na forum jak wol napisane - jak bedziesz ogladal non stop 1 program to ci sie utrwali . Ale tak tez bylo w CRT i to żadne nowum ani wielkie haalllo. Ba nawet na LCD potrafi sie utrwalic :) .
Jezeli ogladasz normalnie tv, dvd z pasami czarnymi czy bez , pożniej znów tv , masz w domu więcej niż 1 kanał TV - to Panas ze swoim cena/jakosc jest nie do pobicia. NIe mam konsol i nie będę miał.
 

bobik007

New member
Bez reklam
darcun napisał:
Można powiedzieć,że wirtualnie TV już masz.
Będą Cię zwodzić,że chwilowo brak tych telewizorów w hurtowni i.t.p.
Myślę,że musisz uzbroić się w cierpliwość.Możesz brać łagodne środki uspokajające(tylko z umiarem). :eek:k:

no to dzisiaj zaczynam akcję kupowania tv w promocyjnej cenie, ciekawe co na to sklep :)), pewnie zaraz będzie, że to nie ich wina, błąd na stronie, internet nawalił itp., itd...
 

darcun

New member
Bez reklam
bobik007- Tylko się nie załamuj.Walcz do końca.Jeśli polegniesz,to honorowo. Trzymam kciuki!:confused: :eek:k: :hmm:
 

piteron

Active member
Bez reklam
nie wiem naprawdę nie przypominam sobie żebym "psioczył" na Panasonica,psiocze jedynie na technologię plazmową
co do wyłączania odbiornika i wszystkich tych systemów zapobiegających,to niestety,sygnał z dvd był podpięty po komponencie i nic się nie wyłaczało,ani ściemniało,niestety
byłem dzisiaj u tego znajomego,i niestety po prawie całej nocy "walki mrówek" wypalenie pozostało,co prawda jest zdecydowanie mniejsze,ale wcale nie trzeba się wpatrywać żeby je zauważyć,szczególnie jak jest jakaś w miarę jednakowo podświetlona scena to widać obrys menu
co do kroku w tył w wykonaniu tego modelu,to też się nie zgodzę,kolega używa odtwarzacza głównie do bajek dla dziedzi,i ustawienia w tym trybie są mocniej podkręcone niż przy oglądaniu normalnego programu czy filmu(kontrast jasność),dodatkowo tak sie nieszczęsliwie składa ze menu tego filmu jest ciemno granatowe z pieknymi białymi liniami i napisami,co prawda animacja jakaś tam była,ale cały obrys i litery były niestety nieruchome
nie ma co się teraz licytować czy ta technologia jest zła czy nie,ja tylko twierdzę że nie mam czasu na dbanie o odbiornik TV i tyle,a że nadal jestem pod wrażniem obrazu z plazmy to już inna sprawa8),z tym że nie pozwolę sobie na to żeby to TV ustalał ile i czego mam oglądać
co więcej jakoś nie trawia do mnie argumentacja że za 3 lata sprzęt pójdzie do przetworzenia,kupując osławione Kuro tez byśmy tak podchodzili do tematu,rozumiem sprzęt za 3000 tyś,ale juz za 10000 przynajmniej mi było by ciut szkoda po 3 latach oddać go do przetworzenia,ale może ja po prostu dbam o to na co i na ile wydaję swoje pieniądze
 
Ostatnia edycja:

mixer99

New member
niezbyt ladny czysty i malo wyrazny obraz TH42PX80

Witam wszystkich
Po kilku tygodniach czytania forum w koncu kupilem powyzszy tv.mam cyfrowa telewizje UPC z nagrywarka HD.Musze przyznac,ze nie do konca jestem zadowolony z obrazu jaki wyswietla tv,postacie lub przedmioty ktore sa na 1 planie sa niezle natomiast np.osoba lub budynek troszke z tylu jest tak rozmyta ze ciezko poznac kto to.Wczoraj ogladalem film na TVN HD i obraz byl rozmyty malo wyrazny zreszta jak na wszystkich kanalach.Zauwazylem,ze jedynie reklamy maja naperawde bardzo dobra jakosc.czy ktos z was ma podobny problem a moze to wina ustawien? Mam tryb normalny wszystko ok 50 % 720i. Aha i niech mi ktos powie jaki ma byc format obrazu 4:3 czy 16:9.
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Skoro powidok po menu zbladł, to niech znajomy zapuści jeszcze raz mrówki, ale na możliwie jasnych ustawieniach. Powinno zniknąć.

Powidoki są najlepiej widoczne po ciemku przy braku sygnału. W trakcie normalnego oglądania nic nie widać. Ale mówienie, że ich nie ma, to lekka przesada. Jeśli ktoś nie zwraca na to uwagi, to jego sprawa, ale nie narzucajmy sobie nawzajem swojego radykalnego punktu widzenia. To, że ktoś się tym zjawiskiem nie przejmuje, nie oznacza, że go nie ma. Struś, gdy chowa głowę w piasek też myśli, że nikt go nie widzi. Czy to jednak rozwiązuje problem zagrożenia?

ArtS :)
 

piteron

Active member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
To, że ktoś się tym zjawiskiem nie przejmuje, nie oznacza, że go nie ma. Struś, gdy chowa głowę w piasek też myśli, że nikt go nie widzi. Czy to jednak rozwiązuje problem zagrożenia?

ArtS :)
o i moim zdaniem to powinno zakończyć dyskusję o tym nieszczęściu(tak tak w takiej kategori odbiera to mój znajomy)
dzisiaj osobiście zapodam mu biała statyczna plansze na kilka godzin zobaczymy co i jak z tego wyjdzie

Judash napisał:
Skoro plazmy sa beeee, to kupujcie lcd skoro tam powidokow niema ;)i luzik.
ehhhh
żeby to było takie proste,Kiki co moment zmienia modele,do sklepu już nie chodzę bo mnie znają i dzień dobry pierwsi mówią;),nic pozostaje mi użytkowanie mikroskopijnego CRT,który po 12 latach eksploatacji żadnych usterek obrazu nie posiada8)
 
Ostatnia edycja:

darcun

New member
Bez reklam
ArtS007-To, że ktoś się tym zjawiskiem nie przejmuje, nie oznacza, że go nie ma. Struś, gdy chowa głowę w piasek też myśli, że nikt go nie widzi. Czy to jednak rozwiązuje problem zagrożenia?
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Myślę,że w tych trzech zdaniach zawarta jest cała prawda dotycząca plazm.:hmm:
 
Do góry