MOCNY ampli - co polecicie

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego werf wiadomo ze kazdy ma na to swoj poglad i ten kto ma jakies pieniadze plus do tego troche widzi roznicy na kablu to kupi drozszy kabel, a ten kto nie ma kasy albo woli wydac na co innego to kupi tanszy kabel.... ale na 55 czy 60 calach mozna troszke zauwazyc a czy to jest adekwatne do kasy to juz w zaleznosci ile kto posiada jej.... ale tez nie mozna mowic w taki sposob ze te kabel daja porownywalna jakosc bo to by oznaczalo ze inzynierowie renomowanych firm to sa " naciagacze i oszusci " bo oszukuja ludzi w zywe oczy gdyz kabel np hdmi za 30 zl jest tak samo dobry kontrukcyjnie i pod wzgledem wykonania jak kabel o tej samej dl. za 500 zl ... a tak nie jest i to nie tylko dla mnie ale i dla wielu osob... w pewnym duzym salonie na 55 calowym tv Pan prezentowal kilka kabli hdmi ( 2 byly wlasnie w okolicach 30-50 zl ) az do kabli za bodajze 2-3 tys. wszystkie dl. 2 m... i roznice i ja i kilka osob tam ogaldajacych ten sam material widzialo ( moze to nie byl szal ale byla roznica) najmniej albo i w cale juz ja nie widzialem osobsicie w kablach naprawde bardzo drogich jak dla mnie wlasnie po 2-3 tys. ale roznica miedzy tanimi a wlasnie po 500-800 zl byla widoczna... a to czy warto wydac wiecej kasy to kazdy indywidulanie sobie odpowiada na takie pytanie...Najbardziej bylo widac przy sygnale z dekodera cyfrowego i to nawet przy kanalch hd ... Taki tok myslenia prowadzi do nikad,bo amplituner za 3 tys gra i dla wielu wystarczy i jak takiej osobie powie sie ze mozna kupic amplituner za 11 tys, gdyz lepiej on gra - to powie ze trzeba sie leczyc ... gdyz on zadnej roznicy nie koniecznie bedzie czul.... :)
Kazdy z nas sobie okresla na co mozemy sobie pozwolic... a na co nie... ale np jesli nie stac mnie na samochod za 500 tys to nie oznacza ze trzeba mowic ze roznica miedzy takim a innym powiedzmy za 100 tys jest tak mala ze nie ma co sobie glowy zawracac ( a oba beda jezdzic , hamowac , przyspieszac :) )
lolek
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Kolego Lolek nie mieszaj w to samochodów kolumn amplitunerów
Chodzi tu o zwykły cyfrowy dobrze zakuty kabel 1,5m i przesył informacji w systemie 0/1 koder/dekoder
Różnica jest miedzy zobaczyć a chcieć zobaczyć dlatego ślepy test jest tu najlepszy wyniki są zaskakujące

Rozumiem kabel który ma 10-20 m i jest podatny na zakłucenia to fakt lepiej zainwestować w droższy lepiej ekranowany ale też bez przesady

A co do inżynierów oszustw ect Proponuje dowiedzieć ci się jaki jest koszt wyprodukowania kabla za 30 zł a za 500 zł oraz polityki finansowej danego renomowanego producenta

