[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Henry

Active member
Bez reklam
Przemuś jak zwykle, full profeska ;)

A ty Krzychu nie marudź, jak już Ci ten Epson padnie, to też sobie takiego kupisz, jak coś to dokleimy logo Marantza, żeby do kompletu pasował :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przemuś jak zwykle, full profeska ;)
A ty Krzychu nie marudź, jak już Ci ten Epson padnie, to też sobie takiego kupisz, jak coś to dokleimy logo Marantza, żeby do kompletu pasował :D
Jak nie, jak tak :D Teraz jak Bipo będzie sprzedawał obecny projektor to tym razem ja juz rezerwuję!!! Zaplute!!! :D
Gratki Bipo! Mocno odjechałeś od peletonu.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dziękuję chłopaki ale pod choinkę to on by mi nie wszedł... :)
:D
KrzysztofRadio ma nieśmiertelność na tego epsona biorąc ilość filmów oglądanych na nim w ciągu roku... :)
Krzysztof to z okazji świąt powiem Ci radosną nowinę, że jesteś aktualnie pierwszy w kolejce do niego .... :)

Masz Lolo rację po świętach jestem już umuwiony na kalibracje choć jak widzę to z pudełka on już bardzo ładnie ma ustawione kolory..:)

Lolek prorok jakiś czy co....:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na razie się udaje:) A ten zakup cieszy, bo jak pewnie pamiętasz, kiedyś po obejrzeniu materiału z projektora Soniaka 4k mieliśmy inne zdania. Ja byłem bardzo zadowolony z tego co zobaczyłem pierwszy raz na projektorze 4k....Teraz sam już się przekonałeś, że to jest różnica, a szczególnie na ekranie powiedzmy 120 cali... A jak dołożymy do tego jak bardzo lubisz filmy to wg mnie jest to jeden z najlepszych Twoich ostatnich zakupów. Jeszcze raz dużo radości zyczę.
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo, gratuluje ;) Początkowo byłem lekko zaskoczony że Sony wygrał z JVC, ale jak widać droższe wcale nie znaczy lepsze ;)
P.S. Jakby sie Krzychu nie zdecydował na zakup to pamiętaj że ja zdania nie zmieniłem ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ok zapisany na listę , niestety ale JVC był tańszy od tego sony ponad tysiaka... :) ale tutaj już w tym przedziale cenowym chodziło bardziej o obraz niż ktory projektor jest droższy a który tańszy...
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Bipo, pytanie z innej beczki. Wiem, że ten etap masz już dawno za sobą, zastanawiam się nad Darbee do mojego zestawu. Wymiana jakiego kolwiek elementu z zestawu nie wchodzi w grę. Filmy odtwarzane z płyt i dysku tak więc musiał bym Derbee wspiąć między ampli i proj. Czy to mam sens?. Darbee oczywiście używane z Ebay.

Gratuluję zakupu przepięknego projektora.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Pomocy bo brak mi pomysłów
Wczoraj postanowiłem obejrzeć sobie TV ma dużym ekranie I pojawił się problem.
a) wcześniej miałem podłączone tak:
- hdmi 1 z avr na tv
- hdmi 2 z avr na projektor
- do avr było podłączone blu ray I dekoder kablówki wszystko było ok.

Po zmianie projektora
A) hdmi z avr do projektora (stary kabel hdmi ) nic nie zmieniałem
B) hdmi z avr do tv (stary kabel hdmi ) nic nie zmieniałem
C) do avr dekoder kablówki po hdmi (nic nie zmienialem)
D) z blu ray do avr jest puszczony tylko dźwięk po hdmi (nowy kabel hdmi 2.0) natomiast drugie hdmi z blu ray do projektora nowy hdmi 2.0 (z uwagi na uhd)

Filmy na projektorze działaja bez problemu.
Problem jest gdy:
a) włączę kablówkę na projektorze, mam obraz ale nie mam dźwięku, dźwięk pojawi się jeśli w tym samym czasie odpaleniu za ekranem tv tak że mam w jednym czasie obraz z kablówki na tv i projektorze. Wyłączam tv i znów brąk dźwięku z kablówki a obraz jest.
- zrobiłem tak iż podłączyłem tylko kabel od proja czy pod jedno wyjście hdmi czy pod drugie(kabel do tv z avr odpiety) włączam kablówke i obraz jest a dźwięku brak.
Coś jest gdzieś wlaczone czy to w avr czy w projektorze co wylacza mi dźwięk tylko co?


