MOCNY ampli - co polecicie

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no to nieźle jak na studenta ja ju z jako robol od kiedy nie byłem wstanie pokwapić się na taki wydatek hehe:)
 

nowy57

Member
nie dodalem , ze jestem studentem archeologii na wydziale starozytnych wykopalisk i od 1999roku jezdze po przeroznych wykopaliskach oraz ze zdarzylo mi sie odkryc osade sprzed 2500 lat co skutkowalo malym bonusem extra $ ;)
 

nowy57

Member
koledzy dopomozcie co wybrac jesli ktos ma doswiadczenie odnosnie odtwarzacza sieciowego

oppo 103
panasonic 500
popcorn A400
dune 3d
 

robertpos

New member
koledzy dopomozcie co wybrac jesli ktos ma doswiadczenie odnosnie odtwarzacza sieciowego

oppo 103
panasonic 500
popcorn A400
dune 3d

Zrób tak - kup panasonic 500 jako napęd blu-ray (dobry, cichy, ale nie czyta SACD - mi to akurat nie przeszkadzało w jego zakupie), a do tego porządny odtwarzacz sieciowy np. Dune HD TV-303D. Te dwa pudełka zrobią ci lepiej niż oppo 103. Sam panasonic, czy oppo nie mają takiej funkcjonalności, mimo że aspirują do takiej roli, aby obyć się bez specjalizowanego odtwarzacza sieciowego. Posiadam starszy model Dune i mogę powiedzieć, że ma wszystko, ale to wszystko, co jest potrzebne do odtwarzania mkv, łącznie z powiększaniem napisów, czy zmianą ich koloru (ale żeby nie było "ah i oh", to napisy nie mają obwódki, co czasem by się przydało). Do Dune dostępny jest też fajny launcher - 'zappiti'. O Dune i zappiti poczytasz tu:
Zappiti - MPC Club Community Board

Dobrze by była abyś dokupił sobie jeszcze jakiś dysk sieciowy, do trzymania filmów, muzyki czy zdjęć. I wtedy będziesz już kompletnie wyposażony, tzn. niestety koniec z zakupami...

Robert
 

nowy57

Member
robert
jak zwykle chyba masz racje ..
mnie bardziej zalezy na odtwarzaniu mkv(ewentualnie material zripowany BD) niz samego odtwarzacza fizycznych plyt BD
mialem kiedys przez 2lata popcorna c200 jakosciowo BDB - drogi klocek jak na tamte czasy zepsula mi sie sekcja zasilania , naprawilem ja i juz sie z nim pozegnalem bo sie na niego obrazilem .
w takim razie chyba bardziej sklanialbym sie ku modelowi popcorna A400 (1200zl) wydajnosciowo bomba - 100mBit material spokojnie na nim smiga !
tylko choroba wieku dzieciecego mnie przeraza .. niedopracowany podobno soft ..
 

robertpos

New member
Nic dodać, nic ująć. Weź też pod uwagę, że A400 (chyba) nie odtworzy, tzn. odtworzy na chwilę i potem zgłosi, że materiał jest nielegalny, iso blu-ray, bo ma sprzętowo zaimplementowane zabezpieczenie Cinavia. Ale chyba mkv odtworzy - trzeba by sprawdzić. No i A400 jest jakiś brzydki, obudowę projektował chyba kowal.

Robert
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nowy czyli ty w wogole nie kupujesz oryginalnych filmow na bluray jak rowniez nie wypozyczasz takich filmow?
lolek
 

nowy57

Member
jesli mam byc szczery to nie , nie kupuje i nie wypozyczam za czesto.
mam duzo materialo .mkv przeroznej masci:koncerty,filmy,seriale.
oczywiscie obowiazkowo chodze do kina raz w tygodniu.

------
zdecydowalem sie na taki odtwarzacz Dune HD TV-303D
na tle tych wszystkich na rynku okazuje sie byc dobry wyborem
nie patrzylem na wyglad tylko na wydajnosc i wsparcie

na przeroznych review wypada BDB w stosunku do reszty
http://www.mediasmartserver.net/2013/02/07/review-dune-hd-tv303d/

prcek w tym modelu jest ten sam co w drozszych konstrukcjach ODTWARZACZ DUNE BASE 3D

http://www.sigmadesigns.com/uploads/documents/SMP8670_br.pdf

najbardziej klade nacisk na dobra wspolprace dysku HDD po USB i stamtad pobór materialy .mkv
ma byc plynnie, bdb jakosci , ze wsparciem .srt , odtwarzacz ten radzi sobie plynnie z materialem o 100Mbit/s bitrate !!!
 