Jeśli chcesz weź drogi i tani kabel plus adapterki a ja przepuszczę przez nie bramkę informacji 0/1 którą zmierzymy dokładnym oscyloskopem sam się przekonasz czy ten drut za 500 zł jest naprawdę tyle warty czy to tylko mega marża i papka handlowa
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam to dlatego ja pisze ze to jest kwestia danego klienta i jego kieszeni.... wez poczytaj ludzi ktorzy maja nowy model onkyo 616 niemalze wszyscy wywalaja tanie kable po 30 zl i kupuja drozsze oczywiscie nie po 500 zl bo kto kupuje taki amplituner to raczej nie kupi kabla hdmi za 500 zl.... ale na tyle dobre i dobrej firmy zeby amplituner nie mial problemu z odczytem danych tak jak maja uzytkownicy tych amplitunerow z tanimi kablami hdmi... Druga sprawa ja naprawde nikogo nie namawiam do drogich kabli, kazdy kupuje to co chce - ja tylko swoja opinie wyrazam tak jak i Ty i jest ok. Ale gdyby w tych wszystkich kablach cos nie bylo lepsze od pospolitych kabli to mysle ze zadna z tych firm by juz nie istniala albo wszyscy by kable hdmi robili wlasnie po 30-100 zl,a np kable glosnikowe nie bylyby po 50 czy 60 tys jak sa niektore tylko bylyby wszystkie po 1000 zl, a jednak sa kable drogie i sa ludzie ktorzy je kupuja widac cos w tym widza... i raczej nie dla picu to robia bo pochwalic sie tym ciezko wsrod sasiadow bo to nie samochod:), a znam ludzi co ich same kable kosztuja tyle co wiekszosci z nas nie ma samochodow w tej cenie.... Oczywiscie racje masz ze wyprodukowanie takiego kabla jest znacznei mniejsze niz ich cena jaka jest w sklepie plus za marke i marza sklepow ( szczegolnie w Polsce ) ale to tak jest ze wszystkim, poczawszy od glupich butow,spodni a skonczywszy na drogiej elktronice czy wspomniane wczesniej samochody ... jak sie chce cos miec markowego trzeba za to zaplacic i kazdy wie ze duza czesc kasy z tego to wlasnie ta marka ale jak kto sma kase to kupi drogi kabel czy drogi wzmacniacz tak jak i bogaty kupi mesia klasy E a nie wypasionego passata... takie zycie. Ja osobiscie kupuje kable hdmi drozsze do nowego kina ktore lada monet bede zamawial ale to moj wybor i kupujac takie kable czuje sie lepiej .... :) i chyba tej radosci nie mozna mi odebrac - prawda... Pewnie gdyby nie bylo mnie stac kupilbym tansze choc na pewno nie za 30 zl.... Pozdrawiam
lolek
ps I pamietaj ze to nie inzynier ustala ile dany kabel bedzie ksoztowal on dba tylko o to zeby dany kabel byl jak najlepszy ... a zanim on trafi do sklepu to jest kilka innych osob gdzie kazdy chce zarobic na potencjalnym kliencie ...
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Troche pozartowalem z tymi kablami, ale stoje o ich stronie. Tak jak pisze Lolek. Nie twierdze, ze podstawki pod kable są konieczne, ale myslenie, ze kabel cyfrowy przenosi tylko 0 i 1 jest błedne. W takim kablu tez plyną elektrony, pytanie tyko jak. Niech Ci, ktorzy nie widzą/słysza róznicy kupują zwykłe, a Ci, którzy chcą niech kupią droższe. Zastanawia mnie tylko czy Ci wszyscy ktorzy negują wplyw kabli kiedykolwiek to słyszeli czy tylko bezmyslnie powtarzają "zdroworozsądkowe" teorie ze szkoły podstawowej. Ja też byłem sceptyczny przed odsłuchami.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Troche pozartowalem z tymi kablami, ale stoje o ich stronie. Tak jak pisze Lolek. Nie twierdze, ze podstawki pod kable są konieczne, ale myslenie, ze kabel cyfrowy przenosi tylko 0 i 1 jest błedne. W takim kablu tez plyną elektrony, pytanie tyko jak. Niech Ci, ktorzy nie widzą/słysza róznicy kupują zwykłe, a Ci, którzy chcą niech kupią droższe. Zastanawia mnie tylko czy Ci wszyscy ktorzy negują wplyw kabli kiedykolwiek to słyszeli czy tylko bezmyslnie powtarzają "zdroworozsądkowe" teorie ze szkoły podstawowej. Ja też byłem sceptyczny przed odsłuchami.[/QUO

Kabel HDMI sluży do przesyłu danych w technologi TMDS kierunek w którą stronę płyną el... nie ma tu znaczenia
Jeśli chcesz wydać nawet 20 tyś na coś takiego to nic nie stoi na przeszkodzie
Ja to napisałem z punktu widzenia elektrotechniki a nie audiomaniaka
 
Ostatnia edycja:

nowy57

Member
tez jestem zdania ze na odleglosci 1-2m nie zobaczy sie wcale roznicy miedzy kablem CYFROWYM za 50zl a 500zl - na 99.9% jestem tego pewien .

kable glosnikowe a i owszem ..

