MOCNY ampli - co polecicie

nowy57

Member
no wiec jutro nadchodzi ten dzien ...
wieczorem odbieram kolumny ...
ciekawe.... nooo ciekawe ... moze juz wieczorem pojda na allegro ;) ?
 

nowy57

Member
20130209_211954.jpg

20130209_211942.jpg


piekne polaczenie onkyo 3009 bi-ampling + kappa 9 (moim zdaniem)
rozdzielczosc dzwieku POWALA !
wszystko slychac jak na dloni
wzmacniacz nie przegrzewa sie ani nie wylącza - czego sie obawialem .
na razie jestem zmeczony wrazeniami , wypije piwko i klade sie spac .

pozdumowujac - jestem zadowlony z zakupu !!!!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli jednak Onkyo dal sobie z nimi rade? Brawo.
Swoja droga, te kolumny sa ogroomne, a ten tv przy nich to nie 55" a 80"! Wiec tym bardziej widac jakie kolosy tam wstawiles :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tez wlasnie chcialem napisac ze strasznie smiesznie wyglada centralny i musisz sobie zmienic go... Druga sprawa naprawde nie wiem jak ten amplituner dal rady napedzic takie kolumny, chyba ze w nich glosniki nie sa za duze a tylko wyglad maja taki... ale tak jak pisalem sprawdzalem na 5008 sonusy fabery, B&W, triangle - wszystko duze kolumiska i amplituner pociagnal ale szalu nie bylo a podlaczajac pod te same kolumny wzmak za 12 tys poprostu zmielil amplituner na miazge .... kolumny zagraly wszystkim co mialy.... wiec nie wiem jak to u ciebie gra na tym amplitunerze.... I ostatnia sprawa zrobisz jak zechcesz kolego ale poszukaj sobie w sieci gdzies na forum jakis czas temu bylo o onkyo i przegrzewaniu sie amplitunerow wlasnie tak schowanych jak u ciebie... i ludzie przestrzegali zeby wyjmowac je bo nawet EIC na gwrancji nie uznaje takich napraw, gdyz podobno sa w stanie sprawdzic czy poszlo cos w amplitunerze z samego siebie czy wlasnie z powodu przegrzania sie gdyz nie byl amplituner odpowiednio ustawiony z odpowiednia wentylacja... i naprawa na koszt wlasciciela.
Pozdrawiam
lolek
 
Ostatnia edycja:

nowy57

Member
amplituner mam schowany w połkę ale z drugiej strony wyciąłem plecy wiec jest przeplyw powietrza , po 15minutowym solidnym garniu nie byl tak gorący jak wczesniej .
co do muzyki :
dzwiek jest zupelnie inny
przy glosniejszym odsluchu zupelnie nie zalewaja sie pasma , slychac odesparowane dzwieki bez zmeczenia uszu ..
przez pierwsze 30min odlsuchu nie bylo u mnie efektu wow .. dopiero potem z kazda chwila widzialem ze to zupelnie inny dzwiek niz przy klipsch'ach na razie wszystkiego slucham w trybie direct(bez uzycia equalizera) gra ladnie z detalami przy pokretle 40 jak rownie dobrze przy 75 .
kolumny kupilem od kolegi "bazodrut" bardzo grzeczny , kulturalny czlowiek i chwala mu za otworzenie mi oczu na inny swiat w ktory moze dopiero wkraczam .. nie mowie ze moj sprzet to top klasa ... ale na pewno nie jest tuzinkowy .
jestem bardzoo zadowlony z zakupu .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Grunt to pelne zadowolenie, ale pewnie jest tak jak lolek pisze, teraz gra bdb a wybitnie zagra przy jeszcze lepszym zasilaniu. Znam to z autopsi.
 

nowy57

Member
zaraz przychodzi do mnie kolega ze wzmakiem stereo na testy
zdam ralcje czy z samym stereo zagra inaczej/leiej niz z moim amplitunerem
 

nowy57

Member
pioneer A757

jego moc RMS to:
150W+150W (0.005%, 4ohm) (Both channel drive, 20Hz - 20kHz)
120W+120W (0.003%, 6ohm) (Both channel drive, 20Hz - 20kHz)
100W+100W (0.003%, 8ohm) (Both channel drive, 20Hz - 20kHz)

