I do grania i do oglądania czyli uniwersalny 65 calowy SmartTV do 4500zl

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, wypytałeś o wszystkie modele.
Dostałeś dużo propozycji.
Pisałeś, że analizowałeś je, więc to duży krok.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sklepie to uja potestujesz, co najwyżej ocenisz czy bardziej Ci pasuje matryca glare, semi glare, czy pół mat, ale to i tak g. da, jeżeli nie wrzucisz tv do salonu i osobiście się nie przekonasz, czy odbicia nie zabiją całej jakości.
Przede wszystkim musisz znać menu każdego producenta, wziąć pilota do ręki i przywrócić w każdym tv ustawienia.
Wybrać odpowiedni tryb, a następnie w menu ustawić/sprawdzić każdy jeden suwak, od jakiś dynamicznych kontrastów, poprzez ostrości, redukcji szumów, płynności, kończąc na kolorach.
Tak, aby mieć pewność, że żaden z porównywalnych tv, nie ma przegiętych ustawień, już nie wspomnę o wyłączeniu trybu sklepowego.
To wszystko na każdym jednym żródle, od gównianych, do "referencyjnych".

Następnie, co bardzo istotne, podłączyć podłączyć posiadane sprzęty i sprawdzić jak się zachowuje soft i co faktycznie wykrywa po włączeniu tv.
Tak, aby się nie okazało, że po włączenie (np.) PS5, audio na KD zostało wykastrowane.
Jak jesteś gejmerem, to sprawdzić tryb growy i co oferuje. Od wbudowanych celowników, do wszelkiej maści 144hz VRR,Allm itd. itp.

No i oczywiście clue programu, zgasić w sklepie całkowicie światło i ocenić "czerń", w tym DV/HDR.
To tyle, jeżeli chodzi o wstępne AMATORSKIE ocenianie w sklepie :grin:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oj Piruś, Piruś, to jak już ocenisz "wstępnie" tego pilota i jakość audio w sklepie :grin: , to przeczytaj jeszcze raz uważnie co napisałem - krok po kroku ; )

Dodam, że w takim SC można dogadać się obsługą i zgaszą światła pod koniec dnia pracy. Nie musze chyba tłumaczyć, że po wstępnej zabawie z ustawieniami, takich warunków nie uzyskasz w typowym elektro markecie, co jest kluczowe dla takich pojęć jak cloudingi, bandingi (lcd), czy chociażby efekt halo ; )

Wiem coś o tym, bo tak sprawdzałem, a jak nie było możliwości, to zawsze zastrzegałem, że jak przytargam tv do domu i clouding się "wyleje" na pół ekranu, to zwracam go jeszcze tego samego dnia. Co też się zdarzało, jak chociażby w przypadku ostatniego Samsunga 82". Tego w pierwszym lepszym sklepie nie ocenisz.

Do autora, jak już zszedłeś do 55" i zabrałeś sobie resztki imersji, a dużo piszesz o jakości, to na pocieszenie, wziąłbym już tego Oleda.
Przynajmniej będziesz miał to poczucie, że jakość jest.
 
Do góry