I do grania i do oglądania czyli uniwersalny 65 calowy SmartTV do 4500zl

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Tak więc na żywotność paneli ma oczywiście oczywiscie ma wpływ sposób użytkowania - jeżeli TV wisi w salonie i po 10 godzin dziennie swieci kanałem informacyjnym (czyli ze stałymi , mocno kontrastowymi ,statycznymi elementami) na maksymalnych ustawieniach ,bo żona przyzwyczajona do LCD-ka musi z kuchni widzieć czy pani Werner ma już odrosty , to pewnie można już po kilku latach spodziewać się sporej degradacji panelu.

Naczytałeś się głupot i chyba wpadłeś w jakąś traumę .:grin:
To jednym zdaniem przeczysz drugiemu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu jest ciekawszy artykuł - przede wszystkim świeższy. Jak ktoś nie kuma ang. to można wrzucić w tłumacza


Jak ktoś chce starsze i raczej z "humorem", to zastanawia mnie jakim trzeba być geniuszem, aby zainstalować Oledy na lotnisku ; )

 

mat74

Well-known member
Bez reklam
To teraz coś dla tych ,którzy uważają ,że ekrany LCD nie ulegają wypaleniu , informacja ze strony producenta-

"In general, you should avoid keeping a static picture (that is, a picture that contains no or few moving elements) or a picture with static elements (black bars, black borders, logos, etc.) on your LCD TV for more than two hours at a time"

"The advice above also holds true if you are using your TV to play video games. Avoid keeping a static picture or a picture with static elements (black bars, black borders, logos, etc.) on your LCD TV for more than two hours at a time. Make sure you change the image on your screen periodically.

Important: Burn in damage is not covered under warranty."
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
U mnie szwagier zachwycony OLEDem w sypialni ale mam obawy czy pchać go w OLED. Po pół roku walki o tv dla siebie teraz zagwozdka z tv dla szwagra 😁 Na polu boju Bravia 7 75 cali vs LG C4 77 cali. Chyba, że jakiś lepszy OLED jest w tej cenie.
 
Stają na rzęsach żeby wyeliminować powidoki
Celowo napisałem „minimalizować ryzyko wypalenia matrycy w swoich Tv” bo wyeliminowanie jest ich nie możliwe. Gwarancja 5 lat i przedłużenie żywotności nawet o rok to dużo, przynajmniej dla mnie.
Tutaj możesz zapoznać się z realnymi testami wytrzymałościowymi Oledów:
https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test
Ciekawy artykuł. Warty przeczytania i pooglądania. Tam też gościu powiedział, że nie testowali ale prawdopodobnie w nowszych TV jest mniejsze ryzyko wypalenia, bo rozmiar czerwonego sub pixela został zwiększony, więc być może jest tak jak pisałem że „teraz to producenty robio lepsze TV” 🥸

jeżeli TV wisi w salonie i po 10 godzin dziennie swieci kanałem informacyjnym (czyli ze stałymi , mocno kontrastowymi ,statycznymi elementami) na maksymalnych ustawieniach ,bo żona przyzwyczajona do LCD-ka musi z kuchni widzieć czy pani Werner ma już odrosty , to pewnie można już po kilku latach spodziewać się sporej degradacji panelu.

Tak jak mówiłem wielokrotnie, co do programów porannych, 24h informacyjnych i innych mózgopraczy to wiem że nic mi nie grozi, bo u nas tego się nie ogląda, albo bardzo rzadko (np. Półgodzinny wieczorny dziennik). Więc takich ekstremalnych powidoków się nie spodziewam. Ale napisy w filmach….i ta FIFA…😞 pociesza fakt że przy normalnym oglądaniu jest to mało widoczne. Chociaż gdzieś ktoś stawił zdjęcie z gry Zelda, gdzie serduszka życia są wyświetlane w lewym górnym roku:
IMG_0878.jpeg
Nie wiadomo na jakich osobnik ten grał opcjach jasności i nasycenia i jak długo ale wydaje mi się że będzie trzeba uwazac na kolory nasycone jak czerwony czy żółty tym bardziej że w Wiedźminie poziom życia też na czerwono 👀
tutaj masz link komu się taka karta nalezy
Technik & asystent sprzedaży? Nie ma. ☹️
Z ciekawości, jaki model TV bo nie podałeś? Niedługo Black Friday a później Cyber Monday. Może uda się go wyłapać.

zwróc uwagę ,że np. na zdjęciach zamieszczonych przez kolegę, wypalenie nastapiło w dolnej, centralnej części ekranu czyli tam gdzie z tyłu znajduje się cała elektronika a więc jest i największy problem z odprowadzeniem temperatury.
Mądrze prawisz, ale tu się z Tobą nie zgodzę. Zdjęcie powyżej lub testerów z rtings nie potwierdzają Twoich teorii.

