[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Lobit

Member
Witaj.

Mam pytanie co to jest takie czarne koło Denonów ?

20180908_155304.jpg


Szkoda ze nie aktualizujesz już pierwszego posta w nowe zdjęcia, fajnie się ogląda jak jest wszystko w jednym miejscu.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
To listwa zasilająca, zdjęcia gdzieś były w wątku. A pierwszego posta po takim czasie nie da się zedytować bez pomocy admina
 

Lobit

Member
Dzięki za odpowiedz 🍺
Normalnie to się chowa takie rzeczy, a tu proszę na wierzchu i nawet się ładnie prezentuje.
No i lipa ze nie można edytować 1 postu, fajnie by się oglądało galerie.
Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam Supry DB-06EU, ale nawet jak będę miał "mega" listwę (jeśli) to i tak będzie za stolikiem schowana.. to nie ma znaczenia jaka listwa, tylko ja lubię tego typu rzeczy mieć za stolikiem. Dlatego stoliki u mnie muszą mieć"plecy" aby kabli itp nie było widać. A to z kolei powoduje, że stolik musi być głębszy, a więc zajmuje więcej miejsca - niestety. Ale każdy robi po swojemu..
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, mikołaj na święta przyniósł mi malutkiego białego okruszka.... :)Ps. Sory on nie jest mały , to jest ogromny okruszek. ....












Już co nie którzy wiedzą, więc coś napisze z uwagi, że już kilka filmów obejrzałem.
Jak się domyślacie zanim u mnie zawisł, przetestowałem masę projektorów począwszy od tańszych po naprawdę drogie maszyny. Testowałem m.in: epson 7400, optoma 51/ sony 270/570/870, JVC*** rs540/×7900, n9/3000. Trafiła się również optoma krótkiego rzutu.
Nie będę się rozpisywał co i jak odnośnie poszczególnych projektorów od razu przejdę do finału. Jak to zawsze bywa został JVCrs540 z Sony 270. Inne projektory są już w innym przedziale cenowym i po za moim zasięgiem. Chciałem poczekać jeszcze na test jvc 1000 ale wyszły jakieś błędy w elektronice i cofneli datę sprzedaży aż usuną usterkę a to może jeszcze potrwać.***Spekulacje są iż nawet do wiosny. Ponadto na mojego soniaka55 czekał już kolega, który również chciał mieć projektor na święta.

Dlatego przejdę do finału, dlaczego wybrałem Sony270:


Sony:
- lepsze wzmacniacze obrazu, m.in filtr zmniejszający ziarno i poprawiające gładkość obraz przez co filmy dobrze jak i słabiej nagrane wyglądają dużo lepiej niż na JVC
- lepsza płynność w dynamicznych scenach poprzez zastosowanie dużo lepszych uplynniaczy działajacych zarówno w full hd jak i 4k, - nie wprowadzających jak dla mnie efektu teatru na niskich ust. Chyba,*** że ustawimy na max to będzie przegięcie.. :)
- lepsza ostrość obrazu, to co zobaczyłem przy takich filmach jak Transformers 5, Szybcy i wściekli 8, Terminator 2 zrobiło na mnie największe wrażenie. Obraz był przepiękny,*** czysty, idealnie ostry, zero ziarna. Na JVC próbowałem wszystkiego co mi przyszło do głowy oraz po konsultacji z kolegą z forum co ma jvc i udzielał mi porad co i jak zmienić niestety nie udało mi się osiągnąć tak ostrego i wyrazistego obrazu co ma sony. Tutaj podejrzewam, że natywnym przetwornik obrazu zrobił swoje
- niesamowita i głęboka czerń, jak dla mnie Sony nie odbiegał tak bardzo czernią od JVC jak to było może wcześniej.*** Powiem inaczej dla mnie tutaj i tutaj czerń była bardzo podobna, a wręcz fenomenalna. Kontrast na tym sony robi efekt wow, czarne pasy w filmie znikają (efekt nieba w gwiezdnych wojnach robi wrażenie :)
- zastosowanie wreszcie płyty z wyższego modelu i obsługa pełnych 4k uhd 60hz
- a na deser mamy zaimplementowane tylko w sony obsługa dynamicznego kontrastu w ruchu coś ala hdr 10+
Przez co zwiększamy jeszcze jasność obrazu i hdr w dynamicznych scenach
Minusy:
- można by się pokusić o jeszcze więcej lumenów ale to jest dopiero osiągalne w projektorze 570 za drugie tyle kasy... :)

Co do minusów to wyjdą z czasem...

