Najlepsze gry roku 2009

Gra roku 2009 to...


  • Total voters
    0

debeef

New member
Bez reklam
Nie no pewnie grałem mniej niż Wy, ale nie było to mało. Zalogowałem się z ciekawości na killzone.com i tam sprawdziłem - skończyłem na randze podpułkownik.

Statystyka
141 - Rozegrane gry
76 - Wygrane gry
64 - Przegrane gry
3 - Zremisowane gry

a więc chyba przyznasz, że starałem się grę polubić.

Z kolei osoby krytykujące MW2 najczęściej bądź wcale nie grały bądź zagrały u kolegi.

W takim razie grałeś mniej więcej tyle ile ja...może troszkę mniej, tym bardziej dziwi mnie, że masz taka opinię, może za mało specjalizacji oblookałeś??? Dla mnie akurat Sniper to nuda i dłużej nim się nie bawiłem, ja lubię gdy się coś dzieję i kiedy wnoszę do gry cos więcej niż liczba fragów, dlatego lubiłem stawiać wieżyczki i udostępniać skrzynie z amunicją, a także dawać strefy zrzutu, fajne także jest przebiranie się za wroga...znalazłem w tej grze wiadra funu dlatego dziwiłem się temu, że ty ich nie odnalazłeś...z drugiej strony nie wiem czy nie ma lepszych pozycji, bo mnie jakoś fpp na konsoli nie ciągną i ta jest jedyną.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Najlepsze gry roku 2009 zdaniem Gametrailers.

Najlepsza grafika - Uncharted 2: Among Thieves
Najlepsza strzelanina FPS - Call of Duty: Modern Warfare 2
Najlepsza gra muzyczna - DJ Hero
Najlepsza kampania single player - Uncharted 2: Among Thieves
Najlepsza gra bez tektury - Fat Princess
Najlepsza strzelanina TPP - Uncharted 2: Among Thieves
Najlepsza gra RPG - Demon's Souls
Najlepsza gra wyścigowa - Forza Motorsport 3
Najlepsza gra Action/Adventure - Batman: Arkham Asylum
Najlepsze nowe IP - Demon's Souls
Największe rozczarowanie roku - Tony Hawk Ride


Sprawdzę tego Batmana.
 

Peek

New member
Bez reklam
Ukończyłem właśnie Resident Evil 5 i rok 2010 zaczynam z nieskończonymi tytułami:

- Batman: Arkham Asylum
- Assassin's Creed II (dopiero kupiony)
- InFamous
- Wolfenstein

Oczywiście wszystkie te zaległości postaram sie odrobić.

Z 2009 obchodzą mnie jeszcze takie tytuły:
- Tekken 6
- NBA 2K10
- PES 2010
- NFS Shift
 

kapsell

New member
Bez reklam
Sc

Najlepsze gry roku 2009 zdaniem Gametrailers.

Najlepsza gra bez tektury - Fat Princess


Sprawdzę tego Batmana.


Fat Princes? WTF???!!! Jak dla mnie bez tektury to wygrywa jednoglosnie Shadow Complex gra C.Bleszynskiego i EPIC smiga na Unrealu, spokojnie mogla by wyjsc na plytce. Grafika, klimat, muzyka, animacja i efekty specjalne to najwyzsza polka. Polecam.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Fat Princes? WTF???!!! Jak dla mnie bez tektury to wygrywa jednoglosnie Shadow Complex gra C.Bleszynskiego i EPIC smiga na Unrealu, spokojnie mogla by wyjsc na plytce. Grafika, klimat, muzyka, animacja i efekty specjalne to najwyzsza polka. Polecam.
No widzisz.., a dla mnie bezapelacyjny na tym polu jest WipEout HD Fury (chociaż już wyszedł na BD) ale takie są te rankingi ;) A Shadow Complex rzeczywiście świetne.
 

Peek

New member
Bez reklam
A oto wzbogacona lista nagród od Gametrailers:

Największa Niespodzianka: Batman Arkham Asylum
Najlepsza Gra Sportowa: NHL 10
Najlepsza Bijatyka: Street Fighter IV
Najlepszy Multiplayer: Call of Duty Modern Warfare 2
Najlepszy Trailer: The Lasy Guardian
Najlepsza Fabuła: Uncharted 2
Najlepsza Grafika: Uncharted 2
Najlepszy FPS: Call of Duty Modern Warfare 2
Najlepsza gra muzyczna - DJ Hero
Najlepsza kampania single player - Uncharted 2: Among Thieves
Najlepsza gra bez tektury - Fat Princess
Najlepsza strzelanina TPP - Uncharted 2: Among Thieves
Najlepsza gra RPG - Demon's Souls
Najlepsza gra wyścigowa - Forza Motorsport 3
Najlepsza gra Action/Adventure - Batman: Arkham Asylum
Najlepsze nowe IP - Demon's Souls
Największe rozczarowanie roku - Tony Hawk Ride