Ze swojej strony dodam na ten ten temat dodam jedynie tyle- wolę mieć przez 7 lat TV z perfekcyjnym (czy tez najbliższym perfekcji) obrazem niż przez 10 lat taki ,który będzie zawsze powodował niedosyt i swiadomość ,że "mogło to wygladać lepiej".
Cenna uwaga. I też tak uważam, ale tylko w przypadku takich cyfr. 😉
Tu jest ciekawszy artykuł - przede wszystkim świeższy. Jak ktoś nie kuma ang. to można wrzucić w tłumacza
Dzięki. 🤩 Interesujące spostrzeżenia. Wywnioskowałem z tego, że LG to firma, która ma większe pojęcie jak walczyć z wypalaniem i jeśli chodzi o OLED bardziej jej ufam. Test nie do końca sprawiedliwy, bo jest on mierzony ilością godzin życia jednego LED bez skupienia się jego na temperaturze i „wysiłku” działania. 18 godzin nonstop dziennie to sporo przez nawet bity tydzień. TV nie ma jak się regenerować. A jak ważna jest to kwestia to pokazuje jak dużą ilość cykli LG uruchamia zaraz po wyłączeniu TV (21 tygodniowo). Dla porównania tylko 3 (tygodniowo) Soniacza i to dopiero po 4 godzinach od wyłączenia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest właśnie najgorsze, stać się niewolnikiem własnego sprzętu ; )
Nie tędy droga. Nie ma chyba nic gorszego, jak ograniczania.
Masz korzystać tyle ile chcesz i jak chcesz, a nie zastanawiać się nad logosami, czy czasem spędzonym przed tv.
Jeszcze nie kupiłeś, a już piszesz, że trzeba będzie uważać ; )
Podejrzewam, że teraz po kilku godzinach grania, będziesz załączał plansze testową i sprawdzał, czy coś się nie wyjarało ; )
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Bardziej OLED. Możliwe, że efekt robią też zamknięte rolety w sypialni i Ambilight.

Możliwe ,że po prostu jakość obrazu... :wink:

Technik & asystent sprzedaży? Nie ma.
Wrócimy do tego :wink:
Z ciekawości, jaki model TV bo nie podałeś?
sorry :-D
LG C3 55,
natomiast krótko moja rada-wejdż na LG Uk ustaw sobie stock alarm dla c3 65 w tej chwili nie ma , nie wiadomo czy powróci na stock ale nie wykluczone ,że tak.Jego cena wyjsciowa to 1300 , jak załozysz konto member powinneś mieć cenę troche niższą.Sprawdzę i dam Ci znać czy da radę wygenerować nowy kod dla tej samej karty, postawisz flaszkę dobrego 12-letniego rumu i bedziesz miał za 1 tyś ,moim zdaniem swietny TV w przyjemnym rozmiarze :grin:

Mądrze prawisz, ale tu się z Tobą nie zgodzę
To,że matryca Oled może świecić jaśniej ,tylko jest ograniczana by nie ulec uszkodzeniu to fakt, to że TV klasy premium mają radiator to również fakt, to,że dzięki temu mogą świecić jaśniej to fakt kolejny ,to że radiator służy lepszemu oddawaniu temperatury jest raczej oczywiste.:wink:

Ale napisy w filmach….

O to,mozesz się absolutnie nie obawiać.
Wszystkie platformy streamingowe (o Kodi nie wspominajć) umozliwiają obecnie (w skrócie) "regulacje świecenia".Oled daje taki kontrast ,że jest to niezbędne,bo biało świecące kulfony na 100% kontrastu byłyby po prostu bardzo męczące i znacznie wpływające na subiektywnie odbieraną jakość obrazu.

