[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

ralfik77

Member
Bez reklam
Dokładnie tak. Ten dźwięk który szedł na te małe z tyłu, jest o wiele lepiej odtworzony przez kolumny podłogowe, na surround.
Generalnie system zyskał na jakości dźwięku i na lepszym rozłożeniu, bo 80% materiału mam w mixie 5.1 (nie licząc materiałów stereo, tylko wielokanałowe).
Dźwięk jest lepiej umiejscowiony teraz, wcześniej był bardziej rozmyty z tyłu.

Może inaczej by to brzmiało jak by pokój był z metr szerszy i jak by to były monitory na stojakach, na tym tylnym surround.

Bynajmniej u mnie brzmi lepiej 5.1 w podstawie, niż 7.1 ze słabymi tylnymi surround.

W ogóle dziwne te głośniki były, niby naścienne z wieszakiem a bass reflex miały z tyłu.....
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piszesz poważnie?
Gruuubo ; )

To miało miejsce, oczywiście w żartach, ale tak to wyglądało (kiedyś to pisałem, tylko , że nie dosłownie), a jakby było na 100% myślę, że nie dużo lepiej... :) Dla mojej żony, zresztą nie tylko dla niej, salon użytkowy ma być miejscem wypoczynku dla wszystkich i każdy ma sie w nim czuć dobrze.. Ja uważam podobnie, aczkolwiek nie mówię , że nie próbowałem, bo była firma z projektorem ale wyszło jak wyszło.. salonu nie zmienię, sufitu na czarno nie pomaluję, kominka też nie usunę , więc w chwili obecnej jestem bardziej za stereo niż KD, zresztą po części , zawsze bardziej muzykę lubiłem. A czasem mam takie zakusy jak niektórzy zrobili, czyli całkowicie KD wywalić z salonu, a jedynie zostawić stereo, ale jeszcze do tej decyzji nie dojrzałem.. :) Aczkolwiek za każdym razem, kiedy kupuję film, a wydaje dość duże pieniądze na te nośniki, a jakość jest taka, że DD 5.1 na dvd nie jest gorsza to jak Bóg świadkiem w tych momentach jestem coraz bliżej podjęcia takiej decyzji..Zresztą drugie KD mam w sypialni i wtedy by można było to co mam w sypialni wypchnąć , a wstawić z salonu i zostałoby w nim samo stereo.. pożyjemy zobaczymy.... po połowie 2020 roku jak zacznę testować już w salonie nowe kolumny i stereo (o ile nic nie wypadnie ze spraw rodzinnych czy też zdrowotnych) to może jakiś pomysł się wyłoni..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Spokojnie mam teraz dobrze zestrojony system i nie czuje aby mi brakowało dodatkowych kolumn.... :)
Aktualnie ciesze się z tego co jest i uzupełniam domową kolekcje o filmy których nie mam lub mam ale w wydaniu DVD lub wymieniam na nośnik o wyższej rozdzielczości. Bo niestety ale dvd na projektorze wygląda bardzo słabo i to samo wydanie np. w 4k UHD wygląda oblednie.. :) Jest kilka filmów które chce podmienić a ostatnio wydali co nieco... :)
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Biorąc pod uwagę że jest tu pare osób co zna się na kinie domowym to chciałbym się dowiedzieć czy:
przy metrażu 17m2 sprawdzi się subwoofer SVS SB-1000 lub VELODYNE SPL-800 ULTRA. (mógłbym mieć za dobrą cenę). Słyszałem że łatwo je umiejscowić. Nawet w rogu się sprawdzą. Czy jestem w błędzie? Czy poprostu nie zawracać sobie gitary i wybrać z bas reflex jakiś? Z góry dziękuję za info.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego po pierwsze to jest prywatny wątek Kolegi Bipa , więc pytania zadawaj w temacie ogólnym poświęconym KD, chyba, że pytasz się konkretnie Bipa, ale z tego co napisałeś to zadajesz pytanie ogólnie do wszystkich..
Po drugie suby typu Velodyne i generalnie suby typu zamkniętego trzeba sobie posłuchać, bo nie każdy tego typu bas lubi.. i to zależy od wielu rzeczy i preferencji jakie ma dany użytkownik. I kupić sub na zasadzie , ze mogę kupić w dobrej cenie bez sprawdzenia to szaleństwo..
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Kolego po pierwsze to jest prywatny wątek Kolegi Bipa , więc pytania zadawaj w temacie ogólnym poświęconym KD, chyba, że pytasz się konkretnie Bipa, ale z tego co napisałeś to zadajesz pytanie ogólnie do wszystkich..
Po drugie suby typu Velodyne i generalnie suby typu zamkniętego trzeba sobie posłuchać, bo nie każdy tego typu bas lubi.. i to zależy od wielu rzeczy i preferencji jakie ma dany użytkownik. I kupić sub na zasadzie , ze mogę kupić w dobrej cenie bez sprawdzenia to szaleństwo..
Słuchałem wielu ale zdecydować się nie mogę. Pytanie skierowałem do wielu z grzeczności. Ogólnie wiem że kolega Bipo mniej więcej to przerabiał więc myślałem że dobrze trafiłem. Ale ok. Prywatny wątek na forum.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Drunk

New member
Bez reklam
Z moich doświadczeń z obiema markami wynika, że velodyne jest łatwiejszy do ustawienia. (Autokalibracji na pokładzie)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Velodyne pod tum względem jest fajny, a co do uzyskiwanego basu z tych subów to już kwestia kto czego oczekuje od konkretnego suba.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
No i moje odczucia są takie same. Suma summarum do mojego pomieszczenia wystarczyłby subwoofer np Dali E-12. Ale jak zwykle problemem jest umeblowanie. Dlatego pomyślałem o konstrukcji zamkniętej. Jak zamkniętej to może coś z wyższej półki. Itd. Itd. Ogólnie dźwięk ok z dwóch. SVS dostojniej się prezentuje. Ale za Velodyne więcej przemawia. Jak widzę u Bipo na chyba 25m2 dwa SVS i to 2000 to nie wiem czy nie wybrać jednego większego z tych co mówiłem na swoje 17m2. Żadnego nie słuchałem u siebie. Musiałbym zobaczyć jak jest z wypożyczeniem. Ok. Więcej nie zaśmiecam wątku. Dzięki za wypowiedzi.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli masz kiepsko z miejscem i jest on ograniczony z wielu stron to zapomnij o velo która ma bass refleks od spodu. Będzie mocno podbity bas który nie ma nic wspólnego z precyzyjnym i czystym bez podbarwień czytaj będzie dudnic i buczec.. W takim miejscu żadna kalibracja nie pomoże. Tutaj polecam albo sub z bas refleks z przodu lub konstrukcja zamknięta ale z mocniejszym wzmacniaczem. Takie konstrukcje lepiej się sprawdza w takich trudno akceptowalnych miejscach.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
U mojego znajomego na 18 m grał SPL 800 sta i było ok...jakbyś wcześniej podjął decyzję to byś mógł kupić 2 letni wyglądający jak nowy... niestety już sprzedał, bo pożegnał się z KD i postawił na stereo i gramofon...
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Tyle rzeczy co nam nieraz koło nosa przechodzi to szok. Ja ma się kasę to żadna okazja czy promocja nie ucieknie. Życie. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie pytałem się, Szwagier Jego przytulił, więc myślę sobie - cena była super, a tym bardziej, że potrzebował kasę aby dołożyć do gramofonu...
Ps. Patrząc na fora warto czytać tych , którzy mają KD i Stereo, bo wiele osób przechodzi na samo dobre stereo, a wtedy można złapać okazję.
 
Do góry