Wygląda na to, że walka o grę roku będzie zażarta (przypomnijmy, że Modern Warfare 2 w recenzji dostało więcej punktów od Uncharted 2 a z tyłu czekają już Batman i Asasyn).
 

mg30906

New member
Właśnie skończyłem Batmana na Hard, nieźle mnie wymęczył... , ale to nic w porównaniu z Demon's Souls ta gra jest arcytrudna, ale daje w mojej opinii niesamowitą frajdę i super klimat , system walk jest też super zrobiony , aż czuć ciężar miecza w dłoni :). Mało sie o tej grze mówi i pisze ale czegos takiego własnie mi brakowało na PS3 :)

IMO , DS jest razem U2 , Batmanem w pierwszej trójce
(pomijam MW2 bo gram tylko multi )

nie widziałem jeszcze AC2 więc zostawiam go na 2010

pzdr
 

Bambolo82

Banned
Dla mnie najbliższe must have to Uncharted 2, Demon's Souls i NBA 2k10.

Zwłaszcza demon's Souls to chyba największa rewelacja i zaskoczenie 2009 r. Na allegro gra idzie jak świeże bułeczki po 230-240 zł :shock:

Mam już Wipeout HD Fury. Kupiłem za 79 zł w Empiku. Zawartość tego wydania w porównaniu do ceny tego Wipeout to złoty interes :D

Mam jeszcze do przejscia masę staraszych gier, które ostatnio skupiłem na allegro (m. in. Fallout 3, Timeshift).
 

Peek

New member
Bez reklam
Mnie osobiście wszechobecnie wychwalany Demon's Souls w ogóle nie rusza. Takie gierki to były jak grałem na PSX (nie pamiętam tytułu, ale był taki gość w zielonym kombinezonie i podróżował w przeszłości i własnie walczył z różnymi rycerzami i nierycerzami).

Jesli chodzi o mnie największe zaskoczenie to ocywiście Batman. Właściwie znikąd pojawia się gra fantastyczna.

Aczkolwiek Bardzo zdziwiła mnie też popularność UFC, edycję 2010 sam kupię i pewnie EA MMA też, chociaż przyznam, że w TV MMA oglądać nie lubię bo po 1 jest to nudne (co chwilę walka w parterze) a po drugie kocham boks (to jest sport z klasą), ale to już temat na inna dyskusje.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
A mnie MW2 nie zachwycił. Jest to dobra gra, bardzo dobra, ale na miano gry roku nie zasługuję. Ja tam jestem za U2. :)
 

Bambolo82

Banned
A więc jednak!!!! DEMON'S SOULS GRĄ ROKU W USA!!! Inni nominowani: Assasin's Creed 2, Batman Arkham Sylum, Dragon Age: Origins, Forza 3, GTA Chinatown Wars, Killzone 2, Ratchet'n'Clank: Crack in Time, Sims 3, Uncharted 2: Among Thieves.

Modern Warfare 2 nawet nie dostało nominacji!


Może Was zaskoczę, ale sam nie jestem zaskoczony że Demon's Souls zdobyło tytuł.

Gra jest fenomenalna, a importowane egzemplarze po 230-50 zł idą na allegro jak świeże bułeczki. Na zachodnich forach gra bywa nazywana już "Shadow od the Collosus - ery PS3". Jest to artystyczny majstersztyk.

Jest to kolejny, doskonały ekskluzyw "z kapelusza" dla PS3. Podobnym zaskoczeniem był wcześniej inny, doskonały ekskluzyw dla PS3 - Valkyria Chronicles.

Zaplecze developerskie PS3 to absolutna ekstraklasa światowa, która wyznacza nowe trendy, nowinki i estetykę spędzania czasu przy grach.
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Gra jest fenomenalna
Filmiki na Youtube zrobiły na Tobie aż takie wrażenie? Nie ma to jak rozprawiać o grach które się na oczy nie widziało :lol:

gra bywa nazywana już "Shadow od the Collosus - ery PS3"
Ha ha toś mnie ubawił. Zagraj może chociaż w jedną z nich zanim zaczniesz przepisywać po kimś durne wypowiedzi. Mogę ci sprzedać to w końcu zagrasz i nie będziesz się musiał kompromitować :rolleyes:
 

Bambolo82

Banned
Przykro mi Carbon, ale Modern Warfare 2 nawet nominacji nie dostało. Hi HI!!!! :hihi:Killzone 2 było nominowane :eek:

AŻ 4 GRY EKSKLUZYWNE DLA PS3 dostały nominację (łącznie 10 nominowanych)!!!
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Bambo nie podniecaj się, Gamespot to raczej niszowa marka na międzynarodowym rynku. Prym wiodą Gametrailers i IGN. O małej wadze tego tytułu świadczy chociażby to, że CoD nie dostał nominacji.

