Najlepsze gry roku 2009

Gra roku 2009 to...


  • Total voters
    0

Peek

New member
Bez reklam
Ja czam na polską wersję i pewnie zakupię w dniu premiery, ale wiekszość opinii jest bardzo pozytywna, więc nic tylko brać;)
 

debeef

New member
Bez reklam
Dobra z tej listy mam 3 gry, 3 następne ograłem, a po dwóch wiem czego się spodziewać...U2 w tym roku chyba nie będę miał...dlatego wybór pada na PES 2010, jest świetna:)
 

Redundantor

New member
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Dziś przyszedł do mnie Dirt 2 i aż nie mogłem oczom uwierzyć jak wersja Xboxowa miażdży wersję na PS3. Jednak nie wsyztskie tytuły są takie same na 2 platformy.
 

Bambolo82

Banned
Miażdząca?

Tutaj fachowe porównania z komentarzami zawodowych grafików, porównywanie frame-to-frame, wideo porównanie oraz liczeniem klatek na sekundę: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-dirt2-demo-showdown-blog-entry

Generalnie:

- obie wersje hulają w 720p i stałych 30 fps
- na PS3 mamy AAx2 a na X'ie AAx4

"So in terms of the basic brass tacks of the visuals, you're looking at native 720p for both versions, with the Xbox 360 using top-end 4x multisampling anti-aliasing to give a very clean presentation, while the PS3 drops down to 2x - an effect not quite so pronounced in this new game as it was in GRID."

- na PS3 transparent alpha textures są wyświetlane z przeplotem (jest to praktycznie niezauważalne dla laika)

"Aside from a few other minor, almost imperceptible visual differences..."

- zdaniem speca z Digitalfoundry najbardziej rzuca się w oczy większy tearing na PS3 (na X'ie tez równie spory jest ale rzadszy):

"Yes, similar to GRID, the biggest dividing line between the two games once again comes down to the v-sync issue, with the PS3 game once again demonstrating a tangibly larger amount of torn frames. It is noticeable on scenes packed with cars, but most impactful on the replays. Xbox 360 is also prone to dropping out of v-sync to maintain frame-rate, but it clearly happens far less often"

W podsymowaniu spec od grafiki z Digitalfoundry stwierdził, iż Dirt, Dirt 2 oraz Grid jadą de facto na tym samym enginie graficznym, prezentują podobny poziom graficzny (z technicznego punktu widzenia), przy czym Dirt 2 na PS3 przeszedł spore usprawnienia (w domyśle Grid i Dirt na PS3 to była fuszerka graficzna, a w Dirt 2 już sie trochę postarali, zeby to lepiej już wyglądało na PS3).

"Overall then, while engine performance seems to be in much the same ballpark as GRID on both versions, whether by accident or design, image consistency appears to be improved in the PS3 version of the new game. "
 

mietek099

New member
Od wczoraj cioram w Uncharted 2 i już teraz jest to dla mnie bezapelacyjnie gra roku. Składa się na to piękna grafika, której na chwilę obecną nie ujżymy w żadnej innej pozycji, na żadnej innej platformie, świetny gameplay i niesamowity klimat. Spolszczenie - najlepsze spolszczenie jakie w życiu słyszałem w grach. Pierwsza klasa dosłownie. Nie wiem jak ktoś mógł się czepiać polonizacji. Gra dosłownie wymiata. Jak narazie jeden jedyny malutki minus to dla mnie aim assist. Nie cierpie żadnych ułatwień w celowaniu. Szkoda, że nie można tego wyłączyć.
 

Peek

New member
Bez reklam
Bambo z twojego postu zrozumiałem zaledwie 2-4 zdania. Znam angielski, ale nie zaawansowane słownictwo techniczne, więc takie posty to na forum angielskim PS3, bo nie sądze, że tylko ja tego nie zrozumiałem.

A różnica w praktyce jest. Największa w teksturach podłoża, samochodów i ogólnie w otoczeniu (juz darując sobie ten nieszczęsny AA).
 

debeef

New member
Bez reklam
Bez przesady Peek nie było tam żadnego zaawansowanego słownictwa, poza tym, żyjemy w takich czasach, że brak przynajmniej podstawowej znajomości angielskiego uniemożliwia Ci poznanie większości stron, bo najczęściej są one pisane w języku Szekspira.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Peek napisał:
Bambo z twojego postu zrozumiałem zaledwie 2-4 zdania. Znam angielski, ale nie zaawansowane słownictwo techniczne, więc takie posty to na forum angielskim PS3, bo nie sądze, że tylko ja tego nie zrozumiałem.

A różnica w praktyce jest. Największa w teksturach podłoża, samochodów i ogólnie w otoczeniu (juz darując sobie ten nieszczęsny AA).

Peek - nie walcz z wiatrakami czyli z fanbojem...
 

yasiekt

New member
Dla mnie (sam jestem w szoku) wychodzi że najlepsza gra 2009 to NBA 2K10 i na nią oddałem swój głos, NBA tak mnie wciągnęło (przez listopad i grudzień spędziłem przy niej ponad 80 godzin) że nawet nie rozważam wyjmowania jej z czytnika PS3, to jedyna gra w tym roku, która tak skutecznie przykuła mnie do konsoli (a w sumie nawet nie jestem wielkim fanem basketa).
W zestawieniu brakuje mi tylko Borderlands, świetny mariaż FPS z niektórymi elementami RPG dodatkowo ujął mnie świetnym filmikiem pod hasłem "Borderlands is for real gamers" :) -> http://www.youtube.com/watch?v=BmUJrKGN3C0 .
Pozdr.
 

Peek

New member
Bez reklam
Yasiekt zgadzam się z tobą chociaż grałem tylko w demo to ciągle mnie kusi żeby nabyc pełną wersję (i zrobię to), bo gra jest po prostu fenomenalna.
 

yasiekt

New member
Peek napisał:
Yasiekt zgadzam się z tobą chociaż grałem tylko w demo to ciągle mnie kusi żeby nabyc pełną wersję (i zrobię to), bo gra jest po prostu fenomenalna.
W takim razie jak już sobie kupisz tp proponuję sobie wziąć jakiś urlop na tydzień albo dwa da bo szczękę z podłogi się zbiera dopiero po jakichś trzech dniach od odpalenia sezonu ;) Warto kupić zwłaszcza że gra nie jest droga (do 150 zł kupi się nówkę).
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja na rok 2010 głównie nastawiam się na PS3, dlatego z Xboxem zamieniły sie miejscami (xbox pod monitor). Na Xboxie mam zamiar ogrywać nieliczne exclusivy (Splinter Cell: Conviction) i gry zaległe np Shift. Rok 2010 to moim zdaniem już rok całkowitej dominacji "trójki". Już widzę uśmiechniętą twarz Bambo;) .

Moje następne zakupy:
- PES 2009
- Assassin's Creed 2
- Tekken 6
- NBA 2K10
- NFS: Shift

Potem już gry z 2010.
 

kapsell

New member
Bez reklam
U2

Unharted 2 - jak dla mnie zdecydowany nr1, urzekajaca grafika, filmowa narracja, wciagajaca historia. Zyczylbym sobie wiecej takich gier. Batman: AA to z kolei najwieksze pozytywne zaskoczenie tego roku, takiego Mrocznego Rycerza oczekiwalem od bardzo dawna!

Pozdrowienia dla wszystkich graczy!
 
Do góry