JVC rs540
- mocniejsza lampa, przy przełączeniu z sony mamy deko jasniejszy obraz ale to nie jest aż tak duża różnica
- lepszy kontrast, mam wrażenie że jasne obiekty są nieco jaśniejsze przez co czerń wydaje się głębsza.

Co do minusów
- przede wszystkim ostrość i wyrazistość obrazu, niestety ale ten aspekt najbardziej mi przeszkadzał, sony tutaj pokazał klasę,
- gładkość ogólnie całego obrazu nie tak dobry jak na sony
- słabiej działające upłynniacze, efekt rozmycia dynamicznych scen był mocniej zauważalny
Powiem tak oba projektory z finału to bardzo dobre maszyny, ja się doszukuje i czepiam niuansów w klasie projektorów jak dla mnie hi end aby wybrać jeden dla siebie. Co niektórzy wiedzą, że ostatnie dwa tygodnie i nie przespane noce były bardzo ciężkie z uwagi na podjęcie decyzji.... Ile godzin spędziłem na testowaniu tych dwóch projektów to już nie liczę.*** Tylko w jeden dzień byłem ok.5godzin w salonie a gdzie reszta dni... :)
ale w końcu decyzja zapadła .

Ps.pytanie będzie zapewne czy jest różnica pomiędzy sony hw55 i czy warto było?
Powiem tak, poprzednik był super i bronił się dzielnie przez wiele lat ale w końcu ustąpił bo różnice są na tyle duże na plus,*** iż moim zdaniem warto było przejść na wyższy i nowszy model. :) Podkreślam to nie są niuanse tylko dwa różne obrazy. Większa paleta barw, hdr oraz natywny przetwornik 4k zrobił swoje.. :)

Ponadto nowy projektor wymagał podłączenia nowego kabla hdmi wykorzystującego w pełni łącze hdmi. Wybór padł na optyczny kabel hdmi 15m Purelink fi-1350, który testowany był nawet do 100m. Zależało mi na stabilnym i pewnym łączu. Dodatkowo przetestowałem drugi kabel optyczny Fiber pro droższy od mojego o ok400zl ale różnic nie stwierdzono, wybrałem tańszy.. :) Projektor podlaczony bezpośrednio jest do oppo 203, zero problemów.
***

Wesołych Świąt :)
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zawał serca :D Gratuluję. Pomimo, że mam HW od kilku lat, kolejny mój projektor to raczej JVC, albo zwijany ekran OLED xD

Za ile poszedł HW55? (może być PW. Muszę w końcu swojego wystawić na sprzedaż...)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
w sumie nic kulturalnego nie mam do pisania w tym temacie.... Po przeklinalbym, po wyzywalbym i skonczyloby sie na banie....

Co za wredny Bipo...

Gonisz go i gonisz przez kilka lat, gdy juz mu piety skrobiesz kombinujesz i myslisz sobie, juz go prawie mam, jeszcze tylko nowe buty i go przeskocze to Bipo wsiada w samochod i spierdziela w sina dal...


Kaminski powyzej 5k ciezko ci bedzie dostac za hw55. Jak ktos obeznany w cenach to wie ze za 7600 smialo dostanie nowy hw65.

To teraz kalibracja. nowego proja.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo powiem tak - a nie mówiłem :) Gratuluję zakupu... teraz czas na cd :) Bo jak na razie wszystko co pisałem, że zmienisz to się sprawdza.. w praniu.. nie zawiedź mnie :)


Lolo - to tylko od Ciebie zależy jaki masz projektor :) A u Ciebie z tego co pisałeś to praktycznie Twoja decyzja jest najważniejsza :) Więc do dzieła.., a tym bardziej jak masz dedykowany salonik.. i naprawdę sporo oglądasz filmów jak i seriali. A odnośnie ceny Soniaka , myślę podobnie jak Ty.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
w sumie nic kulturalnego nie mam do pisania w tym temacie.... Po przeklinalbym, po wyzywalbym i skonczyloby sie na banie....

Co za wredny Bipo...

Gonisz go i gonisz przez kilka lat, gdy juz mu piety skrobiesz kombinujesz i myslisz sobie, juz go prawie mam, jeszcze tylko nowe buty i go przeskocze to Bipo wsiada w samochod i spierdziela w sina dal...


Mimo, że od jakiegos czasu wiedziałem o zmianach to wypowiedź lolo oddaje sedno :D
a idź Pan... :D
 
Do góry