Wewnątrz znajdują się dwa ogromne ekranowane transformatory
Dwa kondensatory filtrujące zasilanie, wielkości szklanek do herbaty, po 22000 uF każdy
Przedwzmacniacz gramofonowy MM / MC zbudowany na elementach dyskretnych (osobny włącznik)
Obudowa posiada wiele wzmocnień i ekranów. Powtarza się na nich wzór "plastra miodu". Znajdziemy go także w nóżkach, radiatorach, itp. Zastosowano miedzine śrubki.
Gałki wyboru źródeł, przełącznik trybu nagrywania, sterowanie przedwzmacniaczem gramofonowym połączone są z odpowiednimi przełącznikami metalowymi taśmami dla skrócenia drogi sygnału. Podobnie działa przełącznik "direct".
Regulator głośności z pokrętłem połączony wałem kardana dla eliminacji naprężeń
Gniazda wejścia dla cd i gramofonu zostały pozłocone
Bardzo solidne zaciski głośnikowe lubiące głównie gołe kable ale za to o monstrualnych średnicach. Podobno wzmacniacz potrafi wpompować w nie trzydzieści parę amperów.... można nim spawać.
Moc tego wzmacniacza to około 2 x 120W (8Ohm), max. pobór prądu z sieci 820W
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
HM, to juz chyba leciwy sprzet. Na specyfikacje nie patrze, liczy sie brzmienie. Daj znac, ale do tych kolumn szarpnalbym sie na cos duzo lepszego. Daj znac
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak to staruszek juz, kiedys na gieldzie widzialem za stosunkowo male pieniadze, ale pewnie rozlozy Onkyo. Do tych kolumn to zdecydowanie cos duzo konkretniejszego.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego sam tyl wg mnie nie wystarczy byly osoby co mialy dokaldnie tak jak ty i sypaly sie im amplitunery Onkyo.... ja jeszcze :) mam widzisz jakie onkyo malenstwo w porownaniu do twojego i np po 3 filmach ogaldanych tak na 65-70% ( jeden po drugim )do amplitunera nie dasz rady przylozyc reki i trzymac ja przez dluzszy czas, a jest odkyty caly... zrobisz jak uwazasz twoja sprawa ale mowie ci EIC nie odda ci jednego zeta ( o ile masz na gwarancji ) jak sprawdzi ze to poszlo z powodu malej wentylacji - naprawde ludzie pisali o tym bardzo duzo w necie... EIC twierdzi ze nawet jest w instrukcji ze musi miec onkyo duza przestrzen.... w okol siebie...
A co do wzmacniacza to naprawde tescik sobie mozesz zrobic ale do tych kolumienek to kolego duzo duzo lepszy wzmak by sie przydal .... ale mysle ze i ten bedzie duzo lepszy od onkyo w koncu to amplituner.... nawet jesli to dobry klocek ale nie to samo co wzmak dedykowany do stereo...
lolek
 

nowy57

Member
to teraz was koledzy zdziwie ..
slowo daje moje onkyo bardzo ladnie gra w STERERO bi-amp !
podlaczajac wlasnie tego pioneera powiedzialbym ze gral jakos bez sceny ..
naprawde onkyo daje rade .. jest wystarczajaco glosno(a lubie sluchac bardzo glosno) , ze jak autor utworu szarpnie struna to z glosnosci/czystosci/strachu zamykam oczy . kolumny graja bez zadnych przebrzmien pieknym klarownym przekazem z mnogoscia informacji .
PS.nie wyobrazam sobie jak moze zagrac sprzet 2klasy wyzej ? serioooo .
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wazne, ze jestes zadowolony, choc jakbys posluchal ich z lepszym sprzetem to moze tez bys sobie nie wyobrazal powortu do rzeczywistosci :)
 
Do góry