Najlepsze gry roku 2009

Gra roku 2009 to...


  • Total voters
    0

kapsell

New member
Bez reklam
borderlands

hmmm, tyle piszemy o Demon's Soul's ktory nie wyszedl u nas... A o Borderlands cicho... Pomijam ze gra sprzedala sie najlepiej ze wszystkich gier ktore nie byly kontynuacjami (tworzenie nowych, dobrych marek - to cenie). Nowe spojrzenie na skostnialy nieco gatunek strzelanek (MW2 jest dobrym przykladem tego) urzekajaca grafika, ciekawe uniwersum, po prostu inaczej niz w 90% odgrzewanych kotlatach na rynku.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Przemko111 już podał linki w Newsach:

Według GameTrailers:

Najlepsza gra na X360 - Modern Warfare 2
Najlepsza gra na PlayStayion 3 - Modern Warfare 2
Gra roku - Call of Duty: Modern Warfare 2
 

Peek

New member
Bez reklam
I WSZYSTKO JASNE!!!

Chociaż jeden serwis bez ślepego uwielbienia dla Uncharted 2. Bardzo racjonalny wybór. Zobaczymy co zrobi IGN.com bo tam oczywiście MW2 też jest nominowane.

Wszystkie nagrody od Gametrailers.com:

Gra roku - Call of Duty: Modern Warfare 2
Najlepsza gra na PlayStayion 3 - Modern Warfare 2
Najlepsza gra na X360 - Modern Warfare 2
Największa Niespodzianka: Batman Arkham Asylum
Najlepsza Gra Sportowa: NHL 10
Najlepsza Bijatyka: Street Fighter IV
Najlepszy Multiplayer: Call of Duty Modern Warfare 2
Najlepszy Trailer: The Lasy Guardian
Najlepsza Fabuła: Uncharted 2
Najlepsza Grafika: Uncharted 2
Najlepszy FPS: Call of Duty Modern Warfare 2
Najlepsza gra muzyczna - DJ Hero
Najlepsza kampania single player - Uncharted 2: Among Thieves
Najlepsza gra bez tektury - Fat Princess
Najlepsza strzelanina TPP - Uncharted 2: Among Thieves
Najlepsza gra RPG - Demon's Souls
Najlepsza gra wyścigowa - Forza Motorsport 3
Najlepsza gra Action/Adventure - Batman: Arkham Asylum
Najlepsze nowe IP - Demon's Souls
Największe rozczarowanie roku - Tony Hawk Ride

Musze przyznać, że to do tej pory najbardziej racjonalne wyniki. Nie było ślepego zakochania w Uncharted 2 jak w Polsce. Po prostu jedyny sprawiedliwy wynik. Zobaczymy jeszcze co pokaże IGN.
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Tutaj się nie zgodzę. Modern Warfare 2 choć naprawdę świetne, to Uncharted 2 jest zwyczajnie lepsze. Mało tego, jest lepsze niemal na każdym polu. To gra bardziej kompletna. Gameplay'owo powiedzmy remis.
 

Peek

New member
Bez reklam
Jesli chodzi o mnie to lepsze jest MW2. Fabularnie, (graficznie nie), klimatycznie, dźwiękowo i ogólnie jesli chodzi o miód.

Mój ranking gier, w które grałem w 2009:

1. Modern Warfare 2
2. Uncharted 2
3. Batman Arkham Asylum
4. Resident Evil 5
5. Killzone 2
6. InFamous
7. CoJ: Więzy Krwi
8. Wolfenstein

Sportowe:

1. Fight Night Round 4
2. FIFA 10

Wyścigowe:

1. Forza 3
2. Dirt 2
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
99% internautów jest zdegustowane nagrodami Gametrailers. W zasadzie jest to totalna kompromitacja tego serwisu.

Przypominam ze w przeszłości ten serwis też się kompromitował: słynne puszczanie filmików z gier PS3 RGB na limited.

Warto też mieć na względzie że Gametrailers jest częścią koncernu Viacom, który jest powiązany z Microsoftem.

http://en.wikipedia.org/wiki/Viacom

This is a summary of the main Viacom divisions. For detailed assets see List of assets owned by Viacom.



http://advertising.microsoft.com/news-events/microsoft-viacom-ad-partnership

Oficjalne oświadczenie Microsoftu o współpracy z Viacom: "We’re excited to announce a multiyear deal with Viacom to collaborate on content distribution, advertising, event promotions, and gaming, which will enable advertisers to engage with more consumers than ever through Microsoft."

