[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak na moje oko to tam dźwięk z dekodera nie wychodzi. Widzę że masz przypisane wejście HDMI 1 do dekodera czyli CBL/SAT - niby wszystko się zgadza.
Dla pewności podepnij jeszcze dekoder pod inne wejście HDMI, np to od blu ray.
Jedna rzecz jest dla mnie intrygująca. Masz w dekoderze ustawione wyjście na HDMI + CVBS. Przełącz to na samo HDMI może zagada. I poprzełączaj jeszcze cyfrowe wyjście audio z bitstream na jakis inny typ kodowania :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dekoder Globo HDXC3 TWIN
Przelaczylem z bistream na inne kodowanie bez zmian, jeszcze sprawdzę inne wejście hdmi
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Zochu, spróbuję jeszcze jak mówisz.
U mnie pod hdmi pass/through jest obecnie cbl/sat, ale dla BD wyłączyłem wszelkie tryby video, więc też powinno iść bez żadnych "filtrów" Marantza (u mnie jest to SR7...).
Bezpośrednio z Oppo mogę wykorzystać jego upłynniacze i jest to bardziej zauważalne, zwłaszcza przy filmach z płyt UHD.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Sprawdziłem i nie ma głosu nadal.. :-(
Przełącze na hdmi RGB ale wtedy mam jakąś piksele 576i i dźwięku brak
Przelaczylem pod inne gniazdo hdmi dekoder dźwięku brak.
Włącze sam dekoder i avr dźwięk jest, następnie włączę projektor dźwięk się wyłącza... parodia jakaś. .
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyłącz jeszcze opcje sterowania hdmi w projektorze. U mnie nazywa sie to Viera link, w sonym zapewne jakos inaczej
 

rabit

Active member
Bez reklam
Myślę, że może to być spowodowane problemem z HDCP. Spróbuj może zresetować kablówkę/wymienić na inny dekoder? Miałem niekiedy podobnie z Miboxem. Jak tv działał za ekranem, to nie było problemu. Jak tylko wyłączyłem tv, to projektor tracił sygnał.
Takie tylko moje luźne sugestie...
 

DrWredman

Active member
Mam stary TV LCD samsung (ok 10 lat) i z dekodera UPC również dźwięku nie ma przez HDMI. Monter powiedział, że to właśnie niezgodność z HDCP.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Podłączyłem obraz po hdmi a dźwięk po coaxial i wszystko śmiga i jest obraz oraz dźwięk. Nie chcą się dogadać po hdmi to trzeba po staremu... :) Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
 

JanVid

New member
Moja mała kolekcja 4k UHD zaktualizowana... :)
.....

Sorry ale to dobrze że tylko taka:) ))) ... to jest mało imponujące lub wcale........ sens inwestowania śr. finansowych (przecież nie niskich!) w zbieractwo fizycznych nośników BD zwane "KOLEKCJĄ" jest bardzo wątpliwy:) W przeciwieństwie do muzyki ileż to razy człowiek bez znudzenia może oglądać jeden i ten sam film w jego rożnych aspektach ujęcia tematu w kółko? ... 2X ? .... no może góra 3X? .... a następnie co ??? .....BD po prostu staje się absorberem audiofilskiego kurzu nie stanowiącym wartości materialnej w świetle rozwoju technologii do coraz wyższego K a z upływem czasu nawet zbędnym balastem fizycznym tylko zajmującym miejsce na półce. Do pamięci przywołuję tu kasety VHS (też przecież nie tanie) i co się stało z ich "kolekcjami" ? .... po prostu swego czasu zasiliły osiedlowe śmietniki i nikt do nich nie chce wracać a teraz powoli zaczynają również robić to kolejne kolekcje ...... a mianowicie płyt DVD, jak na razie w większości tych wydań gazetowych ale wkrótce trafią też i te pudełkowe a następnie BD i BD 4K :) )))
Przyszłość w XXI wieku (a taki mamy) leży w dyskach, w chmurach danych, streamingu itp metodach przechowywania i w tym kierunku proponuję kierować kolekcjonerskie hobby a będzie taniej, nowocześniej i ekonomicznie.
Pozdro :) )))
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Nie generalizuj i wyobraź sobie, że nawet i w XXI wieku są miejsca, gdzie nośniki fizyczne są jedyną możliwością legalnego obejrzenia materiału dobrej jakości.
Jeśli wiesz gdzie, to za naprawdę niewielkie pieniądze można płyty UHD kupić i dosłownie bez straty je odsprzedać.
Bipo większość z tych filmów nabył za ułamek cen polskich.

Poza tym, niech każdy robi jak uważa.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moja mała kolekcja 4k UHD zaktualizowana... :)

Bipo, dwa zasadnicze pytanka:
1. Gdzie najtaniej można kupować zagraniczne wydania 4K z polskimi napisami?
2. Który z filmów wg. Ciebie w wydaniu 4K miażdzy jakością obrazu i warto go zakupić do przetestowania? Bez ziarna, bez słabego bitrate itp
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
@JanVID jak wszyscy beda myslec tak jak ty. To wogole nie bedziesz mial filmow. Obejzysz je jedynie w kinie lub na streamingu w gorszej jakosci (netflix, hbo itp).
Jezeli nie bedzie chetnych na zakup plyt w jakosci 4k to najzwyczajniej przestana takie filmy tworzyc. Jak przestana takie wydawac to nie pojawia sie torrenty czy warezy i tak dalej...

Tu macie promocje
https://www.amazon.fr/dp/B00K3OM3PS?tag=pepperpl03-21
 
Ostatnia edycja:
Do góry