2 problem

Spróbowałem puścić dźwięk i obraz po hdmi jednym kablem z blu ray na avr.
- obraz z uhd na tv jest od razu jest zredukowany do 1080p bo tv full hd I dźwięk jest
- włączam projektor obraz i dźwięk brak
Rozumiem że problem jest w różnicy rozdzielczości wyświetlaczy
- tv full hd
- projektor uhd
Tylko dlaczego nie ma żadnego sygnalu jak jest opalony projektor?





Darbee zawsze minimalnie poprawi ostrość i większą ilość szczegółów, będzie zawsze trochę na plus. Tylko nie nastawia się że nagle cały obraz zrobi Ci się 4k..:) Jest to delikatna zmiana ale warto sprubowac... najwyżej sprzedaż. U mnie darbee z sony 55 spisywało Się wyśmienicie.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Problem 2 rozwiązany, dzisiaj podłączyłem blu ray do avr jednym kablem i ....obraz i dźwięk jest.
Pozostaje kablówka, po przełączeniu na avr na sygnał z dekodera to obraz jest a dźwięku brak. Co robic..?
Ps. Wyłącze proja włączę tv obrąz i dźwięk na avr jest zglupialem... :-(

Ps. Po włączeniu tv i puszczeniu uhd wykrywa mi dolby vision... :) a tv stara plazma full hd panasonic....
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Dzięki Bipo za odp.
Co do Twojego problemu, to tylko moje gdybanie. Czy ampli jest 4K?. Jak nie to może proj jako że jest 4k przejmuje "dowodzenie" w całym zestawie i pojawią się problem że zgodnąścią HDCP czy jakoś tak się to nazywa. To moje gdybanie, mogę się mylić.


Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo, a czemu masz tak nakombinowane z przewodami?
Nie lepiej wpiąć blu ray jednym HDMI do ampli pod wejście blu ray, a potem z ampli kablem HDMI do projektora?
Masz wtedy jeden, a nie 2 kable HDMI, każde źródło możesz bez problemu bez przełączania odpalić na proju.
Być może problem leży w sterowaniu hdmi (ARC, CEC itp. - spróbuj wyłączyć i sprawdzić czy pomogło).
U mnie na ampli Pioneer działa jednocześnie TV i projektor, a mam wpięty TV do HDMI OUT 1 / Projektor do HDMI OUT 2, a wszystkie źródła jednym kablem do poszczególnych wejść w ampli. Mam jeszcze UPC podłączone do wejścia SAT, gdzie ustawiłem sobie HDMI Standby Through i nie muszę odpalać ampli żeby obejrzeć UPC na telewizorze z dźwiękiem z TV.
Chociaż zaraz, na fotce widzę że masz dobrze ustwione. Sprawdź zatem opcję HDMI Lip Sync, synchronizację dźwięku z obrazem.

P.S. Poradziłeś sobie z opcją obniżenia obrazu 21:9 do dolnego bordera w Projektorze? :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Bezpośrednio z Oppo, z pominięciem Denka, jest lepszy obraz.
U mnie na starym odtwarzaczu BD wpiętym do ampli nie widziałem różnicy, a na Oppo jest ona zauważalna.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Mam tylko oppo jako źródło obrazu i kablówkę której nie oglądam dlatego do projektora bezpośrednio podłączyłem obraz z oppo a drugim hdmi dźwięk do avr.
W sylwka chciałem oglądać kablówkę na projektorze wiec podłączyłem tak jak ty masz tj.poszczególne źródła do avr i później z avr na proja tylko przy kablówkę mam problem obraz jest a dźwięku brak.
Sprawdzę jeszcze to HDMI Lip Sync bo tego nigdy nie ruszam. Tam jest tylko włącz wyłącz.
Ps. Oglądam tylko filmy z oppo na projektorze dlatego miałem bezpośrednio...ale kiedyś może coś dojdzie np.kablówka i zonk. ..:-(
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moim zdaniem to ten lip sync. Bo ja mam wszystko to samo i u mnie działa. Możesz jeszcze pogrzebać w ustawieniach dźwięku w poszczególnych źródłach w ampli, bo możliwe że jako główne wejście dźwięku np w SAT masz ustawiony analog albo optyczne a nie HDMI
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Sprawdź opcje hdmi wyjścia dekodera sat. ewentualnie jak wyżej Kolega opcje wejścia do ktorego podpiąłes w ampli dekoder opcje audio-video. A lipsync jest do synchronizacji dźwięku z obrazem u mnie akurat płynna regulacja. Pzdr
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ustawienia w Avr
image sharing

Ustawienia w dekoderze





Tak jakby sygnał nie wychodził z dekodera
Funkcja lip Sync czy włączę czy wyłącze bez zmian
 
Ostatnia edycja:
Do góry