Ostatnia edycja:

nowy57

Member
dune 303d przybyl do domu !

zapodalem 2 dyski po USB - pieknie szybko czyta
zapodalem probke jellyfish z bitrate 120Mb/s - odtwarzal ultra plynnie
zapodalem film .mkv 1080p z dzwikiem true master hd - plynnie bez przycinek obrazu czy tez dzwieku .
napisy ladnie mozna skalowac , zmieniac kolor czcionki
jestem zadowlony .
 

nowy57

Member
nie wiem czy ciagnac temat dalej .. ale ...
moze kogos zaciekawi:
modernizujac swoj zestaw dokupielm jeszcze :
PRE AMP - nakamichi CA5II
DAC - Calyx DAC 24/192
zrodlo : computer MBPr po USB/optyku (wav/flac,mp3)

w sobote testy
 

nowy57

Member
bede w sobote mial takze mozliwosc porownania

DAC lampowy PhaSt
PRE lampowe PHAST / ABRAXAS

Ten DAC bazuje na bardzo dobrej kości AD1861 w wersji dual mono [po jednej kosci na kanał], stopień analogowy jest na lampie. Dzwięk szybki, dynamiczny, miły dla ucha ale grający z potęgą.

Przedwzmacniacz Phast Anniversary, wersja specjalna na zamówienie na dwóch lampach ECC83 marki POPE (do tego urządzenia są to najlepsze lampy, klasa pierwszych Amperex Bugle Boy z długą anodą)..
W środku wbudowany wysokiej klasy preamp gramofonowy na lampach 6SL7.
Prostownik oparty o lampę Amperex Bugle Boy EZ80.
Okablowanie wewnętrzne Furutech oraz czyste srebro litz AUDIOQUEST
Kondensatory Mundorf Silver Oil

to na tyle :)
dodam od siebie cos jeszcze .
jestem zupelnie koslawy jesli chodzi o sluch ..
dla mnie to co mam obecnie gra cudownie w stosunku do onkyo + kappa 9
zdam szczera relacje dla potomnych czy warto bylo wydac kolejne 6 tys na poprawe dzwieku
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
mmm, lampiaki, bomba, pewnie że jest ;)
Szkoda, ze nie ma jeszcze mozliwosci skorzystania z odsluchu, bo zamiast opisu tez chetnie bym posłuchał.
Pozdrawiam
 

nowy57

Member
@krzysztof :) moze kiedys tak bedzie .. ale pewnie tego my nie dozyjemy

ciekawi mnie mozliwosc polaczenia kablami XLR
szkoda ze moj pre (nakamichi ca5) nie ma XLR bo :

z komputera USB-> DAC ->po RCA do PRE naka -> po rca krella

a tak bym mogl polaczyc :
za komputera USB -> DAC ->po XLR do PRE np krell KRC2/KRC3 -> po XLR krell KSA250

i teraz teoretyczne pytanie czy stanowczo te rozne polaczenia moga duzo wniesc pozytywnego ?
 

nowy57

Member
no wiec jestem po odsluchach
jestem KOSMICZNIE zadowlony ze swojego sprzetu
DAC lampowy phasta brzmial przepieknie!
mysle nawet ze ladniej (przyjemniej) niz calyx !
nie kupilem go gdyz do niego musialbym jeszcze dokupic konwerter z sygnalu USB->COAXIAL + zasilacz do konwertera w wtedy kwotowo wyszloby tyle samo ile dalem za cayxa
calyx gral bardziej natarczywie, PhaSt bardziej przyjemnie , oba bardzo szeroko , szczegolowo !
testowalismy kilka lampek , na jednych bylo doslownie jak w calyxie czyli krzykliwie, natarczywie a na innch bylo spokojniej , muzykalniej, bardziej barwnie .
polecam phasta od serca bo za ta kase(3000zl) nie znajdzie sie tak dobrego sprzetu .
no .... ale mialem dzis udany wieczor :)
https://dl.dropbox.com/u/8526921/20130316_163721.jpg
 
Do góry