Najlepsze gry roku 2009

Gra roku 2009 to...


  • Total voters
    0

Peek

New member
Bez reklam
Właśnie zacząłem przechodzenia Batmana. Jest fantastyczny, ale to jednak nie ta liga co Uncharted 2 i Modern Warfare 2. W myśl tego, że PS3 staje sie moją główną platformą do grania tak podzieliłem ostatnie gry do ogrania z 2009:

PS3:
- PES 2010
- Tekken 6
- NBA 2K10
- Assassin's Creed 2

X360:
- NFS Shift
 

kapsell

New member
Bez reklam
hmmm, mnie w ankiecie brakuje Borderlands, gra nie miala takiej reklamy jak CoCMW2 czy U2 a naprawde prezentuje wysoka jakosci i swieze podejscie.
 

Peek

New member
Bez reklam
A tymczasem w głosowaniu poslkiej strony GameCorner w finale na grę roku znalazły się Batman: Arkham Asylum (pokonując w półfinale MW2) i Dragon's Age.
 

mg30906

New member
Batman dla mnie jest super ,czym dalej tym bardziej wciąga , chyba trochę przesadzilem z poziomem trudnosci i zacząlem od Hard i tak juz zostalo (nie da sie zmienić/obizyc w trakcie gry ) nieraz sie męczę i męcze ... ale warto :)
na razie przeszedłem 36% gry a gram już w nią sporo czasu

pzdr
 

Peek

New member
Bez reklam
Batman Arkham Asylum grą roku według głosowania GameCorner (pokonał MW2 i Dragon Age)!!!

Ja na święta już Assassin's Creed 2 zakupiłem, ale czeka na razie na to by znaleźć sie pod choinką;) .

Przy okazji pytałem się w sklepach jakie gry najlepiej schodzą w okresie przedświątecznym i oto się dowiedziałem:
1) Assassin's Creed 2
2) The Saboteur
3) NBA 2K10

Przed świętami mają mi dostarczyć także mega-gadżecik Sone Ericsson Aino (fantastyczna zabawka, chyba najlepszy telefon nie-smartphone).
 

mg30906

New member
czy to ten phon'ik z XMB - bedziesz mógł sterować PS3 z dowolnego miejsca na ziemi :lol: , ja niestety jestem zmuszony korzystać z cięzkich palmtop'ów.

pzdr
 

Peek

New member
Bez reklam
Tak jest!:D
To niesamowity gadżet, czegoś takiego szukałem nie-palmtop/smartphone a wiele funkcji, genialny wyświetlacz i aparat.

Według mnie najlepszy dostępny telefon nie-smartphone.
 

Peek

New member
Bez reklam
W Media Markt ok 1800, ale w rozłożeniu na 20 rat 0% da się zdzierżyć.

Na ceneo mozna znaleźć za ok 1500.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Carbon_ napisał:
Chyba kupię sobie tego batmana jak spadnie w sklepach poniżej stówy :)
Mam podobne zapatrywania, wiele dobrego się o tej grze naczytałem w necie i w prasie (PSX Extreme) . Gra powinna spełnić moje wymagania.
 

Bambolo82

Banned
My tu sobie rozważamy co jest najlepsze. Ciekawe jednak co sądzą o najlepszych grach ludzie z branży dziennikarskiej? Redaktorzy największego amerykańskiego serwisu o grach - Gamespot, wytypowali - ich zdaniem - najbadziej wartościowe gry w swoich kategoriach (bez podziału na platformy):

http://www.ps3site.pl/demons-souls-„lepsze-od-dragon-age/29209/

1) Najlepsza gra 2009 - znacie ją ;) ...Uncharted 2: Among Thieves
2) Najlepsze RPG - Demon's Souls (pokonało Dragon Age: Origins)
3) Najlepsze wyścigi - Forza Motorsport 3 (konkurencji nie było; GT5 będzie
dopiero w 2010; Dirt 2, NFS: Shift i inne to delikatnie mówiąc słabiutkie,
mało poważne gry wyścigowe)
4) Najlepsza bijatyka - Street Fighter 4
5) Najlepsza platformówka - Ratchet and Clank Future: A Crack in Time
6) Najlepsza łamigłowka - Trials HD
7) Najlepsza gra muzyczna - The Beatless: Rock Band
8) Najlepsza strzelanina FPS - Killzone 2 (pokonało Call od Duty Modern
Warfare 2!!!)
9) Najlepsza gra sportowa - FIFA 2010
10) Najlepsza strategia - Sims 3

Są to werdykty wydane przez redaktorów, którzy pracowali przy recenzjach gier. Są to pracownicy "światowego serwisu" - jak to mawia Carbon, którzy ponoć mają prawo dyktować w co i kiedy warto grać :rolleyes: .

