Najlepsze gry roku 2009

Gra roku 2009 to...


  • Total voters
    0

kapsell

New member
Bez reklam
ps3vx360

Z tego co pamiętam to za konwersję PS3 nie odpowiada Sega, Hideki Kamyia i Clover Studio tylko jakieś lenie, którzy potrafili spier** tak wspaniałą grę :(

niestety racja. Po raz kolejny okazuje sie ze wersje x360 i ps3 roznia sie od siebie, czasem znacznie (glownie chodzi o gorsze tekstury i spadajaca animacje) na niekorzysc ps3. Niby nic nowego, bo tak bylo tez chociazby z Dead Space czy Batmanem: AA... i nie jestem tego w tanie zaakceptowac, a przynajmniej juz nie w 2010 roku! A przyklad Uncharted 2 pokazal przeciez ile mocy drzemie w ps3. O ile dwa a nawet rok temu mozna bylo to tlumaczyc tym ze nie ogarnieto jeszcze architektury konsoli to teraz nie znajduje wytlumaczenia. I nie usprawiedliwia tego ze gre wyprodukowala firma X a przykonwertowala firma Y.
I mamy smutny paradoks ze niektore gry wygladaja gorzej na konsoli teoretycznie mocniejszej...
 

Ogr

New member
Bez reklam
niestety racja. Po raz kolejny okazuje sie ze wersje x360 i ps3 roznia sie od siebie, czasem znacznie (glownie chodzi o gorsze tekstury i spadajaca animacje) na niekorzysc ps3. Niby nic nowego, bo tak bylo tez chociazby z Dead Space czy Batmanem: AA... i nie jestem tego w tanie zaakceptowac, a przynajmniej juz nie w 2010 roku! A przyklad Uncharted 2 pokazal przeciez ile mocy drzemie w ps3. O ile dwa a nawet rok temu mozna bylo to tlumaczyc tym ze nie ogarnieto jeszcze architektury konsoli to teraz nie znajduje wytlumaczenia. I nie usprawiedliwia tego ze gre wyprodukowala firma X a przykonwertowala firma Y.
I mamy smutny paradoks ze niektore gry wygladaja gorzej na konsoli teoretycznie mocniejszej...

Co do Dead Space(jedna z najlepszych gier w jakie grałem ) to nie przypominam sobie róznicy :hmm:Gre przeszedłem na Ps3 lecz wersja na x360 też zawitała w mojej konsoli ;) W Batmana gram na x360 ,widziałem demo na Ps3 i jakoś nie dostrzegam róznicy :hmm:Mało tego wersja PS3 jest ekskluzywna :) Może wybiore się do okulisty:( ? Czy się mylę ?
 

kapsell

New member
Bez reklam
Opcja gry JOKEREM :) Jezeli się mylę proszę mnie poprawić !
Dosyc głośno było o tym fakcie :)
np; http://konsolowisko.pl/index.php?t=news&id=2766


Nie, nie mylisz sie.
W kwestii roznicy. Oczywiscie przecietny Gracz roznicy nie zobaczy jak nie ma w zwyczju lizania scian, ale zostalo to skrupulatnie odnotowane przez niektore serwisy.

Dead Space...? U mnie na profilu ze zdj widac dokladnie jaka gra nest moim nr1 i na jaka premiere oczekuje z najwiekszym utesknieniem...;)

a w DS uwierz mi jest roznica w x360 i ps3 (na kozysc x360), przeszedlem obie wersje po kilkanasie razy (jak na razie oczywiscie:D) oczywiscie na ps3 tez prezentuje sie znakomicie, widac po prost ze pisana byla na x a potem konwertowana ps3.
 