co do kablow sieciowych tez jestem juz sceptykiem
przeciez jesli ze sciany pociagne napiecie do wzmaka to wzmak przefiltruje mi je tak bym mial czysty prunt .im lepszy wzmak tym lepsze filtrowanie . co do listew zasilania to i owszem te najtansze nie powinny miec racji bytu, nie wspomne juz o srednicy i jakosci samych kabli ale i wykonaniu obudowy listwy. wiec porzadna listwa to zero ograniczen plyniecia pradu przede wszystkim co nam zalatwia bezposrednie polaczenie wzmaka do sciany .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mysle ze bardzo malo ludzi z tych co neguja jakosc takiego czy innego kabla bylo sluchalo czy ogladalo w stosunku do innych kabli tanszych... prosciej jest napisac( i nie pisze do nikogo z tego watku tylko ogolnie )cos co sie uslyszalo od kogos kto nawet czesto gesta nie mial w reku kabla powiedzmy tego hdmi za 300 czy 500 zl tylko gdzies uslyszal i powtarza..... to co kilka osob napisalo gdzies bo z czystym sumieniem nie napisza to co powinni napisac chcac byc uczciwym na 100% w stosunku do innych osob... ja w tamtym roku i koniec 2011 r spedzilem kilkadziesiat godzin na roznych odsluchach bo sluchalem wielu kolumn , kabli, elektroniki i jak kiedys rownei zbylem sceptyczny co do kabli tak teraz wiem ze kabel a kabel ( mozna skonczys studia nie bede pisal zeby nikogo nie obrazic gdzie i jakie, a mozna skonczyc studia po ktorych kwit ma swoja cene - prawda ) Prawda lezy gdzies po srodku ale na pewno nie mozna pisac czegos czego fizycznie sie nie sprawdzalo bo to jest nieuczciwe... Wiec kolego Nowy czy kiedys sprawdzales kilka kabli hdmi w roznych cenach na roznym materiale ze jestes taki pewny ze bys nie zobaczyl roznicy nawet na dl. kabla powiedzmy 2m ???
Mam kumpla 3 lata temu robil sobie generalny remont salonu prawie 40 m i kupil kable hdmi w cale nie najtanszy ale nie byla to nawet srednia polka .... chcial zaoszczedzic gdyz twierdzil ze kabel to tylko kabel.... po 10 miesiacach musial caly pokoj rozwalac zeby wyciagac ten kabel bo padl i niestety trzeba bylo wymieniac kabelek ( tylko tym razem juz kupil kabel qeda ) i nie ma problemu tylko tyle ile starcil na majstra i material to za pierwszym razem by zalozyl taki kabel ze jego by przezyl i malo tego zdrowszy bylby jak i jego zona ktora chciala go wywalic razem z tym kinem jak sie dowiedziala ze trzeba rozwalac sciany :) Pozdrawiam.
lolek
 
Ostatnia edycja:

nowy57

Member
lolek
oczywiscie ze masz racje ..
choc nadal sie upieram ze na kablu 1-2metrowym przy sprzecie srednije polki - nie odczuje sie roznicy . (mowie od HDMI)

przy 10m oczywiscie ze moze byc roznica a nie wspomne o 15metrowym kablu !

ale co do kabli nazwijmy analogowych gdzie przenoszone sa potencjaly musi byc nieskazony sygnal. to tak jakbysmy powiedzieli ze kable optyczny 2metrowy za 25zl bedzie znacznie gorszy od tego za 500zl . (caly czas podkreslam dlugosci kabla bo przy 20m moze miec to znaczenie)

podsumowujac :
jesli cyfrowy kabel nie przykladalbym tak wielkiej wagi do jego jakosci
jesli analogowy sygnal ma byc przeslany to oczywiscie ze jakosc ma znaczenie .

