Najlepsze gry roku 2009

Gra roku 2009 to...


  • Total voters
    0

Redundantor

New member
KZ2 dla mnie jest gniotem nr 1 jeżeli chodzi o stosunek pompa i hype przed premierą, a efekt końcowy.

Powtarzam - dla mnie - więc nie uważam, że każdy tak powinien myśleć. Singiel nudny jak flaki z olejem (ale to tak jak w większości tego typu gier). Multi - fajne opcje społecznościowe, ale niewygodne sterowanie (trzeba się go uczyć na nowo). Gra sieciowa bez sensu, jak w COD przeszkadza kampowanie to tam normą był odstrzał ze snajperki z drugiego końca planszy. Graficznie też nic nadzwyczajnego tam nie było.

Tam były plansze, w których trzeba było biegać minutę do centrum walki, albo takie w których było świniobicie na maksa - 0 przyjemności tylko sieczka każdy każdego z czego popadnie.

Dlatego właśnie - dla mnie to zawód roku 2009. Teraz już o tej grze nie pamiętam.
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Panowie nie dyskutujcie z Bambo, bo on gry o których pisze widział jedynie na youtube i jedyne co nim kieruje to zawiść i zazdrość :lol: :rolleyes: :D

- W kategorii gra RPG dungeon crawl bez fabuły jakim jest Demon's Souls pokonuje złożone i bardzo obszerne zachodnie rpg czyli Dragon Age Origins :rolleyes: No to się uśmiałem.
- Mało grywalne w singlu Killzone 2 pokonuje takiego kozaka jak MW2. Heh :)
 

Peek

New member
Bez reklam
Panowie powiedzmy sobie szczerze Killzone 2 z tym swoim beznadziejnym długim i nudnym singlem nie dorasta nawet do pięt MW2. Zarówno multi jak i single biją K2 na głowę. Bambo oczywiście w MW2 nie grał, ale jak zwykle ma najwięcej do powiedzenia (bo przecież rankingi z fanbojskich stron nie mogą się mylić!!!).
 

Bambolo82

Banned
Są gusta i guściki. Ja też uważam że singiel w Killzone 2 jest mierny. Online w Killzone 2 jest jednak naprawdę przedni i właśnie tym gra urzeka.

Tymczasem nawet jeśli singiel w Modern Warfare 2 jest dobry, to jednak jest go tylko 5-6 godzin i jedzie na starym schemacie z Modern Warfare 1.

Podałem nagrody przyznane przez redaktorów największego amerykańskiego serwisu o grach Gamespot, a nie ranking z fanbojskiej strony jak zasugerował Peek.

Zdaniem redaktorów Gamespot nagroda za 2009 r. należy się Killzone 2 i Demon's Souls, a nie Modern Warfare 2 i Dragon Age: Origins.

Takie widać trendy są wśrod dziennikarzy teraz, a dawne PC-towe hity są mają niższą reputację wśród akurat tych a nie innych recenzentów.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Zestawianie Demon's Souls z Dragon Age Origins jest mocno chybione, bo pierwsze to Hack and Slash lub Dungeon Crawl a nie typowe RPG. Kto grał ten wie :cool:

Te gry to już dla mnie historia i niezła na półce ozdoba. W najbliższym czasie mam zamiar bawić się przy Heavy Rain, Bioshock 2, God of War 3, FF Xlll oraz Bayonettce :)
 

Bambolo82

Banned
Artykuł na Onecie Gry Komputerowe na temat największych rozczarowań co do gier komputerowych w 2009 r.: http://gry.onet.pl/28061,1591218,1,artykul.html

Na temat Call of Duty Modern Warfare 2: " (...) Koniec końców okazało się, że jest zaledwie przyzwoicie i rozgrywki sieciowe są tak samo dobre, jak w Call of Duty 4 – choć miały być o wiele, wiele lepsze. Bez wsparcia społeczności, bez modyfikacji i bez oddanych fanów skupionych wokół zawodowej sceny, dla której serwery dedykowane są warunkiem sine qua non, ta gra nie ma szansy być czymś więcej niż tylko „jeszcze jednym Call of Duty”. I to nawet mimo rekordowej sprzedaży. Rozczarowała tutaj także kampania dla samotnego gracza – chaotyczna, niespójna, z pewnością nie tak porywająca i niezapomniana jak w pierwszym Modern Warfare".
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Kampania MW2 (fabuła) durna jak mało. Mimo, że były polskie napisy (angielski rozumiem, ale nie na tyle by wszystko zrozumieć. Miło, że coraz więcej gier jest w PL wersji językowej) po paru misjach już nawet nie oglądałem filmików tylko je przerywałem, bo jak to się mówi "żal.pl".