To jest właśnie najgorsze, stać się niewolnikiem własnego sprzętu ; )

Najlepiej jest z niego korzystać a nie tylko czytać o nim zbyt wiele :grin::grin::grin:
 
Kupić OLED i ograniczać jego możliwości 😂 Można
Nigdzie nie napisałem, że będę się ograniczać. Wiedźmina i tak odpalę 😎 Chodzi mi o to że Vivid opcja bedzie w użyciu jak goście przyjdą 😙
Podejrzewam, że teraz po kilku godzinach grania, będziesz załączał plansze testową i sprawdzał, czy coś się nie wyjarało
I pewnie tak będzie. Ale też by tak było gdybym zdecydował się na ML, bo są dowody i artykuły o ich wypalaniach. Prawda jest taka, ze po tym co tu przeczytałem i zobaczyłem, zmieniłem się jako człowiek a na żaden TV nie będę patrzył tak jak kiedyś. 🥺☹️ Bo co by było gdybym chciał polecanego przez @kiki mini l leda Philipsa PML9008 i już pierwszego dnia bym ku..wowal na powidoki (czy jak to się tam zwie) na matrycy?
natomiast krótko moja rada-wejdż na LG Uk ustaw sobie stock alarm dla c3 65 w tej chwili nie ma , nie wiadomo czy powróci na stock ale nie wykluczone ,że tak.Jego cena wyjsciowa to 1300
Zrobione. 65 LG w OLEDzie za £1230. Brzmi fajnie…
bedziesz miał za 1 tyś ,moim zdaniem swietny TV w przyjemnym rozmiarze :grin:
Ale za 1k brzmi jeszcze lepiej. Miód dla moich uszów.
Sprawdzę i dam Ci znać czy da radę wygenerować nowy kod dla tej samej karty, postawisz flaszkę dobrego 12-letniego rumu
Nie ma sprawy, wszystko jest do załatwienia. 🍻🍻🍻 Mam nadzieję że mnie nie zawiedziesz 😊
To,że matryca Oled może świecić jaśniej ,tylko jest ograniczana by nie ulec uszkodzeniu to fakt, to że TV klasy premium mają radiator to również fakt, to,że dzięki temu mogą świecić jaśniej to fakt kolejny ,to że radiator służy lepszemu oddawaniu temperatury jest raczej oczywiste
Neguje tylko miejsca wypalen a nie obecność radiatora. Mówiłeś że szybciej wypalają się m za elektroniką (centro dol TV).

O to,mozesz się absolutnie nie obawiać.
Wszystkie platformy streamingowe (o Kodi nie wspominajć) umozliwiają obecnie (w skrócie) "regulacje świecenia".Oled daje taki kontrast ,że jest to niezbędne,bo biało świecące kulfony na 100% kontrastu byłyby po prostu bardzo męczące i znacznie wpływające na subiektywnie odbieraną jakość obrazu.

W Rtings mówili co innego…w naszym domu Virgin TV (czy to wiadomośći, filmy, BGT i inne szoły) są oglądane z napisami angielskimi (generowanymi z teletextu bodajże). Nie jestem pewien czy można je regulować.

@armanig @gitarrra @czarny2807
Jako obóz przeciwny do @mat74 jaka macie alternatywę do tego LG C3 (gdyby wszystko poszło ok). Wiem że cały czas toczy się walka między OLED czy MiniLed mimo innego tematu. Tak czy inaczej Decyzja jeszcze nie zapadła…a każdy komentarz na wagę złota. Tak poza tym chciałem wam wszystkim podziękować za dotychczasową dyskusję 🫡🫡🫡
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Ja mam OLED w sypialni. U dzieciaków miałem TCL a w salonie plazmę Panasonic. OLED gra najładniej ale u mnie do salonu się nie nadaje. W sypialni nic mu nie grozi. W salonie zostałby zajechany szybko. U mnie w weekend tv gra non stop od świtu do późnej nocy. W tygodniu gra zawsze od 16 też do późnej nocy. W dzień też potrafi grać długo a co gorsza dzieci włączą i tak sobie gra a nikt nie ogląda. Syn potrafi też kilka godzin katować PS5. Ja oglądam przeważnie sport z dekodera C+. Świadomie wybrałem Bravia 7 bo Sony bije innych pod względem skalowania słabszego sygnału. Tv gra kiedy chce i ile chce i nie martwię się, że coś się wypali. Gdyby nie wypalenia miałbym OLED. Ale ja chcę się cieszyć oglądaniem a nie martwić i kontrolować aby nic się nie stało.
 