no i robert wlozyl w mrowisko kijek ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Spokojnie, zadne mrowisko, jedynie luźna dyskuja ;) Tu całkowicie zgadzam sie z Lolkiem. Nie jestem elktrykiem, elektroniiem, i nie wiem jak to się dzieje, ale roznice w brzmieniu na kablu i kablu są dla mie wyrażne. Zebysmy sie dobrze zrozumieli - nie są znaczne, ale wyraźne i łatwe do wyłapania. Rozumiem tez, ze inni mogą tego nieslyszec. Mogą miec mniej wrazliwy słuch lub aspekt psychologiczny dziala w drugą stronę - "przeciez to tylko kabel to i tak nic nie uslyszę".
W obrazie Lolek ma większe doświadczenie, choc u mnie jest kilka kabli cyfrowych 10m, moze dlatego wiem, ze jest roznica. Natomiast mozesz wierzyc lub nie, ale nawet na głupim kablu USB podpietym do DACa jest roznica. Mowie o kablu nie za 5 zl a takim za 300. Za raz ktos napisze, ze skoro jest, to czy zdjecia z drukarki podpietej na takim kablu beda lepsze. To ironia, ale tak jak pisalem, nie wiem dlaczego slychac roznice, ale slychac. I pomijam tu aspekt psychologiczny i cenowy, ze skoro drozszy to powinien byc lepszy - w cale nie lub niekoniecznie. Kiedys wlsanie poprosilem pana na odsluchu by przepinal mi kilka kabli w przedziale 50-150 zl za metr. On jeszcze dorzucil takie za 250 nie mi nie mowiac. Po odsluchu najbardziej podobal mi sie taki za 130. Wszystko to kwestia preferencji.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za raz ktos napisze, ze skoro jest, to czy zdjecia z drukarki podpietej na takim kablu beda lepsze. To ironia [...]

Dobre :)

Ja jestem tak pomiedzy, mam w domu te kilka roznych kabli, porownywalem tez troche w zyciu. To tak skromnie pisze. Jezeli chodzi o te krotsze kable dla przykladu np.HDMI to ja nie widze zadnej roznicy w porownaniu do kabli za 500zl. Teraz mam takie za ok. 100zl sztuka i jest pelne zadowolenie. Przyznam ze nie testowalem kabli 10 metrowych. Nastepnie, jak takie porownianie (obiektywnie) mialo by wygladac? Moim zdaniem trzeba postawic powiedzmy dwa tv obok siebie, takie same i na takich samych parametrach, z tym samym zrodlem. Co jest malo wykonalne (ale mozliwe) lub przepinac, czy tez bawic sie w splitery itp.
Nastepnie kable glosnikowe, tutaj roznie bywa. Slysze roznice, ale nie na tyle aby opisywac dzwiek tak dobitnie jak inni to czynia. Moglbym tu godzinami pisac na ten temat, ale nic to wniesie.
Moje zdanie jest takie, pewnie nic nowego ale.. mysle ze kazdy sceptyk powinien na wlasne uszy/oczy
dokonac porownan i wyciagnac wnioski, jak nie widzi roznic (ja czesto nie widze i nie slysze) to naturalnie nie ma sensu przeplacac.
Ten kto slyszy i widzi, dobrze wie co robic i nie potrzebuje rad.
Ja wlasnie czekam na kable AudioQuesta flx slip 14/4 ponoc miazga przy bardzo umiarkowanej cenie, zobaczymy.
Jedno jest pewne, nie przechodzmy obojetnie gdy gwalca zdrowy rozsadek :)
 

duzy213

Member
kable..., koledzy popatrzcie na budowę wzmacniaczy amplitunerów ??? ,nie raz widziałem jak w integrach za kilka tysi od elektroniki ,,wzmacniacza,, do wyjścia głośnikowego idzie jakiś cienki kabelek który oddaje po kilkadziesiąt wat ,nie sądzę żeby to był niewiadomo jaki kabel...,nie wierzę żeby nie wiem jak drogi kabel poprawił dźwięk??? , dla mnie to wyłuda pieniędzy...
edytka http://www.areadvd.de/hardware/2012/onkyo_a9070_c7070.shtml , tak się zastanawiam i nie daje mi to spokoju , a gdyby ten kabelek przedłużyć i bezpośrednio połączyć z głośnikiem to jaki byłby dźwięk???...
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To jeszcze inna sprawa. Mnie zastanawia, dlaczego wiele modeli amplitunerow, wzmaczniaczy, w RÓŻNEJ (celowo to podkreślam) roznej cenowo klasie, niektore mają złocone gniazda, inne nie. Czesto ampli za 2500 moze miec zlocone dniazda, a wzmak za 5000 juz niekoniecznie.