Natomiast przyjemność ze strzelania przednia, a to chyba podstawa takich gier. Nie trzeba wpakowywać całej amunicji w przeciwnika. Wystarczą 2-3 strzały i trup. Czemu tak mało jest takich gier ? W MW2, gracz czuje sie jakby się urodził z bronią w ręce ;)

W multi gram mało, ale special-ops na weteranie to poezja dla graczy :blagam:

Gra roku to to nie jest z pewnością. Ale z pewnością także, MW2 bije na głowe KZ2. Obie kiepskie fabularnie, bohaterowie bezbarwni, niezapadający w pamieć, ale MW2 ma to coś, czego nie ma KZ2, gdzie zabijanie nie sprawiało mi przyjemności (jak kolwiek to brzmi), a tylko irytacje.

U N C H A R T E D 2 grą roku !

P.S. Jest tu ktoś na forum co przeszedł MW2 w czasie 5-6 godzin lub mniej ? W gry FPP jestem raczej słaby, przejście na single na poziomie bodajże normal, zajeło mi około 10 godzin (tak pokazał licznik) i nie chce mi się wierzyć by dało się to przejść w 5 godzin
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Podałem Wam co sądzą najlepszych grach dziennikarze Gamespot. A teraz dam Wam wyniki podobnej sądy wśród graczy zamieszczonej w VGChartz:

http://gry.wp.pl/wiadomosci/najlepsze-tegoroczne-gry-na-ps3-wedlug-vgchartz,46054,1.html

"VGChartz przyznało nagrody dla najlepszych tegorocznych gier na PlayStation 3, a także wybrało grę roku, za którą uznano Uncharted 2: Among Thieves. Poniżej prezentujemy listę ważniejszych zwycięzców na PS3 oraz dla kontrastu gry wybrane za najlepsze przez czytelników VGChartz.

* Najlepszy FPS: Call of Duty: Modern Warfare 2, zdaniem czytelników Killzone 2
* Najlepsza gra third person shooter: Uncharted 2: Among Thieves, czytelnicy zadecydowali tak samo
* Najlepsza gra action-adventure: identycznie jak poprzednio, wybrano Uncharted 2: Among Thieves
* Najlepsza bijatyka: Blazblue: Calamity Trigger, zdaniem czytelników SF IV
* Najlepsza samochodówka: DiRT 2, zdaniem czytelników Need for Speed: Shift
* Najlepsze RPG: Demon's Souls, czytelnicy zadecydowali identycznie
* Najlepsza gra muzyczna: The Beatles: Rock Band, czytelnicy zadecydowali identycznie
* Najlepsza strategia/symulator: IL-2 Sturmovik: Birds of Prey, w opinii graczy Brutal Legend
* Najlepsza gra sportowa: MLB 09: The Show, w opinii graczy Fifa 10
* Najlepsza gra na Playstation Network: Flower, gracze w tym przypadku zgodzili się z redaktorami
* Najlepsza grafika: Uncharted 2: Among Thieves, gracze w tym przypadku zgodzili się z redaktorami
* Największe rozczarowanie: Brutal Legend, zdaniem graczy Fat Princess
* Najlepsza gra, w którą nikt nie zagrał: Demon's Souls, w opinii graczy Ratchet and Clank: A Crack in Time"

Tutaj też (tym razem zdaniem graczy) Killzone 2 i Demon's Souls górują jakością nad Modern Warfare 2 i Dragon Age:Origins.

W Polsce widoczne jest jeszcze pewne przywiązanie i silna nostalgia do gier PC-owych (np.: FIFA 2010, Moder Warfare 2 i Dragon Age).

Niestety w tym roku nie było dobrej gry wyścigowej na PS3. Z braku laku raz wskazuje się na Dirt 2, a raz na NFS:Shift.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Idąc za wspomnianym gamespot (User Score/Critic Score):
K2 - 9.0/9.0
MW2 - 9.1/9.4

KZ2 to dobra gra, ale mnie zdecydowanie bardziej odpowiada MW2, a i nowy Bond wciągnął mnie dużo bardziej jak K2. Może to przez te ponure klimaty na Helganie :p

I moja gra roku ;)
U2 - 9.5/9.6
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Co sądzicie o NFS Prostreet, warta uwagi?

Trzymaj się z daleka od tej gry! W ogóle MOCNO odradzam jakikolwiek Need For Speed (Shift, Undercover, Prostreet etc.).

Te gry prezentują PC-owy, mierny poziom grania.

Jeżeli szukasz tanich (chodzą po 30-50 zł na allegro) wyścigów na PS3 to warto brać: seria Motorstorm, Wipeot HD lub najlepiej Wipeout Fury, Gran Turismo 5 Prologue, Ferrari Chalange albo Burnout:paradise. W zależności od klimatów wyścigów jakie Ci odpowiadają rzecz jasna ;)
 

Peek

New member
Bez reklam
Chłopie gra była dobra, ale 2 lata temu. Od jej czasu wyszedł już Undercover (totalna kaszanka) i Shift (gra bardzo dobra). Bierz Shifta.
 

Bambolo82

Banned
Zagraj sobie najpierw demko NFS Shift. Jest na PSN.