Ja mam OLED w sypialni. U dzieciaków miałem TCL a w salonie plazmę Panasonic. OLED gra najładniej ale u mnie do salonu się nie nadaje. W sypialni nic mu nie grozi. W salonie zostałby zajechany szybko. U mnie w weekend tv gra non stop od świtu do późnej nocy. W tygodniu gra zawsze od 16 też do późnej nocy. W dzień też potrafi grać długo a co gorsza dzieci włączą i tak sobie gra a nikt nie ogląda. Syn potrafi też kilka godzin katować PS5. Ja oglądam przeważnie sport z dekodera C+. Świadomie wybrałem Bravia 7 bo Sony bije innych pod względem skalowania słabszego sygnału. Tv gra kiedy chce i ile chce i nie martwię się, że coś się wypali. Gdyby nie wypalenia miałbym OLED. Ale ja chcę się cieszyć oglądaniem a nie martwić i kontrolować aby nic się nie stało.
Rozumiem i decyzja o kupnie qleda według mnie jak najbardziej słuszna. Sam bym tak postąpił. Jednak ja mam ten komfort (albo i nie 🫣 ), że moj TV w salonie póki co nie jest eksploatowany tak jak twój. Gdyby było inaczej bym też się nie zastanawiał i kupił ML. Dzieci mogą u nas oglądać/grac max 1.5h-2 dziennie. Przeważnie robią to w tym samym czasie ale i tak w 80% wybierając swoje IPady do tego. Starszy grywa Fornite w salonie z racji podłączonej tam PS5, ale jak pisałem wcześniej max 2h i to sporadycznie (weekend tylko). Więc tak naprawdę ja i żona będziemy realnymi użytkownikami tego TV. Jeszcze chciałbym dodać że wolny czas na oglądanie TV znajdujemy przeważnie gdy jest już późno i wtedy wolimy oglądać w sypialni na projektorze będąc już w piżamach ☺️
A masz jakiegoś ML godnego polecenia do 4500 -5000 zl? Ta Bravia 7 to nie na mój budżet ☹️
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem i decyzja o kupnie qleda według mnie jak najbardziej słuszna. Sam bym tak postąpił. Jednak ja mam ten komfort (albo i nie 🫣 ), że moj TV w salonie póki co nie jest eksploatowany tak jak twój. Gdyby było inaczej bym też się nie zastanawiał i kupił ML. Dzieci mogą u nas oglądać/grac max 1.5h-2 dziennie. Przeważnie robią to w tym samym czasie ale i tak w 80% wybierając swoje IPady do tego. Starszy grywa Fornite w salonie z racji podłączonej tam PS5, ale jak pisałem wcześniej max 2h i to sporadycznie (weekend tylko). Więc tak naprawdę ja i żona będziemy realnymi użytkownikami tego TV. Jeszcze chciałbym dodać że wolny czas na oglądanie TV znajdujemy przeważnie gdy jest już późno i wtedy wolimy oglądać w sypialni na projektorze będąc już w piżamach ☺️
A masz jakiegoś ML godnego polecenia do 4500 -5000 zl? Ta Bravia 7 to nie na mój budżet ☹️
Dziecko gra 2h jak jesteś w domu a jak Cię nie ma może grać 8h. Mini Led to ciężka sprawa. Są tanie TCL i Hisense, a później raczej przeskok cenowy spory.
 
Dziecko gra 2h jak jesteś w domu a jak Cię nie ma może grać 8h.
Nie ma opcji. Staramy się, żeby dzieciaki nie były uzależnione od TV i spędzały czas aktywnie, choć w tych czasach jest naprawdę trudno o to. Dlatego dodatkowo Screen monitoring na Apple i Parent Control na PS5, gdyby moje starania nie pomogły 🤪. Po drugie dzieci (6 i 10) nie zostawiamy bez opieki.
TCL i Hisense,
To są dobre TV w tej cenie? Czyli całe 6 stron w tym topicu o tym czy kupic OLEDa czy ML, było po to żeby mi polecić mi koniec końców TCL czy Hisense? To miała być alternatywa dla OLED? Jaja sobie robisz no nie?
 
Ok..Byłem pod wrażeniem że jeśli nie OLED to bede mógł wyrwać fajnego MiniLeda, który nadrobi braki czerni fajną specyfikacją 🤦🏻‍♂️W takim razie jakie modele dokładnie polecasz? 🤔
 
Do góry