Kolejny raz spektakularny sukces odniosło Playstation 3 które zgarneło aż 4 nagrody za swoje gry eksluzywne w tym za najleszą grę roku dla fenomenalnego Uncharted 2. Killzone 2 pokonało Modern Warfare 2 a Demon Solul's przyćmiło Dragon Age: Origins. Ratchet and Clank Crack in Time był bez konkurencji.

Xbox zgarnał tylko 1 nagrodę (w zasadzie bo kategorie "puzzle" to już nic ważnego) za Forza 3. Śmiem twierdzić że tylko dlatego że nie ma jeszcze GT5.

Platforma PC praktycznie nie wywalczyła nic (strategie - Sims 3). Wiadomo, że tam bieda, odtwórczość i piractwo.

Porażka Modern Warfare 2 tylko potwierdza moją opinię że to odgrzewany, niesmaczny kotlet niskich lotów podany w celu wyciągnięcia pieniędzy od dzieciaków. Stary engine. Krótki gameplay w okolicach 5-6 godzin. Prostacki scenariusz. Bug'i, lagi i oszutwa w trybie online. Banowanie kont Xbox Live za piractwo i skandaliczne oszustwa online. Skandalicznie niski poziom polonizacji (słynne już "nie można strzelać od tyłu"). W ankiecie na Onet.pl Modern Warfare 2 wygrał z ogromną przewagą ankietę na największy zawód w 2009 r.
 

koprus

New member
co do mw2 troszkę się nie zgodze...

może i kampania jest nieco krótka ale nie można powiedzieć, że fabuła prostacka...

natomiast multiplayer jak dla mnie miażdzy - żadnych lagów nie mam a rozgrywka jest mega wciągająca... o czym świadczy to że porzuciłem moją miłość... counter-stike...

a wygrana killzone 2 z mw2 to imo jakaś pomyłka - kilzona nawet nie skończyłem - tak się zawiodłem na tej grze...
 

kapsell

New member
Bez reklam
Rzeczywiscie cena gry w sklepach trzyma sie twardo. Ale w necie mozna znalezc od 70 zl na pc i od 120 zl na klocka i chlebak - na dzien dzisejszy oczywiscie.

Wszystkim ktorzy nie grali polecam, ta gra to moc! W koncu postac Batmana w grach jest taka jaki byc powinna, : mroczny, potezny, perfekcyjnie dopracowany garficznie, zabojczo skuteczny i widowiskowo wykonczajacy przeciwnikow.

Moze wloze teraz kij w mrowisko ale bardziej polecam konwersje na xboxa360, tekstury wygladaja nieco lepiej.
 

Redundantor

New member
Bambolo82 napisał:
Porażka Modern Warfare 2 tylko potwierdza moją opinię że to odgrzewany, niesmaczny kotlet niskich lotów podany w celu wyciągnięcia pieniędzy od dzieciaków. Stary engine. Krótki gameplay w okolicach 5-6 godzin. Prostacki scenariusz. Bug'i, lagi i oszutwa w trybie online. Banowanie kont Xbox Live za piractwo i skandaliczne oszustwa online. Skandalicznie niski poziom polonizacji (słynne już "nie można strzelać od tyłu"). W ankiecie na Onet.pl Modern Warfare 2 wygrał z ogromną przewagą ankietę na największy zawód w 2009 r.

Kolego Bambolo82 może najpierw zagraj w tą grę, a nie powielaj idiotyczne teksty osób, które muszą jakoś usprawiedliwić to, że jeszcze gry nie nabyły.

Jakoś nie czuję, że kupiłem niesmaczny kotlet niskich lotów podany w celu wyciągnięcia pieniędzy od dzieciaków.

Z tego co napisałeś prawdą jest tylko Krótki gameplay, ale ja nie mogę tego potwierdzić, bo w singla grałem ze 2 godziny, a jak zasmakowałem multi to już do niego nie wróciłem - za mało się dzieje. A pisanie, że KZ2 jest lepsze od MW2 to już wstyd na sali - te gry to zupełnie różne produkcje.