Co do jakosci i wykonania kabli (nie brzmienia lub obrazu). Ja od lat uzywalem głównie sredniej klasy Profigolda (nie te najnizsze Bandridge, ale też nie najwyższy OxyPure). Po prostu lubie te kable, glownie za jakosc wykonania. Teraz do audio rozejrze sie za czyms lepszym. Mozna je wielokrotnie przepinac i wszystko OK, dobrze trzymają.
Kiedys kupilem do starego kina domowgo w MM zwyky 2xRCA/2xRCA czyli popularny czinzcz, by polączyc owe kino ze starszym dekoderem. Wpialem go jedynie 2-3 razy i wtyk rozlecial sie na pol. Na szczescie dziala, ale straszny badziew. A najciekawsze, ze nie chcialem wydziwiac z niewiadomo jakimi kablami do bajek dla dziecka lub wiadomosci wieczornych w sypialni, ale pomyslalem, co tam, kupie jakies "lepsze" i w MM zaplacilem kolo 50-60 zl za jakiegos solidnie wygladajacego, grubego i ładnie zapakowanego Thomsona. Uwierzcie mi był najdrozszy na półce i co? I G.... To juz podejrzewam że pięciogwiazdkowa Hama byłaby lepsza, choc calkiem mozliwe, ze składają to chińskie rączki w tej samej fabryce.
 
Ostatnia edycja:

duzy213

Member
dla mnie żeby to miało sens , to taki ,,niewiadomo jaki kabel,, musiał by być zainstalowany w wzmacniaczu , pozostaje sprawa złącz... tu kolejny problem..., tak na zdrowy rozum wzmacniacz wypuszcza sygnał tak... wedle producenta idealny... i teraz taki ,,cudowny,, kabel co??? poprawia wzmacniacz??? dodaje basu sopranu??? jakim cudem???.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
I to wlasnie jest w audio piękne; cuda ;)
Dla przykładu podam Ci jeszce inną teorię/zasadę dotyczącą podwójnego okablowania. Sprawa zworek miedzy podwojnymi gniazami w kolumnach. Uwaza sie, ze tego typu polaczenie tez poprawia brzmienie, ale spory tocza się o to czy lepsze brzmienie jest zastosowaniem osobnych kabli do roznych sekcji, czy moze jest efektem zdjęcia blaszek (zworek), ktore też powszechnie uwazane są za kiepskie. Zauwaz, ze w drozszych kolumnach takie zworki to wlasnie dobrej jakosci kabel, a nie blaszka.
 

duzy213

Member
to kolego jest bi amping tu niema nic dziwnego .
wiesz segment audiofilski tam muszą być ,,kable,, żeby to wyglądało... , ale i tak nie wierzę w kable...i nikt mnie nie przekona ,owszem muszą być solidne i trwałe i nic ponad to.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzysztof radio napisz jaki to amplituner za powiedzmy 2 czy 3 tys ma pozlacane koncowki mocy bo ja sie nie spotkalem z takimi, a jestem ciekaw co to za amplitunery, chyba ze tak dla przykladu podales cene ... a kilka ich przesluchalem na testach ...
lolek
 

nowy57

Member
Zrzut%20ekranu%202013-02-13%20o%2018.47.41.png
chlopaki a ja zapytam o cos innego
posluchalem dluzej muzy (glosno) i wylaczyl mi sie ampli .. podejzewam ze to przez impedancje spadajacą ..
czy w setupie powinienem ustawic 4 czy 6 ohm dla kappa 9 ?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
to kolego jest bi amping tu niema nic dziwnego .
wiesz segment audiofilski tam muszą być ,,kable,, żeby to wyglądało... , ale i tak nie wierzę w kable...i nikt mnie nie przekona ,owszem muszą być solidne i trwałe i nic ponad to.

Nie koniecznie mialem na mysli biamping, biwireing tez, celowo napisalem "Podwojne okablowanie"

Krzysztof radio napisz jaki to amplituner za powiedzmy 2 czy 3 tys ma pozlacane koncowki mocy bo ja sie nie spotkalem z takimi, a jestem ciekaw co to za amplitunery, chyba ze tak dla przykladu podales cene ... a kilka ich przesluchalem na testach ...
lolek

Nie pamietam w tej chwili. To moglobyc nawet kilka lat temu. Wtedy nie bralem pod uwage wydatkow jak na obecny zestaw, a mimo to pamietam, ze proponowano mi jakis popularny model ze zloconymi koncowkami (nomoze mialy tylko złoty kolor :) ). Dam znac jak znajde. Nie wiem czynie byl to jakis model harmana 360?
 
Ostatnia edycja:
Do góry