Nie powiedziałbym, że DS idą na allegro "jak świeże bułeczki" na całym allegro jest zaledwie 5 aukcji z tą grą, a sprzedano do tej pory 8 egzemplarzy, dla porównania tak znienawidzone przez ciebie Modern Warfare 2 na PS3 są 2 strony aukcji.

"Zaplecze developerskie PS3 to absolutna ekstraklasa światowa, która wyznacza nowe trendy, nowinki i estetykę spędzania czasu przy grach."

Człowiek-reklama

Płacą ci za to?
 

Peek

New member
Bez reklam
Jeśli gra zdobędzie tytuł gry roku od Gametrailers albo IGN to oddam honor, ale raczej nie ma na to szans. Została już od Gametrailers uhonorowana tytułem najlepszego RPGa. Walka o grę roku rozstrzygnie się pewnie pomiędzy MW2 (najwysza ocena w recenzji w 2009) a Uncharted 2 (najwięcej pojedyńczych nagród pobocznych).

Ale Gamespot z tym Demonem to sie nie popisał zgodziłbym się jeśli Uncharted 2, Modern Warfare 2, Batman, Asasyn, nawet byłbym w stanie zrozumieć Killzone 2, ale to? Panowie dajcie spokój może jest to i dobra agierka ale gra roku to to nie jest...

"Nagroda Gamespot jest najbardziej prestiżową nagrodą w branży gier w USA."

Bo ty tak sądzisz? I bo dali nagrode demonowi?

Z tego twojego rankingu wynika że popularniejszy jest IGN.

Swoją drogą Bambo niezbadane są twoje drogi... Raz narzekasz że "amerykańskie nastolatki" chcą takiej fanaberii jak zniszczenia w GT5:shock: a teraz "amerykańskie nastolatki" wybierają demona na grę roku:hihi: więc to oni są najbardziej prestiżowym jury w branży gier.
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Przykro mi Carbon, ale Modern Warfare 2 nawet nominacji nie dostało. Hi HI!!!! :hihi: Killzone 2 było nominowane

AŻ 4 GRY EKSKLUZYWNE DLA PS3 dostały nominację (łącznie 10 nominowanych)!!!

O matko !! Bambo, ale ty masz riposty. Świetnie, że aż 4 gry exclusive dostały nominację bo właśnie mam tą konsolę.

Napisz coś jeszcze o Demon's Souls i Shadow of the Colossus :lol: Coś w deseń ostatniej głupoty którą popełniłeś. Niestety tak się kończą rozprawy o rzeczach z którymi nie miało się żadnej styczności. Teraz już wiesz, że wygłupiłeś się bezmyślnie kopiując z netu durne wypowiedzi no ale wstyd ci się do tego przyznać. Ja tam zaraz idę poszarpać w te szpile i nie muszę się nimi tutaj podniecać, a ty załóż śliniaczek i odpal kolejny seans na YouTube. No i Fifa rozgromiła Pesa w każdym rankingu :cool:


Shadow od the Collosus
Popracuj nad angielskim.
 

Peek

New member
Bez reklam
Kolejne nagrody od Gametrailers:

Najlepsza gra na Wii: New Super Mario Brothers
Sprzęt z najlepszym Software: Playstation 3
Największa nowość sprzętowa: Kontrolery Ruchowe (Motion Controller i Natal)
 

Peek

New member
Bez reklam
Jak wynika z podanego przez Bambo rankingu popularności. Najbardziej popularna gamingowa strona na świecie IGN.com w swoim głosowaniu na grę roku nominowała takie tytuły:

Assassin's Creed II
Batman: Arkham Asylum
Brütal Legend
Deadly Creatures
Grand Theft Auto: Chinatown Wars
Infamous
MadWorld
Muramasa: The Demon Blade
Patapon 2
Punch-Out!!
Rabbids Go Home
Ratchet & Clank Future: A Crank in Time
Resident Evil 5
Shadow Complex
Uncharted 2: Among Thieves

Niestety kto mieczem wojuje od miecza ginie, najpopularniejsza strona na świecie (więc i najbardziej prestiżowa nagroda) nawet nie nominowała Demon's Souls.
 
Ostatnia edycja:
Do góry