Podaj mi proszę przykład tego "skandalicznego oszustwa online" może sam się skuszę :)
 

Bambolo82

Banned
Z doniesień prasowych wynika, iż oszustwa online są poważnym kłopotem w Modern Warfare 2, ponieważ gra została bardzo słabo napisana i w jej kodzie (także sieciowym) roi się od usterek i baboli.

Przykłady oszustw i banowania graczy: http://www.chip.pl/news/rozrywka/ro...zbanowanych-za-oszukiwanie-w-modern-warfare-2

Oszustwo "Javelin Glitch", działało na Xbox'ie, PS3 i PC: http://www.cdaction.pl/news-10201/m...itcha-xbox-cie-zbanuje-playstation-3-nie.html

"Błąd polega na tym, że jeśli gracz posiada aktywną wyrzutnię pocisków Javelin i trzymając ją odbezpieczy granat, a potem zmieni broń, granat zostaje "na" twojej postaci, ale nie wybucha - i eksploduje (biorąc pod uwagę siłę wybuchu razem z pociskami Javelin) dopiero wtedy, kiedy zginiesz.

Jak to wykorzystać? Polując na grupki przeciwników, w których należy wbiec i wystawić się na ich ostrzał. Na pewno nie przepuszczą, a wtedy... cała grupka w pięknej eksplozji zlicza się do twoich killsów.

Pomysłowe, ale uprzykrzające życie innym graczom - tak bardzo, że Microsoft postanowił wprowadzić ban na 2 tygodnie dla tych, którzy z niego korzystają. Takich obostrzeń nie planuje natomiast wprowadzić Sony.

Na PC nie ma niestety kto banować.."

Infinity Ward wpadło w histerię, ale zamiast natychmiast wydać trochę z tych wyłudzonych od graczy dolarów na napisanie patcha, zażądało od Sony i Microsoftu banowania kont ( :confused: !!!). Prosze zauwazyć że Microsoft się ugiał i zaczął banować konta ludzi, a Sony nie!!!

Na Youtube jest pełno "filmików instruktażowych" jak mozna było oszukiwać wykorzystując słabiutki, zabugowany kod Modern Warfare 2 np.:

http://www.youtube.com/watch?v=h0-nYVHyQWc

http://www.youtube.com/watch?v=pd188EOfuf0

Są ich setki na youtube.

Ponoć ten błąd został naprawiony, ale dlaczego trwało to ponad miesiąc i dlaczego konsekwencje ponieśli klienci Microsoftu, a nie producent Infinity Ward który wypuścił tak tandetny kod?!?!?!? Sony zachowało się OK i wyrażnie dało do zrozumienia Infinity Ward żeby natychmiast wzięli się do poprawiania swojej roboty, ale Microsoft najzwyczajniej kolejny raz sprzedał "swoich". Jeszcze raz podkreślam że za glitch winien odpowiadać wyłącznie producent gry, a nie gracz który zabulił za bubel 200 zł lub 60$!!!
 

Redundantor

New member
To co piszesz dzieje się na PC-towych wersjach. NA PS3 ani razu pomimo wielu godzin gry tego nie widziałem.

Te "fachowe doniesienia prasowe". a raczej powinieneś napisać nawiedzone doniesienia internetowe frustratów, którzy ciągle grają w MW1, w żaden sposób nie dotyczą gry, w którą gram. Zagraj proszę najpierw, a nie czytaj bzdur.

MW2, ale podobnie wcześniej np. COD5 WaW pokazują wprost, że gameplay, jakość i inne cechy gry robionej na x platform może być lepsza niż hypowa kobyła taka jak KZ2. Dotyczy to pewnie wszystkich strzelanek niezależnie czy są one na PC, PS3, czy też XBoxa.

A pisanie, że bugi w grze dowodzą, że jest ona kiepska jest naprawdę stronnicze. Pokaż mi grę na która nie wypuszczono patcha w związku ze znalezionymi bugami.

Czy uważasz, że gdyby gra rzeczywiście została bardzo słabo napisana to gralibyśmy w nią mając wcześniej np. MW1 lub KZ2 (które jest dla mnie gniotem nr 1 jeżeli chodzi o pompę sony)?
 

debeef

New member
Bez reklam
dla mnie k2 to jedyna gra która wciągnęła mnie w multi przez net, inne gry jakoś mnie nie wciągnęły, dlatego chciałbym usłyszeć argumentację dlaczego ma to być gniot nr 1.
 
Do góry