Gametrailers jest serwisem znacznie mniej popularnym od Gamespot czy IGN. Słynie z faworyzowania Xbox'a 360.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Ja w tej chwili własnie odszedłem od seansu z Batmanem. Nadrabiam zaległości z września. Gra jest fenomenalna. Dawno nie widziałem w żadnej grze tak specyficznego klimatu i to w dodatku w nowej produkcji! Wreszcie ktoś pokazał jak sie powinno robić gry na podstawie komiksu! Oprócz Batmana Arkham Asylum 2 chętnie zobaczyłbym od tej "stajni" Spider-mana.

A co do Gametrailers to serwis jak każdy inny nie ma co sie doszukiwać jakiś niuansów, bo wystarczy spojrzeć na wyniki sprzedaży i już widać kto jest zwycięzcą.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Tak, w kategoria najlepsza sprzedaż MW2 oczywiście wygrało. Tyle że sprzedaż jest okolicznością faktyczną i nie jest nagradzana.

Najlepsza sprzedaż nie oznacza jednak najlepszej gry.

Całe szczeście że Gametrailers nie ma autorytetu wśród publiki. W każdym razie znacznie mniejszy niż Gamespot i IGN.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
No z tym Gamespotem to bym nie przesadzał.

Zobaczymy kogo wskarze IGN, bo to będzie głosowanie graczy.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Ależ ty masz problemy Bambo :rolleyes:

Ciekawe jakiej grze według ciebie należy się tytuł? Naturalnie rozmawiamy o grach w które graliśmy. No tak, zapomniałem, że ty w nic nie grałeś :lol:
 

Peek

New member
Bez reklam
W każdym razie Batmanem jestem tak oczarowany jak chyba żadna grą w tym roku! Nie wiem jak to sie stało, że ta gra leżała na półce 3 miesiące i w nią nie grałem. Atmosfera psychatryka, po prostu geniusz!!! Czuje się tak jakbym czytał najlepsze komiksy o Batmanie.

Aż zmieniłem avatar, dałem odpocząć Joe Calzaghe a zastąpił go znany z Batmana Edward Nigma.

I przynam szczerze, że chyba zmienie zdanie co do gry roku, bo ani Modern Warfare 2 ani Uncharted 2 nie dały mi tyle radości.

Gra wchodzi na pewno do TOP 5 Generacji.
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Od jakiegoś czasu mam chrapkę na tego Batman, więc na pewno go niedługo sprawdzę. Zwłaszcza, że do pierwszej dużej premiery ponad miesiąc - BioShock 2.
 

kapsell

New member
Bez reklam
ad rem B2

Nie. Juz 8.01 bedzie miala miejsce "duza" premiera Bayonetty, gra wyglada wspaniale (oczywiscie wszechobecny specyficzny, absurdalny klimat) a za rekomendacje niech wystarczy 40/40 od Famitsu!

15.01. pojawi sie Army of Two: The 40th day ktory to mega hitem nie bedzie pewnie ale zapowiada sie solidny kawalek kodu ktoremu warto bedzie poswiecic troche czasu. Jedynka byla bowiem bardzo przyzwoita.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Tak, wiem. EDGE wystawiło 10 a IGN 9.5. Tyle, że wersji na X360 bo port na PlayStation jest jak na razie całkowicie skopany. Pisałem już o tej grze wielokrotnie. Zapowiada się jeden z najlepszy hardcorowych slasherów od czasów pierwszego Devil May Cry. Zresztą postać Hideki Kamyia oraz Clover Studio mówią same za siebie.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
IGN Bayonetta

X360, PS3
Presentation 8 (4.5), Graphics 9 (7.5), Sound 9 (9), Gameplay 9.5 (8.5), Lasting Appeal 9.5 (9)

OVERALL 9.5 (8.2)

Z tego co pamiętam to za konwersję PS3 nie odpowiada Sega, Hideki Kamyia i Clover Studio tylko jakieś lenie, którzy potrafili spier** tak wspaniałą grę :(
 
Do góry