MOCNY ampli - co polecicie

nowy57

Member
kabelkow sieciowych bylo kilka
niby przyjrzalem sie na "metke" co mnie zaskoczylo to numer seryjny kabelka ! ale firmy za boga nie pamietam ..
 

nowy57

Member
jako ciekawostka ! powiem ci krzysztof ze ten kondycjoner i kabelki nie sprawdzily sie w moim setupie !
dzwiek byl przytlumiony
 

nowy57

Member
skonczylo sie na tylko odsluchu
tzn pogadalismy z kolega pol dnia , obsluchalismy sie muzy w przeroznych konfiguracjach z roznymi lampami , zjedlismy super pizze na ciescie chlebowym i tyle .

jego DAC narawde pieknie cieplo gral (nie mecząco) - calyx ostrzej stanowczo
gdyby PhaSt DAC mial wejscie USB to zostalby u mnie (mial tylko coaxial)
z macbooka i bez instalacji zadnego oprogramowania podpinam calyxa na USB i podaje na niego material , roznica miedzy onkyo ktore jak sie okazuje nie bylo az tak w tyle , uwidoczniala sie w trojwymiarowosci dzwieku , na onkyo jest bardzoej plasko no i powiedzialbym mniej rozdzielczo ,ciezej .
na calyx'ie wlasnie jest odwrotnie (moze to polaczenie pre nakamichi + dac calyx ) ale duzo wiecej powietrza , szersza scena, trojwymiarowosc i lekkosc grania . slucham dzis od 12.00 muzy i sam nie do konca wiem na co sie zdecydowac gdyz onkyo naprawde nie jest takie tragiczne , moj ampli ma 6 przetwornikow "Przetworniki TI Burr-Brown 192kHz/24bit (PCM1696 x 6) dla każdego kanału"
jesli mialbym to okreslic w procentach to dalbym notę 20% slabiej na onkyo vs nakamichi+calyx , pluem sluchania muzy z onkyo jest samo podpiecie HDD na USB do przedniego panela i wygodne siedzenie na kanapie z pilotem ... nakamichi ani DAC nie maja pilota .
no nic - siedze i slucham : )
PS. jeszcze mysle nad NAD M51 - wtedy bym wyeliminowal nakamichi bo NAD ma mozliwosc skalowania glosnosni sygnalu , ma wszystkie mozliwe wejscia wlacznie z HDMI a jakosciowo jest takze najwyzej w stosunku do swojej ceny .
 

nowy57

Member
no to przyszedl czas na przetestowanie NAD M51 - zamowiony i czekam na dostawe do domu :)

calyx 24/192 oraz nakamichi CA5II - NA SPRZEDAZ :)

znalazlem recenzje :
http://lubuskieodsluchy.pl/?p=489
u mnie w 110% sie wszystko potwierdzilo ..
tyle ze ja nie wyczekalem wygrzewania i zamowilem juz NADa

------------
ale sie pozmienialo !
ja pitole !
sprzedaje onkyo aplituner
sprzedaje pre nakamichi
sprzedaje dac calyx

w razie zainteresowania zapraszam
:) a nie chcialem sluchac taty .........
 
Ostatnia edycja:

Paticiumek

New member
Witam
Jestem tu nowy i nie ukrywam że miałem już konkretne plany co do zakupu kina domowego ba nawet znalazłem sobie sklep w który miałem plan odsłuchać trzy rodzaje zestawów kolumn do kina domowego ale jak przeczytałem cały ten temat to nie dosyć że znalazłem odnośnik że ten sklep to katastrofa ale i dowiedziałem się o wadach amplitunerów Onkyo i teraz to mam taki mętlik w głowie że szkoda gadać
Plany były takie :

Jeden z takich TV pod warunkiem że nie przekroczą 15.000zł :
Panasonic 60' ZT60
Sony x9000 55' 4K
Panasaonic 65'VT60 jeśli ceny tamtych nie będą miały szans zejść do wymaganego przeze mnie pułapu

Amplituner wybrałem Onkyo TX-NR818

Natomiast kolumny planowałem wybrać z trzech kompletów 5.0 ponieważ subwoofer w tamtym roku kupiłem do obecnego zestawu i jest to Jamo SUB300 w kolorze dark apple :
TAGA HARMONY 5.0 Platinium v.2 F-120, C-100, S-100

JBL ES PACK 5.0 tyle że wymieniłbym w nim przednie ES90 na ES100 oraz tylne ES20 na ES30 , centralny by został ES25C

JAMO C 607 HCS

Do tego jeszcze po przeczytaniu tego postu doszedłem do wniosku że osobne 2000zł muszę przeznaczyć na listwę zasilającą i porządne kable - jakie to następne pytanie bez odpowiedzi . Co do sklepu to właśnie w tym Rtvmax.pl były wszystkie te pozycje łącznie z ZT60 i to z ceną !!! mimo że w całej Europie jeszcze ich w sprzedaży nie ma a w USA tylko preorder co mnie lekko zdziwiło ale dopiero ten temat o raz znalezione dzięki niemu inne do działalności owego sklepu otworzyły mi oczy . Szkoda tylko że jestem znowu w punkcie wyjścia i poza telewizorem którego w miarę jestem pewny to nie wiem nic . Limit na wszystko razem ustaliłem 25.000zł . Jeśli ktoś może mi mądrze podpowiedzieć oraz wskazać dobre sklepy to będę niezmiernie wdzięczny
 

Paticiumek

New member
Dodam jeszcze że jako odtwarzacza używam PS3 które zmienię na PS4 jak wyjdzie oraz nie jestem audiofilem więc sprzętu używam praktycznie tylko do filmów , gier i oglądania sportu a pokój ma 25-30m2
 

WiTT

New member
Bez reklam
Nie wiem czy nie lepiej jakbyś założył swój osobny temat, bo ten to czego innego dotyczył.
Co do dylematów - Kolumny Tagi bardzo ok.
Ja dalej jestem przeciwnikiem jako źródła kina domowego PS3. Nie do tego konsola została stworzona. O wiele lepsze efekty uzyskasz z osobnego BD. A w tej cenie to już tym bardziej. Był w promocji zestaw Ampli NAD T748 + BD NAD T567 za nie całe 5k. Ampli mocny, a BD o niebo lepszy niż to co ma PS3. A i do muzyki też świetny przy okazji.

RTVmax odpada. Zapytaj o ceny kolumn (zestawu) oraz tego ampli+BD do kolegi blackninja (o TV zapytaj kolegę kiki) tutaj na forum. Będziesz zadowolony :eek:k:

Aha - i z tymi cenami za listwę i kable to nie przesadzaj, chyba że nie masz co robić z pieniędzmi. ;)
 
Do góry