Peek

New member
Bez reklam
Skończyłem Batmana. Oto moje wnioski:

GRA Roku 2009 a oto dlaczego:
- Nowa marka i taki sukces
- Genialny komiksowy klimat
- Fenomenalne postacie
- Grafika

Nie bede wiecej pisał po prostu sam miód. Jak dla mnie jednak niewiele ale przebił Uncharted 2 i Mw2.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Peek, swoimi postami coraz bardziej mnie nakręcasz na ten tytuł, z recenzji zapowiadał się nieźle, ale taka rekomendacja jak powyżej (tym bardziej po twoich postach o Uncharted2 i MW2) daje do muślenia :D
 

Peek

New member
Bez reklam
Zgadza sie, zarówno Uncharted 2 jak i Modern Warfare 2 były przeze mnie bardzo wychwalane, chociaz jednak obie miały swoje bolączki. Uncharted 2 mnie troszeczkę, ale podkreślam troszeczkę znużyła, za to Modern Warfare 2 pomimo fantastycznej (według mnie) fabuły i genialnego klimatu była o sporo za krótka (czułem niedosyt po skończeniu singla).

Batman może nie jest grą idealną, ale powiem szczerze, że nie pamiętam takiej gry (ostatnie było coś z czasów PSX, może MGS? albo pierwszy Resident? Uncharted 1 bardzo daleko do tego tytułu jako nowej marce!) która jako nowa marka (a nie zadna kontynuacja!!!) tak mnie sobą zauroczyła.(Może pierwsze Modern Warfare, ale to inny gatunek gry, poza tym nie mamy tu do czynienia z nową marką, bo to w końcu kolejna część Call of Duty).

Ten klimat trzeba poczuć, ten klimat prawdziwego psychiatryka i więzienia, świetna grafika i dźwięk, genialny (choć tak prosty) system walki, fantastyczne walki z bossami i wreszcie MEGA postacie! (Joker, Poison Ivy, Bane, Killer Croc czy Scarecrow i sam Batman!) to sprawiło, że zgodzę się z polskim serwisem gamecorner, który na grę roku (Z GŁOSOWANIA GRACZY!!!) wyłonił właśnie Batmana (który pokonał między innymi MW2 w półfinale i Dragon Age w finale, Uncharted 2 chyba odpadło wcześniej).

Panowie w tą grę osobie, która chce nazywać się graczem, nie wypada nie zagrać.

A dwójka zapowiada się jeszcze lepiej! Nie dość, że przenosimy sie do Gotham to jeszcze zmierzymy się z najgorszymi przeciwnikami nietoperza!(Two-Face, CatWoman, poturbowany Joker, Pingwin a to tylko kilka postaci!).
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Pełnoprawni:
- Bane
- Scarecrow (z tym, że z nim jest to walka etapami, przewija sie przez całą grę)
- Killer Croc
- Poison Ivy
- Joker

Pół-bosowie:
- 2 mutanty
- Zsasz
- Harley Queen (a właściwie jej goryle, bo batman walczy z nią w cut-scence)

Wszystkie postacie są zrobione naprawde znakomicie, aż czekam na to jak będzie wyglądać two-face.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Batman

Panowie, jesli jeszcze nie ograliscie Batmana to nie czekajcie dluzej! Ja bym do opinii peek'a dodal genialne odwzorowanie postaci (mimika twarzy mnie rozbrolila - szczegolnie Jokera i Batmana) i scieszka dzwiekowa. Nadmienie ze w role Jokera wcielil sie Mark Hamill (Luke Skywalker z "Gwiezdnych Wojen") i zrobil to genialnie!
Co mnie rozczarowalo to koncowka...

Zaczalem ogrywac Bayonette, wciagnela mnie jak cholera (chyba nici z jutrzejszego obiadu u tesciow:D) dam znac o wrazeniach...
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja teraz ogrywam ACII i Bioshock, na półce czekają jeszcze Wolfenstein i InFamous (na skończenie), następny (pierwszy w nowym roku) zakup w Lutym czyli coś z:

- Splinter Cell: Conviction
- Bioshock 2
- EA MMA
- Heavy Rain
 

kylo69

New member
Uncharted 2 naprawdęwarte zagrania. Osobiście w tej chwili gram w RE5 który też jest niezły ale i Assassin's Creed 2 warty zobaczenia. Te 3 gry są według mnie najlepsze z 2009 roku (nie grałem jeszcze w tekken 6 dlatego nie wspomniałem a bardzo lubię serię
 

Palpiboy

New member
No żywa, żywa;)
Ja na przykład w zeszłym roku zagłosować nie mogłem ale teraz czemu nie?;)
Popieram Nathana i niech chłop o tym wie:)
 
Do góry