Może trochę zbyt surowo oceniłem NFS Shift, ale NFS Prostreet i NFS Undercover to bardzo słabe gry!

Są też tam demka m. in. Motorstorm 1 i 2, Wipeout HD, Burnout Paradise.

Masz też do sciągniecia "demko" Gran Turismo Academy Time Trial, ktory da namiastkę prowadzenia auta w Gran Turismo 5 Prologue.
 

debeef

New member
Bez reklam
KZ2 dla mnie jest gniotem nr 1 jeżeli chodzi o stosunek pompa i hype przed premierą, a efekt końcowy.

Powtarzam - dla mnie - więc nie uważam, że każdy tak powinien myśleć. Singiel nudny jak flaki z olejem (ale to tak jak w większości tego typu gier). Multi - fajne opcje społecznościowe, ale niewygodne sterowanie (trzeba się go uczyć na nowo). Gra sieciowa bez sensu, jak w COD przeszkadza kampowanie to tam normą był odstrzał ze snajperki z drugiego końca planszy. Graficznie też nic nadzwyczajnego tam nie było.

Tam były plansze, w których trzeba było biegać minutę do centrum walki, albo takie w których było świniobicie na maksa - 0 przyjemności tylko sieczka każdy każdego z czego popadnie.

Dlatego właśnie - dla mnie to zawód roku 2009. Teraz już o tej grze nie pamiętam.

Faktem jest, ze kiedy drugi raz grałem singla tym razem na hardzie, nie za bardzo pamietałem fabułę z pierwszego przejścia. Jak już ktoś napisał jest to zawsze słabsza strona tego typu gier i tu nie jest inaczej. Mnie sterowanie nie robi problemów, ale jak już pisałem w inne gry tego typu na padzie za często nie grałem. Co do multi to sie nie zgodze, bo wszystkie wady przez ciebie opisane wystepuja kiedz grasz z cieniakami, jak jest druzyna lub troche ograne osoby pkt. respawnow pokazuja sie tam gdzie sie cos dzieje. Jest pare malzch map,ale zawsze mozna wzbrac graniczna ilosc osob,wiec to tez nie problem. kazdy oczywiscie moze miec swoje zdanie, ale wyglada mi na to, ze za dlugo w multi nie grales
 

mietek099

New member
Chłopie gra była dobra, ale 2 lata temu. Od jej czasu wyszedł już Undercover (totalna kaszanka) i Shift (gra bardzo dobra). Bierz Shifta.
NfS: Pro Street był kiedykolwiek dobrą grą ? Ekhm... Przecież to gniot jakich mało. Byłem w szoku, że "elektronicy" wydali taki shit. Radzę trzymać się od tego z daleka.

Co do Killzone 2 to dla mnie jest to FPS roku. Może single nie był mega wciągający, ale gra wykonaniem (grafika, animacje itp.) jest w moim osobistym rankingu o klasę wyżej niż reszta obecnie dostępnych na rynku FPS'ów. Strzelanie sprawia radochę i o to ma właśnie chodzić w FPS'ie. Nie zapomnę tych świetnych animacji konających helgast'ów. Multi też niczego sobie. Tak na marginesie, rozbrajają mnie ludzie, którzy przyzwyczaili się do sterowania "prostego", jakbyśmy sterowali kukłą (vide Call of Duty) i narzekają na coś odmiennego, czym jest sterowanie w Killzone 2.
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Bambo, ale ty i tak nie grałeś w żadną z tych gier więc może odwiedź ten temat za 2 lata jak wreszcie w końcu w coś zagrasz. Chłopak męczy szroty sprzed dwóch lat to musi się podniecać tegorocznymi nagrodami :lol:

W Polsce widoczne jest jeszcze pewne przywiązanie i silna nostalgia do gier PC-owych
Te gry prezentują PC-owy, mierny poziom grania.
Tak tak bambi. Założę się, że przeciętny gracz przeszedł 10-razy więcej gier na konsole niż ty w swoim życiu :rolleyes: Świetnie, że doceniono Uncharted 2, Modern Warfare 2, Demon's Souls, Dragon Age Origins, WipEout HD Fury... , bo wszystkie mam na półce. A ty co masz? Zawiść i Zazdrość oraz kolejne durne wpisy na forum. Szacun :cool:
 

Redundantor

New member
kazdy oczywiscie moze miec swoje zdanie, ale wyglada mi na to, ze za dlugo w multi nie grales

Nie no pewnie grałem mniej niż Wy, ale nie było to mało. Zalogowałem się z ciekawości na killzone.com i tam sprawdziłem - skończyłem na randze podpułkownik.

Statystyka
141 - Rozegrane gry
76 - Wygrane gry
64 - Przegrane gry
3 - Zremisowane gry

a więc chyba przyznasz, że starałem się grę polubić.

Z kolei osoby krytykujące MW2 najczęściej bądź wcale nie grały bądź zagrały u kolegi.
 
Do góry